نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: خجالتی بودن

2581
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38555
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

خجالتی بودن

سلام
    میشه راه کاری بدید واسه خجالتی نبودن راهکاری که خودتون ازش نتیجه گرفته باشین نه از نت یا مشاور
    راستش من خیلی خجالتیم یا شایدم سرد و غیر اجتماعی همینم واسم معضلی شده
    ویرایش توسط Sardargomm : 06-12-2018 در ساعت 11:51 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : خجالتی بودن

برخی راهکارهای درمانی دارویی است.
    این افراد به علت شکست هایی که در اثر همین مشکل در آنها به وجود آمده ممکن است .
    همزمان دچار افسردگی شوند یا اختلالات اضطرابی دیگر را تجربه کنند. بنابراین در این مواقع دارو به کمک فرد می آید ولی روان درمانی اهمیت بیشتری دارد.
    از جمله کارهایی که انجام می شود آموزش جراتمندی است.

در این نوع آموزش به افراد یاد داده می شود تا بتوانند نه بگویند و این خیلی به تمرین نیاز دارد.
    مثلا به آنها گفته می شود به یک فروشگاه بروند و قیمت برخی اجناس را سوال کنند اما نخرند و از مغازه بیرون بیایند.
    ذکر این نکته مهم است که برخی اوقات همین ناتوانی در نه گفتن فشاری به فرد خجالتی می آورد که او را پرخاشگر می کند.
    چون احساساتش را بروز نمی دهد.

یکی دیگر از تمرین ها آموزش مهارت های اجتماعی است، اینکه چطور فرد وارد صحبت شود، چه موضوعاتی را مطرح کند.
    که بتواند در جمع روند صحبت را ادامه بدهد و گوش دادن فعال داشته باشد و تماس چشمی خوبی داشته باشد.
    حتی موقعیت حرکتی فرد در توجه اطرافیان به او اثر می گذارد مثلا اگر قوز کند و خمیده باشد و از بدنش درست استفاده نکند.
    نشان می دهد اعتماد به نفس پایینی دارد و جمع به او اعتماد نمی کند و همه اینها مهارت هایی است که فرد خجالتی باید به دست بیاورد.

در روند درمان تکالیف از کم به زیاد است. با توجه به ترس اجتماعی ای که فرد دارد این تکلیف آنقدر انجام می شود.
    تا اضطراب نسبت به آن موضوع کاملا برطرف شود.
    در مورد اضطراب اجتماعی هم وقتی فرد مثلا سخنرانی دارد و در مدرسه و سر کلاس باید ارائه داشته باشد.
    داروهایی به او تجویز می شود که اگر مصرف کند اضطرابش کنترل می شود و می تواند اجرای خیلی خوبی داشته باشد. دراصل دارودرمانی برای کاهش اضطراب است.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35751
    تشکـر
    149
    تشکر شده 312 بار در 229 پست
    میزان امتیاز
    7

درود
    من هم خجالتی هستم البته خب به دلیل شرایط و کم داشتن هایم.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2438
    تشکـر
    138
    تشکر شده 101 بار در 68 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام دوست عزیز. امیدوارم خوب باشید

من بموقع نوجوانی، بخاطر ظاهر و خیلی چیزهای دیگه (کش نمیدم) خجالتی و کمرو بودم و این مسئله باعث میشد که خیلی از کارهام بمونم یا عقب بمونم مثلا جایی توی مدرسه جواب یچیزیو میدونستم ولی میترسیدم بگم غلط باشه بعد همه بهم بخندن. بعدها وقتی دانشگاه قبول شدم تصمیم گرفتم وقتی به محیط جدید دانشگاه وارد میشم که ادمهای دیگه ای اونجان و اصلا منو نمیشناسن ، با یه ظاهر و باطن جدیدی وارد شم و یک فرد دیگه شم. فردی که قویه، خجالت نمیکشه، مثلا فردی که میره جلو کنفرانس میده یا هرچیزی که ادم پررو انجام میده! بخدا این جواب داد. همه هم قبول کردن که من ادم خجالتیی نیستم!
    و اینطوری واقعا من تغییر کردم. امتحان کن . میدونم بنظر عجیب یا سخت میاد. ولی به یه محیط جدید وارد شو که کسی نمیشناسدت و سعی کن اونجا این تغییر رو رو خودت ایجاد کنی.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)