نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: مغایرت داشتن اخلاقم با نامزدم

2283
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38962
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مغایرت داشتن اخلاقم با نامزدم

باسلام و عرض ادب ،، مدت 5 ماه است فردی برای ازدواج به من پیشنهاد شده که از هرنظر باهم تفاوت داریم ،، ازنظر تحصیلات و سطح اجتماعی و مالی که ازمن پایینتره ،، قبلا ازدواج کرده و یه جفت دوقلوی پسر داره که با مادرشون زندگی میکنند ،، من مجردم و تابحال ازدواج نکردم ،، ایشان قبلا معتاد به شیشه بوده که ترک کرده ،، خودش میگه به خاطر خیانت از همسرش جدا شده ولی خانواده ی همسرش میگن به خاطر اعتیاد این آقا طلاق گرفتن ،، وقتی بااین آقا صحبت کردم خیلی از زندگی ناامید بودن و اصلا اعتماد به نفس نداشتند ،، من خیلی بهش تلقین کردم که نکات مثبت زیاد داره و تونستم از اون مرحله ی سخت شکست زندگی قبلیش و ناامیدی نجاتش بدم ،، حالا همین اعتماد به نفس زیادی ایشون کار دست خودم داده و به جایی رسیدیم که میگه ما به درد هم نمیخوریم ،، البته درست میگه ،، واقعا اختلافات زیادی بین مون هست ،، ولی مشکل اینه که من بهش علاقه مند شدم و حاضرم تمام مشکلات و سختی هایی که ممکنه برام پیش بیاد و تحمل کنم ،، ولی این آقا رفتارش خیلی سرد شده بامن و تمایل داره رابطه شو قطع کنه ،، نمیدونم چجوری خودمو راضی کنم که بیخیالش بشم ،، اصلا نکات منفیش به چشمم نمیاد ،، وقتی قهرمیکنه کلا اشتهامو از دست میدم و شدیدا عصبی و پرخاشگر میشم ،، خودمم نمیدونم از چی این آقا خوشم اومده ،، نه پولداره نه کار درست حسابی داره و نه حتی زیبایی چشمگیری ،، ازهرنظر از من پایینتره ،، میشه راهنمایی بفرمایید چطوری میتونم به این علاقه و رابطه ای که ممکنه اشتباه باشه خاتمه بدم ؟؟ چیزی که خیلی ناراحتم میکنه اینه که من باعث خوب شدن حالش و روحیه اش شدم ،، حالا منو پس میزنه و ازم ایراد میگیره ،، خیلی دلم میخواد تفاوتهایی که داریم و براش دونه به دونه توضیح بدم ،، ولی میترسم غرورش خرد بشه و دیگه سراغم نیاد ،، خیلی احساس حماقت میکنم ،، ولی نمیتونم با حس قلبیم مقابله کنم ،، ممنون میشم کمکم کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    تشکر شده 387 بار در 249 پست
    میزان امتیاز
    6

پاسخ : مغارت داشتن اخلاقم با نامزدم

سلام دوست گرامی
    به نظر میرسه شما بدون اینکه خودتون حواستون باشه، به فردی که فکر می کنید از شما پایین‌تر هست علاقمند باشید و از این کار لذت ببرید.
    یعنی از اینکه شما سرتر هستید لذت میبرید و سراغ کسی رفتید که از خودتون پایین تر باشه. به عبارت دیگه، عمداً آدمی رو انتخاب کردی که از خودت پایین تر، نیازمند تو و ضعیف باشه.

ایشون سرگذشت و ویژگی های منفی فراوانی دارند اما علاقه شما غیر عادی است.

ساده تر بخوام بگم شما میخوای آدمی رو داشته باشی که پایین تر از خودتون، درمانده، وابسته به کمک تو و به نوعی عاجزه. چون از اینکه در حقش خوبی میکنی از اینکه به تو وابسته است از اینکه پایین تره حس خوبی بهت دست میده.
    و این خطرناکه

اینی که گفتم بدون اگاهی خودتونه اما شما دارید انجامش میدین.
    ویرایش توسط M.D Karimi : 07-27-2018 در ساعت 01:35 AM

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    میزان امتیاز
    6

مراقب باشید که این کارتون میتونه لطمه زیادی بهتون بزنه.
    حتما حتما مشاوره برید.
    ویرایش توسط M.D Karimi : 07-27-2018 در ساعت 01:29 AM

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38962
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام مجدد ،، مرسی وقت گذاشتید برام ،، من اصلا نمیخوام کسی دربرابرم احساس ضعف کنه ،، اگه اینجوری بود انقدر ازش تعریف نمیکردم که حالا همین تعریف ها برام دردسر شده و ایشون به اصطلاح طاقچه بالا میذاره ،، منتها مشکلی که هست اینه که این آقا چون توووو زندگی قبلی شکست خورده یه کمبودها و مشکلات اخلاقی شدیدی داره ، ازطرفی تعریفهای اغراق آمیز من باعث شده اون کمبودها و مشکلات اخلاقی رو اصلا نمیبینه و الان انقدر اعتماد به نفسش زیاد شده که فکر میکنه اگه اختلافی بین مون پیش میاد من مقصرم ،، مثلا ایشون خیلی راحت بااعصاب آدم بازی میکنه ، زنگ میزنه میگه یه مشکل به وجود اومده که تو مقصری ،، میگم چه مشکلی ؟ نمیگه و طفره میره ،، منم میگم یا حرفی و نزن یا اگه زدی کامل بزن ببینم چه مشکلی برات به وجود آوردم ،، یهو جبهه میگیره و میگه گیر دادنت ناراحتم میکنه ،، به نظر شما این گیر دادنه ؟ ازاینکه برم طرفش و یه جورایی منت کشی کنم شدیدا لذت میبره ،، چون خانم سابقش بیش از حد بهش بی توجه بوده ،، حالا همش یه کاری میکنه حس کنجکاویم تحریک شه و وقتی میرم طرفش ببینم چه مشکلی داره راحت کنارم میزنه ،، این رفتاراش ناراحتم میکنه

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38962
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من اصلا حس برتری نسبت به کسی ندارم ،، تا حالام نشده به ایشون بگم ازت بالاترم ،، همیشه طوری رفتار کردم که فقط خوبی های اون به چشم بیاد نه برتری من ،، از طرفی بهش علاقه دارم و نمیخوام با همه ی اختلافاتمون از دستش بدم ،، هرچی میگم بیا بریم پیش مشاور گوش نمیکنه ،، میخوام باهاش زندگی کنم ولی نمیدونم چطوری ،، هرچی بیشتر میرم سمتش فکر میکنه کلک و نقشه ای براش کشیدم ،، نمیدونم چطوری حسن نیتمو بهش ثابت کنم ،، وقتی منو میبینه کامل حرفامو قبول میکنه ،، میگه حتی نمیتونم تووو چشمات نگاه کنم وای به اینکه باهات مخالفت کنم ،، ولی وقتی جدا میشیم و برمیگردیم خونه باز همون حس بد و فکرای منفی میاد سراغش ،، میگه خیلی دوستم داره ولی من احساس میکنم حرف دل و زبونش یکی نیست ،، به نظر شما بااین همه اختلاف و صحبتهایی که کردم میشه بهش امیدوار باشم و رابطه مو ادامه بدم ؟ اگر نه که چطوری فراموشش کنم ؟

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط Raha1363 نمایش پست ها
    سلام مجدد ،، مرسی وقت گذاشتید برام ،، من اصلا نمیخوام کسی دربرابرم احساس ضعف کنه ،، اگه اینجوری بود انقدر ازش تعریف نمیکردم که حالا همین تعریف ها برام دردسر شده و ایشون به اصطلاح طاقچه بالا میذاره ،، منتها مشکلی که هست اینه که این آقا چون توووو زندگی قبلی شکست خورده یه کمبودها و مشکلات اخلاقی شدیدی داره ، ازطرفی تعریفهای اغراق آمیز من باعث شده اون کمبودها و مشکلات اخلاقی رو اصلا نمیبینه و الان انقدر اعتماد به نفسش زیاد شده که فکر میکنه اگه اختلافی بین مون پیش میاد من مقصرم ،، مثلا ایشون خیلی راحت بااعصاب آدم بازی میکنه ، زنگ میزنه میگه یه مشکل به وجود اومده که تو مقصری ،، میگم چه مشکلی ؟ نمیگه و طفره میره ،، منم میگم یا حرفی و نزن یا اگه زدی کامل بزن ببینم چه مشکلی برات به وجود آوردم ،، یهو جبهه میگیره و میگه گیر دادنت ناراحتم میکنه ،، به نظر شما این گیر دادنه ؟ ازاینکه برم طرفش و یه جورایی منت کشی کنم شدیدا لذت میبره ،، چون خانم سابقش بیش از حد بهش بی توجه بوده ،، حالا همش یه کاری میکنه حس کنجکاویم تحریک شه و وقتی میرم طرفش ببینم چه مشکلی داره راحت کنارم میزنه ،، این رفتاراش ناراحتم میکنه
    دوست عزیز
    احتمالی که مطرح شد، اینطور نیست خودت آگاهانه انجامش بدی، در پشت این عشق بی منطق میتونه چنین چیزی باشه.
    این یک رابطه بسیار پر دردسره و بهتره سریع تر تموم بشه.

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38962
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مرسی از راهنمایی تون

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38795
    تشکـر
    32
    تشکر شده 9 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام بانو..
    امیدوارم حالت خوب باشه (:
    به عاقبت هر چیزی فکر کنی میتونه کمی بهت کمک کنه...
    تو میتونی موارد بهتری پیش رو داشته باشی درآینده...
    نذار این احساست اون فرصت هارو ازت بگیره...
    ممکنه تو سال های آتی (اگر این ازدواج صورت بگیره)هر لحظه خودت رو سرزنش کنی...
    این رابطه ای که در حال حاضر هم داره آزارت میده واقعا ارزشش رو نداره خودت رو درگیرش کنی...
    موفق و پیروز باشی عزیزم.

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38962
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط _faezam نمایش پست ها
    سلام بانو..
    امیدوارم حالت خوب باشه (:
    به عاقبت هر چیزی فکر کنی میتونه کمی بهت کمک کنه...
    تو میتونی موارد بهتری پیش رو داشته باشی درآینده...
    نذار این احساست اون فرصت هارو ازت بگیره...
    ممکنه تو سال های آتی (اگر این ازدواج صورت بگیره)هر لحظه خودت رو سرزنش کنی...
    این رابطه ای که در حال حاضر هم داره آزارت میده واقعا ارزشش رو نداره خودت رو درگیرش کنی...
    موفق و پیروز باشی عزیزم.
    سلام عزیزدلممم ،، مرسی از نظرت ،، خودمم دوست دارم این رابطه ی زجرآور تموم شه ،، ولی نمیدونم چطوری ،، تاحالا راها های زیادی مثل نماز یا کتاب خوندن و امتحان کردم که فکرش از سرم بیفته ،، ولی موفق نشدم ،، دعا کن برام این مرحله ی سختو رد کنم

10. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط Raha1363 نمایش پست ها
    سلام عزیزدلممم ،، مرسی از نظرت ،، خودمم دوست دارم این رابطه ی زجرآور تموم شه ،، ولی نمیدونم چطوری ،، تاحالا راها های زیادی مثل نماز یا کتاب خوندن و امتحان کردم که فکرش از سرم بیفته ،، ولی موفق نشدم ،، دعا کن برام این مرحله ی سختو رد کنم
    شما به جای دعا و...، نیاز دارید واقعیت هارو به خودتون گوشزد کنید، اینکه ایشون مرد ایده آل شما نیستند، اینکه ایشون مشکلات فراوان دارند، اینکه ایشون کلی نکته منفی دارند. در واقع هیچ نکته مثبتی برای حفظ ایشون وجود نداره، بنابراین نقاب "خود فریبی" رو از چشاتون بکنید و با واقعیت مواجه شوید.

11. کاربران زیر از M.D Karimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

ghm

12. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

من فقط یه سوال دارم
    چی باعث شد وقتی فردی این همه نقاط منفی داره شما بعنوان گزینه ازدواج بهش نگاه کنید؟

13. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    من فقط یه سوال دارم
    چی باعث شد وقتی فردی این همه نقاط منفی داره شما بعنوان گزینه ازدواج بهش نگاه کنید؟
    درود و عرض ادب
    Inferiority complex یا عقده حقارت موضوع این دوستمون رو به خوبی توجیه میکنه.
    ایشون در پی ناکامی ها و عوامل دیگه، دچار خودباختگی و وابستگی شدید شده اند. این دوستمون بر اثر همین مسله، ضعف های خودشون رو کتمان می کنند و به جای اون به کام جویی های موقت روی آوردند.
    این دوستمون برای انکار ضعف های خودشون، به رفتارهای مثبت در حق کسی روی آوردن که هیچ چیز مثبتی در اون یافت نمیشه. در واقع خودشون رو بر یک موجود ضعیف و پوچ تحمیل کردن که هیچ چیز از خودش نداشته. هر رفتار مثبتی که در حق ایشون میکنن، تلاش برای انکار خودشونه.

در واقع سعی میکنند خودشون رو به گونه ای غیر اونچه که هستند نشون بدن. نتیجه اون تلاش افراطی برای هدف های غیرعقلانی و کاملاً بیهوده است.

نیاز به مراجعه به روانشناس، ترجیحاً روانکاو، برای این دوستمون ضروری است.

اینارو گفتم که این دوستمون درک واقعی تری از رفتارها و احساساتشون داشته باشند.
    ویرایش توسط M.D Karimi : 07-28-2018 در ساعت 01:17 AM

15. کاربران زیر از M.D Karimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط nima01371 نمایش پست ها
    درود و عرض ادب
    Inferiority complex یا عقده حقارت موضوع این دوستمون رو به خوبی توجیه میکنه.
    ایشون در پی ناکامی ها و عوامل دیگه، دچار خودباختگی و وابستگی شدید شده اند. این دوستمون بر اثر همین مسله، ضعف های خودشون رو کتمان می کنند و به جای اون به کام جویی های موقت روی آوردند.
    این دوستمون برای انکار ضعف های خودشون، به رفتارهای مثبت در حق کسی روی آوردن که هیچ چیز مثبتی در اون یافت نمیشه. در واقع خودشون رو بر یک موجود ضعیف و پوچ تحمیل کردن که هیچ چیز از خودش نداشته. هر رفتار مثبتی که در حق ایشون میکنن، تلاش برای انکار خودشونه.

در واقع سعی میکنند خودشون رو به گونه ای غیر اونچه که هستند نشون بدن. نتیجه اون تلاش افراطی برای هدف های غیرعقلانی و کاملاً بیهوده است.

نیاز به مراجعه به روانشناس، ترجیحاً روانکاو، برای این دوستمون ضروری است.

اینارو گفتم که این دوستمون درک واقعی تری از رفتارها و احساساتشون داشته باشند.
    ممنون از تحلیلتون
    در تایید و ادامه‌ی حرفتون اینکه
    این پذیرش برمیگرده به عزت نفس پایین ایشون
    که با قبول شخصی که از خود ایشون کمتر هستن به قول شما ضعف‌های خودشون رو انکار کنند
    و نتیجه‌ی این عزت نفس پایین همین وابستگی نابجا به شخصی هس که خود ایشون با رفتارهای اشتباه باعث تحقیر شخصیت خودشون در برابر این فرد شدند!
    استارتر عزیز
    بهتر هست بیش از اینا به خودتون و ارزش‌هاتون ایمان بیارید
    اینجوری هرکسی رو وارد زندگیتون نمیکنید
    و البته مهرطلبی شما هم قابل توجه هست که با محبت اضافی به دیگران به دنبال اثبات خودتون هستید
    اما همونطور که میبینید این راه درستی نیست
    و نه تنها دیگران رو از شما متوقع میکنه
    بلکه شما رو از مسیر اصلی زندگی هم دور میکنه
    ان‌شاءالله که با مراجعه به یک روانشناس مجرب
    اگر خانم باشند که بهتر
    این مشکل شما رفع بشه

17. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38962
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : مغایرت داشتن اخلاقم با نامزدم

سلام خدمت همه ی دوستان عزیزم ،، نظراتتونو خوندم ،، مرسی از راهنمایی تون ،، اعتراف میکنم مشکلاتی که گفتید و هیچوقت تووو وجودم حس نکرده بودم ،، الان خیلی راحتتر میتونم با خودم کنار بیام ،، ممنونم ازتون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد