نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: ازدواج در شهر دیگر

2110
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38827
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

ازدواج در شهر دیگر

باسلام
    من حدود 6 سال در شهر دیگه درس خوندم و درحال حاضر هم در همون شهر مشغول بکار هستم و از یکی از دوستای اجتماعی ام که خانم هستن و قبلا در شرکت دیگه ای همکار بودیم دوسال هست که خوشم اومده و میخوام پیشنهاد ازدواج بدم.درضمن ایشون رو تقریبا کامل می شناسم و رابط مون هم خوبه از لحاظ اجتماعی(در ضمن همونجا میخوام بمونم نه شهر خودمون). از نظر فرهنگی خانواده هامون به هم نمیخورن ودور هم هستن ولی من هرطور شده میخوام بهش پیشنهاد بدم و مصمم هستم.لطفا راهنمایی کنید تصمیم درستی گرفتم یا نه.ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : ازدواج در شهر دیگر

اختلاف فرهنگی در ازدواج

بافت زندگی عبارت است از تحصیلات اعتقادات مذهبی، رفتارهای اجتماعی، افکار، شرایط خانوادگی.
    موقعیت مالی و مذهبی و فاکتورهایی از این دست که باید تا جایی که امکان دارد به یکدیگر شباهت داشته باشند.
    تا شما بتوانید به خوشبختی زندگی تان امیدوار باشید.
    اصطلاحی که ما به کار می بریم، هم کفو بودن دو طرف است. چگونگی تمایل زن و مرد هم باید به گونه ای باشد.
    که وقتی با یک نفر در تعامل هستیم، از آن فرد حسی توأم با احترام بگیریم.
    نه احساسی مبتنی بر بی تفاوتی یا بی اعتنایی، و بعد اگر این شرایط فراهم بود، ازدواج کنیم.
    چیزی که در روابط شما و همسر آینده تان تاثیر زیادی می گذارد، صرفا تشابه سنی و تحصیلی و مادی نیست.
    این اختلاف زمان نیست که در رابطه شما اهمیت دارد، بلکه اختلاف بر سر دیدگاه ها و نگرش ها می تواند دردسر ساز شود.
    تصور کنید در خانواده شما، مراودات چهارچوب و قاعده خاصی داشته باشند حال آنکه در خانواده همسرتان روابط بازتر باشد.
    و حتی پوشش هم به اندازه ای که شما به آن مقید هستید، رعایت نشود. در این شرایط، شما مجبورید برای تک تک ارتباطاتی که دارید.
    متحمل هزینه شوید. هزینه های عاطفی، فشار روانی و تنش و چالش.
    البته افراد تغییرپذیرند و می توانند در طول زمان به توافقاتی درباره روش زندگی شان برسند اما مسلما اگر پیش از توافق، شباهت بین آنها وجود داشته باشد.
    اختلاف نظرهای کمتری به وجود می آید و انرژی و وقت کمتری برای رسیدن به هماهنگی صرف می شود.
    چیزی که نتیجه مستقیم آن بالا رفتن رضایت از زندگی و بیشتر شدن آرامش و همدلی است.
    بنابراین اگر مایلید که در زندگی آینده تان تناسب فرهنگی داشته باشید، به مشابهت های خود و طرف مقابل در زمینه اعتقادات.
    آداب و رسوم، سطح تحصیلات خانواده، هنجارها و مقررات خانوادگی و فامیلی، پایبندی به رسوم محلی و مدرن یا سنتی بودن خانواده.
    و فرد توجه کنید. تک تک این مسائل می توانند در آینده زندگی شما تاثیر گذار باشند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya2018 نمایش پست ها
    باسلام
    من حدود 6 سال در شهر دیگه درس خوندم و درحال حاضر هم در همون شهر مشغول بکار هستم و از یکی از دوستای اجتماعی ام که خانم هستن و قبلا در شرکت دیگه ای همکار بودیم دوسال هست که خوشم اومده و میخوام پیشنهاد ازدواج بدم.درضمن ایشون رو تقریبا کامل می شناسم و رابط مون هم خوبه از لحاظ اجتماعی(در ضمن همونجا میخوام بمونم نه شهر خودمون). از نظر فرهنگی خانواده هامون به هم نمیخورن ودور هم هستن ولی من هرطور شده میخوام بهش پیشنهاد بدم و مصمم هستم.لطفا راهنمایی کنید تصمیم درستی گرفتم یا نه.ممنون

مثلا چه تفاوت هایی دارید از نظر فرهنگی؟

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

باسلام
    سلام.

توی ازدواج خیلی بهتره که از نظر فرهنگی و اجتماعی بین خونواده هاتون نقاط اشتراک بیشتری داشته باشین تا بعدا باعث سوءتفاهم و اختلاف نشین.
    در غیر اینصورت اگر با وجود این تفاوتها قصد ازدواج دارین بهتره قبلش شرایطو برای همدیگه مفصل توضیح بدین تا به درک مشترکی از شرایط برسین.
    اگر نه بسیار زندگی پر تنشی براتون به وجود میاد.
    ازدواج دو نفر از دو فرهنگ مختلف شرایط سختی ایجاد میکنه.
    دقیقا من با همین شرایط ازدواج کردم و سختیاشو میفهمم، از دو شهر با صدها کیلومتر فاصله و فرهنگها و آداب بسیار متفاوت.
    از سبک و شیوه غذا خوردن گرفته تا مدل احوالپرسی و معاشرت و رسم و رسومات دیگه.
    من و همسرم همیشه سعی کردیم در موقعیتهای مختلف در روابط خودمون با هم، در روابط با خونواده های همدیگه یا در روابط خونواده ها با هم تفاوتها رو درک کنیم و به همدیگه کمک کنیم تا سوء برداشت یا اختلافی به وجود نیاد.
    انصافا اگر هم این درک متقابل وجود نداشت جاهای خیلی زیادی بود برای اینکه اختلاف پیش بیاد.
    اینکه بتونید پا به پای هم شرایط رو درک کنید و در مقابل تفاوتها در برابر هم جبهه نگیرید و متعصبانه برخورد نکنید خیلی خیلی مهمه.
    ویرایش توسط رامونا : 07-08-2018 در ساعت 07:52 PM

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38827
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از شما.تفاوت فرهنگی خانواده ما یعنی خانواده بنده به حجاب و مسائل دینی اهمیت میدن ولی خانواده طرف مقابل خیر.ولی من با نظر خانواده خودم مخالفم و میخوام تو شهر همسر آینده زندگی کنم و با آداب و رسومشون تا حدی آشنا هستم

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    تشکر شده 387 بار در 249 پست
    میزان امتیاز
    6

ممنون از شما.تفاوت فرهنگی خانواده ما یعنی خانواده بنده به حجاب و مسائل دینی اهمیت میدن ولی خانواده طرف مقابل خیر.ولی من با نظر خانواده خودم مخالفم و میخوام تو شهر همسر آینده زندگی کنم و با آداب و رسومشون تا حدی آشنا هستم
    سلام دوست گرامی
    ورای همه چیزایی که گفته شده، همین حساسیت شما به تفاوت های ایشون و خودتون، نشون دهنده وجود حساسیت از جناب شما و برجسته بودن تفاوت های ایشون با شما از نظرتونه. در واقع خودتون هم دارید این تفاوت ها رو لمس می کنید و واستون ملموسه که براتون مهم شده.

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38827
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از شما.ولی تفاوت در خانواده ها که تو بیشتر ازدواجا هست. خب طرز تفکر من به خانواده مقابل نزدیکتره تا خانواده خودم منم قراره تو شهر اونا زندگی کنم پس فکر میکنم باهاشون میسازم .

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    میزان امتیاز
    10

ببینید به هر حال هر چقدر که شما و همسرتون با هم تفاهم داشته باشین و مشکلی بینتون پیش نیاد مشخصه که خونواده هاتون چنین تفاهمی ندارن.
    در مورد سایر مسائل فرهنگی هم قطعا یک سری تفاوتهایی هست.
    شما هم که قرار نیست بعد ازدواج با خونوادتون قطع رابطه کنین و روابط ادامه خواهد داشت، هم با شما و همسرتون و هم گاها ممکنه پیش بیاد با خانواده همسرتون.حتی اگر توی یک شهر دیگه باشین.
    که اتفاقا به دلیل دوری تعداد رفت و آمدها ممکنه کم باشه اما هر دفعه طولانی و به مدت چند روز طول میکشه که سختتره.
    درواقع موضوع اصلی تقابل خانواده ها با هم و با زوجی هست که تازه ازدواج کردن.
    توی مثالی که در مورد خودم براتون عرض کردم بین من و همسرم هیچ مشکلی از نظر تفاوتهایی که خونواده هامون دارن وجود نداره و کاملا همو درک میکنیم ،
    مسئله زمانی ممکنه ایجاد بشه که خانواده ها چه خانواده من چه خانواده همسرم به منزل ما میان یا ما به منزلشون میریم و با توجه به اینکه هر کدوم توی یک شهر مختلف هستیم یعنی خانواده من خانواده همسرم و ما توی سه شهر مختلف هستیم رفت و آمدامون به شکلیه که چه ما بریم چه اونها بیان چند روز پیش همیم و این ممکنه زمینه ایجاد این سوء تفاهمها رو بیشتر کنه.
    که البته همونطور که گفتم تا حالا مدیریت کردیم و خونواده ها هم درک کردن و خدا رو شکر هیچوقت مشکلی نداشتیم و اتفاقا خیلی همه با هم صمیمی هستیم.
    اما به هر حال مشابه چنین موقعیتهایی میتونه اختلافات زیادی به وجود بیاره.
    ویرایش توسط رامونا : 07-09-2018 در ساعت 12:06 AM

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38827
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

درست میگید شما . ولی لطفا راه حل بگید ناامیدم نکنین

11. کاربران زیر از pouya2018 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    میزان امتیاز
    10

درست میگید شما . ولی لطفا راه حل بگید ناامیدم نکنین
    من واقعا قصدم ناامیدی شما نیست.
    فقط خواستم واقعیات و احتمالاتی که ممکنه پیش بیاد رو براتون بازتر کنم.
    چون واقعا موضوع مهمیه.
    حرفایی که زدم به این معنی نیست که بگم ازدواج در چنین شرایطی غیرممکنه.
    همونطور که گفتم خودم هم در شرایطی ازدواج کردم که خونواده هامون تفاوتهای زیادی دارن اما مشکلی نداریم.
    حتی تفاوتهای اعتقادی شدید مثلا خانواده من مراسماتشون زنونه مردونه جداس اما خونواده همسرم همیشه مختلط هستن.
    تنها راهش صحبت کردن و کنار اومدن و پذیرفتن شرایط برای همگی اونم قبل از ازدواجه.
    باید با خانومی که قراره باهاش ازدواج کنید کامل و مفصل و روراست صحبت کنید شرایطو بهش بگید ،
    با خانوادشون هم همینطور و با خونواده خودتون.
    اگر همگی بتونن شرایط رو بپذیرن و همدیگه رو درک کنن میتونین تعامل خوبی برقرار کنین.
    به هر حال باید بپذیرین که شرایطتتون حساسه.

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38827
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

سپاس از شما. حالا من شرایط رو میسنجم ایشالا که درست بشه

14. کاربران زیر از pouya2018 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد