نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: می خواهم پشت ویترینت را ببینم!

6523
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6495
    تشکـر
    492
    تشکر شده 306 بار در 164 پست
    میزان امتیاز
    10

می خواهم پشت ویترینت را ببینم!

دوبار در امتحان اصلی دبستان رد شد، سه بار در آزمون دبیرستان و دوبار هم در آزمون ورودی دانشگاه مردود شد. فکر نکنید مردود شدن وی عادی بود، نه! نمره او افتضاح بود. در امتحان ورودی کالج، در درس ریاضی نمره 1 از 120 گرفت!!

جالب این است که با چنین سابقه ای، اعتماد به نفس کافی هم داشت و برای ورود به دانشگاه هاروارد –رتبه یک دانشگاه های جهان- اقدام کرد و البته رد شد. اما دوباره اقدام کرد. وی توسط دانشگاه هاروارد 10 بار رد شد!! اما برای او مساله ای نبود. او به دانشگاه دیگری رفت و لیسانس زبان انگلیسی گرفت.
    بعد آنکه فارغ التحصیل شد او برای 30 شغل درخواست فرستاد. اما برای هیچ کدام از آن شغل ها پذیرفته نشد. حتی برای افسر پلیس شدن درخواست داد. اما آنها هم حتی به او فرصت ندادند. او برای اینکه کارمند کی.اف.سی (فست فود زنجیره ای معروف) نیز اقدام کرد. 24 نفر بودند اما همه پذیرفتند شدند و تنها مصاحبه شونده ای که بین 24 نفر توسط کی.اف.سی. رد شد او بود. این بخشی از داستان زندگی جک ما (بنیانگدار و مالک علی بابا) است که اکنون 41 میلیارد دلار ثروت دارد.

داستان زندگی او الهام بخش است. اما او یک دیدگاه کلیدی در موفقیت دارد که بسیار جذاب است. او می گوید: اگر می خواهید رمز موفقیت را بدانید، نه از داستان های موفقیت، بلکه از شکست ها و اشتباهات آنها بیاموزید. موفقیت آدم های موفق مثل یک ویترین زیبا و آراسته است که پشت آن پر است از شلختگی، شکست و تاریکی؛ چک های برگشت خورده، زندان، مردود شدن، پذیرفته نشدن، مسخره شدن، اشتباهات احمقانه. پس اگر فقط این ویترین آراسته را ببینیم، یک تصویر توهمی از موفقیت در ذهن ما ایجاد می شود و توانمندی ما را برای مواجهه با شکست ها به شدت کاهش می دهد، چرا که فکر می کنیم، در مسیر موفقیت فرش قرمز پهن کرده اند. برای پی بردن به فرمول و رموز موفقیت یک سلبریتی، قهرمان اجتماعی یا مدیر موفق میلیاردر بهتر است پشت ویترین ها را نگاه کنیم. خود او می خواهم کتابی بنویسند به نام 1001 اشتباه علی بابا! او می گوید من نام شرکتم را 1001 اشتباه می نامم.

☑️⭕️تحلیل و تجویز راهبردی:
    شکست و ناکامی جزو لاینفک موفقیت است چه در زندگی شخصی و چه در مدیریت سازمان ها و چه در اداره کشورها. حال که نمی شود شکست را حذف کرد باید از آن حداکثر استفاده را کرد. شش نکته زیر برای استخراج طلای موفقیت از پسماند شکست توصیه می شود:

1- اجازه ندهید یک اشتباه دوبار تکرار شود. اشتباه ایرادی ندارد. اما تکرار دوباره اشتباه خودمان یا اشتباه رایج دیگران، قابل قبول نیست.

2- از شکست غیرقابل جبران اجتناب کنید، از ریسک های بزرگ که ممکن است کیان زندگی/سازمان/خانواده شما را نشانه بگیرد پرهیز کنید. در عوض استراتژی «شکست های کوچک آموزنده و آگاهانه» را در پیش بگیرید.

3- شکست هایتان را با همان دقت پیروزی هایتان تحلیل کنید. با همان دقت! چرا؟ اگه از یک شکست چیزی نیاموزید، تبدیل به اشتباهی میشود که دوباره تکرار خواهد شد.

4- دیر یا زود شکست می خورید. دیر یا زود دارد اما سوخت و سوز ندارد. ممکن است موفقیت همیشه با شکست شروع نشود ولی باید انتظار شکست را داشت و آن را پذیرفت. پس همین الان خود را برای شکست آماده کنید.

5- شکست ها را به رسمیت بشناسید. افراد پیشرو لجبازی نمی کنند بلکه خاضعانه شکست را می پذیرند و یاد می گیرند. با انکار واقعیت چیزی عوض نمی شود.

6- از چرایی منفی به چگونگی مثبت حرکت کنید. چرایی منفی یعنی مدام از خود بپرسیم که چرا من؟ چه گناهی کردم که این بلا/بدشانسی سراغ من آمد؟ و چرا من لایق چنین بدبیاری هستم؟ اما چگونگی مثبت این است که از خود بپرسم چگونه می توانم در نوبت بعدی یک گام به پیش بردارم؟ چگونه می توانم احتمال موفقیتم را بیشتر کنم؟ چگونه می توانم از کسانی که موفق شدند، الگوبرداری کنم؟

خداوند فرمود «اين روزگار است كه هر دم آن را به مراد كسى مى‌گردانيم!» یعنی روزی شکست و روزی موفقیت. همین گردش روزگار و بالا و پایین هاست است که مسیر تکامل و تعالی را فراهم می کند. از گردش روزگار خودمان و دیگران بیاموزیم و فراموش نکنیم که سختی ها فانی اند و سرسخت ها باقی.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 2er9_725177_602.jpg  

2. 2 کاربران زیر از arameshh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38591
    تشکـر
    110
    تشکر شده 99 بار در 75 پست
    میزان امتیاز
    6

پاسخ : می خواهم پشت ویترینت را ببینم!

سلام خیلی خیلی قشنگ بود ممنون همین الان علی بابا در کنار امازون و علی اکسپرس و ای بی تو دنیا حرف اول فروشگاه اینترنتی رو میزنن ک اتفاقا علی اکسپرس هم زیرمجموعه خود علی باباس ...یعنی دوتا از 4 فروشگاه برتر دنیا ..

اره شکست هست اما مهم اینه ک تو شکست باقی نمونیم و خودمونو گم نکنیم و به رامون ادامه بدیم اونوقته ک به اهداف و ارزوهامون میرسیم
    ویرایش توسط Armin_EM : 06-12-2018 در ساعت 06:47 PM
    امضای ایشان
    عاشق متافیزیک - ماورا - طراحی سایت و وبمستری

4. کاربران زیر از Armin_EM بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

ممنون
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

6. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    38382
    تشکـر
    79
    تشکر شده 62 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون
    خاستی بیا ویترینمو بهت نشون بدم خیلی قشنگه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)