نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: سخت گیری پدر و مادر

1431
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38710
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سخت گیری پدر و مادر

سلام به همگی
    نمیدونم چجوری شروع کنم.من یه پسر 18 سالم که پدر ومادر سخت گیر و خشنی دارم.چند روز دیگه کنکورمه و هیچی نمیدونم و هیچ جا در نمیام.نمیدونم خانواده چه واکنشی دارن.بخدا بقرآن من خسته شدم درسو نمیخوام.مثل زندانی ها مجبورم تو اتاق ادای درس خوندنو در بیارم یکساله هیچ جا نرفتم دارم میمیرم.کسی ندارم باهاش درد و دل کنم خاله ها عمو ها عمه ها و دایی ها همه دشمن خونوادمن.هیچ دوستی هم ندارم.یه دوست داشتم 14 سال رفیق بودیم رفت یه شهر دیگه خطشو عوض کرد.نمیتونم در مقابلشون وایسم.تا حالا دو بار از خونه فرار کردم ولی پولم که تموم شد مجبور بودم برگردم.چرا هر چی دعا میکنم خدا صدامو نمیشونه.مردم از بس کتک خوردم و تحقیر شدم.چرا نمیمیرم.همه والیدین برا کنکور سختگیرن ولی خانواده ی من مثل هیچکس نیستن.فقط میخوام 18 سالم تموم شه خودمو یواشکی معرفی کنم واسه خدمت.همه میگن باید درس بخونی.آقا من نمیخوام درس بخونم باید کی رو ببینم.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : سخت گیری پدر و مادر

نکات زیر به شما کمک می کند که بتوانید بهتر در برابر آنها رفتار کنید.

۱- عصبانیت آنها را با فریاد پاسخ ندهید. رفتار نامناسب آنها را با سکوت پاسخ گویید و در موقعیتى مناسب درباره موضوع مورد نظر به صحبت و گفتگو بپردازید .
    از گفتن کلمات کنایه آمیز و نیش دار دوری کنید و از زدن برچسب‏‌هاى نامناسب مانند بدقول، کله ‏شق، یک دنده، لجباز، زورگو، بد اخلاق، خودخواه و … به او پرهیز کنید

۲- همواره باور داشته باشیم که بار مسئولیت سنگین اداره خانه، بخش مهم آن به دوش پدر است.
    و مشکلات و سختی ها و کار بیرون از منزل و… گاهی مواقع موجب بی حوصلگی و بدخلقی می شود.
    اگر ما جای پدرانمان بودیم چه بسا زودتر از کوره در می رفتیم و اخلاقمان تغییر می نمود.
    ۳- یکی از بهترین روشهای مقابله و بیان اشکال طرف مقابل و اصلاح آن، «شیوه برخورد غیر مستقیم» است.
    شما لازم نیست و نباید که اولاً به طور مستقیم به ایشان بگویید که اخلاقتان مناسب نیست .
    و ثانیاً اگر در مقابل، عکس العمل تندی از خود نشان دهید و یا نافرمانی و سرپیچی از آنها داشته باشید.
    «خصوصاً در مواقع خستگی و بدخلقی»، نه تنها موجب بهتر شدن نمی شود بلکه باعث بدتر شدن اوضاع هم بشود.

بهترین برخورد در مواقع ناراحتی ایشان، برخوردی آرام و طبیعی و خونسردانه و محترمانه دیگران است.
    فایده این گونه برخوردها، یکی ایجاد آرامش در محیط خانه و خانواده و دیگر حفظ احترام پدر و مادر است.
    و مهمتر آنکه به طور غیر مستقیم فهمانده ایم که برخوردشان درست و صحیح نیست.
    در این صورت، به مرور زمان در پی اصلاح و تغییر رفتار خواهند رفت.
    ۴- اول خودمان سپس دیگران. بیاییم این اصل گفته شده را فراموش نکنیم.
    وقتی انسان خود اهل عمل شد و سعی در برطرف کردن صفات بد خود داشت قطعاً دیگران نیز از او تاثیر می پذیرند.
    اگر اخلاق و رفتار من مناسب نبود و گاهی لغزش و تندی هایی داشته باشم.
    چگونه می توانم ازدیگری توقع رفتار خوب داشته باشم. بهترین تاثیر گذاری ما هنگامی است که خودمان هم جزء بهترین ها باشم.

۵- یکی از بهترین و راحت ترین مواقع و حالاتی که می توان به پدر و مادر نزدیک بود و درد را به آنها گفت:
    در مواقع عاطفی است و هنگامی که رابطه خوبی بین شما برقرار است. هنگامی خسته نیستند .
    و خوشحال و سرحال و در حال رضایت از شما هستند، بهترین موقعی خواهد بود که می توانید.
    با ظرافت و رفتار دوستانه حرف خود را به آنها منتقل نمایید و آنها را متوجه اشکال خودشان کنید.
    ۶- در مواقع عصبانیت آنها سعی کنید آرام ( ریلکس) باشید، زمانی را به تنهایی بگذرانید.
    احساساتتان را یادداشت کنید، چند نفس عمیق بکشید و وقتی که آرام شدید با آرامش.
    و مهربانی با پدر و مادرتان حرف بزنید. مثلاً، ” مادر. وقتی به من توجه نمی کنی و به حرفهایم گوش نمی دهی عصبانی می شوم.
    اینطوری فکر می کنم هیچ ارزش و اهمیتی برایت ندارم“. از کلمات غیرمحترمانه استفاده نکنید.
    و حتی اگر تقصیری به گردنتان نباشد عذرخواهی کنید. سعی کنید با گذشت باشید.

۷- سعی کنید در فعالیت های اجتماعی بیشتر شرکت کنید.
    ارتباط خود را با دیگران تقویت کنید. خود را از نظر اجتماعی قوی کنید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد