نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: کودک حساس

2973
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15518
    تشکـر
    98
    تشکر شده 77 بار در 54 پست
    میزان امتیاز
    9

کودک حساس

سلام. من یه دختر پنج ساله دارم که به شدت از اینکه در موردش با کسی حرف بزنم بدش میاد وناراحت میشه و گریه میکنه حتی اگه از شیرین کاریاش تعریف کنم. از طرفی اگهچیزی ناراحتش کنه به من نمیگه یا خیلی دیر میگه که من کاری نمیتونم بکنم واین خیلی منو نگران میکنه. مثلا معلم نقاشیش میگفت چند وقت پیش وقتی داشتن صورت میکشیدن موقع کشیدن چشمها گریه اش گرقته و هر چی معلمش گفته مشگل چیه گفته همینجوری بعضی وقتها دلم میخواد گریه کنم. البته اینجوری میشه ولی وقتی که کار اشتباهی کرده باشه و ناراحت باشه نه بی دلیل و قتی معلمشون هم گفته برم به مامانت بگم قبول نکرده. به خودمنم نگفته. یا یه جایی یه خانمی لپشو کشیده بود ناراحت بود هی میگفت بریم از اینجا میگفتم بگو چی شده نمیگفت تا اینکه بعداز اینکهاز اونجا اومدیم بیرون بهم گفت. یه چیز دیگه که هست اینکه از کوچکترین صدای ناگهانی به شدت میترسه. میترسم این اضطراب و نگفتن جرفاش به من در آینده مشکل ایجاد کنه. ممنون میشم کمکم کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38691
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : کودک حساس

به نظرم یه مشاور ببرش تا کوچیکته -چیز خاصی نیس اما حتما ببرش مشاور

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط mary.aylin نمایش پست ها
    سلام. من یه دختر پنج ساله دارم که به شدت از اینکه در موردش با کسی حرف بزنم بدش میاد وناراحت میشه و گریه میکنه حتی اگه از شیرین کاریاش تعریف کنم. از طرفی اگهچیزی ناراحتش کنه به من نمیگه یا خیلی دیر میگه که من کاری نمیتونم بکنم واین خیلی منو نگران میکنه. مثلا معلم نقاشیش میگفت چند وقت پیش وقتی داشتن صورت میکشیدن موقع کشیدن چشمها گریه اش گرقته و هر چی معلمش گفته مشگل چیه گفته همینجوری بعضی وقتها دلم میخواد گریه کنم. البته اینجوری میشه ولی وقتی که کار اشتباهی کرده باشه و ناراحت باشه نه بی دلیل و قتی معلمشون هم گفته برم به مامانت بگم قبول نکرده. به خودمنم نگفته. یا یه جایی یه خانمی لپشو کشیده بود ناراحت بود هی میگفت بریم از اینجا میگفتم بگو چی شده نمیگفت تا اینکه بعداز اینکهاز اونجا اومدیم بیرون بهم گفت. یه چیز دیگه که هست اینکه از کوچکترین صدای ناگهانی به شدت میترسه. میترسم این اضطراب و نگفتن جرفاش به من در آینده مشکل ایجاد کنه. ممنون میشم کمکم کنید
    سلام

ببینید در مورد سوالاتون باید عرض کنم در مجموع رفتار شما به عنوان یک مادر و یا رفتار هر دوی شما به عنوان والدین با این کودک درست و صحیح نبوده عزیز!! امیدوارم فرزند دیگری و یا کوچکتر از ایشون نداشته باشید.

این طفلکی پر از اضطراب و وحشته و علاوه بر ترس از غریبها و اضطراب جدایی که نهادینه شده متاسفاته عدم اطمینان نیز نسبت به شخص خود شما داره!!!؟؟

حتما از یکی از همکاران حاذق مشاور در امور تعلیم و نربیت و پرورش کودکان و نوجوانان در شهر خودتون جهت مشاوره و معرفی کتب علمی و آموزشی برای امر پرورش و نعلیم و نربیت, کمک بگیرید والا فرزندتان بیشتر آسیب خواهد دید.

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

4. کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15518
    تشکـر
    98
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    سلام

ببینید در مورد سوالاتون باید عرض کنم در مجموع رفتار شما به عنوان یک مادر و یا رفتار هر دوی شما به عنوان والدین با این کودک درست و صحیح نبوده عزیز!! امیدوارم فرزند دیگری و یا کوچکتر از ایشون نداشته باشید.

این طفلکی پر از اضطراب و وحشته و علاوه بر ترس از غریبها و اضطراب جدایی که نهادینه شده متاسفاته عدم اطمینان نیز نسبت به شخص خود شما داره!!!؟؟

حتما از یکی از همکاران حاذق مشاور در امور تعلیم و نربیت و پرورش کودکان و نوجوانان در شهر خودتون جهت مشاوره و معرفی کتب علمی و آموزشی برای امر پرورش و نعلیم و نربیت, کمک بگیرید والا فرزندتان بیشتر آسیب خواهد دید.

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    سلام
    ممنون از جوابتون
    راستش خودم هم فکر میکردم ممکنه به من بی اعتماد باشه ولی نمیدونم چرا؟
    اضطراب جدایی نمیدونم در چه حد داره
    چون دوست داره مثلا تو کلاس پیشش باشم اما اگه بگم باید برم بیرون و میام دنبالت اعتراضی نمیکنه یا واکنش بدی نداره یا ساعتهای طولانی پیش مادرم میمونه اما شب به تنهایی خونه مادرم نمیخوابه . یه چیز دیگه که من تو نقاشیهاش متوجه شدم اینه که اسمون رو زرد میکشه و خورشید هم همیشه هست . کلا مداد رنگی زرد خیلی استفاده میکنه . اما از رنگهای تیره استفاده نمیکنه. و همه چهره ها رو هم خندان میکشه.

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    تشکر شده 407 بار در 290 پست
    میزان امتیاز
    0

توی مهمونی های شلوغ خانوادگی ببریدش... یا مسافرت های چند خانواده با هم... بالاخره یکی پیدا میشه که بتونه باهاش احساس راحتی داشته باشه... بعدش دیگه یخش آب میشه...
    باید یکی پیدا بشه راهش بندازه...
    نوه ی داییم یه بچه ساکت بود که هرچی ازش میپرسیدن سرشو مینداخت پایین و میگفت نمی دونم و میرفت پشت داییم قایم میشد... از وقتی با من پریده، کلا یه آدم دیگه شده... میان خونه مون داد میزنه هادی کجایی؟ بیا رفیقت اومده... تو مدرسه هم رفته اونایی که بهش قلدری میکردنو زده...

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    میزان امتیاز
    11

سلام
    ممنون از جوابتون
    راستش خودم هم فکر میکردم ممکنه به من بی اعتماد باشه ولی نمیدونم چرا؟
    اضطراب جدایی نمیدونم در چه حد داره
    چون دوست داره مثلا تو کلاس پیشش باشم اما اگه بگم باید برم بیرون و میام دنبالت اعتراضی نمیکنه یا واکنش بدی نداره یا ساعتهای طولانی پیش مادرم میمونه اما شب به تنهایی خونه مادرم نمیخوابه . یه چیز دیگه که من تو نقاشیهاش متوجه شدم اینه که اسمون رو زرد میکشه و خورشید هم همیشه هست . کلا مداد رنگی زرد خیلی استفاده میکنه . اما از رنگهای تیره استفاده نمیکنه. و همه چهره ها رو هم خندان میکشه.
    ببینید عزیز علت و دلابل در حال حاظر مهم نیستند و در ضمن اگر هم بدانید مربوط به گذشته است در ضمن این دلایل مربوط به گذشته میتونه کمکی باشه برای یک درمانگر حاذق در جهت درمان ولی حتما به درد شما نخواهد خورد!!

پس به دنبال دلیل و علت نباشید و همانطور که عرض کردم فقط و فقط به یکی از همکاران حاذق روانشاس در امر پرورش و تعلیم و تربیت رجوع کنید.

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان

8. کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

کودک 5 ساله

آنچه باید در مورد کودک پنج ساله خود بدانید:
    کودک در حال یادگیری درباره خودش و دنیای اطرافش است.
    نقش شما در کمک به پیشرفت مهارت هایی که برای کسب موفقیت های فیزیکی.
    ذهنی و اجتماعی نیازدارد، کلیدی است. آیا می دانید چه کاری از شما بر می آید؟
    چگونه می توانید بطور موثر با مهد یا پیش دبستانی همکاری کنید؟
    و مهمتر از همه اینکه چطور متوجه می شوید که کودکتان کارش را خوب انجام می دهد یا نه؟

سلامت جسمی و مهارت های حرکتی درشت
    از نظر فیزیکی، کودک پنج ساله شما نسبت به یک سال قبل تسلط بیشتری برای انجام کارها ازخود نشان می دهد.
    مثلا گرگم به هوا بازی می کند، ازچارچوب کوهنوری (وسیله ای که برای بالارفتن در پارک ها تعبیه شده است) .
    با دقت وتوجه به فاصله ها استفاده می کند و به توپ ضربه می زند.
    آنها اکنون متعادل تر هستند و با اطمینان بیشتری از وسایل بازی برای سرگرم شدن استفاده می کنند.
    اگر بتوانند توپ را خوب پرتاب کنند و بگیرند و به آن ضربه بزنند بازی بیسبال برای آنها جالب بنظر می رسد.
    بازی‌های پر جنب و جوش در پیشرفت مهارت های حرکتی کودک ضروری است و همراه با تناسب فیزیکی.
    و سلامت سیستم قلبی عروقی، موجب کشیده شدن عضلات و استحکام استخوان ها می شود.
    وهمچین به بهتر غذا خوردن و خوابیدن کودک کمک می کند.

مهارت های حرکتی ظریف
    زمانی که کودک در مهارت هایی مثل باز و بسته کردن دکمه و زیپ که قبلا به صورت ابتدایی کسب کرده، مسلط تر می شود.
    لباس پوشیدن هنگام صبح برایش راحت تر است.
    وقتی به راحتی از مداد یا قیچی استفاده می‌کند موضوعاتی که در کارهای هنری اش ارائه می دهد.
    قابل تشخیص تر است و می تواند پازل های پیچیده تری را حل کند.
    هر فعالیتی که به کودک فرصت بهبود این مهارت ها را بدهد بسیار سودمند است.
    لوازم کارهای هنری، اسباب بازی های سازه ای و بازی های تخته ای به طور ویژه موثر هستند.

مهارت های اجتماعی
    کودک شما می داند در هربازی هرکسی نقشی دارد، ولی آنها هنگام بازی به یک شخص بزرگسال نیاز دارند تا بازی را برایشان شرح دهد و بین انها داوری کند.
    برد برای آنها جذاب و باخت وحشتناک است، چون آنها مقهوم اقبال (grace) در پیروزی و شکست را نمی دانند.
    فکر نکنید که مدام مجبور به نظارت بر کارهای کودک هستید.
    کودک شما نیاز دارد مهارت هایش را برای برقراری ارتباط، شناخت و معامله همراه با کشمکش و تعارض با همسالانش را تمرین کند و بهبود بخشد.
    و شما تنها باید زمانیکه کنترل از دست خارج می شود پادرمیانی کنید.
    اهمیت این کار را دست کم نگیرید که بهتر است هر ازگاهی به کودک فرصت دهید.
    به تنهایی بازی کند چون این کار به او کمک می کند فکر کردن به صورت مستقل را بیاموزد.

مهارت های شناختی
    زمانی که کودکان حین درگیری با مسائل ساده شروع به درک مفهوم اندازه، وزن و حجم می کنند.
    مهارت های شمارش و خواندن و نوشتن در انها بهبود پیدا می کنند.
    کودک یاد می‌گیرد بخواند و از سوی دیگر او اکنون نه تنها شروع به تشخیص کلمات آشنا در تصویر می کند.
    بلکه تشخیص می دهد ساختار قصه چگونه شکل یافته است.
    فرزند شما هنور می خواهد با شما بخواند، آماده باشید و بدانید نقش مهمی به عهده شماست.
    به کلمه هایی که او می داند اشاره کنید و از او سول بپرسید.
    هر فعالیتی که به کودک فرصت استفاده از خلاقیت و تصور را بدهد مفید است.
    زیرا این فعالیت ها به بهبود مهارت های شناختی که برای حل مساله و درک مفاهیم جدید نیار دارد، کمک می کند.

حمایتی که از کودک ۵ ساله میکنید تا در مسیر زندگی هدایت شود با حمایت از کودک ۲ و یا ۳ ساله تفاوت دارد.
    از سوی دیگر تلاش های شما از هر زمان دیگری در کمک به کودک برای تبدیل شدن به یک بزرگسال شاد ومتعادل و سازگار، اهمیت بیشتری دارد.

[replacer_a]

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-88472864
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

10. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15518
    تشکـر
    98
    میزان امتیاز
    9

سلام . من به یه مشاور مراجعه کردم. ابشون تایید کردن که دخترم سطحی از اضطراب رو داره ولی تمرین یا راه حلی برای کمک به رفع اضطراب نگفتن. فقط گفتن مشکل از محیط زندگی و خود منه و من باید برای رفع مشکلاتم اقدام کنم تا دخترم از اضطرابش کم بشه. من هم وقت مراجعه بعدی برای خودم گرفتم اما تا اونموقع برای دخترم چیکار کنم؟.
    نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    ببینید عزیز علت و دلابل در حال حاظر مهم نیستند و در ضمن اگر هم بدانید مربوط به گذشته است در ضمن این دلایل مربوط به گذشته میتونه کمکی باشه برای یک درمانگر حاذق در جهت درمان ولی حتما به درد شما نخواهد خورد!!

پس به دنبال دلیل و علت نباشید و همانطور که عرض کردم فقط و فقط به یکی از همکاران حاذق روانشاس در امر پرورش و تعلیم و تربیت رجوع کنید.

موفق باشید

سپاس
    دکتر

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    میزان امتیاز
    11

سلام . من به یه مشاور مراجعه کردم. ابشون تایید کردن که دخترم سطحی از اضطراب رو داره ولی تمرین یا راه حلی برای کمک به رفع اضطراب نگفتن. فقط گفتن مشکل از محیط زندگی و خود منه و من باید برای رفع مشکلاتم اقدام کنم تا دخترم از اضطرابش کم بشه. من هم وقت مراجعه بعدی برای خودم گرفتم اما تا اونموقع برای دخترم چیکار کنم؟.
    فقط مادری و سعی در حفظ ارامش و ادامه جلسات مشاوره

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد