نمایش نتایج: از 1 به 30 از 30

موضوع: فرق عشق با ازدواج !!!!

14318
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    تشکر شده 387 بار در 249 پست
    میزان امتیاز
    6

Exclamation فرق عشق با ازدواج !!!!

احتمالاً از خود می پرسید مگه عشق با ازدواج فرق داره؟ بله، این دو کاملاً دو پدیده متفاوت از هم هستند!

عشق چیست؟
    در باب اینکه عشق چی نیست، بیشتر از اینکه عشق چیه میشه گفت، با این حال عشقی که عامه مردم میشناسند و فکر می کنند عاشق هستند علاقه و نیازی است که شخصی نسبت به دیگری پیدا میکنه. برخلاف باور عامه، آدم ها اغلب بیش از یکبار عاشق می شوند.
    از کودکی که عاشق دختر همسایه می شویم تا نوجوانی که عاشق دختر یا پسرکی در کوچه و خیابان و مدرسه مهمونی می شویم! بله به همین سادگی عاشق می شویم و بر خلاف باورهای غلط، عشق آنقدرها هم الهی نیست.

برای یک پسر کاملاً عادی است در روز عاشق چند نفر شود! این ها نه هوس بلکه خود عشق هستند، اما عشق چیزی نیست جز فریب طبیعت برای زادآوری.

اگه عشق انقدرها هم خاص نیست پس چرا عشاق به همدیگه پیله میکنن و ول کن نیستن؟

تفاوت های ژنتیکی و ویژگی های شخصی باعث بشه دو نفر خیلی با هم مچ باشند و چون تکه های پازل در هم چفت شوند. در واقع هر یک از طرفین این عشق مجذوب کسی میشه که نداشته های خودش رو در اون میبینه. هم زمان خیلی مواقع آقا یا خانوم عاشق تا حالا شخص دیگه ای نظرش به اون جلب نشده و برای همین ول کن نیست. چون کس دیگه ای در کار نیست.

داستان های رومانتیک و شعرهای قشنگ و باورهای مقدس رو کنار بگذارید، آدم ها می توانند بیش از یکبار عاشق شوند!

ازدواج چیست؟

در مورد خود عشق و دوست داشتن مشکل خاصی وجود نداره، مشکل اصلی اینجاست که اغلب مردم ما فرق عشق با ازدواج رو نمیدونن!!!!!!

عشق به طور خلاصه دوست داشتن و احساس نیاز برای شخص دیگری است. اما ازدواج یک تعهد مابین دو عاشق است. بدون ازدواج هم میشه عاشق بود و بدون عشق هم میشه ازدواج کرد!
    بنابراین هر عشقی قرار نیست به ازدواج منتهی بشه و هر ازدواجی هم بر پایه عشق نبوده!

متاسفانه اغلب مردم ما به علت هایی که خودتون خوب میدونید، قادر به تفکیک این دو از هم نیستند! اینکه کسی رو دوست داریم دلیل بر میل برای ازدواج نیست. و اگر هم دو عاشق ازدواج نمی کنند، علتش این نیست که عشقشون دروغ بوده!
    عشق یک پدیده شیمیائی اما ازدواج یک مسله حقوقی است!

حالا چه اهمیتی داره؟

وقتی به ازدواج فکر می کنیم، با یک پدیده حقوقی مواجه هستیم که در اون طرفین چون عاشق هم هستند و از بودن هم لذت می برند، به همدیگه متعهد میشن که برای همیشه با هم بمونن. هم زمان ازدواج جنبه های اجتماعی هم داره و رابطه دو آدم رو به رسمیت میشناسه و حقوقی رو براشون در نظر میگیره.
    پس تا عاشق کسی میشیم یا کسی عاشقمون میشه فوراً ذهنمون نره سمت ازدواج. ازدواج به تعهد نیاز داره و تعهدی بیش نیست، برای همین کلی مسئولیت با خودش داره و فقط موقعی به ازدواج تن بدیم که توانایی قبول مسئولیت هارو داریم و قبولشون می کنیم.

نه اینکه دو نگاه در هم خیره شدن بریم واسه ازدواج!

متاسفانه نداشتن مهارت زندگی باعث شده خیلی ها تا احساساتشون رو کسی تحریک میکنه، فکر میکن خودشه و بریم واسه ازدواج! سن کم که دیگه خودشه!
    ویرایش توسط M.D Karimi : 07-18-2018 در ساعت 08:47 PM

2. 4 کاربران زیر از M.D Karimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    میزان امتیاز
    6

پاسخ : فرق عشق با ازدواج !!!!

در ادامه گفته های قبلی، فقط عشق برای ازدواج کافی نیست،

فقط وقتی به کسی پیشنهاد ازدواج بدیم که قصد و امکان متعهد موندن بهش رو داشته باشیم.
    و فقط وقتی پیشنهاد ازدواج کسی رو قبول کنیم که قصد و امکان متعهد موندن به ما رو داشته باشه.

4. 3 کاربران زیر از M.D Karimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

با بعضی از قسمت های متنتون مخالفم .
    چون تمام مواردی که در مورد عشق گفتید تعریف هوس بود نه عشق!!! شما عشقو هوس با هم اشتباه گرفتید.

اول اینکه خیلی کلمه عشق رو تحقیر و کوچیک کردید . انگار عشق رو در تغییرات هورمونی و حفظ بقا اینجوری خلاصه کردید که حالا هر کسی یهویی یه تیپ خاصی میبینه عاشقش میشه روشو برگردونه یکی دیگه ببینه عاشق اون میشه . پس الان بر طبق گفته های شما باید عاشق تمام دخترای کره زمین شده باشید .
    اینکه گفتید عشق الهی نیست باهاش مخالفت میکنم چون به نظرم اینکه یک نفر از یکی خوشش میاد برعکس خیلی هم الهی هست که یهویی دو نفر در یک زمان و در یک مکان خاصی سرراه هم قرار میگیرن که اگر قرار بود الهی نباشه پس هر کسی میتونست تاریخ ازدواج خودشو خودش تعیین کنه و بگه من الان میخام ازدواج کنم چون دسته خودمه ولی مبیبنم که این اتفاق نمیوفته . البته نمیخام به کل بحث اراده و انتخاب رو نادیده بگیرم ولی 50 درصد دسته خوده فرده .
    و همچنین با این جملتون که گفتید بدون عشق میشه ازدواج کرد. مطمن باشید تا یه احساسی دوطرف به هم نداشته باشند هیچ وقت به مرحله ازدواج نمیرسه . و اگرم ازدواج صورت بگیره به دنبالش یا خیانته یا یک زندگی بی احساس و برپایه ی دروغ . و یا درصدی هم بعدا از هم خوششون بیاد .
    عشق یعنی تفاهم و دو طرفی که ملاک های مشابه و طرز تفکر یکسان داشته باشن جذب هم میشن و ازدواج میکنن
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

6. 7 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    با بعضی از قسمت های متنتون مخالفم .
    چون تمام مواردی که در مورد عشق گفتید تعریف هوس بود نه عشق!!! شما عشقو هوس با هم اشتباه گرفتید.

اول اینکه خیلی کلمه عشق رو تحقیر و کوچیک کردید . انگار عشق رو در تغییرات هورمونی و حفظ بقا اینجوری خلاصه کردید که حالا هر کسی یهویی یه تیپ خاصی میبینه عاشقش میشه روشو برگردونه یکی دیگه ببینه عاشق اون میشه . پس الان بر طبق گفته های شما باید عاشق تمام دخترای کره زمین شده باشید .
    اینکه گفتید عشق الهی نیست باهاش مخالفت میکنم چون به نظرم اینکه یک نفر از یکی خوشش میاد برعکس خیلی هم الهی هست که یهویی دو نفر در یک زمان و در یک مکان خاصی سرراه هم قرار میگیرن که اگر قرار بود الهی نباشه پس هر کسی میتونست تاریخ ازدواج خودشو خودش تعیین کنه و بگه من الان میخام ازدواج کنم چون دسته خودمه ولی مبیبنم که این اتفاق نمیوفته . البته نمیخام به کل بحث اراده و انتخاب رو نادیده بگیرم ولی 50 درصد دسته خوده فرده .
    و همچنین با این جملتون که گفتید بدون عشق میشه ازدواج کرد. مطمن باشید تا یه احساسی دوطرف به هم نداشته باشند هیچ وقت به مرحله ازدواج نمیرسه . و اگرم ازدواج صورت بگیره به دنبالش یا خیانته یا یک زندگی بی احساس و برپایه ی دروغ . و یا درصدی هم بعدا از هم خوششون بیاد .
    عشق یعنی تفاهم و دو طرفی که ملاک های مشابه و طرز تفکر یکسان داشته باشن جذب هم میشن و ازدواج میکنن
    درود و سپاس بابت اینکه وقت گذاشتید و نظر دادین.

برداشت مخاطب از این متن باید این باشه که "ما میتونیم عاشق کسی بشیم اما امکان ازدواج باهاش رو نداشته باشیم"، اما اینکه چرا شما یا هر شخص دیگه ای برداشت متفاوتی داشته، علتش اینکه که با طرحواره های خودتون تفسیرش میکنید.

چطور دو آدم میتونن در یک نگاه عاشق همدیگه شوند اونجا برچسب هوس نمیخوره اما اگه گفته بشه ما خیلی آسون میتونیم عاشق کسی شویم، هوسه. دقیقا به تفسیر شما بستگی داره. "عشق در یک نگاه" و "ساده عاشق شدن" هر دو یک معنی رو میده اما اسمی که شما روی اونا میزارید متفاوته.

متاسفانه در جامعه خودمون خیلی ها با احساس نیاز به هم ازدواج میکنند و فکر میکنند خود خودشه. درحالی که صرفا نیاز به هم دیگه است. منظور من این بود.

8. 2 کاربران زیر از M.D Karimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط nima01371 نمایش پست ها
    درود و سپاس بابت اینکه وقت گذاشتید و نظر دادین.

برداشت مخاطب از این متن باید این باشه که "ما میتونیم عاشق کسی بشیم اما امکان ازدواج باهاش رو نداشته باشیم"، اما اینکه چرا شما یا هر شخص دیگه ای برداشت متفاوتی داشته، علتش اینکه که با طرحواره های خودتون تفسیرش میکنید.

چطور دو آدم میتونن در یک نگاه عاشق همدیگه شوند اونجا برچسب هوس نمیخوره اما اگه گفته بشه ما خیلی آسون میتونیم عاشق کسی شویم، هوسه. دقیقا به تفسیر شما بستگی داره. "عشق در یک نگاه" و "ساده عاشق شدن" هر دو یک معنی رو میده اما اسمی که شما روی اونا میزارید متفاوته.

متاسفانه در جامعه خودمون خیلی ها با احساس نیاز به هم ازدواج میکنند و فکر میکنند خود خودشه. درحالی که صرفا نیاز به هم دیگه است. منظور من این بود.
    اون عشق در یک نگاه مطمنن اولش هوسه نه عشق . اگر دو طرف بعد از مدتی هنوزم همو میخان به عشق تبدیل میشه چون تفاهم و مشترکات و سلایق تقریبا یکسان بین خودشون میبینن واگر نخوان یعنی همون اولشم هوس بوده نه عشق.
    پس جملتون اینجوری اصلاح کنید که براساس هوس ازدواج نکنید دست نگه دارید ببینید واقعا عاشق هم هستید و تفاهم دارید یا نه .
    امضای ایشان

10. 6 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

اون عشق در یک نگاه مطمنن اولش هوسه نه عشق . اگر دو طرف بعد از مدتی هنوزم همو میخان به عشق تبدیل میشه چون تفاهم و مشترکات و سلایق تقریبا یکسان بین خودشون میبینن واگر نخوان یعنی همون اولشم هوس بوده نه عشق.
    پس جملتون اینجوری اصلاح کنید که براساس هوس ازدواج نکنید دست نگه دارید ببینید واقعا عاشق هم هستید و تفاهم دارید یا نه .
    سلام الی جان
    به نظرم شاید همیشه هم عشق در نگاه اول کل اش هوس نباشه
    چون آدم با دیدن یه نفر میتونه یه چیزایی ازش بفهمه
    علاوه بر ظاهر، ویژگی های شخصیتی و اخلاقی و برخوردها.
    البته اینجا نگاه اول منظورم نگاهی هست که فرد فرصت فهمیدن این شناخت ها رو داشته باشه که مثلا اولین دیدار دو نفر تو یه جمع یا یه مکان.

12. 4 کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    میزان امتیاز
    6

ممنون بابت نظرتون، هر کسی نظر خودش رو داره و نظر شما هم مطئناً با ارزش و مورد احترامه.

14. کاربران زیر از M.D Karimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط یلدا 25 نمایش پست ها
    سلام الی جان
    به نظرم شاید همیشه هم عشق در نگاه اول کل اش هوس نباشه
    چون آدم با دیدن یه نفر میتونه یه چیزایی ازش بفهمه
    علاوه بر ظاهر، ویژگی های شخصیتی و اخلاقی و برخوردها.
    البته اینجا نگاه اول منظورم نگاهی هست که فرد فرصت فهمیدن این شناخت ها رو داشته باشه که مثلا اولین دیدار دو نفر تو یه جمع یا یه مکان.
    یلداجون دقیقا بحث سر همینه من میگم هوسه یا مثلا خوش اومدن باشه ( ولی عشق نیست ) چون عشق واقعی براساس درک و شناخته و کم کم به وجود میاد . مثلا یکی رو میبیینم ازش خوشمون میاد یعنی در یک نگاه. خب ظاهر این فرد حالا با یکسری رفتارها که معلوم نیست تظاهره یا واقعیه و نمیشه تشخیصص داد. عشق جوریه که ادم دلش میخوات باهاش ازدواج کنه. نه اینکه بگی نه این کیس ازدواج نیست .
    امضای ایشان

16. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

ممنون بابت نظرتون، هر کسی نظر خودش رو داره و نظر شما هم مطئناً با ارزش و مورد احترامه.
    خواهش میکنم و همچنین شما نظرتون قابل احترامه
    امضای ایشان

18. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    میزان امتیاز
    6

یلداجون دقیقا بحث سر همینه من میگم هوسه یا مثلا خوش اومدن باشه ( ولی عشق نیست ) چون عشق واقعی براساس درک و شناخته و کم کم به وجود میاد . مثلا یکی رو میبیینم ازش خوشمون میاد یعنی در یک نگاه. خب ظاهر این فرد حالا با یکسری رفتارها که معلوم نیست تظاهره یا واقعیه و نمیشه تشخیصص داد. عشق جوریه که ادم دلش میخوات باهاش ازدواج کنه. نه اینکه بگی نه این کیس ازدواج نیست .
    واقعیت اینه که هیچ امر غیر ژنتیکی و غیر غریزی وجود ندارد؛ برای نمونه درسته که گیتار یاد گرفتن غریزی نیست؛ اما هوش موسیقی ما غریزی است؛ عشق هم همینطوره. اینکه یه آدم تو چند جلسه گیتار یادمیگیره ژنتیکیه. برای همین عشق هم به طور غریزی و ژنتیکی در ما وجود داره. درسته موقعی که به کسی تو یه نگاه علاقمند میشیم تست ژنتیک ازش نمی گیرم، اما ناخوداگاه ویژگی های ژنتیکی اون رو برانداز می کنیم. از بو گرفته تا زیبایی و ظاهر!

البته ما عشق جنسی هم داریم که هدف در اون صرفاً زادآوری و بقای گونه است، با این حال اونم عشقه.
    ویرایش توسط M.D Karimi : 07-18-2018 در ساعت 10:35 PM

20. 2 کاربران زیر از M.D Karimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

واقعیت اینه که هیچ امر غیر ژنتیکی و غیر غریزی وجود ندارد؛ برای نمونه درسته که گیتار یاد گرفتن غریزی نیست؛ اما هوش موسیقی ما غریزی است؛ عشق هم همینطوره. اینکه یه آدم تو چند جلسه گیتار یادمیگیره ژنتیکیه. برای همین عشق هم به طور غریزی و ژنتیکی در ما وجود داره. درسته موقعی که به کسی تو یه نگاه علاقمند میشیم تست ژنتیک ازش نمی گیرم، اما ناخوداگاه ویژگی های ژنتیکی اون رو برانداز می کنیم. از بو گرفته تا زیبایی و ظاهر!

البته ما عشق جنسی هم داریم که هدف در اون صرفاً زادآوری و بقای گونه است، با این حال اونم عشقه.
    اینجور که از حرفای شما برداشت کردم شما همه چیزو میخوای علمی اثبات کنی حتی عشقو . اما اگر قراره به ژنتیک ربطش بدی پس چرا حتی دوقلوهای یکسان تفکرات و عشقاو اخلاق متفاوتی دارن؟ اون ها که ازهمه لحاظ حتی ژنتکیشون مشابه هم هست ولی چرا فکراشون متفاوت علایقو سلایقشون متفاوته.؟؟!!! دلیلش اینه که هم ژنتیک هم محیط باعث میشه که فرد یه تفکر یا طرز فکر خاص خودشو داشته باشه که فرد صرفا انتخاباش براساس تغییرات هورمونی نباشه بلکه براساس تفاهم باشه.
    فرق انسان و حیوان همینه . که انسان شاید اولش درگیر تغییرات هورمونی بشه ولی بعدش عقل هست که مسیرو به دست میگیره .و وقتی عقل وسط بیاد اونموقع میتونی اسمشو عشق بزاری....

مشکل اینجاست که تعریف من وشما از عشق متفاوته .
    امضای ایشان

22. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    میزان امتیاز
    6

اینجور که از حرفای شما برداشت کردم شما همه چیزو میخوای علمی اثبات کنی حتی عشقو . اما اگر قراره به ژنتیک ربطش بدی پس چرا حتی دوقلوهای یکسان تفکرات و عشقاو اخلاق متفاوتی دارن؟ اون ها که ازهمه لحاظ حتی ژنتکیشون مشابه هم هست ولی چرا فکراشون متفاوت علایقو سلایقشون متفاوته.؟؟!!! دلیلش اینه که هم ژنتیک هم محیط باعث میشه که فرد یه تفکر یا طرز فکر خاص خودشو داشته باشه که فرد صرفا انتخاباش براساس تغییرات هورمونی نباشه بلکه براساس تفاهم باشه.
    فرق انسان و حیوان همینه . که انسان شاید اولش درگیر تغییرات هورمونی بشه ولی بعدش عقل هست که مسیرو به دست میگیره .و وقتی عقل وسط بیاد اونموقع میتونی اسمشو عشق بزاری....

مشکل اینجاست که تعریف من وشما از عشق متفاوته .
    خیر دوست عزیز، ژنتیک دوقلو ها یکسان نیست. و اینکه صد درصد همه رفتارهای ما ژنتیکی نیست. بلکه خودمون هم تاثیر گذار هستیم. اما خیلی هاشون ریشه در ژنتیک دارند.
    ویرایش توسط M.D Karimi : 07-18-2018 در ساعت 11:44 PM

24. کاربران زیر از M.D Karimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

ببینید من ایراد اصلی رو روی این جملتون دارم که گفتید بدون عشق هم میشه ازدواج کرد. این یعنی براساس منفعت ازدواج کنید.من اینجور از نوشته های شما برداشت کردم که میگید اگه دیدید سودی در رابطه هست تن به ازدواج بدید و میگید ادم میتونه عاشق هر کسی بشه حتی اونی که بدون عشق باهاش ازدواج میکنه پس خودتونو درگیر عشق نکنید که عشق صرفا تغییرات هورمونیه که به راحتی ایجاد میشه.
    ببینید تاکید میکنم با بقیه جملتون که در مورد حس مسئولیت پذیری و اینا هست مشکلی ندارم وقبولش دارم ولی این قسمت که میگید میتونید بدون عشق ازدواج کنید من اینو زیاد در اطرافیانم دیدم که این میشه یه نوع ازدواج سنتی .
    ممکنه فرد عاشق یکی بشه و دوسه تا ملاکی که همیشه تو ذهنش داشته اون فرد داشته باشه و بقیه ملاکارو بتونه نادیده بگیره ولی به خاطر همون چندتا ملاک دلش میخوات با طرف ازدواج کنه. حتی به قیمت اینکه بدونه ممکنه در اینده زندگی سختی در پیش داشته باشه. ولی اونایی که تو زندگیشون موفق نمیشن به خاطر اینه که ادعای عشق کردن در حالی عاشق واقعی نبودن . و به قولی مطمنن یکی از دو طرف ممکنه تو ذهنش یه منفعتی دیده باشه که باعث شده به سمته اون شخص بیاد واز واژه های دروغکی دوست دارم استفاده کنه ولی بعد سختی زندگی ماهیتشو نشون میده . واسه همین عشق بر عکس حرف شما خیلی خیلیییییییییی به ندرت پیش میاد و خیلی انگشت شماره
    البته ممکنه فرد نتونه به عشقش برسه به خاطر دوری و مخالفت خانواده اینا باشه.

به هر حال هر کسی نظری داره . موفق باشید.
    ویرایش توسط eli2 : 07-19-2018 در ساعت 09:09 AM
    امضای ایشان

26. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    میزان امتیاز
    6

ببینید من ایراد اصلی رو روی این جملتون دارم که گفتید بدون عشق هم میشه ازدواج کرد. این یعنی براساس منفعت ازدواج کنید.من اینجور از نوشته های شما برداشت کردم که میگید اگه دیدید سودی در رابطه هست تن به ازدواج بدید و میگید ادم میتونه عاشق هر کسی بشه حتی اونی که بدون عشق باهاش ازدواج میکنه پس خودتونو درگیر عشق نکنید که عشق صرفا تغییرات هورمونیه که به راحتی ایجاد میشه.
    ببینید تاکید میکنم با بقیه جملتون که در مورد حس مسئولیت پذیری و اینا هست مشکلی ندارم وقبولش دارم ولی این قسمت که میگید میتونید بدون عشق ازدواج کنید من اینو زیاد در اطرافیانم دیدم که این میشه یه نوع ازدواج سنتی .
    ممکنه فرد عاشق یکی بشه و دوسه تا ملاکی که همیشه تو ذهنش داشته اون فرد داشته باشه و بقیه ملاکارو بتونه نادیده بگیره ولی به خاطر همون چندتا ملاک دلش میخوات با طرف ازدواج کنه. حتی به قیمت اینکه بدونه ممکنه در اینده زندگی سختی در پیش داشته باشه. ولی اونایی که تو زندگیشون موفق نمیشن به خاطر اینه که ادعای عشق کردن در حالی عاشق واقعی نبودن . و به قولی مطمنن یکی از دو طرف ممکنه تو ذهنش یه منفعتی دیده باشه که باعث شده به سمته اون شخص بیاد واز واژه های دروغکی دوست دارم استفاده کنه ولی بعد سختی زندگی ماهیتشو نشون میده . واسه همین عشق بر عکس حرف شما خیلی خیلیییییییییی به ندرت پیش میاد و خیلی انگشت شماره
    البته ممکنه فرد نتونه به عشقش برسه به خاطر دوری و مخالفت خانواده اینا باشه.

به هر حال هر کسی نظری داره . موفق باشید.
    خیر منظور من این نبوده بدون عشق ازدواج کنید، هرگز!
    منظور این بوده بدون عشق هم ازدواج میکنند تو دنیای واقعی (و هرکی ازدواج کرد لزوماً عشق دو آتیشه نبوده)

پوزش اگه چنین حسی رو به شما منتقل کردم.
    ویرایش توسط M.D Karimi : 07-19-2018 در ساعت 11:10 AM

28. کاربران زیر از M.D Karimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

خیر منظور من این نبوده بدون عشق ازدواج کنید، هرگز!
    منظور این بوده بدون عشق هم ازدواج میکنند تو دنیای واقعی

پوزش اگه چنین حسی رو به شما منتقل کردم.
    خواهش میکنم ولی من منظوره شما رو متوجه شدم که شما گفتید درصدی هم بدون عشق ازدواج میکنند ولی به نظرتون درسته؟ اون درصدی که بدون عشق ازدواج میکنند به نظرم خوشبخت نمیشن منظوره من این بود. ( واسه همین گفتم با اون قسمت مخالفم چون از نظر من درست نیست و پیشنهاد نمیدم کسی بخوات بدون عشق ازدواج کنه )
    علت اینم که من میگم نمیشه چون خودم خاستگارانی داشتم که از همه لحاظ موقعیت خوبی داشتن ولی چون صرفا تو دلم نبودن حاظر نشدم باهاشون ازدواج کنم. البته این عقیده منه، مطمنن افرادی هستن که براشون عشق مهم نیست.
    ویرایش توسط eli2 : 07-19-2018 در ساعت 11:20 AM
    امضای ایشان

30. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    میزان امتیاز
    6

خواهش میکنم ولی من منظوره شما رو متوجه شدم که شما گفتید درصدی هم بدون عشق ازدواج میکنند ولی به نظرتون درسته؟ اون درصدی که بدون عشق ازدواج میکنند به نظرم خوشبخت نمیشن منظوره من این بود. ( واسه همین گفتم با اون قسمت مخالفم چون از نظر من درست نیست و پیشنهاد نمیدم کسی بخوات بدون عشق ازدواج کنه )
    علت اینم که من میگم نمیشه چون خودم خاستگارانی داشتم که از همه لحاظ موقعیت خوبی داشتن ولی چون صرفا تو دلم نبودن حاظر نشدم باهاشون ازدواج کنم. البته این عقیده منه، مطمنن افرادی هستن که براشون عشق مهم نیست.
    متاسفانه این روزا خیلی ها تا احساسات نوجوانی سراغشون میاد میشینن خیالبافی میکنن و بدون داشتن هرگونه صلاحیت و توانایی و مهارت زندگی، ازدواج!

ازدواج بیشتر از اینکه به احساس نیاز داشته باشه، به تعهد، مسئولیت پذیری و پذیرش سختی ها و دشواری ها نیاز داره. فقط احساس و علاقه برای ازدواج کافی نیست. اما برای دوست داشتن کافیه.

از طرف میبینیم با توجیه هایی چون همه ازدواج میکنن منم باید ازدواج بکنم یا فشار خانواده یا فشار جنسی، خیلی ها ازدواج میکنن اما خیلی سریع پشیمون میشن. چون لازمه ازدواج فقط علاقه نیست.

معلومه که بدون علاقه و احساس نیاز پیوسته برای کسی نباید به ازدواج فکر کرد.

32. 2 کاربران زیر از M.D Karimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

دوستانمو به این تاپیک دعوت کردم چون دلم میخوات نظره سایر دوستان هم بشنوم به نظرم تاپیک جالبی هست
    امضای ایشان

34. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

35. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

دوستانمو به این تاپیک دعوت کردم چون دلم میخوات نظره سایر دوستان هم بشنوم به نظرم تاپیک جالبی هست
    منو اشتباه دعوت کردی بات قهرم بلاک بای
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

36. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

37. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    منو اشتباه دعوت کردی بات قهرم بلاک بای
    الان دیدم اخه نقطشو ندیدم تازه رز مریمم اضافه کردم اسمش نیومد
    آشتی کن
    امضای ایشان

38. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

39. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

چی عشق؟؟؟

مگه تو این جامعه ما عشق هم داریم؟؟؟

عشق فقط 3 چیزه عشق به خدا.عشق پدر مادر به فرزند .عشق فرزند به پدر مادرش

باقیش یه روش بسیار کاربردیه از طرف نرهای جامعه و پلنگهای جامعه تا دخترا را ببرن تو تخت خواب و از پسرا کسب درآمد کنند

40. 2 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

41. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

میدونید واژه خود عشق اصلا یه چیز رویایی عشق پاک و خاص و بدون عیب ولی هیچ کدوم از ما بی عیب نیستیم پس اون عشقی که میگم هیچ کسی نداره توقع رو زیاد میکنه رویاییه ولی خب احترام گذاشتن به خواسته های دوطرف باهم رفیق بودن و و خیلی مسائل های دیگه همه اینا خودش دوست داشتن میاره

یادمه از شادمهر پرسیدن عاشق شدی گفت نه گفتن تو زن داری گفت آره دارم زن من رفیق من ازدواج کردم چون باهاش راحتم میذاره همون چیزی که هستم میذاره باشم دوستش داره باهاش خوشحاله مگه آدم تو زندگی دوطرف چی میخواد جز همو دوست داشته باشن بهم احترام بذارن
    وباعث پیش رفت هم بشن

عشق چون خیلی فراتر و از دست انسان و بی عیب و رویایی کسی بخواد اونو در نظر بگیره تو زندگیش زندگی خودشو زهر میکنه

درواقع من عشق و ایییی فراتر از این چیزا میبینم که به راحتی نقل و دهن همیشه میشه کلا واژه ها میتونن خیلی تاثیر داشته باشن

شاید همین چیزایی که شما میگید با حرف من یکی باشه ولی خود کلمه عشق نباید روش گذاشت
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

42. 3 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

43. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26168
    تشکـر
    498
    تشکر شده 272 بار در 183 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : فرق عشق با ازدواج ؟! (مهارت های کاربردی در رابطه عاشقانه)

وقتي حس كردم واقعا عاشق يه نفر شدم نظر ميدم كه چجوري شد كه اينجوري شد :دي 😁😁😁

44. 2 کاربران زیر از parsana بابت این پست مفید تشکر کرده اند

45. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12497
    تشکـر
    1,041
    تشکر شده 580 بار در 275 پست
    میزان امتیاز
    10

در مورد (( عشق حقیقی و واقعی )) شاید مطلب زیر کمی شفاف تر و مفیدتر باشه :

http://forum.moshaver.co/f124/%D8%A2...F%D8%9F-16618/

46. کاربران زیر از YAshin.SAhAkiyAn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

47. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

مرسی از @eli2@ قشنگم بابت دعوتت
    نمیدونم اینا حاصل ذهن خود آقا نیماست یا چیز دیگری
    ولی من زیاد ازش سردرنیوردم
    راستش این روزها خیلی گیج‌تر از اونم که بتونم فلسفی فکر کنم یا حرف بزنم!
    فقط یه چیزی میتونم بگم در این مورد اونم اینکه
    عشق هیچوقت متضاد عقل نیست بلکه مکمل هم هستن
    اگر جایی دیدید این دوتا باهم نمیخونن باید شک کنین
    یا به خودتون و شرایطتون
    یا به خودش و شرایطش

48. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

49. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    تشکر شده 407 بار در 290 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام ممنونم از دعوتتون...
    بدن انسان برای هر احساسی یه هورمون خاص تولید میکنه... بله... قبول... ولی اینکه بگیم همه ش همون هورمنه ست غلطه... یه آدمی که گرسنه شه در نظر بگیر... معده ش شروع میکنه اسید ترشح کردن، طرف میگه ضعف کردم... اونوقت شما میگی چیزی نیست... اسید معدته، یه شربت معده بخور خوب میشی...

نمیدونم چه اتفاقی افتاده که شما کلا میخوای دین رو بشوری بره... ولی بعضی وقتا آدم توی شرایط بد یه راه حل رو امتحان میکنه و جواب نمیگیره... شاید اون راه حل بدرد اون شرایط نمیخورده... نباید کلا اون راه حل رو بذاری کنار و بایکوتش کنی...

ارتباط برقرار کردن خیلی سخته... چه همجنس، چه جنس مخالف... چه عاطفی، چه کاری، چه جنسی... نمیشه این قضیه رو کلی در نظر گرفت... عشق با یکی جواب میده با یکی جواب نمیده... با یکی هوس، بیشتر جواب میده با یکی فقط سلام علیک...

امروز تو یوتیوپ یه چیزی دیدم که تنم لرزید... من سوسول نیستم... با خشونت هم غریبه نیستم... ولی یه پسری وقتی فهمیده بود همسرش تقاضای طلاق داده، جلوی دادگاه با چاقو زده بودش و بالای جنازه ش میگفت نازی من دوستت داشتم، می دونم که الان داری نگام میکنی....
    من از درک خیلی از آدما عاجزم... نمی تونم همه رو مثل خودم در نظر بگیرم و راه کار بدم... من قبل از هر رابطه ای خیلی خشک و محکم، حد و حدود رابطه مون رو به طرف مقابل گوشزد میکنم و هروقت انتظار بیشتر داشته باشه حتی اگر برام مقدور هم باشه انجام نمیدم... حالا شما هرجور که فکر میکنین بهتره ارتباط بگیرید...

50. کاربران زیر از heh_heh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

51. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33849
    تشکـر
    170
    تشکر شده 134 بار در 76 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام

ممنون از خانوم @
    eli2
    @ بابت دعوتشون

من که تا این سن، نه عاشق شدم و نه ازدواج کردم، ولی فکر میکنم عاشق کسی شدن حس زیبایی باشه به شرط اینکه عاقلانه و سنجیده باشه. البته نمیدونم تا چه حد عاقلانه عاشق شد حرف منطقی و درستی میتونه باشه، اما من به شخصه معتقدم عشقی که اشتباه باشه (مثل وقتی که دو نفر بهم نمیخورن یا عشق یک طرفه و....) باید به شیوه ای علمی (استفاده از دکتر روانشناس و مشاوره) سریعا و برای همیشه متوقف بشه.

سبز باشید.

52. 2 کاربران زیر از AmirAli65 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

53. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30434
    تشکـر
    199
    تشکر شده 452 بار در 246 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : فرق عشق با ازدواج ؟! (مهارت های کاربردی در رابطه عاشقانه)

احتمالاً از خود می پرسید مگه عشق با ازدواج فرق داره؟ بله، این دو کاملاً دو پدیده متفاوت از هم هستند!

عشق چیست؟
    در باب اینکه عشق چی نیست، بیشتر از اینکه عشق چیه میشه گفت، با این حال عشقی که عامه مردم میشناسند و فکر می کنند عاشق هستند علاقه و نیازی است که شخصی نسبت به دیگری پیدا میکنه. برخلاف باور عامه، آدم ها اغلب بیش از یکبار عاشق می شوند.
    از کودکی که عاشق دختر همسایه می شویم تا نوجوانی که عاشق دختر یا پسرکی در کوچه و خیابان و مدرسه مهمونی می شویم! بله به همین سادگی عاشق می شویم و بر خلاف باورهای غلط، عشق آنقدرها هم الهی نیست.

