نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: احساس تنهایی شدید و دلزدگی از دنیا

1494
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38904
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Exclamation احساس تنهایی شدید و دلزدگی از دنیا

سلام دوستان ‍‍‍‍ (ب)سری هستم ۱۶ ساله (شرمنده کیبوردم حرف رو نداره بجاش (ب) مینویسم)
    دو مشکل دارم که بدجور اذیت میکنه منو ۱- تنهایی ۲ -دلزدگی از دنیا

از بچگی (ب)در و مادرم بام فارسی صحبت کردن ( چون خودشون تو مدرسه مشکل داشتن در حالی که زبان اصلی (ب)در و مادرم و کل فامیل محلیه و محلیه صحبت میکنن ! )
    بچه که بودم ( (ب) یش دبستانی )‌رفتیم تهران
    فرهنگ و رفتار من شبیه تهرانی ها شد و بعد از ۴ سال وقتی ۱۰ سالم بود برگشتیم شهرستان
    تو شهرستان من یه ادم متفاوت با بقیه بودم
    زبانم فرق میکرد( همه محلی حرف میزدن ) فرهنگم فرق میکرد کلا فرق میکردم

به خاطر این تفاوت ها همه مسخرم میکردن . ادم منزوی و گوشه گیری شدم فوتبال و همه کار های تیمی رو کنار گذاشتم که نکنه باعث شه برم تو اجتماع
    واسه همین کلا تو کار هایی که دیگران میتونن تو اجتماع حضور داشته باشن ضعیفم و کار های تنهایی رو خوب بلدم

الان هم تنهای تنهام حوصله هیچ کاری رو ندارم ۶ سالی هست اومدیم شهرستان فرهنگم درست شده تا حدودی ولی هنوز نمینونم محلی با بقیه صحبت کنم باید فارسی حرف بزنم که انگار مایه ننگ و شرمه

احساس دلزدگی دارم نسبت به دنیا همش میگم اصلا چرا زندم چرا دارم زندگی میکنم هیچی رو دوست ندارم بخوام هم طوری برم تو اجتماع نمیتونم چون فوتبال و بقیه کار های گروهیم بخاطر تمرین نکردن و تنهایی ضعیف مونده و تو هیچ کاری کسی منو به خاطر خودم وارد کار نمیکنه و کسی هم مثلا تو فوتبال منو وارد تیم کنه بخاطر حس ارحام نسبت بمه که اصلا دوست ندارم

خلاصه اینکه تنهام و دوستی ندارم و از زندگی لذت نمیبرم و اصلا دوست ندارم از خواب (ب)اشم میخوام بمیرم راحت شم روزهام فقط میگذره بدون هیچ فایده ای . دیگه حتی نمیتونم خدارو هم عبادت کنم چون به خاطر این وضع فعلی جامعه و اقتصاد کشور واقعا ایمانم نسبت به خدا ضعیف شده

شرمنده سرتون رو درد اوردم لطفا کمک کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : احساس تنهایی شدید و دلزدگی از دنیا

امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6495
    تشکـر
    492
    تشکر شده 306 بار در 164 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام.
    تفاوت داشتن آدما به معنای بد بودن نیست.. و به این معنی نیست که کسی خوشش نمیاد!

این یه خطای شناختیه، یه نوع طرز نگرش بد نسبت به خودت.. یه نوع سرزنش کردن خودت که چرا لهجه داری! به این میگن ذهن خوانی! فکر می کنی دیگران احساس بدی دارن نسبت بهت یاطرد میشی.. درحالی که مطمئنا این طرز فکر اشتباست..

این هم بدون که هر ذهنیتی که خودت نسبت به خودت داشته باشی، یه جورایی اون رو منتقل میکنی به اطرافیانت..

پس اول از همه باید خودت رو دوست داشته باشی و بپذیری.. خودت رو فرد قابل احترامی بدونی.. به همین سادگی..

به احتماع های کوچیک وبزرگ برو...مثل همین فوتبال.. دوباره تمرین کن، بهتر شی.. با تمرین کردن همه چی میشه..

اگر کسی دوبرابر شما هم سن داشته باشی همین حرف رو میزدم.. توکه دیگه سنی نداری! پس خیلی خیلی زوده که بخوای اینجوری نا امید بشی.. این روزهای طلاییت رو با ناامیدی و دلواپسی از دست نده..

به دنبال کارهایی که علاقه داری برو! تفریح کن! ورزش کن.. فعالیت های سالم ومورد علاقه باعث میشه اعتماد به نفست برگرده..

این هم بدون همیشه همه چی اولش سخته... اما بعدش میشه آسون و دلچسب..
    ویرایش توسط arameshh : 07-19-2018 در ساعت 05:41 PM

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38904
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی ممنون از جوابتون. شهرستان ما فارسی حرف زذن مال دختر های مامانیه . یه ننگ و شرمه . پسرا کسی فارسی حرف نمی زنه . تو اجتماعات کسی رام نمیده تو کارای تیمی چون ضعیفم . ارتباطم صفره. چیکار کنم از لحاظ زبانی؟ زور بزنم فارسی حرف نزنم محلی باشم یا فارسی باشم؟ واقعا گیج کنندست

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)