نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: شوهر دهن بین و وابستگی شدید به مادر

1327
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38915
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

شوهر دهن بین و وابستگی شدید به مادر

با سلام و خسته نباشید.شوهره من فوق العاده مهربون و دلسوزه.ولی من یا خودش میخوایم آب بخوریم می ره به مادرش میگه.و مادرشم کلا از اول منو بعنوان عروسش قبول نداشت هرچیم سعی کردم نتونستم دلشو بدست بیارم.بخاطره همین وقتی شوهرم می ره پیشش و درمورد من صحبت میکنه اونم تاجایی که امکان داره شوهرم و پر میکنه و باعث اختلافات شدیدی بین منو همسرم شده.و چون شوهرم خیلی به مادرش وابستس فک میکنه ک صلاحش رومیخاد درصورتیکه نمیفهمه زندگیمون بخاطره همین دخالتهای بیجا و حرف اینور اونور کردنا داره ازهم میپاشه واقعا.چندروزپیش هم چون مادرش پرش کرد و گفت برو طلاهایی که واسه زنت خریدی و بیار.شوهرم اومد پیشه من و من طلاهارو ندادم اونم با چاقو خودزنی کرد و مادرش الان انداخته تقصیر من این موضوع رو.تورو خدا کمکم کنید این فقط یکی از اتفاقاتی بود که بخاطر دهن بینی شوهرم و وابستگی به مادرش واسمون افتاده رو من بشما گفتم...ازنظره احساسی خیلی نسبت بمن سرد شده.اگر بنظرتون نمیتونم تغییرش بدم میخام ازش جدا شم 😢با اینکه همدیگرو خیلی دوست داریم ولی چنروزه خیلی سردشدیم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    تشکر شده 387 بار در 249 پست
    میزان امتیاز
    6

پاسخ : شوهر دهن بین و وابستگی شدید به مادر

سلام دوست گرامی
    شوهر شما به کار کردن با یک روانشناس نیاز دارند و ضروریه.
    از در مهربونی وارد بشید به این صورت که برای رفع مشکلات و اختلافاتمون و نه مسله مادرتون. یعنی اصلا به مسئله مادرشون اشاره نکنید چون حساس هستند روش. سعی کنید دوستانه ایشون رو قانع کنید باهاتون به روانشناس مراجعه کنند.
    اگر هم نشد خودتون تنهایی یک جلسه تشریف ببرید تا راهنماییتون کنند.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط پری پری نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید.شوهره من فوق العاده مهربون و دلسوزه.ولی من یا خودش میخوایم آب بخوریم می ره به مادرش میگه.و مادرشم کلا از اول منو بعنوان عروسش قبول نداشت هرچیم سعی کردم نتونستم دلشو بدست بیارم.بخاطره همین وقتی شوهرم می ره پیشش و درمورد من صحبت میکنه اونم تاجایی که امکان داره شوهرم و پر میکنه و باعث اختلافات شدیدی بین منو همسرم شده.و چون شوهرم خیلی به مادرش وابستس فک میکنه ک صلاحش رومیخاد درصورتیکه نمیفهمه زندگیمون بخاطره همین دخالتهای بیجا و حرف اینور اونور کردنا داره ازهم میپاشه واقعا.چندروزپیش هم چون مادرش پرش کرد و گفت برو طلاهایی که واسه زنت خریدی و بیار.شوهرم اومد پیشه من و من طلاهارو ندادم اونم با چاقو خودزنی کرد و مادرش الان انداخته تقصیر من این موضوع رو.تورو خدا کمکم کنید این فقط یکی از اتفاقاتی بود که بخاطر دهن بینی شوهرم و وابستگی به مادرش واسمون افتاده رو من بشما گفتم...ازنظره احساسی خیلی نسبت بمن سرد شده.اگر بنظرتون نمیتونم تغییرش بدم میخام ازش جدا شم ������با اینکه همدیگرو خیلی دوست داریم ولی چنروزه خیلی سردشدیم
    با سلام
    سن شما و همسرتون، نحوه اشنایی و میزان تحصیلاتتون رو بفرمایید. و چقدر وقته که باهم ازدواج کردید؟ایا دوره اشنایی داشتید؟

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

اختلال شخصیت وابسته

اگرچه وابسته بودن و اتکای به دیگران ویژگی اساسی اختلال شخصیت وابسته است.
    اما تا وقتی نشانه های دیگری وجود نداشته باشد، نمی توان گفت که فرد دارای اختلال شخصیت وابسته است.
    زیرا همه ما گاهی اوقات در کارهای خود از دیگران کمک می خواهیم و گاهی نسبت به فردی خاص احساس دلبستگی زیادی می کنیم.
    و تمایل داریم که بیش تر اوقات در کنار او باشیم. این حالت ها در حد مشخصی، طبیعی محسوب می شوند .
    و حتی فقدان آن ها می تواند به منزله بیماری باشد.
    اما افرادی که به اختلال شخصیت وابسته مبتلا هستند در حد افراطی به دیگران وابسته اند .
    و به طور مداوم به اطمینان جویی از سوی دیگران نیاز دارند، عدم تحمل تنهایی و حساسیت داشتن به طرد شدن در آن ها زیاد دیده می شود.
    با دیگران بیش از حد موافق اند، به عبارتی جرئت مخالفت کردن با دیگران را ندارند.
    آن ها قادر نیستند به میل خود عمل کنند و خود انگیخته باشند و از این که دیگران آن ها را ترک کنند.
    به شدت می ترسند. زیادی فروتن هستند و مدام نیاز به تأیید دیگران (مثلا مادر یا پدر) دارند .
    و در روابط بین فردی خود بدون مرز هستند؛ یعنی به راحتی به دیگران اجازه می دهند که حقوق آن ها را زیر پا بگذارند.
    درمان اختلال شخصیت وابسته اغلب نتیجه بخش است.
    در صورتی که اوضاع مساعدی فراهم باشد، این بیماران از درمان استقبال می کنند.
    درمان ها در دو دسته کلی دارودرمانی و روان درمانی طبقه بندی می شوند.
    رفتاردرمانی، شناخت درمانی و روان درمانی بینشی نیز از جمله درمان های غیر دارویی هستند.
    که می توانند به صورت انفرادی، گروهی یا به صورت زوج درمانی اجرا شوند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)