نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: پایان دادن به رابطه

3644
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38910
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پایان دادن به رابطه

سلام
    من یک دانشجو هستم ۲۳ سالمه حدودا کمتر از یک سال پیش با دختری دوست شدم که هم کلاسیمون هست و از قبل می شناختمش. سال پیش که با هم دوست شدیم من به خانواده اطلاع نداده بودم همینطور ایشون. بعدا دوستم به مادرش گفت و مادرش فقط در صورتی راضی به ادامه بود که خانواده من هم بدونن و راضی باشن. ولی وقتی من به مادرم گفتم مادرم اوایل کاری نداشت راضی هم نبود ولی بعدش از هر فرصتی استفاده می کرد که گوشزد کنه کارم غلطه و زوده واسم و هنوز ثبات ندارم. اینم بگم که پدرم شدیدا علاقمند هست که من و خواهرم رو بفرسته خارج برای ادامه تحصیل( دانشجوی پزشکی هستم😑😑) به همین خاطر اصرار داره که اینجا پایبند نشم و از رابطم خبر نداره. با این شرایط خانوادم و اینکه دختره از من ۱ سال بزرگتره و اینکه شاید خانوادش نتونن برای خارج رفتن اقدام کنن من احساس می کنم که این رابطه به آخر نمی رسه. و نمی دونم چیکار کنم. و از طرفی دختره امیدوار به ادامه و ازدواج هست و اگه رابطه تموم شه بشدت داغون میشه. و در آخر اینم بگم که یک اشتباهی هم که کردیم تو دانشگاه با هم بودیم و همه میدونن و می ترسم اگه تموم کنیم دیگه طرفم اون آدم سابق نمیشه و تو دانشگاه واسش بد میشه و همه به چشم بد نگاه کنن و کسی نره طرفش. حتی به خاطر من از گروه دوستاش جدا شد که با من تو یک گروه باشه.
    الان من احساس می کنم اگه این رابطه ادامه پیدا کنه خیلی بدتر میشه و احتمال آسیب جبران ناپذیر بیشتر میشه.
    لطفا کمکم کنین واقعا نمی دونم چیکار کنم.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26168
    تشکـر
    498
    تشکر شده 272 بار در 183 پست
    میزان امتیاز
    9

پایان دادن به رابطه

خب به هرحال شما اگر بخواين برين كه همينطور رابطه تون كمرنگ و كمرنگ تر ميشه

اگرم واقعا قصد ازدواج ندارين به نظرم رابطه رو تمومش كنين
    البته قبلش باهاش صحبت كنيد و بگين كه مثلا خانواده ام راضي نيستن و منم الان نميخوام به ازدواج فكر كنم...

والا من دوستام كه تو دانشگاه دوست پسر داشتن و بعدشم كات كردن به مشكل برنخوردن
    حتي يكيشون رابطه هم داشت ولي اصلا بايكي ديگه ازدواج كرد

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    تشکر شده 387 بار در 249 پست
    میزان امتیاز
    6

پاسخ : پایان دادن به رابطه

سلام دوست گرامی
    ادامه تحصیل و خروج از کشور هیچ ارتباطی با مجرد بودن نداره. از طرفی شما اون موقع حداقل 28 سالتون خواهد بود. آیا حاضر هستید تا 28 30 سالگی مجرد بمونید؟

شما باید با آرمان ها، هدف و برنامه خودتون، زندگیتون رو بسازید نه در سناریو پدرتون نقش بازی کنید.

اگه مشکل مالی ندارید، میتونید عقد کنید و چند سالی رو با هم سر کنید تا درس تموم بشه یا حداقل درآمدی هم کسب کنید. اما اگه الان ازدواج یا عقد کنید و باید در کنار درس دنبال تامین مخارج باشید، ممکنه درس خوندتون دشوارتر بشه.

ضمناً، الان در سن پایینی برای ازدواج قرار دارید و ممکنه مثلاً 5 سال دیگه طرز فکر هر دو شما تغییر کنه و دیگه ایشون یا شما دلیلی برای ازدواج کردن با هم پیدا نکنید.

به نظر من بهتره توافقی تصمیم در مورد ازدواج رو به آینده موکول کنید و فعلاً باهم دوست باشید.

4. کاربران زیر از M.D Karimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38910
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نه اتفاقا هدف منم از دوستی ازدواج بود ولی با این شرایطی که از خانوادم می بینم راستش نمی خوام مخالفتی باشه چون تو اطرافیان هرکی با وجود مخالفت خانوادش ازدواج کرده ضرر کرده و هیچوقت راضی نبوده. درسته دلیلی محکم برای استناد کردن نیست اما با همین حرفا خانوادم سستم می کنن برای ادامه. و بعضا احساس می کنم که شاید واقعا اون چیزی که می خوام نباشه. تد دوراهی گیر کردم. راجع به پدرم هم بنظرش اینجا موندن ارزش نداره و فقط تباهی هست البته من خودم هم می خوام مهاجرت کنم چون اگه نکنم شاید بعدا حسرتشو می خورم. ولی از اینطرف هم نمی دونم اگه ازدواج کنم این امر ممکن میشه یا نه! چون هر دوتامون شرایطمون یکی نیست و بیشتر اولویت من هست. و دوستم شاید نتونه با وضع گرونی هزینه رفتن رو جور کنه از طرفی هم پدرم نمیتونه هردوتامونو ساپورت کنه.

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38910
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

همونطور که تو پاسخ بالا گفتم خودم هم می خوام مهاجرت کنم ولی شرایط هردوتامون یکی نیست و همینطور مهاجرت واسه پزشکی سخته و احتمال اینکه یکیمون نتونه بره بالاست. یک جورایی تو جدال عقل و احساس گیر کردم. عقلم طرف خانوادرو میگیره احساسم طرف عشقمو. با هر حرفی از هر کدوم نظرم عوض میشه و هنوز به ثبات نرسیدم. واقعا تو دوراهی موندم. و نمی خوام هم دختره رو بازی بدم. نگرانیم فقط بخاطر اون هست. خودم حالا زیاد مهم نیستم.

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26168
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    9

به نظرم وقتي قصدتون جدي هست پس بهتره با پدرتون هم مطرحش كنيد و ببينيد نظر پدرتون چيه
    شايد اگر پدرتون راضي باشن مادرتون هم راضي بشن
    و اينكه اگر مشكلتون خرج و مخارج زندگي در خارج هست
    كه بايد بگم بايد يه كاري رو اونجا فراهم كنيد و هردوتون كار كنيد تا هزينه هاتون فراهم بشه

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام از حرفاتون متوجه شدم شما نسبت به اون دختر حس ترحم دارین تا حس عشق و دوست داشتن.
    وقتی کسیو دوست ندارین لازم نیست اینقدر ادامه بدین تا این مشکلات و علاقه و وابستگی از سمت اون فرد زیاد بشه.
    ازدواج شما هیچ ربطی به منع شما از رفتن به خارج نداره.شما میتونید برید خارج در حالی که ازدواج کردین و این مشکلی بوجود نمیاره.
    ولی باتوجه به اینکه سنتون کم هست و از روی ترحم نه دوست داشتن با ایشون هسین من این رابطه رو رابطه ی خوبی نمیبینم.

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38910
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خوب پس باید چیکار کنم که بهش ضربه وارد نشه. می ترسم مطرح کنم. نمی خوام فکر کنه که بازیش دادم. چون از مخالفت خانوادم هم زیاد گفتم براش ولی فکر می کردم میشه حللش کرد ولی رفته رفته که حرف می زنم با مادرم می فهمم مخالفتشون شدیده در حدی که مادرم اجازه ی دفاع نمی ده.
    بنظرتون قطع رابطه الان بهتره؟ یا صبر کنم هنوز. می ترسم اگه تموم شه شاید بعدا اونطوری که فکر می کردم نشه. و شاید یک حماقتی که کردم بدون فکر به الانم خیلی زود طرفو به خودم وابسته کردم و الان پشیمونم که کاش ارومتر جلو میرفتم.

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26168
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط winterhell نمایش پست ها
    خوب پس باید چیکار کنم که بهش ضربه وارد نشه. می ترسم مطرح کنم. نمی خوام فکر کنه که بازیش دادم. چون از مخالفت خانوادم هم زیاد گفتم براش ولی فکر می کردم میشه حللش کرد ولی رفته رفته که حرف می زنم با مادرم می فهمم مخالفتشون شدیده در حدی که مادرم اجازه ی دفاع نمی ده.
    بنظرتون قطع رابطه الان بهتره؟ یا صبر کنم هنوز. می ترسم اگه تموم شه شاید بعدا اونطوری که فکر می کردم نشه. و شاید یک حماقتی که کردم بدون فکر به الانم خیلی زود طرفو به خودم وابسته کردم و الان پشیمونم که کاش ارومتر جلو میرفتم.
    منم ديدم اطرافيانم كه با مخالفت خانواده شون ازدواج كردن بعدا كارشون به طلاق و جدايي كشيده مخصوصا پسر هاي فاميل

شايد اينطوري كه خانوادتون مخالفت ميكنن بهتر باشه اين رابطه رو تموم كنيد

بلاخره با اون دختر هم راجع به مخالفت خانواده تون صحبت كردين
    ايشون بايد يجوري كنار بيان...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد