نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: سردرگمی درانتخاب رشته

1415
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36902
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سردرگمی درانتخاب رشته

سلام من 15سالمه و پاییز میرم کلاس دهم و احتمال زیاد فردا هدایت تحصیلیم میاد وباید رشتمو انتخاب کنم معدلمم بالاست وهررشته ای بخوام میتونم برم.تا یه ماه پیش تصمیم داشتم برم گرافیک بخونم چون عاشق هنرم هرچیزی به هنر مربوط میشه تو وجودمه و استعدادخیلی بالایی دارم اما پسرعمم بهم گفت تو استعدادت بالاست اما متاسفانه تو ایران هنروگرافیک وضعیت شغلیش افتضاحه توکه درست خوبه برو تجربی بخون البته من نظرموگبتم باز خودت میدونی.با این حرفش من رفتم تحقیق کردم دیدم راست میگه گرافیک بازارکارش خیلی خوب نیست مگه اینکه خودت هی دنبالش باشی وبری تا یکیو پیداکنی نیاز به طراحی پوستری یا کتابی چیزی داشته باشه.بعد اینکه من عاشق موسیقیم انگاربا موسیقی بدنیا اومدم امسال هم خدابالاخره صدامو شنید واز تیر ماه دارم نیرم کلاس ویولن و دوس دارم دراینده برم دانشگاه موسیقی ونوازنده موسیقی گروهی بشم اما اونم مثل اینکه وضعیتش افتضاحه فقط دهه فجرکنسرتا زیاده اون موقع اس همین واسه همین تجربی اومده تو فکرم اما خب فیزیکش زیاده ورشته خییییلی سختیه وفیزیک داره منمکه فیزیک اصلا استعدادم صفره ولی عوضش زیستم عالیه حتی یه دوست تیزهوش دارم رفته تجربی الان چندین ساله پشت کنکوره خب پس تجربی هم دو دلم برم یانه از رشته انسانی هم خیلی خوشم نمیاد اینده شغلیش هم میگن خوب نیس حالا واقعا موندم چیکارکنم اصلا گیج شدم.گرافیک اینده شغلیش خوب نیس وموسیقی هم همین طور،انسانی هم تاریخ معاصرداره که من بدم میاد،تجربیم فیزیک داره که اصلا افتضاحه موندم چیکارکنم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : سردرگمی درانتخاب رشته

نقل قول نوشته اصلی توسط سحرجونی نمایش پست ها
    سلام من 15سالمه و پاییز میرم کلاس دهم و احتمال زیاد فردا هدایت تحصیلیم میاد وباید رشتمو انتخاب کنم معدلمم بالاست وهررشته ای بخوام میتونم برم.تا یه ماه پیش تصمیم داشتم برم گرافیک بخونم چون عاشق هنرم هرچیزی به هنر مربوط میشه تو وجودمه و استعدادخیلی بالایی دارم اما پسرعمم بهم گفت تو استعدادت بالاست اما متاسفانه تو ایران هنروگرافیک وضعیت شغلیش افتضاحه توکه درست خوبه برو تجربی بخون البته من نظرموگبتم باز خودت میدونی.با این حرفش من رفتم تحقیق کردم دیدم راست میگه گرافیک بازارکارش خیلی خوب نیست مگه اینکه خودت هی دنبالش باشی وبری تا یکیو پیداکنی نیاز به طراحی پوستری یا کتابی چیزی داشته باشه.بعد اینکه من عاشق موسیقیم انگاربا موسیقی بدنیا اومدم امسال هم خدابالاخره صدامو شنید واز تیر ماه دارم نیرم کلاس ویولن و دوس دارم دراینده برم دانشگاه موسیقی ونوازنده موسیقی گروهی بشم اما اونم مثل اینکه وضعیتش افتضاحه فقط دهه فجرکنسرتا زیاده اون موقع اس همین واسه همین تجربی اومده تو فکرم اما خب فیزیکش زیاده ورشته خییییلی سختیه وفیزیک داره منمکه فیزیک اصلا استعدادم صفره ولی عوضش زیستم عالیه حتی یه دوست تیزهوش دارم رفته تجربی الان چندین ساله پشت کنکوره خب پس تجربی هم دو دلم برم یانه از رشته انسانی هم خیلی خوشم نمیاد اینده شغلیش هم میگن خوب نیس حالا واقعا موندم چیکارکنم اصلا گیج شدم.گرافیک اینده شغلیش خوب نیس وموسیقی هم همین طور،انسانی هم تاریخ معاصرداره که من بدم میاد،تجربیم فیزیک داره که اصلا افتضاحه موندم چیکارکنم

دوست عزیز اولا شما باید با توجه به علاقه و توانایی خودتون ادامه تحصیل بدید .
    در ضمن تمام این علاقه مندی هایی که در موردش صحبت میکنید .
    رو میتونید به صورت کلاسهای آزاد در کنار رشته تحصیلی اصلی ادامه بدید .
    پس تمام علاقه مندی های خودتون رو روی کاغذ بیارید و در موردش خوب فکر کنید .
    متوجه خواهید شد که به چه سمتی گرایش دارید .
    در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    مشاوره روانشناسي تلگرامي:
    http://t.me/kanonmoshaveran_bot
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38659
    تشکـر
    1
    تشکر شده 12 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : سردرگمی درانتخاب رشته

نقل قول نوشته اصلی توسط سحرجونی نمایش پست ها

سلام عزيزم منم دقيقا چن سال پيش ك ميخواستم انتخاب رشته بكنم همين مشكل تورو داشتم منم معدلم بالا بود همه رشته هارو ميتونستم بزنم و بين علايق و اونچيزي ك از نظر بقيه بهتر گير كرده بود حالا تجربه هامو برات ميگم تا شايد ب ي دردت بخوره سحرجان اولش اينكه رشته تجربي و انساني تو دوره و زمونه حالا اگه يكم بخواي هوشيارانه نگا كني رشته بدردبخوري نيست چونكه الان اگه ببيني تعداد داوطبانش زياده و رشته اشباعيه و از نظر من رشته فني بهتر تو مملكت ما اينجوريه ي مدت همه حمله ميكنن ب ي رشته خاص و تقليد كوركورانه و قبول تو كنكور تجربي هم بسيار سخت شده ولي شايد شما استعدادش رو داري نميخوام نااميدت كنم هركسي بهتر از همه خودشو ميشناسه اگه ميدوني استعدادشو داري برو اين از بحث تواناييش
    دوم اينكه بنظر من يك رشته اي رو انتخاب كن ك روحتو هم پر كنه اينجوري نباشه ك غروب جمعه ها با ي عالمه غم بري ب پيشواز شنبه چون رشتتو دوست نداري و علاقه اي بهش نداري من هم ٥ سال پيش از رشته اي ك علاقه داشتم دست كشيدم و رفتم تجربي چون ب عقيده بقيه درسم خوبه و حيف ميشم ولي اينو از من داشته باش كنكور ي وضع ديگه اس كسي تا حالا با نمره بيست مدرسه رتبه يك كنكور نشده و اين هرگز ملاك نيست من تجربي رفتم و هيچ لذتي از درس خوندنم نبردم فقط خرزدم و الان هم ذره اي از اونچيزايي ك خونده بودمو يادم نيست و من الان ب عنوان يك ديپلمه تجربي اين ٣ سال عمرمو تلف شده ميدونم ولي واسه دانشگاه رشته مورد علاقمو انتخاب كردم و خداروشكر الان خيلي راضيم با علاقه ميخونم و ازش لذت ميبرم و ميدونم حتما بدردزندگيم ميخوره

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد