نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: بیماری استرس مزمن و وسواس فکری

1012
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26546
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

Question بیماری استرس مزمن و وسواس فکری

با سلام
    من پسری مجرد هستم و از بچگی خجالتی بودم و بنظر خودم دلیلش شرایط خانوادگی بد و نحوه بد رفتار اعضاء خانواده با هم و تربیت خانوادگی ام بوده !
    این خجالت ها رفته رفته ادامه پیدا کرد و در نوجوانی و جوانی به استرس , وسواس فکری و رفتاری , خشم , افسردگی و .... تبدیل شد
    یادمه از زمانیکه مدرسه راهنمایی میرفتم دست هام شدیدا سرد میشد و همش استرس داشتم و یکبار ناظم مدرسه دستم رو گرفت گفت چقدر سردی مگه مریضی داری , انگار جسد شدی ؟!
    در زمان دانشگاه هم شدید تر شد و بخاطر نداشتن رابطه عاطفی و مختلط بودن محیط و ... مجبور به مراجعه روان پزشک شدم و دارو درمانی کردم و شاید کمی کمک کرد ولی اصلا نمیدونم کمکم کرد یا نه !!!
    الان هم مشکل استرس دارم , موقع رانندگی , جلسات و روابط با آدما یا خونه فامیل یا مهمانی با غریبه ها تعریق شدید دارم و کف دست , پیشانی , زیر بغل هام خیس آب میشه و از ترس اینکه خجالت زده نشم لباس های تیره می پوشم که عرق بدنم معلوم نشه و شرشر از پیشانی عرق میریزم !
    از خونه میخوام برم بیرون مدام احساس دفع و به توالت نیاز دارم و چند بار دستشویی میرم ....
    همین استرس ها عصبانیم کرده و خشم بیمار گونه ای دارم و صدا آزار شدم و با یکسری صداها شدیدا عصبانی و به قولی وحشی میشم !!!
    با این سن و سال نزدیک به ازدواج و تشکیل زندگی هستم و فکر کنم با همسرم , روابط عاطفی و بقیه مسایل شدیدا به مشکل خواهم خورد و باید خودم رو درمان کنم.
    شدیدا هم بد بین هستم و نمیتونم اعتماد کنم و فکر میکنم دارن گولم میزنن ...
    بنظر شما چجوری از این بیماری نجات پیدا کنم و چجوری میشه درمان کرد و رو به بهبود شد ؟
    من روان پزشک رفتم و روانشناس نرفتم , میخوام ببینم روانشناس چی میگه یا چیکار میتونه بکنه که با گفتار درمانی مشکل حل بشه ؟!
    با تشکر از شما

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38058
    تشکـر
    382
    تشکر شده 245 بار در 157 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : متاسفانه بیماری استرس مزمن و وسواس فکری دارم

سلام
    من روانشناس نیستم اما به نظرم علاوه برمراجعه به روانشناس به یه هیپنوتیزور مجرب هم برای رفع بعضی حالاتتون مثل عرق کردن بدن مراجعه کنید.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    تشکر شده 387 بار در 249 پست
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط mr1990 نمایش پست ها
    با سلام
    من پسری مجرد هستم و از بچگی خجالتی بودم و بنظر خودم دلیلش شرایط خانوادگی بد و نحوه بد رفتار اعضاء خانواده با هم و تربیت خانوادگی ام بوده !
    این خجالت ها رفته رفته ادامه پیدا کرد و در نوجوانی و جوانی به استرس , وسواس فکری و رفتاری , خشم , افسردگی و .... تبدیل شد
    یادمه از زمانیکه مدرسه راهنمایی میرفتم دست هام شدیدا سرد میشد و همش استرس داشتم و یکبار ناظم مدرسه دستم رو گرفت گفت چقدر سردی مگه مریضی داری , انگار جسد شدی ؟!
    در زمان دانشگاه هم شدید تر شد و بخاطر نداشتن رابطه عاطفی و مختلط بودن محیط و ... مجبور به مراجعه روان پزشک شدم و دارو درمانی کردم و شاید کمی کمک کرد ولی اصلا نمیدونم کمکم کرد یا نه !!!
    الان هم مشکل استرس دارم , موقع رانندگی , جلسات و روابط با آدما یا خونه فامیل یا مهمانی با غریبه ها تعریق شدید دارم و کف دست , پیشانی , زیر بغل هام خیس آب میشه و از ترس اینکه خجالت زده نشم لباس های تیره می پوشم که عرق بدنم معلوم نشه و شرشر از پیشانی عرق میریزم !
    از خونه میخوام برم بیرون مدام احساس دفع و به توالت نیاز دارم و چند بار دستشویی میرم ....
    همین استرس ها عصبانیم کرده و خشم بیمار گونه ای دارم و صدا آزار شدم و با یکسری صداها شدیدا عصبانی و به قولی وحشی میشم !!!
    با این سن و سال نزدیک به ازدواج و تشکیل زندگی هستم و فکر کنم با همسرم , روابط عاطفی و بقیه مسایل شدیدا به مشکل خواهم خورد و باید خودم رو درمان کنم.
    شدیدا هم بد بین هستم و نمیتونم اعتماد کنم و فکر میکنم دارن گولم میزنن ...
    بنظر شما چجوری از این بیماری نجات پیدا کنم و چجوری میشه درمان کرد و رو به بهبود شد ؟
    من روان پزشک رفتم و روانشناس نرفتم , میخوام ببینم روانشناس چی میگه یا چیکار میتونه بکنه که با گفتار درمانی مشکل حل بشه ؟!
    با تشکر از شما
    سلام دوست گرامی
    یه خبر خیلی خوب براتون دارم، داروهایی که برای درمان وسواس وجود داره، به شدت موثر هستن.
    تا موقعی که به روانپزشک مراجعه می کنید، می تونید روزی دوبار "یک چهارم قرص متورال 50 میلیگرم" مصرف کنید مشکل عرق کردن برطرف میشه. همچنین مشکلاتی مثل لرزش دست تپش قلب و بهم خوردن تمرکزون رو برطرف میکنه. اگه مشکل آسم و تنفسی نداشته باشید، این دارو کاملا بی خطره.

ببینید دوست عزیز، قرار نیست یه جلسه بری پیش روانپزشک یا روانشناس و تموم مشکلتون با یه جلسه حل بشه. خیر، روانپزشک نیاز به زمان داره تا داروهاتون رو از مقدار خیلی کم شروع کنه به مرور به سطح درمانی برسونه. برای همین دفعه قبل نتیجه نگرفتید. پس ممکنه نیاز باشه حتی 6 ماه هر ماه یکبار به پزشکتون مراجعه کنید.

در کل مشکلات شما ریشه در اضطراب دارند که وسواس هم در دسته اضطراب قرار میگیره. همچنین داروهای وسواس برای افسردگی موثر هستند.

با توجه به اینکه اضطرابی شما مدت زیادیه که وجود داره و جنبه های زیادی از زندگیتون رو تحت تاثیر قرار داده، روانپزشک سریع تر نتیجه میده. هم زمان میتونید به روانشناس هم مراجعه کنید (بعد مراجعه به روانپزشک)
    ویرایش توسط M.D Karimi : 07-17-2018 در ساعت 07:35 PM

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط daryak نمایش پست ها
    سلام
    من روانشناس نیستم اما به نظرم علاوه برمراجعه به روانشناس به یه هیپنوتیزور مجرب هم برای رفع بعضی حالاتتون مثل عرق کردن بدن مراجعه کنید.
    خیر دوست عزیز، هیپنوتیزم در مورد ایشون درمان اول نیست.

5. کاربران زیر از M.D Karimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38058
    تشکـر
    382
    تشکر شده 245 بار در 157 پست
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط nima01371 نمایش پست ها
    خیر دوست عزیز، هیپنوتیزم در مورد ایشون درمان اول نیست.
    بله شما درست می فرمایید بالاخره تواین موارد تجربه بیشتری دارید.اما به عنوان یه سوال بهتر نیست به جای این داروهایی که گفتید وخب زمان طولانی درمان ازهیپنوتیزم استفاده بشه چون هم زمان کمتری می بره هم نیازی به استفاده از دارو نداره؟

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط daryak نمایش پست ها
    بله شما درست می فرمایید بالاخره تواین موارد تجربه بیشتری دارید.اما به عنوان یه سوال بهتر نیست به جای این داروهایی که گفتید وخب زمان طولانی درمان ازهیپنوتیزم استفاده بشه چون هم زمان کمتری می بره هم نیازی به استفاده از دارو نداره؟
    خیر دوست عزیزم، هر چیزی کارکرد و کاربرد متخص به خودشو داره. برای وسواس و اضطراب رفتار درمانی شناختی (cbt) بهترین نوع روان درمانیه.
    ضمناً وقتی دارو موثره و هیچ مشکلی خاصی به وجود نمیاره، دلیلی وجود نداره از دارو استفاده نشه.
    ویرایش توسط M.D Karimi : 07-17-2018 در ساعت 08:00 PM

8. کاربران زیر از M.D Karimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26546
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی ممنون از شما
    ولی بنظر من دارو درمانی خیلی خوب نیست , چون بعضا این داروها اعتیاد آور هستن و خودشون یکسری اثرات جانبی و منفی دارن که زندگی رو مختل می کنند , مثل کسل شدن , بی خوابی یا خواب آلودگی , رعشه و تنش و ....
    بنظرم باید طرز فکرم رو عوض کنم و دلم رو بزنم به دریا و سبک زندگی جدیدی رو شروع کنم !
    فقط با حرف و صحبت های روانشناس هم به جایی نمیرسم , تا خودم نخوام نمیشه و باید انرژی ام مثبت باشه و طرز فکر منفی رو بزارم کنار ....
    ولی به قول شما دارو مناسب هست ولی برای مصارف خیلی حاد و جزئی , مثلا بعضی شب ها به حال بدی می افتم و اعصابم بهم ریخته و نمیتونم بخوام , اون زمان یک نصفه آلپرازولام خوبم میکنه

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط mr1990 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از شما
    ولی بنظر من دارو درمانی خیلی خوب نیست , چون بعضا این داروها اعتیاد آور هستن و خودشون یکسری اثرات جانبی و منفی دارن که زندگی رو مختل می کنند , مثل کسل شدن , بی خوابی یا خواب آلودگی , رعشه و تنش و ....
    بنظرم باید طرز فکرم رو عوض کنم و دلم رو بزنم به دریا و سبک زندگی جدیدی رو شروع کنم !
    فقط با حرف و صحبت های روانشناس هم به جایی نمیرسم , تا خودم نخوام نمیشه و باید انرژی ام مثبت باشه و طرز فکر منفی رو بزارم کنار ....
    ولی به قول شما دارو مناسب هست ولی برای مصارف خیلی حاد و جزئی , مثلا بعضی شب ها به حال بدی می افتم و اعصابم بهم ریخته و نمیتونم بخوام , اون زمان یک نصفه آلپرازولام خوبم میکنه
    خیر دوست عزیز
    هیچ یک از داروهای وسواس، افسردگی اعتیاد اور نیست.
    خیر. هیچ کدوم به اون اندازه عارضه ندارند که زندگی مختل بشه. کسل شدن و بی خوابی و خواب آلودگی خودش میتونه اثر افسردگی باشه. رعشه و تنش؟ ابداً !

وسواس خیلی خوب به درمان دارویی جواب میده، حساسیت غیر واقع بینانه و افراطی شما به دارو و عوارض به خاطر همون وسواسیه که به جون شما افتاده.

یکی از اثرات بارز وسواس طرز فکر غیر واقع بینانه و باورها و افکار افراطی است. برای نمونه دست دادن با دیگران باعث بیماری میشه یا دستم خورده به دستگیره در کلی میکروب داشت الان باعث مریضی میشه.

شاید بد نباشه بدونید از نظر خانواده، هم اتاقی، معشوقه، دوست دختر، هم خوابگاهی و..... آدمای وسواسی به شدت عذاب آور و غیر قابل تحمل هستند.
    ویرایش توسط M.D Karimi : 07-19-2018 در ساعت 12:31 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)