نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: سرگردانی در انتخاب رشته

3029
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38701
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سرگردانی در انتخاب رشته

سلام به همگی
    من
    امسال میرم دوازدهم تجربی...

سال نهم که سال انتخاب رشته بود به رشته های مختلفی فکر کردم.موسیقی،فنی،ریاضی،انس نی...
    (راستش من اصولا یکم تنوع طلبم و زود از انجام هرکاری خسته میشم)

ولی حتی یه درصدم تو مخیله م نمیگنجید که تجربیو انتخاب کنم ولی دست برقضا توسط پدرمادر و مشاور مدرسه اغفال شدم که چون درسم خوبه تجربی بخونم...خلاصه با این حرفا که بازارکارش خوبه، کلاس کاری داره و اینا منو فرستادن رشته ی مذکور😐

سال اول وضع روحیه م داغون بود و قشنگگگ یادمه با گریه زیست میخوندم.افت شدیدی ام کردم
    از نیمه های سال با حرف تغییر رشته حالم بهتر شد و خلاصه اونسال گذشت ولی بازم خانواده یه جورایی اظهار مخالفت کردن با تغییر رشته من...
    منم که فوق العاده دهن بین باز اغفال شدم
    حالا امسال میرم دوازدهم با نداشتن کوچک ترین علاقه نسبت به درس های تجربی و رشته های دانشگاهیش ولی با یه تفاوت که دیگه راه پس و پیش ندارم و با خبر شدم امسال اصلا امکان تغییر رشته وجود نداره...

حالا سوال من اینه که با توجه به این شرایطم بنظرتون همین تجربیو بخونم؟ یا تابستون شروع کنم درسای رشته های دیگه رو و تو طول در کنار تجربی اونم بخونم و کنکور جفتشونو بدم؟
    یه امکان دیگه م کنکور زبانه که هم منابعش کمتره هم سبک تر...زبان فرانسه یا آلمانی م خیلی دوست دارم و اینارَم به به رشته خودم ترجیح میدم...(البته تو بازارکارش دودلم رو این قضیه راهنماییم کنین)

راهکارتون چیه؟
    بمونم یا برم سراغ زبان؟
    ممنون میشم از نظراتتون☺

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : شما جای من بودین چیکار میکردین

========
    (راستش من اصولا یکم تنوع طلبم و زود از انجام هرکاری خسته میشم)
    ========

این تنوع طلبی نیست شما قدرت تصمیم گیری جدی نداری پس اول از همه خودتو پیدا کن و قدرت تصمیم گیری جدی داشته باش

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام عزیز
    خوش اومدید به انجمن
    خیلی از هم سن های شما دچار این مسئله میشن
    من هم موقع انتخاب رشته زیاد حساس بودم و درک میکنم شرایطتون رو

به نظرم بهتره با یه مشاور حرف بزنید که بتونه کمکتون کنه توی تصمیم گیری بهتر عمل کنید و به تصمیمی که میگیرید پایبند باشید
    دوم اینکه بیشتر سعی کنید خودتون رو بشناسید وببینید علایق و استعدادهاتون چیا هستند
    توی این مقطع که هستید چرا امکان تغییر انتخاب رشته نیست؟
    اگه نمیشه تغییر بدید
    میتونید دیپلم رو تو این رشته بگیرید و همزمان کتاب های رشته ای که علاقه دارید رو بخونید
    حالا یا زبان یا رشته ای دیگه
    بعدش میتونید برای رشته ی مورد علاقه تون کنکور بدید.
    الان مسیر رو تغییر بدید بهتره تا اینکه چند سال دیگه برگردید سر این موضوع.
    امیدوارم درست انتخاب کنید.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38387
    تشکـر
    26
    تشکر شده 18 بار در 14 پست
    میزان امتیاز
    6

سلام من خودم امسال کنکور تجربی دارم.این رسته رقابتس بسیااااااااااااااااااار بالاست و رسته های خوبس تلاس فوق العاده ای میخواد.اینو توجه کن اگر بخوای با بی حوصلگی وارد بسی خیلی خیلی اذیت میسی و خدایی نکرده ممکنه نتیجه ام حتی نگیری.
    برا کنکور زبان ببین تو کلاس ما 5 نفر بودن که کنکور زبان و هنر میخواستن بدن در کنارسم تجربی رو فقظ برا مدرسه میخوندن و خیلی اذیت میسدن به ویژه برای دروس نهایی و افت درسی بسیار بالایی پیدا کردن،اینو در نظر داسته باس.
    ولی اول علاقه ات رو نگاه کن.با توجه به اینکه میگی تجربی دوست نداری فرض کن حتی اگر دندان ام قبول سدی چیزی که ارزوی خیللللی هاست وقتی بهس علاقه نداسته باسی یقینا موفق نمیسی و الکی فقظ عمر خودتو از بین بردی...
    ولی اینو بدون رسته های تجربی که همس تو بیمارستان نیست.سما میتونی از راه تجربی به خیلی رسته های دیگه بری که رسته های معلق نامیده میسن مثل حقوق حسابداری فرهنگیان و...
    تحقیق کن درباره رسته های تجربی خیلی رسته های عالی ای داره
    ولی اگر میبینی واقعا اینام نمیتونی خب همون زبان رو بخون و بدون توی زبان داوظلبین خیلی کمی سرکت داره و با یکم تلاس رتبه خوبی میاری+اینکه عمومی ها یکسانه فقظ باید رو زبان تخصصی وقت بزاری.
    ولی اگر من جای تو بودم روی خود تجربی وقت میزاستم و یکم با علاقه میخوندم(تلقین نکن به خودت من از زیست مثلا بدم میاد چون بدتر بدت میاد)چون از تجربی میسه به رسته های خیلی بهتری دست یافت تا از زبان و...
    امضای ایشان
    هر یک از ما میتوانیم یک سفیر اهدای عضو باشیم،61=53+8=1

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    تشکر شده 407 بار در 290 پست
    میزان امتیاز
    0

در مورد زبان... فرانسه و آلمانی کاربردی نداره، الان انگلیسی، اسپانیایی توی دنیا حرف اول رو میزنن... متقاضی انگلیسی زیاده اسپانیایی بخون، یک سوم مردم آمریکا و کانادا هم اسپانیایی صحبت میکنن...
    برا انتخاب رشته:
    چشماتو ببند 30 سال آینده تو ببین... شده چهل و خورده ای سالت... دوس داری چی ببینی؟ خونه ات کجاس؟ کارت چیه؟ هرچی میتونی تو زندگی خودت فضولی کن... همه رو بیا اینجا بنویس تا بتونم کمکت کنم...

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38709
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پیشناد می کنم از خدمات مشاوره انتخاب رشته و مشاوره فردی استفاده کنید.
    در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    مشاوره روانشناسي تلگرامي:
    http://t.me/kanonmoshaveran_bot

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد