نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: شک به همسر

1407
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38831
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

شک به همسر

با سلام

من دختر 29 ساله ای هستم 6 ماهه ازدواج کردم اما چند وقته چند مورد تو زندگیم باعث شده زندگی برام عذاب آور بشه و نمی دونم چیکار کنم.درحالیکه زندگی و همسرمو خیلی دوس دارم
    1.شوهرم شدید به مادرش وابسته هستش یعنی هرجا باشه مادرش زنگ بزنه پا میشه میره درحالی که فهمیدیدم مادرش حالش واقعا خوبه و با ادای مریضی میخواد توجه بچه هاش رو جلب کنه در حالیکه بچه های دیگه اش چون فهمیدن کمتر حساسیت به خرج میدن ولی شوهر من چون فرزند اخر چنان استرسی می گیره.و این منو اذیت می کنه و از طرفی نمیتونم چیزی بگم چون نمیخوام همسرم فکر کنه برای مادرش ارزش قائل نیستم..
    2.محل کار شوهرم خانم هاش از لحاظ پوشش راحت هستن و از وقتی اینو فهمیدم همش با خودم میگم نکنه از روی خوش همسرم سو استفاده کنند و عشوه های مزخرفشون و مزه پرونی هاشون و تیپ نه چندان مناسبشون پاشونو وارد محدوده زندگیم کنند.فکر کردن به اینا منو داره افسرده می کنه و اینکه در ضمن من شاغل هستم و تحصیل کرده .خیلی بهش حساس شدم و بهش هم گفتم میگه مگه من خطایی کردم تو اینقدر حساس شدی.ولی چیکارکنم از دخترای کثیف به ظاهر متمدن خوشم نمیاد و بیزارم.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

پاسخ : اویل زندگیم به رفتارهمسرم شدید حساس شدم

سلام
    در مورد مادرشون طبیعیه
    چون فرزند آخر هستند و وابستگی فرزند به مادر و بالعکس
    در مادر به فرزند در خیلی از خانواده ها به وضوح دیده میشه
    اتفاقا مردی که برای مادرش ارزش قایل باشه
    به همسر و مادر فرزندش هم در آینده احترام میزاره
    همسر شما هم به مرور و با مشغله های فراوانی که زندگی متاهلی براشون
    به دنبال خواهد داشت وابستگیشون کم تر میشه
    هیچ وقت نوع و میزان عشق همسرتون به شما و مادرش رو مقایسه نکنید
    نوع دوست داشتن و میزان عشق و محبت به شما دو نفر کاملا فرق می‌کنه
    به قول معروف هر گلی یه بویی داره
    در مورد حساسیت به محل کار همسر و پوشش نامتناسب همکاران هم نگران نباشید همسر شما در خارج از محیط کار و در اجتماع هم با پوشش های
    بدتر از این مواجه خواهد شد .
    البته خب در محیط کار قطعا مدت زمان بیشتری با همکاران در ارتباطه
    از طرفی خیلی از خانم هایی که پوششون نامناسبه
    فقط در صدد توجه جنس مخالف نیستند
    دلایل زیادی داره
    بهتون قول بدم اگر در روابط شما با همسرتون خللی ایجاد نشه
    همسرتون روز به روز بیشتر از قبل عاشق شما میشه و غیر از شما کسی رو نخواهد دید .
    این نگرانی شما به خاطر علاقه زیاد به همسرتونه پس از این علاقه به نحو احسن و در بهبود روابط استفاده کنید .
    این روزها و ماه های اوایل زندگی مشترک از طلایی ترین و خاطره سازترین
    ایام زندگی مشترک شما خواهد بود .
    پس سعی کنید خاطره های زیبایی بسازید .
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

3. 5 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام.

ازدواجتونو تبریک میگم و براتون آرزوی خوشبختی دارم.
    وابستگی همسرتون با توجه به اینکه فرزند آخر هستن و مدت زیادی هم نیست که از مادرشون جدا شدن به نظرم طبیعیه.
    زمان میبره تا به زندگی مستقلشون عادت کنن.
    همین وابستگی قطعا در مورد مادرشونم هست و این دوری به خصوص اوایلش برای ایشونم سخته.
    اگه مشکل شما در همین حده که مادرشون تا تماس میگیرن همسر شما خودشو میرسونه به نظر من اصلا رفتار بدی نیست.
    حتی اگه به گفته شما مادرشون عمدا اینکارو انجام میدن نشون میده به محبت فرزندشون نیاز دارن، که با توجه فرزندشون مطمئن باشین خدا هم از شما و از همسرتون بسیار خوشحال و راضی میشه بابت این کار پسندیده.
    درباره حساسیت به خانومهای محل کار همسرتونم خودتون میگین که همسرتون خطایی نداشته پس سعی کنین به این افکار سمی و خانمان سوز دامن نزنین.
    لزومی هم نداشت در این مورد با همسرتون صحبت کنید.
    چون اولا باعث میشه اون تصوری که ایشون از اعتماد شما نسبت به خودش داشته خدشه دار بشه و باعث سردی ایشون نسبت به شما میشه و به مرور آسیب زننده س .
    دوم اینکه این همه حساسیت و تأکید شما روی ظاهر اون خانوما باعث حساس شدن همسرتونم میشه طوری که حتی اگر تا الان به اون افراد توجهی هم نداشتن از این به بعد با دیدنشون یاد صحبتای شما میفتن و کنجکاو میشن بیشتر دقت کنن!
    از طرفی صحبتای شما اگه خیلی تکرار بشه اونم در حالی که ایشون خطایی مرتکب نشدن باعث دلخوری و کلافگی و فراری شدن ایشون از شما میشه!
    پس از این به بعد در این مورد نه صحبت کنید نه اینکه بهش فکر کنید.

