نمایش نتایج: از 1 به 48 از 48

موضوع: بحث آزاد : اگر همه دارایی تون رو از دست بدهید چکار میکنید؟

2784
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

بحث آزاد : اگر همه دارایی تون رو از دست بدهید چکار میکنید؟

سلام
    تا حالا به این فکر کردید اگر همه دارایی تون رو از دست بدهید چکار میکنید؟
    اگر خانه، ماشین، آی پد، تبلت، موبایل، کامپیوتر ،لپ تاپ و همه چیزهایی که در اطرافتون دارید و ارزش مادی دارند رو از دست بدهید، انگار که ورشکست شدید چه کار میکنید؟ از کدام توانایی و استعدادتون برای بازسازی زندگی و شرایط تون کمک میگیرید؟
    خودم گاهی به این موضوع فکر میکنم و ذهنم رو محک میزنم
    به شخصه اگر روزی همه چیزهای مادی که دارم رو از دست بدهم دو تا کار انجام میدهم.
    ۱. یه کامپیوتر کرایه میکنم و یه برنامه اتوکد نصب میکنم و شروع به نقشه کشی میکنم و میدونم در عرض کمتر از شش ماه تا یکسال خودم رو جمع و جور میکنم.
    ۲. زبان انگلیسی تدریس میکنم.
    شما چکار میکنید؟ فرقی نمیکنه الان شما چقدر دارید به هرحال چیزهایی دارید که برای شما ارزشمند هستن. خوب فکر کنید جواب این سئوال استعداد نهفته شما و سرمایه تون هستش که به اون بی توجه هستید
    اون سرمایه نهفته میتونه زندگی شما رو زیر و رو کنه. خوب فکر کنید، منتظر پاسختون هستم

2. 5 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26168
    تشکـر
    498
    تشکر شده 272 بار در 183 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : بحث آزاد : اگر همه دارایی تون رو از دست بدهید چکار میکنید؟

سلام
    اول از همه ممنون.تاپيك قشنگي بود...
    من اگر همه چيزم رو از دست بدم

از اونجايي كه اين چند سال پشت كنكور بودم و خوب كار كردم
    ميتونم شيمي و رياضي تدريس كنم.

فعلا با اين سن اين كار ها رو ميتونم بكنم🤔

4. 3 کاربران زیر از parsana بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12497
    تشکـر
    1,041
    تشکر شده 580 بار در 275 پست
    میزان امتیاز
    10

عرض سلام و احترام
    مطلب بسیار مفید و مهمی هست...به نوعی تلنگری برای تمام انسانها که وقتشون رو به بطالت نگذرونن...
    این چیزی هست که من به تمام بچه ها و نوجوونها و جوونایی که میبینم معمولا میگم...اینکه عمر و وقت و نیروی جوانیتون رو بیهوده از دست ندید...از لحظه لحظه ی زندیگتون نهایت استفاده رو ببرید...خودتون رو درگیر افکار پوچ و اعصاب خورد کن نکنید...بجاش مرد عمل باشید و تمرکزتون روی اهدافتون باشه...وقت برای بازی و خوش گذرونی همیشه هست...اگر برنامه ریزی باشه وقت هست...بیشتر زمان نوجوونیتون رو بزارید برای یادگیریه فن و هنرهای مختلف...اگر در حین تحصیل نمیشه و توانش رو ندارید برای تابستان این کار رو کنید...با این اوضاعی که من در مملکت ایران میبینم صرفا یک مدرک خالی داشتن مثلا در سن 25 سالگی به هیچ دردی نمیخوره...
    به جاش هنرهای مختلف رو یاد بگیرید و همینطور در کنارش سرمایه ای جمع کنید(اگر در کاری خبره شدید)...استقلال شخصی و اقتصادی رو از همون بچگی و نوجوانی یاد بگیرید...هر تابستان از عمرتون رو مثلا به یک فن و حرفه بزارید...مهم نیست به چه نحوی...فقط یادش بگیرید...اگر طولانی تر شد بیشتر براش وقت بزارید...
    اصلا هر کاری و حرفه ای...به هیچ عنوان هم عار نیست و بدی ای نداره...از بنّایی و مکانیکی و جوشکاری و صافکاری و نقاشی و لوله کشی و برق کاری و خیاطی و سیم کشی و تعمیرات و کامپیوتر و موبایل و اینها گرفته تا حتی یادگیریه زبان و چیزهایی که به درد جامعه ی الان میخورن...فرقی نداره...مهم اینه مغز با فنون مختلف چه دیروز چه امروز پر بشه...چیزهایی که بدرد بازار کار بخورن...خودسازیه فردی و اجتماعی و اقتصادی در کنارش شانه به شانه حرکت میکنه...از همون بچگی یاد بگیرید رها شدن از کودکی و مرد شدن رو...در همه ی علوم . جنبه های زندگی...
    و این ها کمترین کاری بود که بنده شخصا برای تمام عمرم میکردم...حالا بزارین قسمت کوچیکی فقط از داستان زندگیه خودم رو بگم :
    بنده عقیده ی شخصیم این هست : با اینکه دنیا تماما برای یک امتحان بزرگه و برای همین پر از مشکلات و بدبختی ها و پستی و بلندی و ناعدالتی و ظلم و ستمه...
    اما خدا بنحوی به همه لطف داشته.مثلا همین سلامتی که بسیار مهم هست و خیلیا که چیزی ندارن حداقل همونو دارن.این افراد باید بدونن خیلیا همون سلامتیم ندارن
    و باید اعتراف کنیم.بعضیا هم هستن که خدا بعضی وقتا زیاد لطفش رو شامل حالشون میکنه.بخاطر خیلی از دلایل شخصا خودم رو از این دست افراد میدونم.باید بدونم

من از کودکی وقتی که تازه دنیای اطرافمو شناختم حس کردم که کمی متفاوتم.حداقل توی اِرادم.و فهمیدم که باید ازش استفاده کنم و این کارو هم کردم.به لطف خدا
    وقتیکه بقیه ی بچه ها توی خونه و کوچه و خیابون و هزارجای دیگه مشغول بازی و تفریح و خوشگذرونی بودن من تصمیم گرفتم.اجباری نبود.تصمیم گرفتم.بقدری تلاش
    کنم که دنیا جلوم کم بیاره.برای تک تک دقایق زندگیم برنامه ریزی داشتم.کار.درس.تلاش.زحمت.عرق ریختن.ورزش.سختی.هیچ اجباری نبود.اما میخواستم اینطور باشم

تو کودکی به قدری کار میکردم که الان تو فکر کردن بهش هنگ میکنن.چنان زندگی هایی ساختم و زندگی هایی رو دگرگون کردم که حسابشون از دستم در رفته.بایدم بره
    تعطیلات تابستون برام معنایی نداشت.زندگی برام یا کار بود یا درس یا ورزش یا یادگیری هنرهای دیگه و سختی.بخاطر استخونبندی و فیزیک و بُنیه قوی ای که خدا بهم
    داده بود که البته نهایت لطفش بود.توانایی انجام و یادگیری کارهای زیادی داشتم.و البته انجام ورزشهای سخت و طاقت فرسا که در کنار کار از بدنم کوهی ساخت...
    وقتی 10 سالم بود کارهایی میکردم که جوون 18 ساله هم نمیتونست.وقتی 15 سالم بود توانایی یه آدم 30 ساله رو داشتم.وقتی 20 سالم بود تو تمام اون کارها
    و تجربیات میشه گفت استاد شدم.و حالا که به این سن رسیدم(30 سالگی)...بزار حتی فکرش رو هم نکنیم که چه کارهایی از دستم بر میاد.برای همین دارم میگم : آدمیزاد اگر بخواد غیرممکنی وجود نداره...
    به خونواده نگاه نکنید...به هیچ عنوان...فکر کنید در این دنیا تنهای تنها هستید...نمیگم که خونواده ها نباید فرزندانشون رو حمایت کنن...خیر به هیچ عنوان...اونها در هر شرایطی باید حمایت کنن...اما حرف بنده اینه که شما بهشون دل نبندید...شما تمرکزتون روی اراده و تواناییهای خودتون باشه...آقای خودتون و سرور خودتون باشید...و مطمئنا وقتش که رسید...همه کسایی که میشناختین و حتی دنیا روتون جور دیگه ای حساب باز میکنن...به جای اینکه شما بری دنبال کار این بازارِ کاره که خودش میاد دنبال شما...
    هرچی محدود فکر کنید هم محدودیتهاتون بیشتر میشه...ذهنتون رو باز کنید و ماورای هر چیزی پیش برید...بین کارها همیشه سخت ترینهارو انتخاب کنید...اینطوری هر اتفاقی هم افتاد...شما همیشه برای بدترینهاش هم آمادگی دارید...
    هرچی زودتر به فکر بیوفتید و از اونطرف که سنتون بالاتر رفته زودتر به نتیجه رسیدید و نفس راحتی میکشید و از داشته هاتون لذت میبرید و استفاده میکنید...و تازه میفهمید دنیا یعنی چی...
    هدف تاپیک هم به نحوی مشخصا همین بود : که دانسته ها و سرمایه های ذهنیتون رو افزایش بدید...و پیشنهاد بنده هم اینه که به یکی دوتا هم راضی نباشید...یچیزو یاد گرفتید برید سراغ یه چیز دیگه...هرچی بیشتر بهتر...در آخر امیدوارم صحبتها مفید واقع بشه...هر اونچه که لازم بود گفته شد...دیگه تصمیم با خودتون...سرنوشت شما و فرزندان آینده ی شما بستگی به اِراده و همت خودتون داره...
    سلامت و سربلند باشید.
    ویرایش توسط YAshin.SAhAkiyAn : 07-27-2018 در ساعت 05:55 PM

6. کاربران زیر از YAshin.SAhAkiyAn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

دوستان امکان نقل قول پست رو در حال حاضر ندارم،سرعت نت کم شده

خانم parsana
    فکرمیکنم باید ببینید بین اون شیمی و ریاضی کدام رو واردتر هستید و هسته اولیه علاقه شما به کدام درس گرایش داره؟
    چرا شیمی و ریاضی؟ چرا مثلا هنر و تاریخ یا چیز دیگه ای رو برای تدریس انتخاب نمیکنید
    در بطن شیمی و ریاضی چی هست که شما رو جذب کرده؟

8. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط YAshin.SAhAkiyAn نمایش پست ها
    عرض سلام و احترام
    مطلب بسیار مفید و مهمی هست...به نوعی تلنگری برای تمام انسانها که وقتشون رو به بطالت نگذرونن...
    این چیزی هست که من به تمام بچه ها و نوجوونها و جوونایی که میبینم معمولا میگم...اینکه عمر و وقت و نیروی جوانیتون رو بیهوده از دست ندید...از لحظه لحظه ی زندیگتون نهایت استفاده رو ببرید...خودتون رو درگیر افکار پوچ و اعصاب خورد کن نکنید...بجاش مرد عمل باشید و تمرکزتون روی اهدافتون باشه...وقت برای بازی و خوش گذرونی همیشه هست...اگر برنامه ریزی باشه وقت هست...بیشتر زمان نوجوونیتون رو بزارید برای یادگیریه فن و هنرهای مختلف...اگر در حین تحصیل نمیشه و توانش رو ندارید برای تابستان این کار رو کنید...با این اوضاعی که من در مملکت ایران میبینم صرفا یک مدرک خالی داشتن مثلا در سن 25 سالگی به هیچ دردی نمیخوره...
    به جاش هنرهای مختلف رو یاد بگیرید و همینطور در کنارش سرمایه ای جمع کنید(اگر در کاری خبره شدید)...استقلال شخصی و اقتصادی رو از همون بچگی و نوجوانی یاد بگیرید...هر تابستان از عمرتون رو مثلا به یک فن و حرفه بزارید...مهم نیست به چه نحوی...فقط یادش بگیرید...اگر طولانی تر شد بیشتر براش وقت بزارید...
    اصلا هر کاری و حرفه ای...به هیچ عنوان هم عار نیست و بدی ای نداره...از بنّایی و مکانیکی و جوشکاری و صافکاری و نقاشی و لوله کشی و برق کاری و خیاطی و سیم کشی و تعمیرات و کامپیوتر و موبایل و اینها گرفته تا حتی یادگیریه زبان و چیزهایی که به درد جامعه ی الان میخورن...فرقی نداره...مهم اینه مغز با فنون مختلف چه دیروز چه امروز پر بشه...چیزهایی که بدرد بازار کار بخورن...خودسازیه فردی و اجتماعی و اقتصادی در کنارش شانه به شانه حرکت میکنه...از همون بچگی یاد بگیرید رها شدن از کودکی و مرد شدن رو...در همه ی علوم . جنبه های زندگی...
    و این ها کمترین کاری بود که بنده شخصا برای تمام عمرم میکردم...حالا بزارین قسمت کوچیکی فقط از داستان زندگیه خودم رو بگم :
    بنده عقیده ی شخصیم این هست : با اینکه دنیا تماما برای یک امتحان بزرگه و برای همین پر از مشکلات و بدبختی ها و پستی و بلندی و ناعدالتی و ظلم و ستمه...
    اما خدا بنحوی به همه لطف داشته.مثلا همین سلامتی که بسیار مهم هست و خیلیا که چیزی ندارن حداقل همونو دارن.این افراد باید بدونن خیلیا همون سلامتیم ندارن
    و باید اعتراف کنیم.بعضیا هم هستن که خدا بعضی وقتا زیاد لطفش رو شامل حالشون میکنه.بخاطر خیلی از دلایل شخصا خودم رو از این دست افراد میدونم.باید بدونم

من از کودکی وقتی که تازه دنیای اطرافمو شناختم حس کردم که کمی متفاوتم.حداقل توی اِرادم.و فهمیدم که باید ازش استفاده کنم و این کارو هم کردم.به لطف خدا
    وقتیکه بقیه ی بچه ها توی خونه و کوچه و خیابون و هزارجای دیگه مشغول بازی و تفریح و خوشگذرونی بودن من تصمیم گرفتم.اجباری نبود.تصمیم گرفتم.بقدری تلاش
    کنم که دنیا جلوم کم بیاره.برای تک تک دقایق زندگیم برنامه ریزی داشتم.کار.درس.تلاش.زحمت.عرق ریختن.ورزش.سختی.هیچ اجباری نبود.اما میخواستم اینطور باشم

تو کودکی به قدری کار میکردم که الان تو فکر کردن بهش هنگ میکنن.چنان زندگی هایی ساختم و زندگی هایی رو دگرگون کردم که حسابشون از دستم در رفته.بایدم بره
    تعطیلات تابستون برام معنایی نداشت.زندگی برام یا کار بود یا درس یا ورزش یا یادگیری هنرهای دیگه و سختی.بخاطر استخونبندی و فیزیک و بُنیه قوی ای که خدا بهم
    داده بود که البته نهایت لطفش بود.توانایی انجام و یادگیری کارهای زیادی داشتم.و البته انجام ورزشهای سخت و طاقت فرسا که در کنار کار از بدنم کوهی ساخت...
    وقتی 10 سالم بود کارهایی میکردم که جوون 18 ساله هم نمیتونست.وقتی 15 سالم بود توانایی یه آدم 30 ساله رو داشتم.وقتی 20 سالم بود تو تمام اون کارها
    و تجربیات میشه گفت استاد شدم.و حالا که به این سن رسیدم(30 سالگی)...بزار حتی فکرش رو هم نکنیم که چه کارهایی از دستم بر میاد.برای همین دارم میگم : آدمیزاد اگر بخواد غیرممکنی وجود نداره...
    به خونواده نگاه نکنید...به هیچ عنوان...فکر کنید در این دنیا تنهای تنها هستید...نمیگم که خونواده ها نباید فرزندانشون رو حمایت کنن...خیر به هیچ عنوان...اونها در هر شرایطی باید حمایت کنن...اما حرف بنده اینه که شما بهشون دل نبندید...شما تمرکزتون روی اراده و تواناییهای خودتون باشه...آقای خودتون و سرور خودتون باشید...و مطمئنا وقتش که رسید...همه کسایی که میشناختین و حتی دنیا روتون جور دیگه ای حساب باز میکنن...به جای اینکه شما بری دنبال کار این بازارِ کاره که خودش میاد دنبال شما...
    هرچی محدود فکر کنید هم محدودیتهاتون بیشتر میشه...ذهنتون رو باز کنید و ماورای هر چیزی پیش برید...بین کارها همیشه سخت ترینهارو انتخاب کنید...اینطوری هر اتفاقی هم افتاد...شما همیشه برای بدترینهاش هم آمادگی دارید...
    هرچی زودتر به فکر بیوفتید و از اونطرف که سنتون بالاتر رفته زودتر به نتیجه رسیدید و نفس راحتی میکشید و از داشته هاتون لذت میبرید و استفاده میکنید...و تازه میفهمید دنیا یعنی چی...
    هدف تاپیک هم به نحوی مشخصا همین بود : که دانسته ها و سرمایه های ذهنیتون رو افزایش بدید...و پیشنهاد بنده هم اینه که به یکی دوتا هم راضی نباشید...یچیزو یاد گرفتید برید سراغ یه چیز دیگه...هرچی بیشتر بهتر...در آخر امیدوارم صحبتها مفید واقع بشه...هر اونچه که لازم بود گفته شد...دیگه تصمیم با خودتون...سرنوشت شما و فرزندان آینده ی شما بستگی به اِراده و همت خودتون داره...
    سلامت و سربلند باشید.
    سلام از ماست
    دقیقا از ایجاد این تایپیک هدف این هست بچه ها کنکاش کنند در روحیات و استعدادهایی که دارند
    به جای این موج نا امیدی که به راه افتاده، توانایی هایشان رو ببینند
    خیلی عالیه شما تا این حد موفق بودید ... یعنی به عبارتی یه آچار فرانسه که هیچ جا کم نمیاره

10. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26168
    تشکـر
    498
    تشکر شده 272 بار در 183 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_en نمایش پست ها
    دوستان امکان نقل قول پست رو در حال حاضر ندارم،سرعت نت کم شده

خانم parsana
    فکرمیکنم باید ببینید بین اون شیمی و ریاضی کدام رو واردتر هستید و هسته اولیه علاقه شما به کدام درس گرایش داره؟
    چرا شیمی و ریاضی؟ چرا مثلا هنر و تاریخ یا چیز دیگه ای رو برای تدریس انتخاب نمیکنید
    در بطن شیمی و ریاضی چی هست که شما رو جذب کرده؟

خب اگر بخوام هسته ي اوليه رو در نظر بگيرم ميشه گفت كه بخاطر علاقه و استعدادم تو حل مسئله اين دروس رو انتخاب ميكنم

و اينكه كلا نيم كره ي راست مغزم قابليت هاي بيشتري نسبت به نيم كره ي چپ مغزم داره و استعداد زيادي تو هنر ندارم

البته ممكنه بخاطر اينكه علاقه ي زيادي به كارهاي هنري نداشتم،نرفتم سمتش كه استعدادي شكوفا بشه🤔

12. کاربران زیر از parsana بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

راستش من الانم مستقل نیستم و سرمایه ای ندارم ولی برنامه ای که در نظر گرفتم اینه که با توجه به اینکه به آموزش علاقه ی زیادی دارم دلم میخات در اینده وارد همین مسیر بشم به عبارتی از مدرکم استفاده کنم بالاخره از سه سالگی رفتم مهد کودک تا الان که 29 سالمه دیگه همش تو محیط علمی بودم این مدرکه باید به یه دردی بخوره . راستش زیادبه اخره قضیه نگاه نمیکنم بیشتر انرژیمو روی خوده مسیر گذاشتم و همیشه میگم من تمام تلاشمو میکنم حالا رسیدم خدارو شکر . اگر نرسیدم خب باید یه راهه دیگه رو امتحان کنم .
    برنامه های زیادی تو سرمه که به قسمت مادیش فکر نمیکنم همش براساس علاقس که دارم حرکت میکنم چون همیشه تفکرم اینه که علاقه منو به پول میرسونه . برنامه های بعدیم اینه که در کنار درسای دانشگاه ،زبانمو قوی کنم . آشپزی یاد بگیرم ( نمیدونم چرا هیچ وقت وقته یادگیری اشپزی پیدا نمیکنم خخخخخ ) ، ورزش ، موسیقی،دوست دارم یه دوره فن بیان و سخنرانی یاد بگیرم، اگر به پول زیادی رسیدم جهانگردی چون من فقط از سفر کردن با هواپیما خوشم میاد مثله اینا نیسم که با دوچرخه هی رکاب بزنن دوره دنیا بچرخن

یه چی دیگم یادم رفت دلم میخوات خلبانی هم یاد بگیرم. والا من همش تو فکر یادگیریم ...
    ویرایش توسط eli2 : 07-27-2018 در ساعت 09:29 PM
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

14. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    همین کاری که الان می کنم پایان نامه برای ملت مینویسم والا دگه بدتر که نمیشه
    امضای ایشان

تا میتوانی دلی به دست آور
    دل شکستن هنر نمی باشد

16. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    راستش من الانم مستقل نیستم و سرمایه ای ندارم ولی برنامه ای که در نظر گرفتم اینه که با توجه به اینکه به آموزش علاقه ی زیادی دارم دلم میخات در اینده وارد همین مسیر بشم به عبارتی از مدرکم استفاده کنم بالاخره از سه سالگی رفتم مهد کودک تا الان که 29 سالمه دیگه همش تو محیط علمی بودم این مدرکه باید به یه دردی بخوره . راستش زیادبه اخره قضیه نگاه نمیکنم بیشتر انرژیمو روی خوده مسیر گذاشتم و همیشه میگم من تمام تلاشمو میکنم حالا رسیدم خدارو شکر . اگر نرسیدم خب باید یه راهه دیگه رو امتحان کنم .
    برنامه های زیادی تو سرمه که به قسمت مادیش فکر نمیکنم همش براساس علاقس که دارم حرکت میکنم چون همیشه تفکرم اینه که علاقه منو به پول میرسونه . برنامه های بعدیم اینه که در کنار درسای دانشگاه ،زبانمو قوی کنم . آشپزی یاد بگیرم ( نمیدونم چرا هیچ وقت وقته یادگیری اشپزی پیدا نمیکنم خخخخخ ) ، ورزش ، موسیقی،دوست دارم یه دوره فن بیان و سخنرانی یاد بگیرم، اگر به پول زیادی رسیدم جهانگردی چون من فقط از سفر کردن با هواپیما خوشم میاد مثله اینا نیسم که با دوچرخه هی رکاب بزنن دوره دنیا بچرخن

یه چی دیگم یادم رفت دلم میخوات خلبانی هم یاد بگیرم. والا من همش تو فکر یادگیریم ...
    سلام
    خوب قرار شد بدون سرمایه ببینیم چه کاری بلد هستیم و تواناییش رو داریم
    این هایی که نوشتید خیلی خوبه و عالیه که اینهمه استعداد دارید
    راستی درباره خلبانی، خود من دوره اولش رو یک ماه پیش استارت زدم و تصمیم دارم دوره هایش رو کامل کنم. هر وقت قصدتون جدی شد بفرمایید استاد خلبان خوب به شما معرفی کنم خانم و آقا هر دو هستند

18. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    سلام
    همین کاری که الان می کنم پایان نامه برای ملت مینویسم والا دگه بدتر که نمیشه
    سلام
    پایان نامه نوشتن اون هم برای همه کار هرکسی نیستش، خیلی عالیه. تنهایی انجام میدید یا تیم هستید؟ اگر تیم باشید برای پایان نامه پیشرفت و درآمد بهتر میشه
    وقتی پایان نامه م رو نوشتم یه تیم بودن کارهای پایان نامه رو انجام میدادن انصافا کارشون حرف نداشت

19. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام
    خوب قرار شد بدون سرمایه ببینیم چه کاری بلد هستیم و تواناییش رو داریم
    این هایی که نوشتید خیلی خوبه و عالیه که اینهمه استعداد دارید
    راستی درباره خلبانی، خود من دوره اولش رو یک ماه پیش استارت زدم و تصمیم دارم دوره هایش رو کامل کنم. هر وقت قصدتون جدی شد بفرمایید استاد خلبان خوب به شما معرفی کنم خانم و آقا هر دو هستند
    جدییییییییییی وای خوش بحالتون ولی من شیراز هستم توشیراز کسی رو سراغ ندارید؟
    میشه در مورد هزینه ها و روش ثبت نام و ... یه خلاصه بگین ممنون میشم
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

20. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    جدییییییییییی وای خوش بحالتون ولی من شیراز هستم توشیراز کسی رو سراغ ندارید؟
    میشه در مورد هزینه ها و روش ثبت نام و ... یه خلاصه بگین ممنون میشم
    توی پیام توضیح میدم

22. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38218
    تشکـر
    101
    تشکر شده 43 بار در 26 پست
    میزان امتیاز
    6

سلام
    من دارایی مادی فقط این گوشی رو دارم !
    حالاوک فکرمیکنم واقعا بایه مدرکدانشگاه ک تالان بی استفاده مونده من چکارمیتونم بکنم
    رسما هیچ تقریبا هرکاری ک کردم نصف ونیمست من استعداد وانرژی زیادی دارم وخیلی
    دوس دارم چیزهای جدید یادبگیرم ولی تومحیط خیلی بد وعقب مونده ای زندگی میکنم متاسفانه !68
    ولی یه مدرک تزریقات دارم ولی بازفک نکنم بدرد بخوره کلا شاید منشی یه دکتری شدم
    تایپک خیلی جالبی گذاشتین مرسی ولی کاش راهکار بدین برای اونی ک توهمچین محیط بسته زندکیمیکنهدقیقا چه خاکی توسرش بریزه!؟..

23. کاربران زیر از Yasaaaaaaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    میزان امتیاز
    9

سلام
    پایان نامه نوشتن اون هم برای همه کار هرکسی نیستش، خیلی عالیه. تنهایی انجام میدید یا تیم هستید؟ اگر تیم باشید برای پایان نامه پیشرفت و درآمد بهتر میشه
    وقتی پایان نامه م رو نوشتم یه تیم بودن کارهای پایان نامه رو انجام میدادن انصافا کارشون حرف نداشت
    سلام
    من خودم زیاد دوست ندارم ولی یکی از رفقام که کمکش کرده بودم دید کله ام بو قرمه سبزی میدهد شروع کرد به دادن همچنین طرحی. به هر حال من تو دام انداخت چند تا کار رو سرم انداخت رفت با چند نفر در رشته های دیگر هم مچ شد. خودشم ازدواج کرده لنگ پول بود. تقریبا میشه گفت یک تیم هستیم.
    امضای ایشان

دل شکستن هنر نمی باشد

25. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام
    اگر خانه، ماشین، آی پد، تبلت، موبایل، کامپیوتر ،لپ تاپ و همه چیزهایی که در اطرافتون دارید و ارزش مادی دارند رو از دست بدهید، انگار که ورشکست شدید چه کار میکنید؟ از کدام توانایی و استعدادتون برای بازسازی زندگی و شرایط تون کمک میگیرید؟
    ۱. یه کامپیوتر کرایه میکنم و یه برنامه اتوکد نصب میکنم و شروع به نقشه کشی میکنم و میدونم در عرض کمتر از شش ماه تا یکسال خودم رو جمع و جور میکنم.
    شما چکار میکنید؟ فرقی نمیکنه الان شما چقدر دارید به هرحال چیزهایی دارید که برای شما ارزشمند هستن. خوب فکر کنید جواب این سئوال استعداد نهفته شما و سرمایه تون هستش که به اون بی توجه هستید
    اون سرمایه نهفته میتونه زندگی شما رو زیر و رو کنه. خوب فکر کنید، منتظر پاسختون هستم
    من احساس میکنم اتفاقا راحت تر میشم و این حجم از استرسم کم میشه برام.
    راحت یکی دوتا پروژه شبکه میگیرم و میرم توی دفتر مشتریام همون جا میشینم چنتا سایت طراحی میکنم.
    یکمم میرم کلینیک بیشتر مردمو گمراه میکنم تا پول دربیارم.
    بقیشم المانی و انگلیسی درس میدم.
    فقط خانوادمو از دست ندم چون واقعا میشکنم و اصلا توانایی از دست عزیز ندارم

27. کاربران زیر از ghm بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Yasaaaaaaa نمایش پست ها
    سلام
    من دارایی مادی فقط این گوشی رو دارم !
    حالاوک فکرمیکنم واقعا بایه مدرکدانشگاه ک تالان بی استفاده مونده من چکارمیتونم بکنم
    رسما هیچ تقریبا هرکاری ک کردم نصف ونیمست من استعداد وانرژی زیادی دارم وخیلی
    دوس دارم چیزهای جدید یادبگیرم ولی تومحیط خیلی بد وعقب مونده ای زندگی میکنم متاسفانه !68
    ولی یه مدرک تزریقات دارم ولی بازفک نکنم بدرد بخوره کلا شاید منشی یه دکتری شدم
    تایپک خیلی جالبی گذاشتین مرسی ولی کاش راهکار بدین برای اونی ک توهمچین محیط بسته زندکیمیکنهدقیقا چه خاکی توسرش بریزه!؟..
    سلام
    مدرکتون چی هست؟
    چرا در زمینه تحصیلی کاری انجام نمی دهید.
    هرکسی چندتا زمینه رو استعداد داره بایست اون استعداد اصلی رو شناسایی کنید اون که همگام با علاقه شماست.
    این تایپیک برای این هست که بتونیم راهکار بدهیم که بچه ها چکار کنند اون نقطه عطف شغلی رو پیدا کنند
    نظرات و پیشنهادات میتونه سازنده باشه

29. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

سلام
    من خودم زیاد دوست ندارم ولی یکی از رفقام که کمکش کرده بودم دید کله ام بو قرمه سبزی میدهد شروع کرد به دادن همچنین طرحی. به هر حال من تو دام انداخت چند تا کار رو سرم انداخت رفت با چند نفر در رشته های دیگر هم مچ شد. خودشم ازدواج کرده لنگ پول بود. تقریبا میشه گفت یک تیم هستیم.
    در زمینه های دیگه چطور؟ فکر کنید بجز پایان نامه چه کار دیگری میتونید انجام بدید و استعدادش رو دارید

31. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ghm نمایش پست ها
    من احساس میکنم اتفاقا راحت تر میشم و این حجم از استرسم کم میشه برام.
    راحت یکی دوتا پروژه شبکه میگیرم و میرم توی دفتر مشتریام همون جا میشینم چنتا سایت طراحی میکنم.
    یکمم میرم کلینیک بیشتر مردمو گمراه میکنم تا پول دربیارم.
    بقیشم المانی و انگلیسی درس میدم.
    فقط خانوادمو از دست ندم چون واقعا میشکنم و اصلا توانایی از دست عزیز ندارم
    خیلی خوبه
    خانم ghm شما تخصص تون روانشناسی هست، لطف میکنید یه سری راهکار ارائه بدهید که دوستان از طریق اون نقطه عطف شغلی و اون استعداد نهفته شون رو بیدار کنند
    البته بیشتر به خود هر فرد بستگی داره و میزان مطالعه و خودشناسی، اما راهکارها میتونه مفید واقع بشه. ممنونم

33. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

آقا سیاوش وقتی همه دارایتون از دست بدید چطور پولی میمونه که بتونید یه کامپیوتر کرایه کنید

وقتي میگید همه دارای یعنی هیچ هیچ حتی پول کرایه کامپیوترم نباشه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

34. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

35. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    آقا سیاوش وقتی همه دارایتون از دست بدید چطور پولی میمونه که بتونید یه کامپیوتر کرایه کنید

وقتي میگید همه دارای یعنی هیچ هیچ حتی پول کرایه کامپیوترم نباشه
    اون نقطه کور خوب به ندرت پیش میادش
    اما نهایتا پول کرایه کامپیوتر رو مثلا از پدرم به عنوان قرض میگیرم
    مهم رسیدن به اون نقطه هستش که هرکسی باید پیدا کنه ، اصل هدفه . هرکسی بالاخره پول کرایه یه کامپیوتر یا مقدمات اولیه یه کار رو حتی با کار کردن برای دیگران بدست میاره

36. 2 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

37. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    میزان امتیاز
    9

سلام
    کار خصوصی شاید نتوانم ولی من در پالایشگاه گاز کار کردم به excel خیلی واردم به ص ورت حرفه ای. یعنی باید پیشرفت کار را به مدیر گزارش کنیم باید دقیق اطلاعات را دسته بندی میکردیم یک فایل بزرگ joint history درست کرده بودیم متریال ورودی چقدر بوده با این حجم چقدر جبهه کاری داریم چقدر کار انجام شد خیلی از جزییات دیگر را هفتگی به مدیر گزارش کنیم متاسفانه واحد plannig ما هم زیاد از ریز نکات سر در نمی آورد ما جور اونم می کشیدیم.
    امضای ایشان

دل شکستن هنر نمی باشد

38. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

39. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

سلام
    کار خصوصی شاید نتوانم ولی من در پالایشگاه گاز کار کردم به excel خیلی واردم به ص ورت حرفه ای. یعنی باید پیشرفت کار را به مدیر گزارش کنیم باید دقیق اطلاعات را دسته بندی میکردیم یک فایل بزرگ joint history درست کرده بودیم متریال ورودی چقدر بوده با این حجم چقدر جبهه کاری داریم چقدر کار انجام شد خیلی از جزییات دیگر را هفتگی به مدیر گزارش کنیم متاسفانه واحد plannig ما هم زیاد از ریز نکات سر در نمی آورد ما جور اونم می کشیدیم.
    خوب اکسل رو به صورت تئوری وارد هستید، تا حالا به این فکر کردید اکسل رو تدریس کنید؟
    ساعتی ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومن حداقل هزینه آموزشش هست

40. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    میزان امتیاز
    9

خوب اکسل رو به صورت تئوری وارد هستید، تا حالا به این فکر کردید اکسل رو تدریس کنید؟
    ساعتی ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومن حداقل هزینه آموزشش هست
    سلام
    خوب من همیشه فکر میکردم اینهایی نرم افزارهای مثل excel را یاد میدهند باید مدرک لیسانس کامپیوتر داشته باشند فکر تدریسش را نکردم
    امضای ایشان

دل شکستن هنر نمی باشد

41. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

42. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

خیلی خوبه
    خانم ghm شما تخصص تون روانشناسی هست، لطف میکنید یه سری راهکار ارائه بدهید که دوستان از طریق اون نقطه عطف شغلی و اون استعداد نهفته شون رو بیدار کنند
    البته بیشتر به خود هر فرد بستگی داره و میزان مطالعه و خودشناسی، اما راهکارها میتونه مفید واقع بشه. ممنونم
    بله چشم
    یک سری راهکار برای شناخت استعداد ها هست اغلب افراد چنتا شخصیت دارند یکی شخصیتی که دیگران میبینن و یکی دیگه شخصیتی که دلشون میخواد باشند و یکی شخصیتی که انکارش میکنند.
    اگر افراد بتونن این شخصیتاشون رو بهم نزدیک کنند.
    اغلب اوقات وقتی به چیزی علاقه دارید یعنی توش استعداد دارید.
    همه چیز رو امتحان کنید. من خودم هیچ وقت نمیذارم برسم به نقطه ی دیگه راهی ندارم دیگه چاره ای ندارم. این حرف ها مال ادم های ضعیف هستش.
    با خودتون مواجه بشید. ما گاهی انقدر دچار ترس میشیم که حتی زمان تنهایی هم جرات رو به رو شدن با خودمونو نداریم و توی اون موقعیت هم دچار عذاب وجدان و ناراحتی هستیم اگر با خودتون رو به رو بشید و نقاط قوت و ضعفتونو دقیق بشناسید راحت میشه راه خودتونو پیدا کنید.
    وقتی متوجه شدید دارید یک جای کار رو اشتباه میکنید برگردید و درستش کنید ناامید نشید و ولش کنید.
    خوب شما که فهمیدید مشکل از کجاست چرا حلش نکنید؟
    مدام دنبال چیزهای بزرگتر باشید. مثلا بعضی ها یک سری زندگی نرمال دارند و اصلا براشون اهمیتی نداره که تغییرش بدند و این خیلی بده.
    یک سوال مهم از خودتون بپرسید من کی هستم؟ چی برای ارائه دارم؟و سعی کنید در مورد خودتون چند دقیقه ای حرف بزنید.
    یکم این کارهارو انجام بدید حتما به جواب های خوبی میرسید.
    اگر وقت کنم بازم بعدا مینویسم براتون

43. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

سلام
    خوب من همیشه فکر میکردم اینهایی نرم افزارهای مثل excel را یاد میدهند باید مدرک لیسانس کامپیوتر داشته باشند فکر تدریسش را نکردم
    سلام
    وقتی شما علمش رو داشته باشید فرقی نمیکنه مدرکتون چی باشه
    با همین ارشد مکانیک ( اگر اشتباه نکنم رشته تون این بودش ) میتونید تدریس کنید حتی برای دانشگاهها، من شنیدم دانشگاه قم برای تدریس استادیار میگیره یا هر دانشگاه دیگه.. همین پل میشه واسه پیشرفت و ترقی
    چرا از مدرک و استعداد و زمانی که گذاشتید بهره نمیگیرید
    دوباره و چندباره فکر کنید ببینید چه کارهایی میتونید انجام بدید و همه رو لیست کنید

44. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

45. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ghm نمایش پست ها
    بله چشم
    یک سری راهکار برای شناخت استعداد ها هست اغلب افراد چنتا شخصیت دارند یکی شخصیتی که دیگران میبینن و یکی دیگه شخصیتی که دلشون میخواد باشند و یکی شخصیتی که انکارش میکنند.
    اگر افراد بتونن این شخصیتاشون رو بهم نزدیک کنند.
    اغلب اوقات وقتی به چیزی علاقه دارید یعنی توش استعداد دارید.
    همه چیز رو امتحان کنید. من خودم هیچ وقت نمیذارم برسم به نقطه ی دیگه راهی ندارم دیگه چاره ای ندارم. این حرف ها مال ادم های ضعیف هستش.
    با خودتون مواجه بشید. ما گاهی انقدر دچار ترس میشیم که حتی زمان تنهایی هم جرات رو به رو شدن با خودمونو نداریم و توی اون موقعیت هم دچار عذاب وجدان و ناراحتی هستیم اگر با خودتون رو به رو بشید و نقاط قوت و ضعفتونو دقیق بشناسید راحت میشه راه خودتونو پیدا کنید.
    وقتی متوجه شدید دارید یک جای کار رو اشتباه میکنید برگردید و درستش کنید ناامید نشید و ولش کنید.
    خوب شما که فهمیدید مشکل از کجاست چرا حلش نکنید؟
    مدام دنبال چیزهای بزرگتر باشید. مثلا بعضی ها یک سری زندگی نرمال دارند و اصلا براشون اهمیتی نداره که تغییرش بدند و این خیلی بده.
    یک سوال مهم از خودتون بپرسید من کی هستم؟ چی برای ارائه دارم؟و سعی کنید در مورد خودتون چند دقیقه ای حرف بزنید.
    یکم این کارهارو انجام بدید حتما به جواب های خوبی میرسید.
    اگر وقت کنم بازم بعدا مینویسم براتون
    سپاس
    دقیقا وجود انسان مملو از انرژی هاست که انباشته شده و باید تخلیه بشه
    یه کتاب هست " نیمه تاریک وجود "نوشته دبی فورد به دوستان پیشنهاد میکنم حتما مطالعه کنند

46. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    میزان امتیاز
    9

سلام
    وقتی شما علمش رو داشته باشید فرقی نمیکنه مدرکتون چی باشه
    با همین ارشد مکانیک ( اگر اشتباه نکنم رشته تون این بودش ) میتونید تدریس کنید حتی برای دانشگاهها، من شنیدم دانشگاه قم برای تدریس استادیار میگیره یا هر دانشگاه دیگه.. همین پل میشه واسه پیشرفت و ترقی
    چرا از مدرک و استعداد و زمانی که گذاشتید بهره نمیگیرید
    دوباره و چندباره فکر کنید ببینید چه کارهایی میتونید انجام بدید و همه رو لیست کنید
    سلام
    آخر شمام دل خوشی دارید اولا دکتری هم به سادگی استخدام نمی کنند چه بسا ارشد.
    من رفته بودم حتی برای آزمون معلمی هنرآموز تاسیسات دو سال پیش بود تو آزمونش قبول شده بودم برای مصاحبه دعوت کردند ازم مدرک icdl خواستند من گفتم ندارم ولی از هر کس دیگری بهتر بلدم طرف فکر کرده بود مثلا مدرکش چی هست منم خیلی عصبانی شدم آدم فوق العاده خشک قانونی بود من را رد کرد البته بومی هم نبودم چون قم بود پارسال رفتم فنی و حرفه ای گفتم آزمونش کی هست برم بدم گفت باید از طرف آموزشگاه بیایی رفتم آموزشگاه کامپیوتر گفت باید دوره ببینی بابا مربی از خود من کمتر میدونست با هر زوری شد رفتم مدرکش گرفتم خیلی برام زور داشت.
    امضای ایشان

دل شکستن هنر نمی باشد

47. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38218
    تشکـر
    101
    تشکر شده 43 بار در 26 پست
    میزان امتیاز
    6

[QUOTE=siavash_en;274452]سلام
    مدرکتون چی هست؟
    چرا در زمینه تحصیلی کاری انجام نمی دهید.
    هرکسی چندتا زمینه رو استعداد داره بایست اون استعداد اصلی رو شناسایی کنید اون که همگام با علاقه شماست.
    این تایپیک برای این هست که بتونیم راهکار بدهیم که بچه ها چکار کنند اون نقطه عطف شغلی رو پیدا کنند
    نظرات و پیشنهادات میتونه سازنده باشه[/Q
    UOTE]
    ممنون بابت اینکه وقت گذاشتین وپاسخ دادین
    من رشته ام زیست شناسی هستش وخداروشکر همه وض ایران رو میبینم کی بامدرک لیسانس
    کارگیراورد ک من دومیش باشم الا پارتی درس حسابی .....
    من به یادگیزی زبان انگلیسی وفرانسه خیلی علاقه دارم ولی توشهرم دوره ای براشون برگزارنمیشه
    ودم اینکه چطور میشه ادم علایق واستعدادهاشو بشنلسه ؟؟؟

48. کاربران زیر از Yasaaaaaaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

49. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

سلام
    آخر شمام دل خوشی دارید اولا دکتری هم به سادگی استخدام نمی کنند چه بسا ارشد.
    من رفته بودم حتی برای آزمون معلمی هنرآموز تاسیسات دو سال پیش بود تو آزمونش قبول شده بودم برای مصاحبه دعوت کردند ازم مدرک icdl خواستند من گفتم ندارم ولی از هر کس دیگری بهتر بلدم طرف فکر کرده بود مثلا مدرکش چی هست منم خیلی عصبانی شدم آدم فوق العاده خشک قانونی بود من را رد کرد البته بومی هم نبودم چون قم بود پارسال رفتم فنی و حرفه ای گفتم آزمونش کی هست برم بدم گفت باید از طرف آموزشگاه بیایی رفتم آموزشگاه کامپیوتر گفت باید دوره ببینی بابا مربی از خود من کمتر میدونست با هر زوری شد رفتم مدرکش گرفتم خیلی برام زور داشت.
    یکی از اقوام ما خانم هستش چندماه پیش دانشگاه قم با مدرک ارشد استخدام شد. همه دانشگاهها نیاز به دکتری ندارند

50. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

51. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام.
    ممنون از تاپیک مفیدتون .

واقعا مثل یک تلنگر بود برای من که باعث اتفاق خوبی هم شد.

خوب کاری که بتونم با اطمینان بگم بدون هیچ سرمایه ای میتونم از طریقش کسب درآمد کنم عکاسیه.

قبلنم دوربین داشتم و توی این زمینه کار کردم.

میتونم مدتی توی یک آتلیه مشغول بشم تا وام بگیرم یا پولی قرض کنم و باهاش یه دوربین بخرم و واسه خودم کار کنم.

من از کودکی به شدت به طراحی با مداد یا همون سیاه قلم علاقه داشتم.
    اما هیچوقت فرصت نشد به طور جدی پیگیریش کنم.

همیشه واسه خودم طرحایی میزدم که با استقبال مواجه میشد.

چند وقت پیش مرکزی نزدیک منزلمون آموزش طراحی و نقاشی قرار بود برگزار کنه که من هروقت تماس میگرفتم میگفتن تعداد اعضا به حد نصاب نرسیده.
    تا مدت طولانی من مرتب تماس میگرفتم اما میگفتن کلاسا تشکیل نشده هنوز.
    تا اینکه خسته شدم و ولش کردم.

امروز ظهر اومدم سایت تاپیک شما رو دیدم و با خودم گفتم باید توی این زمینه که هم استعدادشو دارم هم علاقشو جدی تر باشم.
    همون لحظه پاشدم دوباره تماس گرفتم با اون مرکز که گفتن از امروز دوره هاشون شروع میشه و من یک ساعت بعد سر کلاس بودم...

خیلی اتفاق عجیب و خوشحال کننده ای بود برام.

خیلی دوس دارم بتونم تو اینکار حرفه ای بشم. اول برای دلم خودم چون واقعا دوسش دارم و بهم آرامش میده.
    بعدها اگر نیاز به درآمدزایی داشتم شاید ازش استفاده کنم.

ممنونم ، بخش مهمی از دلیل خوشحالی امروزم مطلب خوب شما بود
    ویرایش توسط رامونا : 07-28-2018 در ساعت 08:16 PM

52. کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

53. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Yasaaaaaaa نمایش پست ها
    ;274452]
    [/Q
    UOTE]
    ممنون بابت اینکه وقت گذاشتین وپاسخ دادین
    من رشته ام زیست شناسی هستش وخداروشکر همه وض ایران رو میبینم کی بامدرک لیسانس
    کارگیراورد ک من دومیش باشم الا پارتی درس حسابی .....
    من به یادگیزی زبان انگلیسی وفرانسه خیلی علاقه دارم ولی توشهرم دوره ای براشون برگزارنمیشه
    ودم اینکه چطور میشه ادم علایق واستعدادهاشو بشنلسه ؟؟؟
    علایق رو خود شما میتونید تشخیص بدهید. از کارهایی که علاقه مند هستید لیست تهیه کنید. مثلا دوست دارم نقاشی بکشم. دوست دارم ساز بزنم. دوست دارم جهانگردی کنم. دوست دارم زبان یادبگیرم. بعد از بین این موارد میتونید توانایی ها رو تشخیص بدهید.
    بطور مثال جهانگردی و زبان واستون در اولویته پس به این فکر میکنید میتونید تور لیدر بشید هم جهانگردی میکتید هم زبان رو یاد میگیرید. تور لیدر چطوری میشید؟ به آژانس های مسافرتی در سطح شهر یا مرکز استان مراجعه میکنید و ابتدا از شهرهای کوچک شروع میکنید. در کنارش زبان انگلیسی رو قوی میکنید که سفرهای خارجی رو هم انجام بدیم. زبان رو چطوری میخونیم اگر کلاس در سطح شهر نیست سی دی های آموزشی و اینترنت منبع بسیارخوبی برای آموزش زبان هستش.
    این مثال بود از روی این مثال میتونید شما لیست علاقمندی ها و استعدادتون رو مشخص کنید. ممکن هست چند تا استعداد داشته باشیم ولی روی اون که مهمتره و کارایی بیشتری داره مانور میدهیم

54. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رامونا نمایش پست ها
    سلام.
    ممنون از تاپیک مفیدتون .

واقعا مثل یک تلنگر بود برای من که باعث اتفاق خوبی هم شد.

خوب کاری که بتونم با اطمینان بگم بدون هیچ سرمایه ای میتونم از طریقش کسب درآمد کنم عکاسیه.

قبلنم دوربین داشتم و توی این زمینه کار کردم.

میتونم مدتی توی یک آتلیه مشغول بشم تا وام بگیرم یا پولی قرض کنم و باهاش یه دوربین بخرم و واسه خودم کار کنم.

من از کودکی به شدت به طراحی با مداد یا همون سیاه قلم علاقه داشتم.
    اما هیچوقت فرصت نشد به طور جدی پیگیریش کنم.

همیشه واسه خودم طرحایی میزدم که با استقبال مواجه میشد.

چند وقت پیش مرکزی نزدیک منزلمون آموزش طراحی و نقاشی قرار بود برگزار کنه که من هروقت تماس میگرفتم میگفتن تعداد اعضا به حد نصاب نرسیده.
    تا مدت طولانی من مرتب تماس میگرفتم اما میگفتن کلاسا تشکیل نشده هنوز.
    تا اینکه خسته شدم و ولش کردم.

امروز ظهر اومدم سایت تاپیک شما رو دیدم و با خودم گفتم باید توی این زمینه که هم استعدادشو دارم هم علاقشو جدی تر باشم.
    همون لحظه پاشدم دوباره تماس گرفتم با اون مرکز که گفتن از امروز دوره هاشون شروع میشه و من یک ساعت بعد سر کلاس بودم...

خیلی اتفاق عجیب و خوشحال کننده ای بود برام.

خیلی دوس دارم بتونم تو اینکار حرفه ای بشم. اول برای دلم خودم چون واقعا دوسش دارم و بهم آرامش میده.
    بعدها اگر نیاز به درآمدزایی داشتم شاید ازش استفاده کنم.

ممنونم ، بخش مهمی از دلیل خوشحالی امروزم مطلب خوب شما بود
    سلام خانم رامونا
    خیلی هم عالی... بسیار خوشحال شدم از بابت اینکه به اون حس خوب دست پیدا کردید
    عکاسی و نقاشی واقعا خوبه حتی میتونید نمایشگاه بزنید و در کنار اینکه ذوق و هنرتون رو به نمایش میگذارید و روحیه خوب پیدا میکنید، از این راه کسب درآمد میکنید حتی اگر به درآمدش نیازی نداشته باشید. هرچند بشر همیشه خواهان چیزهای بیشتری هست و هر جی داشته باشه دوست داره یه بهترش رو بدست بیاره.
    ویرایش توسط siavash_en : 07-28-2018 در ساعت 09:07 PM

55. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

56. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

دوستان لطفا به این تایپیک به دید مثبت نگاه کنیم و جبهه گیری نکنیم.
    هیچ ایرادی نداره اگر میتونیم واسه هم کمک باشیم و اگر سئوالی رو نمیدونیم دربارش بپرسیم.
    توی سایت ناامیدی موج میزنه بیایم سعی کنیم کمی جو رو تغییر بدهیم و از خودمان شروع کنیم.
    باور کنید من نه دلم خوشه نه نفسم از جای گرم بلند میشه، فکر نمیکنم اگر هر کسی دیگه شرایط من رو داشت الان اینطوری با زندگی و اطرافش برخورد میکرد. شرایط شما سخته ولی هیچکدوم به سختی شرایط من نیست. اگر هم چیزی دارم واقعا از تلاش شبانه روزی و بی وقفه ام بوده که ناامید نشدم .
    دوستان وقتی کسی میگه من نمیدونم چکارکنم، من نمیدونم علاقه ام چیه، من نمیدونم استعدادم چیه ، این یه فاجعه است، نگذاریم به همچین جایی برسیم
    به خودمون کمک کنیم به همدیگه کمک کنیم، خجالت نکشیم از بیان خواسته هامون و دنبال راهکار گشتن، اون نقاب رو که روی چهره خیلی از ما هست برداریم و بخواهیم که تغییر کنیم
    بزرگترین اشکالی که وارده و نمیتونیم به خواسته هامون برسیم پیش داوری کردنه
    پیش داوری درباره دیگران، پیش داوری درباره اینکه اگه فلان جا برم واسه کار من رو قبول نمیکنند، پیش داوری درباره اینکه اگه فلان کار رو انجام بدم موفق نمیشم، فلانی با اون همه دک و پز نشد من موفق بشم؟ شما جه می دونید شاید روزی شما رو خدا توی اون کار مقدر کرده و اون کسی که موفق نشده مسیر دیگه ای رو باید ادامه بده.
    نمیتونم بفهمم یعنی چی کسی میگه من فکر کردم فلان کار فلان جوره یا اون کار فقط واسه اوناست که فلان سرمایه یا مدرک رو دارند
    مهم قدم اوله و سخت ترین، اون قدم اول رو برداریم باقی قدم ها هموار میشه مسیر خودش راهشو باز میکنه

57. 2 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

58. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    میزان امتیاز
    9

سلام
    خوب علایق که داشتم بچه بودم به خاطر جو آن زمان صدام بد نبود مربی امور تربیتی من تشویق کرد که قاری قرآن بشم چندباری هم در صبحگاه قرآن خوندم والا خانواده منم مذهبی بودند اصلا فکرشم نکردم دیگر نرفتم دنبالش ولی آهنگ چیزی میشنیدم همینطوری زمزمه میکردم تو سربازی بودیم شب بچه ها دور هم بودیم یکی شروع کرد زیر آواز زد من گفتم که خوب نمی خونی گفت خودت بخون خوندم بچه ها گفتند خیلی خوب میخونی.
    امضای ایشان

دل شکستن هنر نمی باشد

59. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

60. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3893
    تشکـر
    301
    تشکر شده 312 بار در 207 پست
    میزان امتیاز
    10

منم میرم دنبال مجوز مهد کودک و بعد مجوز رو اجاره میدم چون فعلا" سرمایه ی کافی ندارم برای تاسیس مهدکودک خودمم میرم تو یه شرکت استخدام می شم (همینا فعلا" به ذهنم میرسه)
    امضای ایشان
    اگر می خواهید قوی باشید صبر پیشه کنید ، فهیم باشید و عاقل .
    هر کسی می تواند گستاخ باشد اما قدرت واقعی در محبت و ادب نهفته است.

61. کاربران زیر از سایه هستی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

62. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    میزان امتیاز
    9

یکی از اقوام ما خانم هستش چندماه پیش دانشگاه قم با مدرک ارشد استخدام شد. همه دانشگاهها نیاز به دکتری ندارند
    سلام
    خیلی ممنون.
    کلا تایپیک خوبی هست بله من هم همه راهها را امتحان نکردم آدم را به فکر می اندازد تا حالا تایپیکی به این مفیدی ندیده بودم وقتی به در بسته زیاد بخوری پیش زمینه ذهنی آدم منفی میشود آدم تو ناخودآگاهش احتمال کمتری برای جواب مثبت میدهد سعی می کنم از فرصتهام بهتر استفاده کنم باز از تایپیک خوبتان تشکر می کنمو
    امضای ایشان

دل شکستن هنر نمی باشد

63. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

64. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام

سلام آقا سیاوش
    اول اینکه لازمه تشکر کنم بابت تاپیک قشنگ و پرمعناتون

جوابتون هم جالب بود در مورد خودتون

من اگر همه ی داشته های مالی ام رو از دست بدم
    چند تا کار می تونم انجام بدم
    می تونم توی آموزشگاههای کامپیوتر و زبان انگلیسی تدریس کنم
    میتونم توی موسسات علمی و کنکوری هم کلاس تدریس بگیرم، هر چند سرو کله زدن با بچه کنکوری ها آسون نیست!
    یا اینکه کاری مرتبط با رشته ام توی موسسات و جاهایی که نیاز دارن انجام بدم

یا اینکه به قول شما یه سیستم از کسی قرض بگیرم و بشینم باهاش کد بزنم
    البته این رو از شما یاد گرفتم نمی دونم اگه نظر شما رو در این مورد نمیخوندم چی به ذهنم میرسید!
    ولی در مورد خودم مثلا میتونم از خونواده ام پول قرض کنم که یه سیستم و مودم داشته باشم
    یا اینکه چون برادرم فروشگاه کامپیوتر دارن از ایشون سیستم بگیرم
    میتونم هم پیش خودش یه مدت کار کنم که وضعم بهتر بشه.

بعضی ها بهم میگن من صبرم زیاده برای کنار اومدن با بچه ها
    پس گزینه ی مربی مهدکودک رو هم بهش اضافه میکنم، چون مدرک تدریس برای آموزشگاه هم دارم
    گاهی واقعا از سرو کله زدن با بچه ها خیلی لذت میبرم

خیلی سوال قشنگ و جالبی بود
    آدم میفهمه توانایی هاش و استعدادهاش چیا هستن
    من از زمانی که راهنمایی بودم به کامپیوتر و انگلیسی علاقه مند شدم و بعدها رشته ی دانشگاهی ام هم یه جورایی اتفاقی کامپیوتر شد
    هرچند از دانشگاه و رتبه و گرایشم زیاد راضی نبودم ولی همیشه خداروشکر می کنم به خاطر رشته ام
    تو این اوضاع بیکاری کامپیوتر رشته ای که میتونی با یه لپتاپ حداقل خودت رو سرگرم کنی.

بعضی دوستام هستن ارشد هم خوندن ولی متاسفانه شغلی ندارند
    مثلا ارشد ریاضی، مهندسی معدن، مهندسی کشاورزی
    حق التدریسی تو دانشگاه هم که جدیدا پارتی باید داشته باشی به خصوص با مدرک ارشد
    ولی خوبی کامپیوتر اینه که به خصوص برای شهرای کوچیک یه حداقل کارایی میتونی باهاش بکنی.
    ویرایش توسط یلدا 25 : 07-29-2018 در ساعت 11:25 AM

65. 2 کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

66. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

سلام
    خیلی ممنون.
    کلا تایپیک خوبی هست بله من هم همه راهها را امتحان نکردم آدم را به فکر می اندازد تا حالا تایپیکی به این مفیدی ندیده بودم وقتی به در بسته زیاد بخوری پیش زمینه ذهنی آدم منفی میشود آدم تو ناخودآگاهش احتمال کمتری برای جواب مثبت میدهد سعی می کنم از فرصتهام بهتر استفاده کنم باز از تایپیک خوبتان تشکر می کنمو
    سلام
    خواهش میکنم آقا سعید ، امیدوارم همه زمینه های ذهنی تون رو گسترش بدهید و اون استعداد واقعی خودت رو بشناسی
    کتابی که عرض کردم رو حتما مطالعه کنید جنبه های درونی و وجودی انسان رو شناسایی میکنه

67. 2 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

68. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سایه هستی نمایش پست ها
    منم میرم دنبال مجوز مهد کودک و بعد مجوز رو اجاره میدم چون فعلا" سرمایه ی کافی ندارم برای تاسیس مهدکودک خودمم میرم تو یه شرکت استخدام می شم (همینا فعلا" به ذهنم میرسه)
    سلام
    شما اگر مجوز مهد گرفتید میتونید با کسی شریک بشید ، مجوز و کار از شما و سرمایه از کسی دیگه باشه
    به این شکل کاری که دوست دارید رو انجام میدهید و کسب درآمد میکنید
    هیچوقت داشته های علمی تون رو به راحتی از کنارش گذر نکتید

69. 2 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

70. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط یلدا 25 نمایش پست ها
    سلام آقا سیاوش
    اول اینکه لازمه تشکر کنم بابت تاپیک قشنگ و پرمعناتون

جوابتون هم جالب بود در مورد خودتون

من اگر همه ی داشته های مالی ام رو از دست بدم
    چند تا کار می تونم انجام بدم
    می تونم توی آموزشگاههای کامپیوتر و زبان انگلیسی تدریس کنم
    میتونم توی موسسات علمی و کنکوری هم کلاس تدریس بگیرم، هر چند سرو کله زدن با بچه کنکوری ها آسون نیست!
    یا اینکه کاری مرتبط با رشته ام توی موسسات و جاهایی که نیاز دارن انجام بدم

یا اینکه به قول شما یه سیستم از کسی قرض بگیرم و بشینم باهاش کد بزنم
    البته این رو از شما یاد گرفتم نمی دونم اگه نظر شما رو در این مورد نمیخوندم چی به ذهنم میرسید!
    ولی در مورد خودم مثلا میتونم از خونواده ام پول قرض کنم که یه سیستم و مودم داشته باشم
    یا اینکه چون برادرم فروشگاه کامپیوتر دارن از ایشون سیستم بگیرم
    میتونم هم پیش خودش یه مدت کار کنم که وضعم بهتر بشه.

بعضی ها بهم میگن من صبرم زیاده برای کنار اومدن با بچه ها
    پس گزینه ی مربی مهدکودک رو هم بهش اضافه میکنم، چون مدرک تدریس برای آموزشگاه هم دارم
    گاهی واقعا از سرو کله زدن با بچه ها خیلی لذت میبرم

خیلی سوال قشنگ و جالبی بود
    آدم میفهمه توانایی هاش و استعدادهاش چیا هستن
    من از زمانی که راهنمایی بودم به کامپیوتر و انگلیسی علاقه مند شدم و بعدها رشته ی دانشگاهی ام هم یه جورایی اتفاقی کامپیوتر شد
    هرچند از دانشگاه و رتبه و گرایشم زیاد راضی نبودم ولی همیشه خداروشکر می کنم به خاطر رشته ام
    تو این اوضاع بیکاری کامپیوتر رشته ای که میتونی با یه لپتاپ حداقل خودت رو سرگرم کنی.

بعضی دوستام هستن ارشد هم خوندن ولی متاسفانه شغلی ندارند
    مثلا ارشد ریاضی، مهندسی معدن، مهندسی کشاورزی
    حق التدریسی تو دانشگاه هم که جدیدا پارتی باید داشته باشی به خصوص با مدرک ارشد
    ولی خوبی کامپیوتر اینه که به خصوص برای شهرای کوچیک یه حداقل کارایی میتونی باهاش بکنی.

سلام
    یلدا خانم همین الان هم قادر هستید از این توانایی ها استفاده کنید
    واقعا لازم نیست آدم به صفر برسه تا از استعدادهایش استفاده مفید داشته باشه

71. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

72. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

سلام
    یلدا خانم همین الان هم قادر هستید از این توانایی ها استفاده کنید
    واقعا لازم نیست آدم به صفر برسه تا از استعدادهایش استفاده مفید داشته باشه
    سلام مجدد
    حرفتون درسته آقا سیاوش
    الان هم دارم ازشون تا حدودی استفاده می کنم
    البته از پارسال که اون ماجرای کارآموزم پیش اومد و کلاس رو کنسل کردم دیگه سراغ تدریس نرفتم
    ولی نخواستم هم برای همیشه کنارش بذارم
    بالاخره همه جا آدم های مختلف هستن و سعی کردم اشتباهی که خودم مرتکب شدم رو اصلاح کنم

برای تدریس کنکوری ها هم راستش چون از مهر تا آخر خرداد باید هر هفته با بچه ها باشی یه مقدار آسون نیست
    نمیشه راحت چند روزی جایی رفت
    و یه قمدار هم وقت گیر هستش و حساسیتشم بالاست به خاطر کنکورشون

یه بار هم خواستم انفورماتیک یه موسسه ی آموزشی بشم
    حقوقش کم بود
    بابام گفت همین پول رو من ماهیانه بهت میدم ولی خودت رو اذیت نکن
    شرایطش هم آسون نبود
    ثلا صبح تا ظهر باید میرفتم بعد ناهار نمیدادن باید میومدم خونه برای ناهار و استراحت
    بعد دوباره میرفتم تا شیش و هفت غروب
    گاهی جمعه ها هم باید میرفتم
    علاوه بر این ها تعطیلی هم نداشت و گفتن هر وقت ما آموزشگاه باشیم شما هم باید برای ثبت اطلاعات حضور داشته باشید
    بعد هم قرارداد یک ساله و سفته هم باید میدادم تا یک سال نه میتونستم جایی دیگه برم سرکار یا ازمون استخدامی اینها هم قبول میشدم نباید میرفتم!
    خلاصه شرایطش مناسب نبود
    مصاحبه رو قبول شدم ولی نرفتم

برای بعضی بچه های فامیل هم توی درس هاشون گاهی رفع اشکال میکنم البته رایگان هست و گاهی هم میان خونه مون شام هم مهمونن
    یکیشون می گفت معلمون هم به خوبی تو درسو بهم نگفته
    واقعا خیلی مهمه آدم شیوه های تدریس رو به درستی بلد باشه
    به خاطر شیوه های نادرست بعضی معلم ها خیلی از بچه ها از درس هایی مثل ریاضی و عربی این ها بدشون میاد.

73. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

74. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

سلام مجدد
    حرفتون درسته آقا سیاوش
    الان هم دارم ازشون تا حدودی استفاده می کنم
    البته از پارسال که اون ماجرای کارآموزم پیش اومد و کلاس رو کنسل کردم دیگه سراغ تدریس نرفتم
    ولی نخواستم هم برای همیشه کنارش بذارم
    بالاخره همه جا آدم های مختلف هستن و سعی کردم اشتباهی که خودم مرتکب شدم رو اصلاح کنم

برای تدریس کنکوری ها هم راستش چون از مهر تا آخر خرداد باید هر هفته با بچه ها باشی یه مقدار آسون نیست
    نمیشه راحت چند روزی جایی رفت
    و یه قمدار هم وقت گیر هستش و حساسیتشم بالاست به خاطر کنکورشون

یه بار هم خواستم انفورماتیک یه موسسه ی آموزشی بشم
    حقوقش کم بود
    بابام گفت همین پول رو من ماهیانه بهت میدم ولی خودت رو اذیت نکن
    شرایطش هم آسون نبود
    ثلا صبح تا ظهر باید میرفتم بعد ناهار نمیدادن باید میومدم خونه برای ناهار و استراحت
    بعد دوباره میرفتم تا شیش و هفت غروب
    گاهی جمعه ها هم باید میرفتم
    علاوه بر این ها تعطیلی هم نداشت و گفتن هر وقت ما آموزشگاه باشیم شما هم باید برای ثبت اطلاعات حضور داشته باشید
    بعد هم قرارداد یک ساله و سفته هم باید میدادم تا یک سال نه میتونستم جایی دیگه برم سرکار یا ازمون استخدامی اینها هم قبول میشدم نباید میرفتم!
    خلاصه شرایطش مناسب نبود
    مصاحبه رو قبول شدم ولی نرفتم

برای بعضی بچه های فامیل هم توی درس هاشون گاهی رفع اشکال میکنم البته رایگان هست و گاهی هم میان خونه مون شام هم مهمونن
    یکیشون می گفت معلمون هم به خوبی تو درسو بهم نگفته
    واقعا خیلی مهمه آدم شیوه های تدریس رو به درستی بلد باشه
    به خاطر شیوه های نادرست بعضی معلم ها خیلی از بچه ها از درس هایی مثل ریاضی و عربی این ها بدشون میاد.
    کار کردن به اون شکل واقعا دور از انصافه
    بعضی از کارفرمایان فکر میکنند اگر کسی واسشون کار میکنه گماشته شون هستش
    سعی کنید یه کار بهتر جستجو کنید ، درآمد رو اگر فاکتور بگیریم در اجتماع بودن و آموزه های جدید رو یادگرفتن بسیار بهتر از یکجا ثابت بودن هستش

75. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

76. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3893
    تشکـر
    301
    تشکر شده 312 بار در 207 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام
    شما اگر مجوز مهد گرفتید میتونید با کسی شریک بشید ، مجوز و کار از شما و سرمایه از کسی دیگه باشه
    به این شکل کاری که دوست دارید رو انجام میدهید و کسب درآمد میکنید
    هیچوقت داشته های علمی تون رو به راحتی از کنارش گذر نکتید
    سلام
    اگه کسی رو به عنوان شریک بتوونم پیدا کنم که خوب خیلی عالیه ، شاید تا دو ماه دیگه بتوونم موافقت اصولی رو بگیرم ولی خوب پیدا کردن شریک هم کار راحتی نیست
    امضای ایشان
    اگر می خواهید قوی باشید صبر پیشه کنید ، فهیم باشید و عاقل .
    هر کسی می تواند گستاخ باشد اما قدرت واقعی در محبت و ادب نهفته است.

77. کاربران زیر از سایه هستی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

78. بالا | پست 44

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

کار کردن به اون شکل واقعا دور از انصافه
    بعضی از کارفرمایان فکر میکنند اگر کسی واسشون کار میکنه گماشته شون هستش
    سعی کنید یه کار بهتر جستجو کنید ، درآمد رو اگر فاکتور بگیریم در اجتماع بودن و آموزه های جدید رو یادگرفتن بسیار بهتر از یکجا ثابت بودن هستش

بله واقعا
    من هم راستش از بیکاری خوشم نمیاد
    هر جایی باشم یه جوری خودمو سرگرم میکنم
    و خب ترجیح میدم عمرم با انجام کارای مفید و خوب بگذره ولی به شرطی که ارزشش رو داشته باشه

حرفتون متین هست
    من هم تجربه ی کاری رو خیلی قبول دارم و همچنین حضور توی اجتماع
    اما خب باید حقوقش هم جوری باشه که ارزششو داشته باشه
    حالا بیمه هم نمیدادن!
    وقتی بهشون گفتم چرا بیمه نمیکنید پرسنل رو
    گفتن ما اینجا درآمد چندانی نداریم که بخوایم بچه ها رو بیمه کنیم
    از طرفی هم اینو درست گفتن درآمدشون زیاد نبود و چون ساختمونشون هم دو تا شعبه توی مرکز شهر داشت و اجاره هاشون بالا بودن دیگه نمیتونستن زیاد به این چیزا توجه کنند

تدریس توی آموزشگاه هم به خصوص شهرای کوچیک درآمد چندانی نداره
    دولت دوسال پیش طرحی رو تو مجلس تصویب کرد مبنی بر رسمی شدن مدرس های آموزشگاه های آزاد
    ولی ما که هنوز ندیدیم اجرا شدنش رو، مثل خیلی حرفای دیگه که زدند و هیچوقت به عمل نرسوندن!

چون نیروی کار و جوون توی جامعه خیی زیاده ، کارفرماها هم بعضی هاشون سوع استفاده میکنند
    دوستم توی یه آموزشگاه تو شهرمون تدریس میکرد
    یه دوره برای یه سری دانشجو برگزار کرده بود و قرار بوده که نصف شهریه رو مدیر آموزشگاه به دوستم بدن
    بعد پایان دوره حدود یک چهارم بهشون داده بودن از اون شهریه ها!
    دوستم هم به مدیرش که یه خانوم بود گفته بودن خانوم فلانی قرارمون یه چیز دیگه بود چرا این شکلی ؟
    با وقاحت تمام گفته بود مدرکی ازم داری که این حرفو زدم؟ اگه داری برو شکایت کن!
    خداروشکر آموزشگاهش جمع شد
    بعضی چیزارو تا آدم به چشم خودش نبینه بی وجدانی یه عده رو باورش نمیشه
    دوستم هم گفته بود وقتی شما اینجوری شخصیت تون رو زیر سوال میبرید و حرف خودتونو بی ارزش میکنید منم نمیرم جایی شکایت کنم
    حالا خانومه از این خشکی مذهبی ها بود دوستم میگفت اخر هفته سفره ی نذری داره و فلان!!!
    یه عده علاوه بر خراب کاری و پایمال کردن حق بقیه وجهه ی دین رو هم برای مردم خراب میکنن

چند ماه پیش از طرف یکی از دوستام به عنوان کارشناس کامپیوتر تو یه دفتر قضایی وابسته به دادگستری معرفی شدم
    بعد که کارفرما و دادگستری صلاحیت من رو تایید کردند
    حالا این همه مدت طول کشیده هنوز تاییدیه ها رو ندادن و کد شغلی رو نفرستادن
    کارفرما دفترخانه دارند و یه جایی رو برای این کار تو ساختمونشون در نظر گرفته بودن از مهرماه هم کل تجهیزات رو آماده کرده بودن
    مسئول آی تی مرکز استان هم دفتر ایشون رو تایید کرده بودن اول
    بعد یه مدت اومدن گفتن نه اینجا چون پله میخوره مردم سختشونه بیان برن باید یه جایی باشید که پله نداشته باشه!
    نه که خیلی به فکر مردم هستن!

