نمایش نتایج: از 1 به 41 از 41

موضوع: شوهرم میگه چادر بپوش!

12390
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30434
    تشکـر
    199
    تشکر شده 452 بار در 246 پست
    میزان امتیاز
    8

Exclamation شوهرم میگه چادر بپوش!

سلام به همه دوستان حالتون چطوره؟
    خوبین خوشین چخبرا ☺☺
    من چهارماهه ازدواج کردم و به لطف خدا همسر خیلی مرد خوب و مهربونیه و همو دوست داریم.
    یه مشکلی که هس اینه که ایشون بااینکه میدونستن نوع پوشش منو قبل از ازدواج و قبول کردن که تو انتخاب لباس آزادم بذارن ولی الان چندوقتی هست گیر داده که چادر سرم کنم .
    من به ایشون گفته بودم که فقط مراسم ختم یا عزاداری سر میکنم چون فکرمیکنم چون میطلبه چادرسرت کنی و پوشش مناسب این مراسمه نه تو مهمونی و دورهمی و ... به خانمهای چادری سایت برنخوره قصد توهین ندارم فقط نظر شخصیه منه.
    از چادرپوشیدن خوشم نمیاد دوس ندارم اون پوشش رو ولی چند وقته شوهرم ازم میخواد سرم کنم.
    این مساله ذهنمودرگیرکرده میگم ادم نباید طرفشو به دلخواه خودش تغییر بده توکه میدونستی من چجوری میپوشم و قبول کردی چرا الان گیر دادی؟فقط میخنده میگه دوس دارم بپوشی.نمیدونم چیکار کنم
    امضای ایشان
    جوری عاشقتم که

انگار دنیا فقط همین یه مرد رو داره

2. کاربران زیر از hamideh banoo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : شوهرم میگه چادر بپوش!

سلام عزیز
    ممنون از شما،ان شاالله شما هم عالی باشید

راجب این موضوع خودتون نکته ی مهم رو فرمودید
    اینکه همسرتون قبل ازدواج پوشش رو شما پسندیدن و شما رو توی پوشش آزاد گذاشتند
    ولی الان نظرشون عوض شده
    به نظرم شاید بهتر باشه ازشون دلیل این خواسته شون رو بپرسید
    و شما هم تحلیل کنید
    از طرفی هم بهشون بگید که از پوشش چادر خوشتون نمیاد و خب این حق هر کسی هست که سلیقه اش با دیگری فرق داره ، با حفظ احترام برای همه ی پوشش ها.
    امیدوارم براتون به خوبی حل بشه.

4. 2 کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط hamideh banoo نمایش پست ها
    خوبین خوشین چخبرا ☺☺
    من چهارماهه ازدواج کردم و به لطف خدا همسر خیلی مرد خوب و مهربونیه و همو دوست داریم.
    یه مشکلی که هس اینه که ایشون بااینکه میدونستن نوع پوشش منو قبل از ازدواج و قبول کردن که تو انتخاب لباس آزادم بذارن ولی الان چندوقتی هست گیر داده که چادر سرم کنم .
    من به ایشون گفته بودم که فقط مراسم ختم یا عزاداری سر میکنم چون فکرمیکنم چون میطلبه چادرسرت کنی و پوشش مناسب این مراسمه نه تو مهمونی و دورهمی و ... به خانمهای چادری سایت برنخوره قصد توهین ندارم فقط نظر شخصیه منه.
    از چادرپوشیدن خوشم نمیاد دوس ندارم اون پوشش رو ولی چند وقته شوهرم ازم میخواد سرم کنم.
    این مساله ذهنمودرگیرکرده میگم ادم نباید طرفشو به دلخواه خودش تغییر بده توکه میدونستی من چجوری میپوشم و قبول کردی چرا الان گیر دادی؟فقط میخنده میگه دوس دارم بپوشی.نمیدونم چیکار کنم
    سلام دوست عزیز
    به هیچ وجه زیر بار این حرف نرید. زیرا ایشون شمارو همین طور دیده بودند و اگر تصورشون این بوده که میتونستن شمارو تغییر بدن. سخت در اشتباه بودند و باید از ابتدا یک خانم چادری انتخاب می کردند.
    این دوست دارم و خوشم میاد اصلا دلایل منطقی نیستند. در نظر داشته باشید شاید به نظر خیلی از دوستان مشکلی نباشه (تم این سایت کلا مذهبی هستش) جسم و بدن شما متعلق به شماست و کسی حق اجبار شما به انجام هیچ کاری رو نداره.
    موفق باشید

6. 4 کاربران زیر از ghm بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام تبریک میگم انشالله خوشبخت بشید و بهترین لحظات رو کنار هم سپری کنید.
    یه صحبتی تو حرفاتون بود و اون اینکه گفتید ایشون شما رو همین شکلی دیدن و پسندیدن پس دیگه نباید این حرفو بزنه!!! دقیقا اشکال همینجاست که فکر میکنم دوران نامزادیتون ممکنه کم بوده و یا کمتر برای شناخت هم صرف کرده باشید. برای اینکه حرف تو عمل ثابت بشه اینو از طریق دوران نامزادی میشه فهمید که به نظر من حداقل یکسال برای شناخت هم لازمه . که تا سه ماهه اول نامزادی افراد معمولا اون حرفی که میزنن احساسات محض هست و کمتر عقلانی حرف میزنن و بیشترتمرکزو هدفشون اینه که به فرد محبوبشون برسن و حتی ممکنه تمام خواسته های طرف مقابلو چشم بسته و بدون در نظر گرفتن عقاید خودشون میپذیرن. شما با توجه به خانواده همسرتون که ایا خانواده مذهبی دارن یا نه باید پیش بینی میکردید که ممکنه اونم شبیه خانوادش باشه و الان درگیر احساسات شده و بهش میفهموندین که شما همینجوری و با این تیپ خواهید بود و تغییر نمیکنید و بارها تاکید میکردید. ولی حالا به نظرم باتوجه به اینکه ممکنه همین موضوع بعدا خیلی مطرح بشه پس باید براش دلیل قانع کننده ای بیاری تا قبول کنه وگرنه گفتن من همینی هستمو میخاسی منو نگیریو چرا همون روز اول چشاتو باز نکردیو این حرفا فقط باعث میشه عشقتون کمرنگ بشه چون شمادیگه زنو شوهر هستید باید برای هم دلیل بیارید که مثلا شما با همون پوششم میتونید حجابتونو کامل رعایت کنید خلاصه با دلیل منطق راضیش کنید .
    ویرایش توسط eli2 : 07-01-2018 در ساعت 10:22 AM
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

خانمهای عزیز که کامنت گذاشتید
    همسر ایشون فقط دوست داره چند باری خانمشو تو چادر ببینه میشه بفرمایید اشکالش کجاست؟؟؟
    و قطعا این درخواست قرار نیست از طرف مرد چماق باشه فقط یه درخواسته

مثل این میمونه یه مردی بیاد پست بزنه بگه خانمم گفته تیپ اسپرت بزن ولی من قبل ازدواج تیپ رسمی میزدم بعد ما آقایونم بیایم بگیم نه اشتباه نکن گوش ندیا اون تورو با تیپ رسمی انتخاب کرده

9. 2 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

خوبین خوشین چخبرا ☺☺
    نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    همسر ایشون فقط دوست داره چند باری خانمشو تو چادر ببینه میشه بفرمایید اشکالش کجاست؟؟؟

مثل این میمونه یه مردی بیاد پست بزنه بگه خانمم گفته تیپ اسپرت بزن ولی من قبل ازدواج تیپ رسمی میزدم بعد ما آقایونم بیایم بگیم نه اشتباه نکن گوش ندیا اون تورو با تیپ رسمی انتخاب کرده
    سلام دوست عزیز
    خیر شما متن رو با دقت نخوندید. ایشون نوشتن که توی مراسم های مناسب با چادر میرن خودشون ولی همسرشون گیر دادند چادر بپوش و میگن دوست دارم. این مسئله با تیپ رسمی و .. فرق داره.
    من اون بخش متنشون رو بولد کردم.
    کما اینکه تغییر دادن سلایق افراد درصورتی که خودشون نخوان خیلی کار اشتباهیه. چه زن چه مرد.

11. 4 کاربران زیر از ghm بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

نه سام شوهرش میخات همسرش همیشه تیپ چادری بزنه براساس این چیزی که ایشون گفتن و ما برداشت کردیم.
    امضای ایشان

13. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

من خودم مانتویی هستم و مثله شما بعضی جاها چادر میپوشم و اون جاهایی هم میپوشم بعضی وقتا چادر میره زیر کفشم و باعث میشه بدتر موهام بیرون بیاد و یجور عاجزمیشم . البته چادر ملی پوشیدنش راحتره ولی در کل من خیلی عادت ندارم به چادر پوشیدن . ولی نظر شخصی خودم اگر باهمسر خیلی خوبو مهربون و ایمانش خیلی بالا باشه و خودم اینو از رفتارش بفهمم ، خودم ممکنه بدون اینکه ایشون حتی بگه چادری بشم . البته این نظر شخصی خودمه
    امضای ایشان

15. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    در این مورد با هم حرف بزنید دلیل اینکه از شما میخواهند با چادر بروید را بپرسید مسلما نوع لباس پوشیدن شما به او ربطی ندارد مگر اینکه ترس از این داشته باشد کسی از شما خوشش بیاد و ترس از دست دادن شما را داشته باشد ریشه اصلی نگرانیش را بفهمید آن نگرانی را باید برطرف کنید پشت این خواسته اش حتما دلیلی هست که با گفت و گوی صمیمانه و در جوی واقعا دوست داشتنی باید بیان شود تا نگرانیهای او را برطرف کنید به هر حال زن و شوهر در برابر هم نیستند شما هم علت و سختی استفاده از چادر را برایش بگویید و حتما او را از عشقتان به او و وفاداری خود به او مطمئن کنید. فکر کنم ریشه اصلی این درخواست از این عدم اطمینان و ترس از علاقه مند شدن به کس دیگر هست.

17. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30434
    تشکـر
    199
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    سلام
    در این مورد با هم حرف بزنید دلیل اینکه از شما میخواهند با چادر بروید را بپرسید مسلما نوع لباس پوشیدن شما به او ربطی ندارد مگر اینکه ترس از این داشته باشد کسی از شما خوشش بیاد و ترس از دست دادن شما را داشته باشد ریشه اصلی نگرانیش را بفهمید آن نگرانی را باید برطرف کنید پشت این خواسته اش حتما دلیلی هست که با گفت و گوی صمیمانه و در جوی واقعا دوست داشتنی باید بیان شود تا نگرانیهای او را برطرف کنید به هر حال زن و شوهر در برابر هم نیستند شما هم علت و سختی استفاده از چادر را برایش بگویید و حتما او را از عشقتان به او و وفاداری خود به او مطمئن کنید. فکر کنم ریشه اصلی این درخواست از این عدم اطمینان و ترس از علاقه مند شدن به کس دیگر هست.
    دلیل شون اینه که میگن من مردم تومتوجه نگاه های مردانمیشی ولی من متوجه میشم و این ازارم میده.لباسی که من معمولی میدونم میگه مناسب نیست جلب توجه میکنه نپوش.درصورتیکه مثلااون لباسو من با بابام قبل ازدواج خریده بودم و ازایشون سوال کردم گفت خوبه .ولی شوهرم میگه مناسب نیست.من پوششم طوری نیست که محرک باشه.معمولیه.میگه چادربپوش که بهونه ای برا دید زدن نباشه!میگم مگه میشه اگه طرف فکرش مریض باشه چادرم بپوشی همونجورکه دلش بخواد درموردت فکرمیکنه.
    امضای ایشان
    جوری عاشقتم که

18. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30434
    تشکـر
    199
    میزان امتیاز
    8

نه میگه کلا چادربپوش!
    امضای ایشان
    جوری عاشقتم که

19. کاربران زیر از hamideh banoo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30434
    تشکـر
    199
    میزان امتیاز
    8

هردوخانواده از لحاظ مذهبی بودن حد متوسطیم و فقط مادرامون چادرمیپوشن.وعقاید خشک وتند مذهبی نداریم
    ویرایش توسط hamideh banoo : 07-01-2018 در ساعت 05:20 PM
    امضای ایشان
    جوری عاشقتم که

21. 2 کاربران زیر از hamideh banoo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

سلام حمید بانو عزیزم انشالله خوشبخت باشید

شاید یکم حرف هام تلخ باشه

اکثر مرد های که به اصرار میخوان چادر. سر زن ها و دختراشون کنن خودشون به اکثر خانم ها نگاه میکنن و برا همین فکر میکنن بقیه مرد ها هم مثل خودشونن و به خانم خودشون نگاه میکنن و میخوان از این طریق اونا رو بپوشونن

حالا این به کنار شما نباید زیر بار برید چون همونجور که شما قبول داشتند و پذیرفتند و باید باید به شما احترام بذارند و براتون ارزش قائل باشند وقتی خودتونم میگید لباساتون مناسب و محرک نیست

البته با بحث نمیشه باید به طور جدی بشینید صحبت کنید و دلیل خودتون بیارید
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

23. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

خب بپوش دیگه

25. کاربران زیر از omidd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

حمیده بانوی عزیز
    موضوع چادر و حجاب و ....نیست من اگر جای شما بودم صرفا به خاطر این که خواسته همسرم رو برآورده کنم حتما انجام میدادم .
    فقط و فقط به خاطر همسرتون انجام بدید .
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

27. کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    تشکر شده 387 بار در 249 پست
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها
    حمیده بانوی عزیز
    موضوع چادر و حجاب و ....نیست من اگر جای شما بودم صرفا به خاطر این که خواسته همسرم رو برآورده کنم حتما انجام میدادم .
    سلام دوست گرامی
    آیا توجیه قابل قبولی پشت این توصیه شما است یا صرفاً باورهای مذهبی خودتان را به دیگران بسط میدین؟چون دقیقاً داخل تاپیک های دیگری مشاهده کردم که اولویت اصلی شما مذهب/شرع/دین هست و نه مشاوره سودمند.

اگر مشکل این دوستمون مثلاً لجاجت بود، بله میشد چنین خواسته ای مطرح کرد اما با توجه به اینکه درخواست چادر سرکردن در چارچوب مردسالاری و تحمیل و محدودیت و حتی تحقیر قرار میگیره، هیچ سودمند نخواهد بود. در واقع باید ریشه را در همسرایشون جویا شد. البته قرار نیست بین این دو عزیز به اختلاف دامن بزنیم اما چنین حق نا حقی رو هم نمیشه به ایشون قالب کرد. خصوصاً همین تاپیک زدن سوال کننده خود گویای حساسیت ایشون به خواسته همسرشونه.

با خواندن بسیاری از پست های شما بزرگوار، آدم یک روحانی/طلبه/مذهبی رو مقابل خودش تجسم میکنه...البته منکر نمیشم بسیاری از پست هاتون هم بسیار سودمند و اصولیه و از همینجا شخصا ازتون تشکر می کنم.
    ویرایش توسط M.D Karimi : 07-02-2018 در ساعت 01:20 PM

29. کاربران زیر از M.D Karimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    سلام حمید بانو عزیزم انشالله خوشبخت باشید

شاید یکم حرف هام تلخ باشه

اکثر مرد های که به اصرار میخوان چادر. سر زن ها و دختراشون کنن خودشون به اکثر خانم ها نگاه میکنن و برا همین فکر میکنن بقیه مرد ها هم مثل خودشونن و به خانم خودشون نگاه میکنن و میخوان از این طریق اونا رو بپوشونن

حالا این به کنار شما نباید زیر بار برید چون همونجور که شما قبول داشتند و پذیرفتند و باید باید به شما احترام بذارند و براتون ارزش قائل باشند وقتی خودتونم میگید لباساتون مناسب و محرک نیست

البته با بحث نمیشه باید به طور جدی بشینید صحبت کنید و دلیل خودتون بیارید

سلام پریماه جان
    تا حدودی درست گفتی به نظرم
    ولی دلیل فقط این نیست
    همسر ایشون قبول ازدواج حجاب ایشون رو تایید کردن و خب دیگه الان این خواسته چندان منطقی و معقول نیستش
    الان بعد چند ماه نظرشون عوض شده و میگن چادر بپوش
    خب شاید یه چیزی این مدت پیش اومده که ایشون این رو میگه
    اگه حرف شما بود خب از قبل میگفتن احتمالا

من حدس میزنم شاید جایی رفتید با همدیگه و همسرتون متوجه نگاه کسی به شما شدن که این حرف رو میزنن
    به نظرم دوستانه باهاشون حرف بزنید و ببینید دلیل این خواسته چیه یا اینکه چی شده که باعث شده این توافق رو یادشون بره و نظرشون عوض شه
    باید هم دید توی زمینه های دیگه حرف ایشون دوتا نشده تا حالا و آیا فقط در مورد پوشش بوده
    ضمن اینکه حمیده جان گفتن که پوششون از نظر خودشون محرک نیست ولی همسرشون موافق نیستن.

31. 2 کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    تشکر شده 387 بار در 249 پست
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط یلدا 25 نمایش پست ها
    سلام پریماه جان
    ولی دلیل فقط این نیست
    همسر ایشون قبول ازدواج حجاب ایشون رو تایید کرده

من حدس میزنم شاید جایی رفتید با همدیگه و همسرتون متوجه نگاه کسی به شما شدن که این حرف رو میزنن
    به نظرم دوستانه باهاشون حرف بزنید و ببینید دلیل این خواسته چیه یا اینکه چی شده که باعث شده این توافق رو یادشون بره و نظرشون عوض شه
    باید هم دید توی زمینه های دیگه حرف ایشون دوتا نشده تا حالا و آیا فقط در مورد پوشش بوده
    ضمن اینکه حمیده جان گفتن که پوششون از نظر خودشون محرک نیست ولی همسرشون موافق نیستن.
    سخت گیری های همسران سخت گیر، شکاک، محدود کننده، غیر منطقی و حتی گاهاً مریض از نظر شخصیتی، عموماً در مرحل وصال خودشو نشون نمیده چون اونها در مرحله وصال هدف اصلیشون وصال هست و بعد اون مشکلات شروع میشه. اونایی که از همون اول شرط می گذارند که دیگه وضعشون خیلی بده.

عقلاً کسی که دنبال همسر چادری است از همون اول یک خانوم چادری انتخاب میکنه اما اونی که بعداً میخواد همسرش چادری بشه ماجرای دیگری داره ....سخت گیری ها و وضع محدودیت ها بعد وصال رو باید در باورها و عقاید و حتی شخصیت مرد جستجو کرد...
    ویرایش توسط M.D Karimi : 07-02-2018 در ساعت 01:25 PM

33. 2 کاربران زیر از M.D Karimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

34. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط یلدا 25 نمایش پست ها
    سلام پریماه جان
    ولی دلیل فقط این نیست
    همسر ایشون قبول ازدواج حجاب ایشون رو تایید کردن و خب دیگه الان این خواسته چندان منطقی و معقول نیستش

درسته عزیزم ولی حتی اگر گاهی یکی بعد ازدواج سالها بعد حتی عقیدش تغییر کرد حق اینو نداره بخواد همسرشم تغییر بده اول اینو درک کنه همسرش هم عقاید خودش داره و همون اول ایشون و اینجور انتخاب کردم ولی حالا عقاید من تغییر کرده دلیل نمیشه عقاید همسر هم تغییر کنه
    بازم اگر عوض شد باید همسرشو مثل هم دوست داشته باشه بهش. احترام بذاره

مطمعن باش تیپ ایشون محرک نیست اگر بود و خیلی تو چشم بود حتما همسر ایشون قبل ازدواج اشاره ای میکرد یا اصلا قبولشون نمیکرد !

قرار نیست ما خودمون بکشیم واذیت کنیم. برا نگاه چندتا بیمار اون کسی که مریضه با دیدن خانم چادری هم نگاه و دیدگاه کثیفشو برنمیداره
    ویرایش توسط پریماه. : 07-02-2018 در ساعت 01:33 PM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

35. 4 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

36. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط nima01371 نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی
    آیا توجیه قابل قبولی پشت این توصیه شما است یا صرفاً باورهای مذهبی خودتان را به دیگران بسط میدین؟چون دقیقاً داخل تاپیک های دیگری مشاهده کردم که اولویت اصلی شما مذهب/شرع/دین هست و نه مشاوره سودمند.

اگر مشکل این دوستمون مثلاً لجاجت بود، بله میشد چنین خواسته ای مطرح کرد اما با توجه به اینکه درخواست چادر سرکردن در چارچوب مردسالاری و تحمیل و محدودیت و حتی تحقیر قرار میگیره، هیچ سودمند نخواهد بود. در واقع باید ریشه را در همسرایشون جویا شد. البته قرار نیست بین این دو عزیز به اختلاف دامن بزنیم اما چنین حق نا حقی رو هم نمیشه به ایشون قالب کرد. خصوصاً همین تاپیک زدن سوال کننده خود گویای حساسیت ایشون به خواسته همسرشونه.

جای تاسفه که اینجا بسیاری باورها/عقاید/ایدولوژی های خودشون رو مبنای مشاوره قرار دادند، در صورتی که اخلاقاً چنین حقی ندارند...

با خواندن بسیاری از پست های شما بزرگوار، آدم یک روحانی/طلبه/مذهبی رو مقابل خودش تجسم میکنه...
    دقیقا حرف همسرشان درسته
    متاسفانه بعضی آقایون با وجود این که ما پوششمون کامله ولی باز هم چشم چرانی میکنند.(توهین به آقایان سایت نشه گفتم بعضی آقایون )
    همسر این خانم که نمیتونه همسرش رو از حضور در اجتماع منع کنه
    بلکه از ایشون خواسته که چادر بپوشه
    من خواسته ام رو به کسی تحمیل نکردم .گفتم اگر جای ایشون بودم
    به خاطر همسرم می‌پذیرفتم حتی برای مدت کوتاه
    به عنوان یک خانم متاهل چادری
    و این که بیست و پنج ساله تجربه زندگی موفق داشتم
    پیشنهاد دادم به عنوان یک خانم متاهل خواسته همسرشون رو برآورده کنند
    حالا اگر همسر این خانم گفته بود چادرتون رو بردارید
    همه موافق بودند و همه می‌گفتند برای بقای زندگیتون یه مدت به حرفاش گوش بدید .
    من صرفا به خاطر بسط باورهای مذهبی خودم این توصیه رو نکردم
    دوست عزیزمان هم با توجه به نظرات شما بزرگوار و بقیه دوستان گل
    حتما به جمع‌بندی خواهد رسید .
    بله درسته به قول شما این که این دوست عزیزمون اینجا هستند نشونه اینه که به خواسته همسرشون اهمیت میدن و نگران زندگیشون هستند .
    من مطمئنم خواسته همسرشان در چارچوب مرد سالاری نیست
    فقط و فقط میخواد زیبایی های ظاهری همسرش رو فقط خودش ببینه که البته خواسته اش منطقیه
    اگر مجرد هستید ان شالله یه همسر زیبا نصیبتون بشه
    اونوقت نگرانی این آقا و توصیه های من رو بهتر متوجه میشید .
    خوش حالم که برای راهنمایی دوستان وقت میزارید .
    ما مشاور نیستم ولی مسلمانم برای همین باید توصیه هام به دوستان در چارچوب شرع باشه .
    خصوصا مسایل مربوط به زندگی مشترک
    امضای ایشان

وقتی درمانم " تویی "

37. 2 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

38. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    درسته عزیزم ولی حتی اگر گاهی یکی بعد ازدواج سالها بعد حتی عقیدش تغییر کرد حق اینو نداره بخواد همسرشم تغییر بده اول اینو درک کنه همسرش هم عقاید خودش داره و همون اول ایشون و اینجور انتخاب کردم ولی حالا عقاید من تغییر کرده دلیل نمیشه عقاید همسر هم تغییر کنه
    بازم اگر عوض شد باید همسرشو مثل هم دوست داشته باشه بهش. احترام بذاره

مطمعن باش تیپ ایشون محرک نیست اگر بود و خیلی تو چشم بود حتما همسر ایشون قبل ازدواج اشاره ای میکرد یا اصلا قبولشون نمیکرد !

قرار نیست ما خودمون بکشیم واذیت کنیم نگاه برا دیگران اون کسی که مریضه با دیدن خانم چادری هم نگاهشو برنمیداره

حرفات منطقیه پری جان
    وقتی آدم کسی رو برای ازدواج از همه نظر تایید میکنه یعنی داره با همون شخص و با همون ویژگی ها ازدواج میکنه
    نه اینکه بعدا به قول تو اگه معیارش به هر دلیلی عوض شد حرفش رو عوض کنه

دوره ی شناختی که دو نفر باید هم رو بشناسن و خواسته هاشون رو بگن به نظرم شامل اینا هم میشه
    آدم بالاخره یک بار حرفش رو میزنه و اعتبار آدم ها به چیزیه که میگن قبولش دارن
    اگه هم بعضا نتونن رو حرفشون بمونن به نظرم یا باید با خودشون کنار بیان و اون خواسته رو بیخیالش بشن
    یا اینکه با دلیل قانع کننده ای خواسته شون رو بیان کنن و نحوه ی بیان هم به صورت پیشنهاد باشه نه اجبار

من توی فامیل و اطرافیان چند تا گروههای مختلف رو دیدم
    موقعی که خودم 18 ساله ام شده بود، یه خاله دارم که یه خانوم مذهبی هستن
    ارتباطش با من خیلی صمیمیه ، یه روز بهم گفت که دیگه بزرگ شدی و وقتشه که حجالت رو کامل کنی
    با اینکه من هیچوقت موهام رو بیرون نمیذاشتم یا لباس محرک و تنگ تنم نمیکردم
    ولی خب خاله ام میگفت چادر حجاب کامله
    برادرم که بحث رو شنید خطاب به خاله ام گفت خاله جون خودت بیخیال این دختر بشو به نظرم تیپ و قیافه اش جوریه که اصلا نیازی به چادر نداره چرا خودشو اذیت کنه بعد رو به من کرد با شوخی گفت همینکه خودتو جمع کنی کافیه چادر همش تو دست و پاست

اون لحظه من میدونستم برادرم به خاطر من اون حرفارو زد ولی راستش یه مقدار هم ناراحت شدم
    چون طبیعت آدم حوریه که از اجبار خوشش نمیاد
    و بعد هم من که فکر کردم دیدم برادرم درست می گفت، تا حالا هم نشده بود کسی به خاطر پوشش بهم تذکری داده باشه
    همیشه سعی کردم پوشیده باشم نه به خاطر دیگران خودم اینجوری پسندیدم

موقعی که دانشجو بودم یه همکلاسی داشتم چادری بود
    بعد چند ترم یه روز دیدم تو دانشگاه چادر سرش نیست فکر کردم شوخی میگفت که برش داشته و اینا
    اخه تا اون موقع هیچوقت بدون چادر نمیومد و از دبیرستان پوشیده بود
    منم گفتم جدی پرسیدم چادرت کو دختر
    گفت راستشو بخوای این مدت که حجاب تورو دیدم میبینم با اینکه چادر نداری پوشیده هستی
    منم میخوام مثل تو باشم!
    منم گفتم حق هر کسی هست اونجوری که دلش میخواد بپوشه هر طور که خودت میدونی درسته بپوش

با این حال چند بار هم که پیش اومده و چادر پوشیدم بقیه خیلی استقبال کردن و میگفتن بهت میاد و این حرفا
    ولی من خواستم زیاد فکرکنم چون گفتم درست نیست اول بپوشم بعد اذیتم کنه برش دارم
    چند بار هم که حرفشو تو خونه زدم گفتم اگه چادر بپوشم همه جا باید بپوشم
    بابام هم اعتراض کرد گفت یعنی چی دختر عروسی که نمیشه بپوشی منم گفتم حداقل تا توی تالار میپوشم و بستگی هم داره عروسی کی باشه

چادر به نظرم حجاب قشنگیه و چند بار که پوشیدم یه حس امنیت و آرامش خاص بهم میده
    ولی وقتی فکرشو میکنم میبینم تو گرمای تابستون و سرمای زمستون باید همیشه جمعش کنم بعد میفته زیر پا خیس میشه یا گاهی موهای ادم از زیرش در میاد همش باید نگهش داری خب راستش این ها اسون نیست و تجربه هم کردم
    به جز اینا هم من گاهی پیش میاد کوله پشتی میپوشم و یا بیرون میرم وسیله یا خرید میکنم دستم میگیرم وقتی چادر باشه نه میشه کوله بپوشم نه اینکه اسونه که بخوام چند تا وسیله دستم بگیرم که چادر بهم نریزه و اذیتم نکنه
    البته منظور من چادر معمولی یا همون دانشجویی هستش.

با همه ی این بحثا اگه بخوام ازدواج کنم هم همین حرف و نظرم رو به طرف مقابل میگم
    من دو تا برادرم که ازدواج کردند همسرانشون رو توی این مورد به عهده ی خودشون گذاشتن
    حتی یکیشون که همه ی خواهراش چادری ان مادرش گفته بود بعد عروسیت بدون چادر جایی ببینمت قلم پاهاتو میشکنم!
    بعد داداشم میگفت خدارو خوش نمیاد من مجبورش کنم هر کسی با نظر خودش حق زندگی داره اگه دوست داشت بپوشه دوست هم نداره نپوشه من به تریپش کاری ندارم و اینجوری قبولش دارم

زن داداش دومم بعد عروسی گاهی برای بعضی جاها میپوشید
    برادر دومم می گفت هر جور خودت میخوای چون چادر حقیقتا جمع کردنش آسون نیست که بخوای همه جا بپوشی
    ولی مثلا میدیدم گاهی زن داداشم روسریش بیرون زیادی عقب میرفت برادرم میگفت روسری ات رو درست کن

در مورد بقیه هم مادرم از بعد ازدواجش چادر میپوشه تا حالا که حدود 35 سال میگذره
    گاهی که میدیدم اذیتش میکنه میگفت من به خاطر چادر اذیت شدم و نمیشه بذارمش کنار ولی تو دیگه واجب نیست خودتو اذیت کنی!

یا مثلا بقیه ی فامیل هم دیدم بعضی خانوم ها شوهراشون گفتن چادرتو بردار
    یا بعضیا هیچی نگفتن
    ندیدم کسی رو این مورد اجبار کرده باشه.
    ویرایش توسط یلدا 25 : 07-02-2018 در ساعت 01:49 PM

39. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

40. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست گرامی

با خواندن بسیاری از پست های شما بزرگوار، آدم یک روحانی/طلبه/مذهبی رو مقابل خودش تجسم میکنه...البته منکر نمیشم بسیاری از پست هاتون هم بسیار سودمند و اصولیه و از همینجا شخصا ازتون تشکر می کنم.
    سلام دوست گرامی

سلام
    چیزی که برام خیلی ناراحت کنندس اینه خود زنها میان همدیگه رو به زیربار رفتن عقاید مردسالاری و تحمیل هایی که جامعه چند ساله به زنها کرده تشویق میکنن.
    اکثرشون هم زن های مذهبی هستن که مذهب باعث شده کلا همه چیو فراموش کنن.فراموش کنن که زن ادم هست حق انتخاب داره فراموش کردن که زن برده مرد نیست که عقایدش رو طبق خواسته مرد تنظیم کنه.فقط زن رو در حد یه حیوان یا برده میبینن که باید همه جوره مطیع باشه.
    متاسفم که یه مرد باید به مردسالاری شکایت کنه ولی یه زن مردسالاری رو رواج بده با ابزار مذهب.متاسفم شدیدا.

41. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

42. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیز
    از نظر من به هیچ وجه زیربار این خواسته نرو لزومی نداره خانم ها به خاطر همسرشون همه جور زوری رو بپذیرن.کی گفته این خوبه؟
    همسرتون اگر زن چادری میخواست میتونست همون اول بره زن چادری بگیره نه اینکه بعدا عقایدش رو به همسرش تحمیل کنه!!
    به نظر من لزومی نداره خواسته ایشون رو اجرا کنید و مقابلشون بیاستین.
    اگر ناراحتیش اینه کسی بهتون نگاه میکنه که خب جامعه ما بخاطر جو وحشتناک و بسته اش طوری بوده که مردا چشم چرون بار اومدن و اگرم چادر سرکنید بازم نگاتون میکنن چرا؟چون ادمای خشک متعصب بجای اینکه بیان یکم رو مغز مردا کار کنن میان به زن میگن بیشتر خودتو بپوشون!!!!!!!!

43. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

حمیده بانوی عزیز
    یه سوال اگه همسرتون ازتون بخواد چادر را بردارید به جاش ساپورت و مانتو کوتاه بپوشید و بیاید تو جامعه قبول میکنید چون خواسته همسرتونه؟

44. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

من باز هم میگم خواسته ایشون موقتیه و دلیلشم که خانم حمیده فرمودن به خاطر ترس از جامعه هسش

45. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

سلام

اگه پوشش شما متعارفه لازم نیست به خودتون سخت بگیرید چون شوهرتون از اول همینجوری قبولتون کردن، حداقل اگه موافق نبودن همون اول میتونستن در موردش حرف بزنن و روراست باشن.

شوهرتون باید توجه کنن که مشکل از مردهای چشم چرونه.
    ویرایش توسط Experience : 07-03-2018 در ساعت 02:45 AM

46. 2 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

47. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    میزان امتیاز
    13

یه سوال اگه همسرتون ازتون بخواد چادر را بردارید به جاش ساپورت و مانتو کوتاه بپوشید و بیاید تو جامعه قبول میکنید چون خواسته همسرتونه؟
    خواسته همسر ایشون منطقی و شرعیه
    همسر من خواسته هاشون در چهارچوب شرع و دینه
    هیچ وقت این خواسته رو از من نخواسته و نخواهد داشت .
    چادر من تاج بندگی منه
    پوشش جلابیب در قرآن هفتمین حجاب و آخرین پوشش بوده
    یعنی شش حجاب و پوشش دیگه زیر جلابیب بوده
    هیچ جا ذکر نشده خانم ها حجابشون رو وردارن که همسر من هم خواسته شون این باشه .
    امضای ایشان

وقتی درمانم " تویی "

48. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

خواسته همسر ایشون منطقی و شرعیه
    همسر من خواسته هاشون در چهارچوب شرع و دینه
    هیچ وقت این خواسته رو از من نخواسته و نخواهد داشت .
    چادر من تاج بندگی منه
    پوشش جلابیب در قرآن هفتمین حجاب و آخرین پوشش بوده
    یعنی شش حجاب و پوشش دیگه زیر جلابیب بوده
    هیچ جا ذکر نشده خانم ها حجابشون رو وردارن که همسر من هم خواسته شون این باشه .
    پس میشه اینطوری نتیجه گرفت زن و مرد میتونن اگر خواسته همسرشون خلاف اعتقادات خودشونه اونو قبول نکنند درسته؟

49. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    میزان امتیاز
    13

پس میشه اینطوری نتیجه گرفت زن و مرد میتونن اگر خواسته همسرشون خلاف اعتقادات خودشونه اونو قبول نکنند درسته؟
    خیر اونجوری که اسمش زندگی نیست میدون جنگه
    از ابتدا باید همسر رو بر اساس اعتقادات و فرهنگ و مذهب خودتون انتخاب کنید .
    باید در همه زمینه ها تفاهم باشه
    اگر این آقا قبل از عقد از خانم خواسته بود که چادری باشند
    یا خانم قبول میکرد یا نه ؟
    اگر راضی به این کار نمیشد علاقه ای صورت نمی‌گرفت
    زندگی تشکیل نمیشد
    ولی حالا به دلایلی از همسرشان خواسته که چادر بپوشه
    این خانم عنوان کرد که همسرشان مهربونه و زندگی خیلی خوبی دارند
    فقط همسرشان این درخواست رو داره
    من هم توصیه کردم به خاطر حفظ و دوام زندگی زیباشون یه مدت چادر بپوشه
    این زوج جوان در ابتدای زندگیشون هستند طبیعتاً این آقا یه مقدار حساس تره
    ممکنه بعد از چند وقت دیگه براشون بی اهمیت یا کم اهمیت بشه
    کاربری که به این خانم بگه همسرتون حق نداره به شما بگه چادر بپوش جز این که به اختلاف بین این دو عزیز دامن زده و بس کاری از پیش نبرده
    این دوست عزیزمون هم اگر با همسرش مشاوره حضوری با متخصص داشته باشه حتما نتیجه ای عایدش میشه که به بهبود روابط زناشوییش کمک می‌کنه .

آقای سام آنچه جوان در آینه بیند پیر در خشت خام میبینه
    شاید دوستان به من برچسب زن متحجر مذهبی ...بزنند ولی اونها
    هنوز وارد زندگی نشدند هنوز تجربه ندارند .
    امضای ایشان

وقتی درمانم " تویی "

50. 4 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

51. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    میزان امتیاز
    9

سلام
    شما اول زندگی هستید در این مورد سفت و سخت نباشید مخالفتتان را که اعلام کردید حالا موقع آن هست نرمش کنید و اینگونه علاقه خودتان را به او ثابت کنید اگر واقعا شوهرتان مفهوم کار شما را بفهمد بعدها اطمینان بیشتری به شما خواهد کرد و باعث پیوند محکمتر شما با ایشان خواهد شد همین اطمینان و اعتماد به وجود آمده می تواند در مراحل بعدی زندگی برای شما راهگشا باشد.

52. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

53. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

خیر اونجوری که اسمش زندگی نیست میدون جنگه
    از ابتدا باید همسر رو بر اساس اعتقادات و فرهنگ و مذهب خودتون انتخاب کنید .
    باید در همه زمینه ها تفاهم باشه
    اگر این آقا قبل از عقد از خانم خواسته بود که چادری باشند
    یا خانم قبول میکرد یا نه ؟
    اگر راضی به این کار نمیشد علاقه ای صورت نمی‌گرفت
    زندگی تشکیل نمیشد
    ولی حالا به دلایلی از همسرشان خواسته که چادر بپوشه
    این خانم عنوان کرد که همسرشان مهربونه و زندگی خیلی خوبی دارند
    فقط همسرشان این درخواست رو داره
    من هم توصیه کردم به خاطر حفظ و دوام زندگی زیباشون یه مدت چادر بپوشه
    این زوج جوان در ابتدای زندگیشون هستند طبیعتاً این آقا یه مقدار حساس تره
    ممکنه بعد از چند وقت دیگه براشون بی اهمیت یا کم اهمیت بشه
    کاربری که به این خانم بگه همسرتون حق نداره به شما بگه چادر بپوش جز این که به اختلاف بین این دو عزیز دامن زده و بس کاری از پیش نبرده
    این دوست عزیزمون هم اگر با همسرش مشاوره حضوری با متخصص داشته باشه حتما نتیجه ای عایدش میشه که به بهبود روابط زناشوییش کمک می‌کنه .

آقای سام آنچه جوان در آینه بیند پیر در خشت خام میبینه
    شاید دوستان به من برچسب زن متحجر مذهبی ...بزنند ولی اونها
    هنوز وارد زندگی نشدند هنوز تجربه ندارند .
    من با حرفهاتون کاملا موافق هستم .و قبلا هم گفتم قطعا این درخواست همیشگی نیست

و اینکه بعضی وقتا مشکلات خیلی کوچیک که به راحتی قابل حل هستش به خاطر لجبازی به مشکلات خیلی بزرگی تبدیل میشه

ولی من هنوز به جواب سوالم نرسیدم شما همسرتون را با اعتقادات و فرهنگ و مذهب خودتون انتخاب کردید ولی الان میاد میگه من میخوام تو یکماهی به چادر ساپورت بپوشی و مانتو کوتاه و تیپ امروزی شما چه عکس العملی نشون میدید؟

اگه قبول کنید اعتقادات خودتون را زیر پا گذاشتید اگه قبول نکنید درخواست همسرتون رو زمین میمونه پس چه واکنشی نشون میدید؟

54. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

55. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

اتفاقا حمیده خانوم اگر الان سفتو سخت نباشین بعدا دیگه کاملا میرین زیر عقاید همسرتون به توصیه های مذهبی گوش نکنید چون اینا برای زن ارزش قائل نیستن و زن رو برده مرد میبینن.
    روانشناس من میگفت اگر از اول زیر بار اعتقادات یه نفر نرید اون ادم دیگه اونقدری قدرت پیدا نمیکرد که بهتون زور بگه .
    ادمای مذهبی میان میگن زن توسری خوره و مرد هر قدر که دلش میخواد میتونه گند بزنه به شخصیت زن و وظیفه زن اینه برای حفظ بنیان خانواده اون گند ها رو بماله به سر و صورتش و به شوهرش بگه مرسی بهم افتخار دادهی که گند بزنی بهم .بخاطر همین میگم به حرفاشون توجه نکن.
    شما به عنوان یه زن که جنس درجه دو نیست و با مرد برابره سعی کن به همسرت بفهمونی که زن به عنوان یه انسان حق انتخاب داره و الان جای این حرفا نیست که بگه چادر سر کن چون از همون اول شمارو با این تیپ پذیرفته.
    ادمای مذهبی میان میگن زن بخاطر حفظ زندگیش باید همه جور تحقیری رو بپذیره ولی من میگم زندگی که با تحقیر و عدم درک از حقوق دوطرف باشه همون بهتر که تموم بشه.
    تحقیر هم صرفا ربطی به پوشش نداره تحقیر دقیقا یعنی تحمیل اعتقادات!!!!
    ویرایش توسط saba95 : 07-03-2018 در ساعت 05:56 PM

56. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    38382
    تشکـر
    79
    تشکر شده 62 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    0

حالا جدای از این مسئله اجازه ندین کسی ازادیتونو بگیره
    ازادی حق شماست و خدا هم توی قرانش میگه لا اکراه فی الدین
    ازاد باشین و لذت ببرین

57. کاربران زیر از Tarah4 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

58. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30434
    تشکـر
    199
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    اتفاقا حمیده خانوم اگر الان سفتو سخت نباشین بعدا دیگه کاملا میرین زیر عقاید همسرتون به توصیه های مذهبی گوش نکنید چون اینا برای زن ارزش قائل نیستن و زن رو برده مرد میبینن.
    روانشناس من میگفت اگر از اول زیر بار اعتقادات یه نفر نرید اون ادم دیگه اونقدری قدرت پیدا نمیکرد که بهتون زور بگه .
    ادمای مذهبی میان میگن زن توسری خوره و مرد هر قدر که دلش میخواد میتونه گند بزنه به شخصیت زن و وظیفه زن اینه برای حفظ بنیان خانواده اون گند ها رو بماله به سر و صورتش و به شوهرش بگه مرسی بهم افتخار دادهی که گند بزنی بهم .بخاطر همین میگم به حرفاشون توجه نکن.
    شما به عنوان یه زن که جنس درجه دو نیست و با مرد برابره سعی کن به همسرت بفهمونی که زن به عنوان یه انسان حق انتخاب داره و الان جای این حرفا نیست که بگه چادر سر کن چون از همون اول شمارو با این تیپ پذیرفته.
    ادمای مذهبی میان میگن زن بخاطر حفظ زندگیش باید همه جور تحقیری رو بپذیره ولی من میگم زندگی که با تحقیر و عدم درک از حقوق دوطرف باشه همون بهتر که تموم بشه.
    تحقیر هم صرفا ربطی به پوشش نداره تحقیر دقیقا یعنی تحمیل اعتقادات!!!!
    مرسی ازوقتی که گذاشتی وجواب دادی صباجون ولی دیگه انقدراهم سخت نگیریم به جنس مرد.درسته یه جاهایی ارزش زن زیرسوال رفته منم موافق این بحثای مذهبی نیستم و خوشم نمیاد.ماهردو نظرات همدیگرواگه منطقی باشه قبول میکنیم و بهش عمل میکنیم ناگفته نماند که ایشون خیلی ازکارهایی که دوست نداشت انجام بده روچون من خواستم انجام میده لباسی که ممکنه دوس نداشته باشه چون من پیشنهاد دادم میپوشه و خیلی مسائل دیگه.روهمین حساب من یجورایی تو رودروایسی افتادم چون شوهرم واقعامردخوب و سالمیه و هیچی کم نمیذاره واسم.همه ی این بحثای فمنیستی به کنار زندگی زناشویی قضیش فرق داره بالاخره اختلاف نظر وجودداره همیشه،
    دوطرف باید یکم نرمش نشون بدن
    امضای ایشان
    جوری عاشقتم که

59. کاربران زیر از hamideh banoo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

60. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

مرسی ازوقتی که گذاشتی وجواب دادی صباجون ولی دیگه انقدراهم سخت نگیریم به جنس مرد.درسته یه جاهایی ارزش زن زیرسوال رفته منم موافق این بحثای مذهبی نیستم و خوشم نمیاد.ماهردو نظرات همدیگرواگه منطقی باشه قبول میکنیم و بهش عمل میکنیم ناگفته نماند که ایشون خیلی ازکارهایی که دوست نداشت انجام بده روچون من خواستم انجام میده لباسی که ممکنه دوس نداشته باشه چون من پیشنهاد دادم میپوشه و خیلی مسائل دیگه.روهمین حساب من یجورایی تو رودروایسی افتادم چون شوهرم واقعامردخوب و سالمیه و هیچی کم نمیذاره واسم.همه ی این بحثای فمنیستی به کنار زندگی زناشویی قضیش فرق داره بالاخره اختلاف نظر وجودداره همیشه،
    دوطرف باید یکم نرمش نشون بدن
    خواهش میکنم حمیده جان.اگر فکر میکنی بعدا برات مشکل ایجاد نمیشه میتونی توافق کنی.چون ممکنه الان سر کنی بعدا برای ایشون عادت بشه و بگه کلا هرجا میریم سر کن.دیگه خودت از همه بهتر از همه میدونی همسرت رو میشناسی چجوریه و باید چکار کنی.

ویرایش توسط saba95 : 07-03-2018 در ساعت 10:59 PM

61. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    19153
    تشکـر
    1,726
    تشکر شده 5,759 بار در 1,860 پست
    میزان امتیاز
    12

خوبین خوشین چخبرا ☺☺
    سلام عزیزم بهت تبریک میگم امیدوارم عشقتون سالیان سال همینطور خوب بمونه

درسته که همسرتون باید قبل از ازدواج این موضوع رو مطرح میکرد ، و الان کاملا حق با شماست که ناراحت و درگیر بشید

و نتونید به گفته ایشون عمل کنید ولی

آدمها خیلی تغییر میکنن بزرگ میشن و پیشرفت میکنن ممکنه عقایدشون تغییر کنه اینو میگم که توقع نداشته باشی همسرت

خودش و حرفهاش هیچ تغییری نکنن(البته من با این تغییر موضع اونم تو 4 ماه موافق نیستما و بنظر غیر منتطقی میدونمش)

اما چیزی که تو این سالهای متاهلی یاد گرفتم اینه که برای حل خیلی مسائل باید منطق رو گذاشت کنار و با دل و عشق تصمیم گرفت

بنظر من شما با ایشون یک صحبت منتطقی و در عین حال مهربون انجام بده

یه وقتی رو انتخاب کن که هردو سرحال باشید،و از ایشون سوال کن چی باعث شده نظرش درمورد پوشش شما تغییر کنه

ازشون بخواه صادقانه جواب بدن،بپرس آیا پوشش نامناسبی داشتی که باعث شده به این فکر بیوفتن؟یا صرفا سلیقشون تغییر کرده

یا کسی چیزی گفته یا ...... (پیشنهاد میکنم باهم تماس فیزیکی داشته باشید هنگام صحبت)

وقتی دلیل اصلی رو فهمیدی بهتر میتونی حلش کنی یجوری حلش کنی که مابین باشه که نه خودت اذیت بشی نه همسرت

بطور مثال مثلا همسرت میگن که فلان روز فلان کس به شما بد نگاه کرد و من فکر میکنم

چادر اگر بزاری زیاد توی چشم نیستی و خیال من جمع تره....

اگر مشکل این بود میتونی اول از همه درکش کنی و به دلواپسیش احترام بزاری و بعد بهشون بگی با چادر واقعا احساس ناراحتی میکنی

اما بخاطر اینکه حاضر نیستی ایشونم احساس ناراحتی کنه میتونی ازین به بعد مانتوهایی که حالت چادر دارن استفاده کنی

که گشاد و بلند هستن(البته بسیار مورد علاقه منن این سبک مانتو)خیلی هم شیک هستند...

حتی راجب رنگهاش هم میتونید صحبت کنید.

امیدوارم به توافق برسی عزیزم تو زندگی پر از مسائل ریزو درشت اینکه دعوا بشه که تو از اول اینو گفتی الان چرا و....

کارو به جایی نمیرسونه گاهی منطق بزار کنار با دلت تصمیم بگیر

خوشبخت باشی
    امضای ایشان
    آیا دوست دارید برای

صلح جهانی کاری انجام دهید ؟

به خانه بروید و به خانواده تان
    عشق بورزید

62. 6 کاربران زیر از سمیراه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

63. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    میزان امتیاز
    9

سلام
    مانتو با مقنعه بپوش که یک راه بینابین هستش نه زیاد دست و پاگیرم نباشه

64. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28420
    تشکـر
    412
    تشکر شده 104 بار در 78 پست
    میزان امتیاز
    8

خوبین خوشین چخبرا ☺☺
    سلام
    مبارک باشه خوشبخت بشید
    بنده به عنوان یک خانوم چادری پیشنهاد میکنم قبول نکنید...
    امضای ایشان

65. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38770
    تشکـر
    9
    تشکر شده 22 بار در 18 پست
    میزان امتیاز
    0

خوبین خوشین چخبرا ☺☺
    سلام جانم

اینکه همسرتون خاستن چادر سرتون کنین بعد ازدواج
    خب خاسته معقولی نیست
    چون به هرحال شمارو اینجوری انتخاب کردن
    و اینکه
    قبل عقد همچین چیزیو از شما نخاستن
    و راجبش صحبتی نکردن

ولی من اگر جای شما بودم
    و همسرم مرد شریف و سالم و .. بود
    و از همه مهمتر من دوسش داشتم

مسلما و قطعا رضایتشم برای من مهم بود

اولین کاری ک میکردم این بود که
    تمام تلاشمو میکردم با زبون نرم راضیش کنم ک چادر سرم نذارم
    مانتو بلند ،ازاد و هرجوری ک بتونممممم
    چون پوشش کامل فقط چادر نیست
    خیلی ها با همون مانتو و روسری و شال و .. حجاب کامل دارن

و در نهایت اگر راضی نشد
    زندگیو برای خودم و ایشون تلخ نمیکردم

چون قبل عقد نیست ک بخام همه چیو بهم بزنم
    و تموم شه بره
    دوست پسرمم نیس ک بعد چند وقت یادم بره کلا کی بود و چی بود

همسرمه و خاستش واس من محترمه

مسلما اول ب اولویتام نگا میکردم
    و میدونم ک در آینده همسرم برام مهمترینه

هرچند قبل ازدواج حتمن راجب این چیزا باهاش صحبت میکنم

زندگیتو برا این چیزا تلخ نکن

خوشبخت باشی

66. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    36401
    تشکـر
    30
    تشکر شده 163 بار در 112 پست
    میزان امتیاز
    7

خوب چادر بپوش مگه چیه والا چادر خیلی خوبه من پی پوشم خیلی حس بهتری دارم چون بیرون ۱۰۰۰ چشم روت زوم نمی کنه

67. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    48792
    تشکـر
    505
    تشکر شده 31 بار در 20 پست
    میزان امتیاز
    2

من هم شیفته استایل چادری و علاقه مند به پوشیدن انواع چادر ، هستم
    امضای ایشان
    با مدعی مگویید اسرار عشق و مستی ....

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)