5. 2 کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38831
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از دوستای عزیزم

حرفاتون کامل درسته اما چند ساعت حالم خوبه و باز دوباره این فکرای آزار دهنده سراغم میاد و خیلی بهش حساس شدم در نبودش میشینم گریه می کنم ، همش میگم یوقت تو محیط کار کسی باهاش صمیمی نشه یا خودش با همکاراش صمیمی نشه اصلا تو دلم دوس ندارم با همکارای خانومش خوب باشه یا به اونا نگاه کنه در حالیکه خودم هم شاغلم ولی از وقتی محل کارش رو عوض کرد و وارد محیطی شد که خانوم هاش راحتن من دچار این افکار شدم.
    خیلی دوسش دارم خیلی احترامشو دارم اما از لحاظ روحی کامل بهم ریختم.انگیزه ندارم کارای خودمو انجام بدم همش منتظرم سریع از کارش بیاد.
    از سر کار میام سریع غذا رو اماده می کنم محیط خونه رو تمیز نگه میدارم یعنی براش کم نمیزارم اما متاسفانه اگه تلفنم رو جواب نده میگم ببین الان همکاراش ساعت زیادی پیشش هستن چرا جواب منو نتوسته بده، اصلا باورم نمیشه دچار این افکار مسموم شدم.از اینکه ناراحتش هم می کنم بعدش پشیمون میشم.اخه ما چند ماه بیشتر نیست که ازدواج کردیم.تو خانواده هامون من معروف به مهربون بودن اروم بودن و متانت بودم اما الان همسرم بهم میگه خیلی حساس شدی لطفا اینقدر به بعضی مسایل گیرنده
    ویرایش توسط student2018 : 07-10-2018 در ساعت 12:42 PM

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : شک به همسر

اصطلاح عامیانه «نازک نارنجی» به افرادی گفته می شود که تحمل هیچ گونه سختی اعم از جسمانی و روحی و روانی را ندارند. چنین افرادی در مواجهه با کوچک ترین مشکل یا برخوردی، احساس ناراحتی و رنجش می کنند و معمولا در این باره طرف مقابل شان را مقصر می دانند. این افراد هیچ گاه توجه نمی کنند که شاید خودشان هم در بعضی برخوردها اشتباه کرده باشند. افراد زودرنج اگر به چند نکته – که در ادامه گفته می شود – توجه و تلاش کنند تا در زندگی شان این موارد را عملی کنند، به احتمال زیاد مشکلات شان کمتر خواهد شد. زود رنج ها قبل از هر تلاشی برای اصلاح این رفتارشان باید کاملا به خود مطمئن باشند که مى توانند روحیه شان را تغییر دهند ولى نباید براى نتیجه گیرى عجول باشند و اگر چنین کنند حتما پس از مدتی، دگرگون خواهند شد.

ذهن خوانی کردن یعنی بدون بررسی کافی روابط بین خودتان و طرف مقابل، تصمیم گیری یا قضاوت کنید. افراد زودرنج باید به این نکته توجه کنند که هیچ گاه بر اساس آن چیزی که احساس می کنند، تصمیم نگیرند و با طرف مقابل شان برخورد نکنند. گاهی آن چیزی که احساس انسان ها می گوید با حقیقت متفاوت است. نازک نارنجی ها اگر نسبت به طرف مقابل شان ذهنیت منفی داشته باشند، این ذهنیت باعث می شود از هر حرف و حرکت آن ها برداشت اشتباه کنند که طبیعتا با برخورد نامناسبی هم به آن رفتارها پاسخ خواهند داد.

افرادی که بیشتر استدلال های شان بر مبنای احساس شان است، فکر می کنند احساسات منفی آن ها منعکس کننده واقعیت های منفی طرف مقابل شان است. در واقع این افراد، زمانی که حس می کنند از یک نفر بدشان می آید، فکر می کنند که به دلیل بد بودن طرف مقابل، این احساس منفی در آن ها به وجود آمده است. در صورتی که ممکن است در حقیقت این گونه نباشد و او به خاطر تجربه های ناموفق در روابطش با آن فرد خاص، به این احساس رسیده باشد.

این انتظار که نتیجه روابط بین فردی، حتما باید همان طور که ما می خواهیم و دلخواه ماست، پیش برود انتظار اشتباهی است. وجود اختلاف نظر در بیشتر روابط بین فردی اجتناب ناپذیر است؛ بنابراین این که روابط ما همیشه باید خوب باشد، بایدی است که باید کنار گذاشته شود.

از یک رابطه بین فردی فقط جنبه هایی را که در آن اختلاف سلیقه وجود دارد، نبینید. گاهی در گفت و گو با طرف مقابل، شما ده ها نکته مثبت و فقط یک نکته منفی جزئی می بینید و فقط همان به چشم تان می آید و مانع دیدن خوبی های آن رابطه بین فردی در شما می شود. گاهی همین نکته منفی همه رابطه شما را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث رنجش خاطر شما و طرف مقابل می شود. پس با استفاده از فیلتر ذهنی می توانید به نقاط مثبت توجه بیشتری کنید.

در واکنش به رفتار و گفتار افراد دیگر، نباید خیلی سریع تصمیم بگیرید. معمولا چنین نتیجه گیری هایی بدون منطق و با عجله است یعنی پشتوانه منطقی نخواهد داشت. بعضی افراد در برابر کوچک ترین صحبت یا رفتاری که با سلیقه شان تناسب نداشته باشد، واکنش سریع و غیرمنطقی نشان می دهند. گاهی این واکنش های عجولانه، باعث قطع رابطه با یکی از دوستان یا فامیل خواهد شد.در صورتی که هیچ کدام از موارد مذکور مشکل شما را حل نکرد، مراجعه به یک مشاور خوب و شرکت در کلاس های ارتقای مهارت های روابط بین فردی می تواند به شما برای حل این مشکل کمک زیادی کند.

چند نکته کوتاه و کاربردی برای خداحافظی با زودرنجی
    * در هر مسئله‌اى، ابتدا از دیگران انتظار بدترین برخورد را داشته باشید و خود را براى تحمل آن آماده کنید. این کار باعث مى‌شود تا برخوردهاى بهتر در شما ایجاد خشنودى کند. اما اگر شما همیشه انتظار برخورد خوب داشته باشید، ممکن است به نتیجه دلخواه نرسید.
    * با خود شرط کنید که هیچ گاه و در هیچ شرایطى بعد از یک گفت و گویی که به جر و بحث کشیده می شود، دیگر به آن فکر نکنید.
    * سعی کنید بیشتر با افراد خوش خلق، غیر عصبى و کسانی که آن ها را دوست دارید، معاشرت کنید و کم کم ارتباط تان را با دیگران گسترش دهید.
    * با این که رفتارتان را کنترل می کنید اما با بیان ساده و صمیمانه دیگران را از وضعیت روانی خود مطلع کنید. مثلا به طرف مقابل تان بگویید که این رفتار یا حرفش، شما را ناراحت کرده است.
    * برای نتیجه گیری درباره یک رابطه یا برخورد دیگران و ارزیابی یک برخورد و یا حرف، تا حد امکان با افراد عاقل و باتجربه مشورت کنید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

8. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28420
    تشکـر
    412
    تشکر شده 104 بار در 78 پست
    میزان امتیاز
    8

امان از این مادرها چظور دلشون میاد آخه

امان از زن هایی که عشوه هاشونو میارن محیط کارشون

ظاهرا کلا از ماست که بر ماست
    امضای ایشان

10. کاربران زیر از zeinab7 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38831
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی ممنونم از کمک دوستان امیدوارم بتونم انقدر خودم رو قوی کنم که نزارم چنین مسایلی زندگیمو به تلخی بکشونه.ولی گاهی تو انقدر تلاش میکنی اما محیط اطرافت الوده هستش مخصوصا جامعه و محیط کار و تو ناخوداگاه ذهنت دوباره مشوش میشه.ای کاش دحتران و خانم های جامعه مون میفهمیدن که جای عشوه محیط کار نیست و با این رفتاراشون درصدد جلب توجه دیگران نباشن.اما متاسفانه روز به روز دارن زیادتر میشن و این کار رو نشونه متمدن و به روز بودن میدونن.

و اخرین موردی که دوس دارم بهم کمک کنید اینه که همسرم محل کار قبلیش خیلی اذیت شد خداروشکر محل کار جدیدش کلا دیسیپلین خاصی داره هروقت میاد خونه کلی تعریف می کنه و این باعث میشه دوباره تو فکر برم که انقدر محل کارش براش خوشایند نکنه منو دیر به دیر یاد کنه و دیر بیاد خونه.
    ویرایش توسط student2018 : 07-11-2018 در ساعت 08:19 AM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)