این بنده ی خدا هم 5 ماهی میشه ماهی 1400 اجاره میدن بابت ساختمون جدید
    میگفتن هر هفته بهشون زنگ میزنم میگن حالا میایم!
    چند روز پیش از مرکز استان راه افتادن بعد سر ظهری زنگ زدن ما داریم میایم!
    بعد که رفتیم اونجا آقاهه جوری لم داده بود انگاری روی کاناپه ی خونه شون نشسته!
    بعد هم مثلا انتقاد کرد که یه دستگاه پرینتر دیگه باشه بهتره! و آی پی این ها رو که دادگستری باید بده ما روی سیستم ها وارد کنیم
    بعد هم قرار شد یه روز دیگه بیان برای افتتاحیه
    کلا ما همچین مملکتی داریم
    کار یک ماه رو یک سال کشش میدن!
    حالا مسئول دفتر به من گفتن با مسئول آی تی دادگستری شهر حرف بزنم که زودتر افتتاح کنن.
    خودتون دیگه خیلی تجربه دارید تو اوضاع و روال کارهای اداری تو ایران که به چه شکلی هستش.
    خیلی جاها داغون داغون!

یکی از اقوام توی شهرداری حراست بودن
    حقوق دریافتی ایشون رو کارفرما 1300 داده بودن
    بعد چون کارت به اسم خودشون تو شهرداری ثبت شده بود هر ماه حقوق که میومد براشون پیامک واریزی میومدش
    اونوقت مبلغی که شهرداری میداده 2500 بوده!
    بعد هم که اعتراض کرده بودن گفته بودن ما پول برق خیلی میدیم و برامون نمیصرفه!
    حتی اون هم چند ماه یک بار بهشون حقوق میدادن!
    ویرایش توسط یلدا 25 : 07-29-2018 در ساعت 03:20 PM

79. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

80. بالا | پست 45

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

بله واقعا
    من هم راستش از بیکاری خوشم نمیاد
    هر جایی باشم یه جوری خودمو سرگرم میکنم
    و خب ترجیح میدم عمرم با انجام کارای مفید و خوب بگذره ولی به شرطی که ارزشش رو داشته باشه

حرفتون متین هست
    من هم تجربه ی کاری رو خیلی قبول دارم و همچنین حضور توی اجتماع
    اما خب باید حقوقش هم جوری باشه که ارزششو داشته باشه
    حالا بیمه هم نمیدادن!
    وقتی بهشون گفتم چرا بیمه نمیکنید پرسنل رو
    گفتن ما اینجا درآمد چندانی نداریم که بخوایم بچه ها رو بیمه کنیم
    از طرفی هم اینو درست گفتن درآمدشون زیاد نبود و چون ساختمونشون هم دو تا شعبه توی مرکز شهر داشت و اجاره هاشون بالا بودن دیگه نمیتونستن زیاد به این چیزا توجه کنند

تدریس توی آموزشگاه هم به خصوص شهرای کوچیک درآمد چندانی نداره
    دولت دوسال پیش طرحی رو تو مجلس تصویب کرد مبنی بر رسمی شدن مدرس های آموزشگاه های آزاد
    ولی ما که هنوز ندیدیم اجرا شدنش رو، مثل خیلی حرفای دیگه که زدند و هیچوقت به عمل نرسوندن!

چون نیروی کار و جوون توی جامعه خیی زیاده ، کارفرماها هم بعضی هاشون سوع استفاده میکنند
    دوستم توی یه آموزشگاه تو شهرمون تدریس میکرد
    یه دوره برای یه سری دانشجو برگزار کرده بود و قرار بوده که نصف شهریه رو مدیر آموزشگاه به دوستم بدن
    بعد پایان دوره حدود یک چهارم بهشون داده بودن از اون شهریه ها!
    دوستم هم به مدیرش که یه خانوم بود گفته بودن خانوم فلانی قرارمون یه چیز دیگه بود چرا این شکلی ؟
    با وقاحت تمام گفته بود مدرکی ازم داری که این حرفو زدم؟ اگه داری برو شکایت کن!
    خداروشکر آموزشگاهش جمع شد
    بعضی چیزارو تا آدم به چشم خودش نبینه بی وجدانی یه عده رو باورش نمیشه
    دوستم هم گفته بود وقتی شما اینجوری شخصیت تون رو زیر سوال میبرید و حرف خودتونو بی ارزش میکنید منم نمیرم جایی شکایت کنم
    حالا خانومه از این خشکی مذهبی ها بود دوستم میگفت اخر هفته سفره ی نذری داره و فلان!!!
    یه عده علاوه بر خراب کاری و پایمال کردن حق بقیه وجهه ی دین رو هم برای مردم خراب میکنن

چند ماه پیش از طرف یکی از دوستام به عنوان کارشناس کامپیوتر تو یه دفتر قضایی وابسته به دادگستری معرفی شدم
    بعد که کارفرما و دادگستری صلاحیت من رو تایید کردند
    حالا این همه مدت طول کشیده هنوز تاییدیه ها رو ندادن و کد شغلی رو نفرستادن
    کارفرما دفترخانه دارند و یه جایی رو برای این کار تو ساختمونشون در نظر گرفته بودن از مهرماه هم کل تجهیزات رو آماده کرده بودن
    مسئول آی تی مرکز استان هم دفتر ایشون رو تایید کرده بودن اول
    بعد یه مدت اومدن گفتن نه اینجا چون پله میخوره مردم سختشونه بیان برن باید یه جایی باشید که پله نداشته باشه!
    نه که خیلی به فکر مردم هستن!

این بنده ی خدا هم 5 ماهی میشه ماهی 1400 اجاره میدن بابت ساختمون جدید
    میگفتن هر هفته بهشون زنگ میزنم میگن حالا میایم!
    چند روز پیش از مرکز استان راه افتادن بعد سر ظهری زنگ زدن ما داریم میایم!
    بعد که رفتیم اونجا آقاهه جوری لم داده بود انگاری روی کاناپه ی خونه شون نشسته!
    بعد هم مثلا انتقاد کرد که یه دستگاه پرینتر دیگه باشه بهتره! و آی پی این ها رو که دادگستری باید بده ما روی سیستم ها وارد کنیم
    بعد هم قرار شد یه روز دیگه بیان برای افتتاحیه
    کلا ما همچین مملکتی داریم
    کار یک ماه رو یک سال کشش میدن!
    حالا مسئول دفتر به من گفتن با مسئول آی تی دادگستری شهر حرف بزنم که زودتر افتتاح کنن.
    خودتون دیگه خیلی تجربه دارید تو اوضاع و روال کارهای اداری تو ایران که به چه شکلی هستش.
    خیلی جاها داغون داغون!

یکی از اقوام توی شهرداری حراست بودن
    حقوق دریافتی ایشون رو کارفرما 1300 داده بودن
    بعد چون کارت به اسم خودشون تو شهرداری ثبت شده بود هر ماه حقوق که میومد براشون پیامک واریزی میومدش
    اونوقت مبلغی که شهرداری میداده 2500 بوده!
    بعد هم که اعتراض کرده بودن گفته بودن ما پول برق خیلی میدیم و برامون نمیصرفه!
    حتی اون هم چند ماه یک بار بهشون حقوق میدادن!
    سلام
    بله به نظر منم واسه کاری زمان بگذارید که ارزشش رو داشته باشه هرچند باید از کم شروع کرد
    در مورد بیمه میتونید بصورت خویش فرما برای خودتون بیمه رد کنید

81. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

82. بالا | پست 46

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

سلام
    بله به نظر منم واسه کاری زمان بگذارید که ارزشش رو داشته باشه هرچند باید از کم شروع کرد
    در مورد بیمه میتونید بصورت خویش فرما برای خودتون بیمه رد کنید

سلام
    متشکرم آقا سیاوش
    حرفتون متین هست، موافقم
    بله بیمه ی خویش فرما هم خوبه ولی به شرطی که حقوق دریافتی اونقدری باشه که این کار به صرفه تر باشه.

83. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

84. بالا | پست 47

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30434
    تشکـر
    199
    تشکر شده 452 بار در 246 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام
    اول با پول یارانه م میرم نمدمیخرم چون ارزونه ولی وسایلی که میتونی باهاش درست کنی تنوعشون خیلی زیاده میتونی تو خرازیا.کتابفروشیا.عروسک واسباب بازی فروشیا و حتی تو مغازه های سیسمونی بچه بفروشیشون.
    با پول حاصل از اون کلاسای هنری دیگه رو ثبتنام میکنم مثل نقاشی
    و بعدنقاشی اموزش میدم یاتابلوهامومیفروشم.
    از درامداینا همه ی وسایل مربوط به خیاطی رو میخرم و خیاطی میکنم.
    یا مربی بشم و گلدوزی و پته و ربان دوزی و...رو اموزش میدم
    امضای ایشان
    جوری عاشقتم که

انگار دنیا فقط همین یه مرد رو داره

85. کاربران زیر از hamideh banoo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

86. بالا | پست 48

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط hamideh banoo نمایش پست ها
    اول با پول یارانه م میرم نمدمیخرم چون ارزونه ولی وسایلی که میتونی باهاش درست کنی تنوعشون خیلی زیاده میتونی تو خرازیا.کتابفروشیا.عروسک واسباب بازی فروشیا و حتی تو مغازه های سیسمونی بچه بفروشیشون.
    با پول حاصل از اون کلاسای هنری دیگه رو ثبتنام میکنم مثل نقاشی
    و بعدنقاشی اموزش میدم یاتابلوهامومیفروشم.
    از درامداینا همه ی وسایل مربوط به خیاطی رو میخرم و خیاطی میکنم.
    یا مربی بشم و گلدوزی و پته و ربان دوزی و...رو اموزش میدم

سلام
    ایده خوبی میتونه باشه. خیاطی، هرکسی علاقه و حوصله وسلیقه اش رو نداره
    انسان هر کاری که انجام میده باید در اون کار بهترین باشه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)