برای یک پسر کاملاً عادی است در روز عاشق چند نفر شود! این ها نه هوس بلکه خود عشق هستند، اما عشق چیزی نیست جز فریب طبیعت برای زادآوری.

اگه عشق انقدرها هم خاص نیست پس چرا عشاق به همدیگه پیله میکنن و ول کن نیستن؟

تفاوت های ژنتیکی و ویژگی های شخصی باعث بشه دو نفر خیلی با هم مچ باشند و چون تکه های پازل در هم چفت شوند. در واقع هر یک از طرفین این عشق مجذوب کسی میشه که نداشته های خودش رو در اون میبینه. هم زمان خیلی مواقع آقا یا خانوم عاشق تا حالا شخص دیگه ای نظرش به اون جلب نشده و برای همین ول کن نیست. چون کس دیگه ای در کار نیست.

داستان های رومانتیک و شعرهای قشنگ و باورهای مقدس رو کنار بگذارید، آدم ها می توانند بیش از یکبار عاشق شوند!

ازدواج چیست؟

در مورد خود عشق و دوست داشتن مشکل خاصی وجود نداره، مشکل اصلی اینجاست که اغلب مردم ما فرق عشق با ازدواج رو نمیدونن!!!!!!

عشق به طور خلاصه دوست داشتن و احساس نیاز برای شخص دیگری است. اما ازدواج یک تعهد مابین دو عاشق است. بدون ازدواج هم میشه عاشق بود و بدون عشق هم میشه ازدواج کرد!
    بنابراین هر عشقی قرار نیست به ازدواج منتهی بشه و هر ازدواجی هم بر پایه عشق نبوده!

متاسفانه اغلب مردم ما به علت هایی که خودتون خوب میدونید، قادر به تفکیک این دو از هم نیستند! اینکه کسی رو دوست داریم دلیل بر میل برای ازدواج نیست. و اگر هم دو عاشق ازدواج نمی کنند، علتش این نیست که عشقشون دروغ بوده!
    عشق یک پدیده شیمیائی اما ازدواج یک مسله حقوقی است!

حالا چه اهمیتی داره؟

وقتی به ازدواج فکر می کنیم، با یک پدیده حقوقی مواجه هستیم که در اون طرفین چون عاشق هم هستند و از بودن هم لذت می برند، به همدیگه متعهد میشن که برای همیشه با هم بمونن. هم زمان ازدواج جنبه های اجتماعی هم داره و رابطه دو آدم رو به رسمیت میشناسه و حقوقی رو براشون در نظر میگیره.
    پس تا عاشق کسی میشیم یا کسی عاشقمون میشه فوراً ذهنمون نره سمت ازدواج. ازدواج به تعهد نیاز داره و تعهدی بیش نیست، برای همین کلی مسئولیت با خودش داره و فقط موقعی به ازدواج تن بدیم که توانایی قبول مسئولیت هارو داریم و قبولشون می کنیم.

نه اینکه دو نگاه در هم خیره شدن بریم واسه ازدواج!

متاسفانه نداشتن مهارت زندگی باعث شده خیلی ها تا احساساتشون رو کسی تحریک میکنه، فکر میکن خودشه و بریم واسه ازدواج! سن کم که دیگه خودشه!
    هوس رونمیدونم!ولی هرکسی ازعشق تعریف خاص خودشوداره.
    بنظرم عشق یک نیازه وقتی عاشق و علاقمندکسی میشیم نیازپیدامیکنیم به وجودش به توجهش به محبتش و بودنش.
    اینکه گفتین تا عاشق میشین بفکرازدواج نیفتین همون بحث جدال عقل و دل آدمه.شایددونفر ازدوتادنیای متفاوت باشن و هیچ نقطه مشترکی باهم نداشته باشن ولی چون عاشق همن میخوان باهم ازدواج کنن.
    عشق لازمه ی ازدواجه ولی همه چیزنیست
    امضای ایشان
    جوری عاشقتم که

انگار دنیا فقط همین یه مرد رو داره

54. 2 کاربران زیر از hamideh banoo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

55. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    من نظرم اینه این تاپیک واسه مردم ایران مناسب نیست چون مردم ایران هنوز به یسری از فرهنگ ها دست پیدا نکردن.

56. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

57. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    38382
    تشکـر
    79
    تشکر شده 62 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    0

یه عاشق عشقشو میبره خونه بخت
    نه خونه خالی روی تخت

58. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    تشکر شده 407 بار در 290 پست
    میزان امتیاز
    0

یه چیزی در این باره به چشمم خورد

پرستوی‌ عشق - عشق در نگاه اول یا عشق تدریجی؟؟؟
    البته خودم نصفه خوندمش چون خاطراتم زنده شد و نذاشت ادامه ش بدم ولی شما بخونید قشنگه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد