نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: دخالت در ارث همسر

1016
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38945
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دخالت در ارث همسر

سلام ب دوستان..من تازه عضو سايت شدم..خوشحال ميشم راهنماييم كنين..من يك ساله ازدواج كردم..همسرم از يك خوانواده متنول هس و يك خواهر كوچيكتر داره..خواهرشون شديدا لوس و مازپرورده هس و ب تنهايي هيچ كاري نميتونه انجام بده تو عمرش ي جارو نكشيده ..حتي چايي درست مردن بلد نيس..تنهايي از در خونه بيرون نرفته و تنهايي نميتونه خريد كنه ولي مترقع هس و از همه انتظار داره خدمتش رو بكنن و هر چي ميخاد انجام بشه ..خوانوادش اينطوري تربيتش كردن اليته ..طوريك يك هفته بعد از عقدش شوهرش طلاقش داد بخاطر انتظارات بي جا...در هر حال، الان مسيله ارث وحود داره..همسرم هيچ كمك مالي از خواوندش قبول نميكنه حتي ماشين هم نداره..ولي خاهرش همه چي داره..و قراره ي ملكي بهش بدن بعد از ازدواجش ك ٣٠-٤٠ تومن مثلا تو ماه درمياره..اليته همسر من هم درامدش در همين خدود هس..منظور اينه ك خواهرش كن و كسري مالي نداره..هم همسرم و هم خونادس ميگن ارث دختر و پسر يكيه..ولي من اينو قبول ندارم چون خاهرش همين الان از همير من بيشتر گرفته و خاهد گرفت.. ديگه نصف كردن اموال بي معنيه و حق قانونيش رو بايد بگيره..حالا سوال من اينه ك ايا من خق دخالت دارم؟ يا ب من مربوط نيس چون مسيله خوانده خودشه و پول باباشه و دوس داره اينطوري تقسيم بشه؟.. يا الان اظهار نظر زوده چون من تازه عروسم؟.. يا نظرم رو بزارم همون مرقع تقسيم ارث؟؟ ب نظرتون كار درست چيه؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : دخالت در ارث همسر

نقل قول نوشته اصلی توسط 28Shaghaiegh نمایش پست ها
    سلام ب دوستان..من تازه عضو سايت شدم..خوشحال ميشم راهنماييم كنين..من يك ساله ازدواج كردم..همسرم از يك خوانواده متنول هس و يك خواهر كوچيكتر داره..خواهرشون شديدا لوس و مازپرورده هس و ب تنهايي هيچ كاري نميتونه انجام بده تو عمرش ي جارو نكشيده ..حتي چايي درست مردن بلد نيس..تنهايي از در خونه بيرون نرفته و تنهايي نميتونه خريد كنه ولي مترقع هس و از همه انتظار داره خدمتش رو بكنن و هر چي ميخاد انجام بشه ..خوانوادش اينطوري تربيتش كردن اليته ..طوريك يك هفته بعد از عقدش شوهرش طلاقش داد بخاطر انتظارات بي جا...در هر حال، الان مسيله ارث وحود داره..همسرم هيچ كمك مالي از خواوندش قبول نميكنه حتي ماشين هم نداره..ولي خاهرش همه چي داره..و قراره ي ملكي بهش بدن بعد از ازدواجش ك ٣٠-٤٠ تومن مثلا تو ماه درمياره..اليته همسر من هم درامدش در همين خدود هس..منظور اينه ك خواهرش كن و كسري مالي نداره..هم همسرم و هم خونادس ميگن ارث دختر و پسر يكيه..ولي من اينو قبول ندارم چون خاهرش همين الان از همير من بيشتر گرفته و خاهد گرفت.. ديگه نصف كردن اموال بي معنيه و حق قانونيش رو بايد بگيره..حالا سوال من اينه ك ايا من خق دخالت دارم؟ يا ب من مربوط نيس چون مسيله خوانده خودشه و پول باباشه و دوس داره اينطوري تقسيم بشه؟.. يا الان اظهار نظر زوده چون من تازه عروسم؟.. يا نظرم رو بزارم همون مرقع تقسيم ارث؟؟ ب نظرتون كار درست چيه؟
    تا به حال از مسئله یک مراجع انقدر تعجب نکرده بودم!!!!!!!!!!!!!!!!
    لطفا بگید سن خودتون و همسرتون و سن خواهرشوهرتون و سطح مالی خانواده خودتون رو توضیح بدید.
    در ضمن متنتون سرشار از غلط هستش که فهم متن رو خیلی سخت کرده

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38945
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

متاسفانه ب خاطر اينكه با گوشي تايپ ميكنم غلطهام زياد ميشه ..عذر ميخام..نميدونم چرا عجيبه براتون..ب نظرم اين مسله بايد خيلي شايع باشه..من٣٢ همسرم ٣٤ خواهرش ٢٥

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38945
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

راجب سطح مالي: هم من درامدم خوبه هم همسرم هم خونوادش..خواهرش هم كار نميكنه كلا..اين تفاوت مالي ك تو سهم ارث هست هم بحث ميليارد ميشه

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    میزان امتیاز
    7

راجب سطح مالي: هم من درامدم خوبه هم همسرم هم خونوادش..خواهرش هم كار نميكنه كلا..اين تفاوت مالي ك تو سهم ارث هست هم بحث ميليارد ميشه
    متاسفم که این حرف رو بهتون میزنم. امیدوارم از حرف بنده نرنجید.
    انتظار داشتم بگید 20 یا 21 سالمه. از حرف هاتون ناپختگی احساس میکنم.
    سرکار خانم قضیه مالی اون خانواده به خودشون مربوطه و پدر و مادرشون هرجوری که بخوان میتونن تصمیم بگیرند. در ضمن همسر شما هم به این اموال نیازی ندارند.لطفا دندان طمع رو بکنید و اجازه بدید خانواده همسرتون خودشون در مورد اموالشون تصمیم بگیرند. زیرا با دخالت توی این قضیه تنها حقانیت خواهرشوهرتون رو اثبات میکنید و خودتون رو خراب میکنید.
    در مورد قضیه حقوقی موضوع هم بهتره با یک وکیل صحبت کنید.
    موفق باشید

6. 3 کاربران زیر از ghm بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38945
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دندان طمع؟!🤔🤔 اينجوري مشاوره ميدن؟ با تحقير؟ من انتظار همچين برخوردي نداشتم..طمعي در كار نيست..اگه سوال منو خونده باشين پرسيدم ك ايا من حق دخالت دارم يا به من مربوط نميشه؟ ايا اونا دارن كار عير طبيعي ميكنن يا طبيعيه؟ شما هم ميتونين با جمله بندي بهتري بفرماييد نه از نظر شما اين مسايل ب همسر مربوط نميشه و بهتره نظري ندين..

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38945
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

راجبه اينك ي نفر ب تنهايي راجب اموالش تصميم بگيره يكم جاي شك برام وجود داره. من بعنوان همسر تو مسايل اقتصاديم با شوهرم مشورت ميكنم و نظرش رو ميخام چون سرمايه من قراره تو اين خونه خرج بشه.. و تا الان ك البته زمان كوتاهي بوده هم اينكار رو كردم.. قراره با كمك من وسايل كارشو تهيه كنه ..با اينكه الان درامد زيادي نداره ولي در اينده خاهد داشت مطمينم در اينده هم اگر بخاد كاري بكنه با من مشورت ميكنه و قراره با هم تصميم بگيريم..فك نميكنم درست باشه زن و شوهر بگن پول من برا خودمه و پول تو برا خودت و ب تو هم ربطي نداره من با پولم چيكار ميكنم..كم و كسري ك برات نزاشتم پس كاري ب كار من نداشته باش..نميدونم شايد اشتباه ميكنم

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    تشکر شده 387 بار در 249 پست
    میزان امتیاز
    6

سلام دوست گرامی
    ما تو زندگی خصوصی شما حضور نداریم که بتوانیم قضاوت کنیم رفتار کی درسته کی غلط.

اما بر اساس توضیحات خودتون، و فقط در مورد همین توضیحات، شما حساسیت غیر معقولی نسبتت به دارایی های ایشون و خواهرشون دارید.
    بهتره دست از حساسیت بی مورد بردارید چون میتونه حتی رابطه تون با همسر گرامیتون رو خراب کنه.
    دخالت کردن شما در مسئله ای که مربوط به همسرتونه، میتونه آتش یک اختلاف رو به زندگی شما بندازه.

بگذارید خودشون تصمیم بگیرند، چون حق شخصی خودشونه.

بله دارایی های همسرتون سهم شما هم هست. اما در عمل این میتونه براتون مخرب باشه و زندگیتون رو خراب کنه.
    ضمنا، وضع مالی شما خوشبختانه خوبه و همسرگرامیتون هم درامد خوبی دارند.
    قدر داشته هاتون رو بدونید .....

10. کاربران زیر از M.D Karimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38945
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مرسي از نظرتون..ميدونم هر كسي تموتلش مربوط ب خودشه و دوست داره همه رو ميده خيريه يا همه رو ميده ب ي غريبه حتي.. نميدونم اين مسليه رو ميتونم ربط بدم ب ي اتفاق ديگه يا كلا اين دو بي ربطن..چند سال پيش يكي از بستگان نزديك پدرشوهرم بيمار شدن ك مسيله مرگ وزندگي بود و از نظر مالي هم در مضيقه..سرمايه پدرشوهرم حاصل زحمت جفتشونه..مادر شوهرم نقش زيادي داشت تو اين مساله..پدر همسرم بدون اينك اطلاع بده ١٥ تومن ب اون فاميلش كمك بلاعوض ميكنه..مادر همسرم بعد از فهميدن اين ماجرا جنجال ب پا ميكنه و يك بحران تو خونه ايجاد ميشه ك چرا از دست رنج ما دادي ب فلاني..فكر ميكنم پدرشوهرم ١٥ تومن حق تو اين زندگي داشت ك ب خاهرش بده..و مسيله هم مرگ و زندگي بود..اينك بدون مشورت هم اينكار رو كرده برا اين بود ك ميدونس زنش راضي نميشه.. خوب تو اين مسيله ميشه گف ب مادر شوهرم ربطي نداشت چون پول شوهرش بود دوس داشت بده ب خاهرش؟١٥ تومن پولي نيس ك جنجال ميكني؟ چقدر طماعي؟ تو ك وضع ماليت خوبه مشكلي نداري هر چي بخايم داريم؟ جواب همسرم اين بود ك اگه زنت ناراضيه ب هر دليلي نبايد اون كار رو بكني..بهش گفتم خوب خاهرش داشت ميمرد!! گفت خاهر مهمتره يا زن..اون ميرفت يكار ديگه ميكرد.ميرفت خونشو ميفروخت برا خرج عمل..نميدونم شايد اين دو مسيله جداي هستن و نميشه اين دو مورد رو ب هم تعميم داد..شايد بگيم اون پول هر دو تا بوده ولي اين حاصل زحمت من بعنوان يك زن نيس..ب نظرتون اگه همسر مبلغي رو بدون نظرخاهي بده مثلن ب همسايه و فقط بگه ك من ميخام پولي رو ب همسايه بدم ولي اين پول از درامد و حساب بانكي خودمه، من نظر ميتونم بدم يا نه؟ يا بگم خوب اين از درامد خودشه هر كاري دوس داره بكنه ب من مربوط نيس؟..حساسيتي رو سرمايه خونوادش ندارم اصلن ميزان سرمايه مطرح نيس با اينك مبلغ رو بالا ذكر كردم.. فقط جاي سواله برام ك از نظر اخلاقي كار صحيح كدومه؟ اون كار درستي ميكنه ك مشورت نميخاد يا اصن من زياده خاهم و حقم نيست ازم مشورت بخاد در اين زمينه

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

سلام به نظرم شما دخالتی نکنید و بزارید همسرتون تصمیم بگیره

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    میزان امتیاز
    7

مرسي از نظرتون..ميدونم هر كسي تموتلش مربوط ب خودشه و دوست داره همه رو ميده خيريه يا همه رو ميده ب ي غريبه حتي.. نميدونم اين مسليه رو ميتونم ربط بدم ب ي اتفاق ديگه يا كلا اين دو بي ربطن..چند سال پيش يكي از بستگان نزديك پدرشوهرم بيمار شدن ك مسيله مرگ وزندگي بود و از نظر مالي هم در مضيقه..سرمايه پدرشوهرم حاصل زحمت جفتشونه..مادر شوهرم نقش زيادي داشت تو اين مساله..پدر همسرم بدون اينك اطلاع بده ١٥ تومن ب اون فاميلش كمك بلاعوض ميكنه..مادر همسرم بعد از فهميدن اين ماجرا جنجال ب پا ميكنه و يك بحران تو خونه ايجاد ميشه ك چرا از دست رنج ما دادي ب فلاني..فكر ميكنم پدرشوهرم ١٥ تومن حق تو اين زندگي داشت ك ب خاهرش بده..و مسيله هم مرگ و زندگي بود..اينك بدون مشورت هم اينكار رو كرده برا اين بود ك ميدونس زنش راضي نميشه.. خوب تو اين مسيله ميشه گف ب مادر شوهرم ربطي نداشت چون پول شوهرش بود دوس داشت بده ب خاهرش؟١٥ تومن پولي نيس ك جنجال ميكني؟ چقدر طماعي؟ تو ك وضع ماليت خوبه مشكلي نداري هر چي بخايم داريم؟ جواب همسرم اين بود ك اگه زنت ناراضيه ب هر دليلي نبايد اون كار رو بكني..بهش گفتم خوب خاهرش داشت ميمرد!! گفت خاهر مهمتره يا زن..اون ميرفت يكار ديگه ميكرد.ميرفت خونشو ميفروخت برا خرج عمل..نميدونم شايد اين دو مسيله جداي هستن و نميشه اين دو مورد رو ب هم تعميم داد..شايد بگيم اون پول هر دو تا بوده ولي اين حاصل زحمت من بعنوان يك زن نيس..ب نظرتون اگه همسر مبلغي رو بدون نظرخاهي بده مثلن ب همسايه و فقط بگه ك من ميخام پولي رو ب همسايه بدم ولي اين پول از درامد و حساب بانكي خودمه، من نظر ميتونم بدم يا نه؟ يا بگم خوب اين از درامد خودشه هر كاري دوس داره بكنه ب من مربوط نيس؟..حساسيتي رو سرمايه خونوادش ندارم اصلن ميزان سرمايه مطرح نيس با اينك مبلغ رو بالا ذكر كردم.. فقط جاي سواله برام ك از نظر اخلاقي كار صحيح كدومه؟ اون كار درستي ميكنه ك مشورت نميخاد يا اصن من زياده خاهم و حقم نيست ازم مشورت بخاد در اين زمينه
    حرف های مشاور الزاما نباید چیزی باشه که شما تمایل دارید بشنوید. باید گاهی بدون رودربایستی باشه تا بتونید با واقعیت رو به رو بشید.
    به هیچ وجه این مسئله به شما مربوط نمیشه. هر موقه ارث رو گرفتند. اگر بدون مشورت شما خرج کردند اون موقع واکنش نشون بدید چون اون موقه این سهم مال همسر شما هست و شما هم در تصمیم گیری در موردش حق دارید ولی الان این مسائل کاملا خانوادگیه.
    متاسفم که از حرف بنده ناراحت شدید ولی من مراجعای مشابه شما داشتم که زندگیشون بخاطر دخالت نابه جا در همین دست مسائل کاملا از هم پاشیده. میتونید به حرف بنده گوش بدید یا هم چنان روی حرف خودتون پافشاری کنید.
    موفق باشید

14. 3 کاربران زیر از ghm بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد