نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: عصبی بودن شوهر

1238
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38777
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

عصبی بودن شوهر

سلام من بیست وپنچ ساله ازدواج کردم شوهرم خیلی دادو فریاد میکنه وبعد قهر میکنه میخواد همه چی با دادوفریاد حل کنه این من و خانواده ام را اذیت میکنه الن زندگی دخترهام تحت تاثیر چون اونا نامزدن .هیچ وقت نشده راحت بنشینم در ارامش صبحت کتیم ومساعل حل کنیم چطور میتونم او را له ارامش برسونم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : عصبی بودن شوهر

نقل قول نوشته اصلی توسط وزرا نمایش پست ها
    سلام من بیست وپنچ ساله ازدواج کردم شوهرم خیلی دادو فریاد میکنه وبعد قهر میکنه میخواد همه چی با دادوفریاد حل کنه این من و خانواده ام را اذیت میکنه الن زندگی دخترهام تحت تاثیر چون اونا نامزدن .هیچ وقت نشده راحت بنشینم در ارامش صبحت کتیم ومساعل حل کنیم چطور میتونم او را له ارامش برسونم

دوست عزیز باید بدونید عصبانیت مردان کلامیه .
    یعنی وقتی عصبانی میشن بهتره سکوت کنید تا خودشون رو تخلیه کنند.
    به همین خاطر جلوی چشمشون نباشید .
    در این سن هم اگر تمایلی به تغییر در ایشون نباشه کاری جز به صبر نمیتونید انجام بدید .

خیلی وقت‌ها همسران بر سر یک مسئله هر چقدر هم بی‌ارزش با هم اختلاف عقیده پیدا کرده و بار‌ها و بار‌ها از دست هم عصبانی می‌شوند.
    گاهی اوقات این [replacer_a]ساعت‌ها طول کشیده و تبدیل به یک معضل می‌شود و‌گاه زود به پایان می‌رسد.
    اما نکته اینجاست که چگونه در مواقع عصبانیت خود را کنترل کنیم تا به معضلات جدی‌تر گرفتار نشویم.

۱- علت عصبانیت را فوراً پیدا کنید: زمانی‌هایی وجود دارد که به طور ناگهانی با عصبانیت همسرتان مواجه می‌شوید بدون آنکه بدانید او به چه علت عصبانی است.
    گاهی رفتار عصبی همسرتان ممکن است دلیلی خارج از خانه و رابطه زناشویی داشته باشد .
    بنابراین بهتر است زن یا شوهر از علت عصبانیت همسرشان آگاهی پیدا کنند.
    در این مواقع ترک کردن فرد عصبانی کار عاقلانه‌ای نیست زیرا تصور بر این است که اگر او را ترک کند او آرامش پیدا می‌کند.
    در حالی که این مسئله نه تنها بهبود پیدا نمی‌کند بلکه اوضاع را بد‌تر خواهد کرد.
    زیرا هجوم افکار همراه با تنش و عصبانیت در مواقع تنهایی او را‌‌ رها نخواهد کرد.

۲- آرام باشید: عصبانیت، غذای عصبانیت است. وقتی همسرتان عصبانی است و شما علت عصبانیت آن را فهمیده‌اید.
    حتی اگر شما موضوع عصبانیت او باشید سعی کنید در آن موقعیت شما نیز عصبانی نشوید.
    زیرا به هم ریختن اوضاع و فضا تنها باعث ادامه مشاجرات شده و اوضاع را بد‌تر از پیش خواهد کرد.

در آن موقعیت سعی کنید آرام باشید حتی اگر حق با شما باشد و بحث درباره موضوع را به وقت دیگری موکول کنید.

۳- احساسات همسرتان را در نظر گرفته و به زبان آورید: خیلی آرام و بدون پرده به او بگویید «می‌دانم عصبانی هستی».
    این بیان به فرد عصبانی اطمینان می‌دهد که همسرش درک مناسبی از او داشته و موضوع بزودی حل می‌شود.
    وقتی همسر بداند هنگام تنش فکری تنها نیست احساس آرامش بیشتری می‌کند.

۴- با همسرتان همدردی کنید: اگر شما هم احساس عصبانیت می‌کنید و از احساس عصبانیت همسرتان ناراحت هستید.
    این احساس خود را به زبان آورید زیرا اگر فرد عصبانی بداند که همسرش احساسات واقعی‌اش را انکار کرده است.
    و نسبت به موضوع پیش آمده بی‌تفاوت است، خشم‌اش بیشتر می‌شود.

۵- برای صلح پیش قدم شوید: وقتی از دلایل عصبانیت همسرتان با خبر شدید و به طور واقع بینانه متوجه شدید.
    شما نیز در این ماجرا مقصر بوده‌اید برای صلح چند قدم بردارید این قدم‌ها بیانگر این است که خواهان آشتی هستید.
    و بخشی از اشتباهات خود را پذیرفته‌اید و قصد دارید مشکل پیش آمده را هر چه سریع‌تر حل کنید. البته در این راه چند قدم واقعی‌تر هم باید بردارید.

۶- از تکنیک رکوردشکنی استفاده کنید: غالب اوقات رسم خانه شما این است که پس از چند روز [replacer_a]دوباره صلح برقرار شود.
    حال شما از‌‌ همان ابتدا پیش قدم شده و این رسم کهنه را بشکنید.
    عصبانیت و کشدار کردن ماجرا را به روزهای بعدی موکول کنید و با آرامش به حرف‌های همسرتان گوش فرا دهید.
    اگر هنگام صحبت پیرامون موضوع پیش آمده مقوله عصبانیت را فراموش کنید. آرامش، همه چیز را حل خواهد کرد.

۷- تکنیک مه آلود: این تکنیک به شما کمک می‌کند تا عیب جویی‌های بی‌دلیل را دفع کنید چون عیب جویی باعث می‌شود.
    عصبانیت همسرتان اوج گرفته و اوضاع بد‌تر شود، به جای بحث کردن با همسرتان درباره موضوع پیش آمده سعی کنید .
    او را از فضای عصبانیتش منحرف کرده و وارد جاده مه آلود کنیدعصبانیت
    به طور مثال وقتی او به خاطر خودپسندی شما عصبانی است به او بگویید.
    «موافقم بعضی وقت‌ها درباره عواقب کار‌ها فکر نمی‌کنم اما در این راه سعی خودم را بیشتر می‌کنم».
    یا اگر او به خاطر تأخیرتان عصبانی است به جای دلیل آوردن تنها به او بگویید.
    «می‌دانم تأخیر داشته‌ام سعی می‌کنم همین امروز این مسئله را طور دیگری جبران کنم.»
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)