نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: سرد شدن همسر

2497
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38971
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سرد شدن همسر

با سلام.خانمی 36 ساله و متاهل و شاغل هستم.پارسال با آقایی که یکی از دوستان معرفی کرده بودن به صورت سنتی عقد کردیم.یک ماه بعد از عقد مادرم رو که مدت طولانی بیمار بود رو از دست دادم.سه ماه بعد از عقد بدون مراسم عروسی رفتیم سر خونه و زندگی خودمون.حدود دو هفته هست که جنینم رو از دست دادم.مشکل من در مورد رابطه من و همسرم هست.همسرم مرد آروم و درون گرایی هست.برعکس من که برون گرا هستم.پارسال بعد از فوت مادرم من متوجه تغییر رفتارش شدم و بعد از صحبت باهاش فهمیدم که به قول خودش از زندگی سرد شده.سریعا بساط این رو فراهم کردم که بریم خونه خودمون.زیر یک سقف رفتن باعث شد رفتارش خیلی عوض بشه و گرم بشه و ...خلاصه زندگی خوش و خرم شد...پریشب دوباره باهاش حرف زدم راجع به اینکه رفتارش سرد شده و عوض شده و اون گفت که نسبت به زندگی سرد شده...دلایلش رو ازش پرسیدم که خب دلایلی برای خودش داشت.یکیش این بود که میگفت من حس می کنم دارم بار زندگی رو تنهایی به دوش می کشم.ایشون کارش آزاد هست و این روزها مثل خیلیهای دیگه اوضاع کارش حسابی بهم ریخته و این حسابی ناراحت و کلافه ش کرده.خلاصه گفت تو هیچ نظری راجع به زندگی نمیدی و اینا.این درحالی هستش که من از وقتی عقد کردیم حتی یه قرون هم ازش نگرفتم و خودش هم چیزی پرداخت نکرده.البته من شاغل هستم و باز هم البته مثل خیلی از شرکتهای دیگه اوضاع مالی شرکت ما هم خراب هست و البته ایشون هم این رو میدونه ولی خب هیچ باری از من نپرسیده که آیا پولی توی کیفت هست یا نه؟!ولی درمورد تاکین هزینه های زندگی هیچ موقع کم نگذاشته.به مناسبت تولد و عیدی هم هدیه تهیه کرده.
    دیشب داشتم فکر می کردم هر بحرانی توی زندگیمون بوده که حال من رو بد کرده ایشون بعدش از زندگی سرد شده!مثل فوت مامانم که من داغون بودم و مثل سقط جنین ناخواسته که من حالم خراب شد و ...یعنی من هیچ موقع فرصت نکردم خودم رو بعد از اتفاقات ریکاور کنم.چون باید به جمع کردن زندگی می پرداختم!
    یکی از مسائلی که میگفت تو نظری نمی دی در موردش مساله مهاجرت هست.یک هفته س که ایشون حرف مهاجرت رو میزنه و خب من با توجه به اوضاع بدی که داشتم فقط حرفهاش رو گوش کردم.دیروز میگفت تو هیچ اشتیاقی برای مهاجرت نداری و هیچی در موردش نمیگی.بهش گفتم خب تو تازه یه هفته س گفتی و منم که خونه نشینم.حالم خرابه.چه کاری باید می کردم؟!وایسا حالم بهتر بشه منم اطلاعات جمع می کنم در موردش.
    الان واقعا نمی دونم چه کنم!؟کلافه م و وامونده...دلم میخواد ول کنم برم.هیچ انگیزه ای برای هیچ چیزی ندارم.من کلا زنی هستم که مستقل هستم.دو هفته درگیر سقط جنین بودم با خونریزی زیاد و ...حال بد.ولی غرغر نکردم.لوس بازی درنیاوردم.و البته همین باعث شده که احتمالا ایشون عمق حال بد من رو درک نکنه...خیلی ویرانم.همش بغض دارم...برای همین امروز دیگه اومدم سرکار.گفتم بیام توی محیط کارم حالم شاید بهتر بشه.با اینکه هنوز برای سقط جنینم مرخصی استعلاجی داشتم.
    مادرم که فوت کرده و البته من خیلی بابتش عذا دار هستم و غصه دارم.خواهر هم ندارم.خاله م هم ایران نیست و دلم نمیخواد راجع به این مسائل با دوستهام حرف بزنم.
    دلم میخواد دلگرم بشم به زندگی.و البته در کنارم همسرم هم دلگرم بشه...ولی واقعا نمی دونم چه کنم...شاید باید مدت بیشتری از سقطم بگذره تا فشارهای روحی و جسمی که بهم اومده کمتر بشه ولی خب نمی دونم تا اون موقع میزان یخ زدگی همسرم چقدر میشه!!!!
    البته پریشب کللللی باهم حرف زدیم در این زمینه و من بهش گفتم من واقعا حس حمایت از تو نمی گیرم.ولی دلم میخواد زندگیمون درست بشه.بهش گفتم ما باید باهم حرف بزنیم در مورد مسائل زندگیمون.اونم قبول داشت ولی خب من واقعا ناراحتم و دلم میخواد به صورت عملی یه کاری بکنم و فقط تئوری حرف نزنیم...
    ممنون میشم اگه بتونین کمکم کنین...

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : سرد شدن همسر

رفتارهایی که شوهرتان را سرد میکند

حس نا امیدی به شوهر
    هیچ وقت از همسرتان نا امید نشوید اگر شدید هر گز این حس نا امیدی را به وی منتقل نکنید .
    مردها عاشق این هستند که فرد اول خانه باشند اگر هر کسی در خانواده مشکلی دارد.
    آنها وظیفه اصلی خود میدانند که مهمترین نقش را در حل این مشکل ایفا کنند .
    و وظیفه یک زن خوب اینه که همیشه به شوهرش امید و ایمان داشته باشه.
    و این حس رو به وی منتقل کنه ، اگر سایرین از یک مرد نا امید شوند .
    اعتماد به نفس آن مرد به شدت سقوط کرده و باعث میشود نسبت به مسئولیتهای خود دلسرد شود.

مقایسه نکنید
    هیچ وقت شوهرتان را با شوهر خواهر، با شوهر همکار یا دوست و ... قیاس نکنید .
    همانطور که شما از قیاس شدن با سایر زنان توسط شوهرتان خوش احوال نخواهید شد برای مردان اینگونه است.

مسخره نکنید
    خواسته ها و برنامه های شوهرتان را به سخره نگیرید ،شاید رسیدن به این اهداف از نظر شما غیر ممکن باشد.
    اما نباید رویاهای همسرتان را به سخره بگیرید

مثل بچه ها با شوهرتان رفتار نکنید
    این چیه پوشیدی؟ اینا چین خریدی؟ باز اینو پوشیدی، مگه نگفتم...،خب بسه دیگه،باز یادت رفت ، خوبه حالا ...،
    تو از این حرفا زیاد میزنی و ... عباراتی که هر یک همانند تیری بر روح و ذهن مردان از جانب شما پرتاب میشود.
    بی دلیل نیست شورهتان بعد از ساعت کاری تمایلی برای بازگشت به منزل ندارد.

فقط کنار شما باید به آرامش برسد.
    باید رفتار شما به نحوی باشد که شوهرتان در کنار شما احساسات زیر را تجربه نکند :

• حس آرامش
    • حس اقتدار
    • اعتماد به نفس
    • حس مسئولیت پذیری
    • حس مرد بودن
    • احساس سیر بودن جنسی(نه سیراب بودن)

برای این منظور، به وی احترام بگذارید در خلوت میتوانید از او انتقاد کنید اما در جمع از او حمایت کنید.
    بین انتقاد و اعتراض تفاوت قائل شوید، به خلوت او احترام بگذارید، در مقابل فرزندان او را بزرگ جلوه دهید.
    قدردانی کنید، اینکه روزی صدبار به او بگوئید دوستش دارید آنچنان برای مردان بعد از ازدواج پر اهمیت نیست .
    مردها دوست داشتن را بیشتر در عمل درک میکنند.
    برای همین یک غذای خوشمزه برای مردان ارزش هزاران بار گفتن دوست دارم را برای آنها تداعی میکند .
    به او تکیه کنید و با او مشورت کنید ، ( هر چند که اکثر این رفتارها متقابل است.
    اما بکار گیری این رفتار ها به نفع شما خانم ها هم هست چرا که مردها این رفتار ها را در نظر خواهند داشت .
    وقتی یک مرد لحظه شماری میکند برای اتمام ساعت کاری و بازگشت به خانه یعنی شما بعنوان یک زن موفق بوده اید
    انتظاراتتان متناسب با توانایی مردها باشد
    مردها نه فال گیر هستند و نه قابلیت ذهن خوانی دارند، مغز مردها به گونه ای نیست .
    که روی چند موضوع همزمان تمرکز کند ، پس خواسته ها و انتظاراتتان را صریح و مستقیما مطرح کنید .
    قانون مردها در بیان خواسته ها اینست ، اگر چیزی بخواد خودش میگه و البته که خواسته شما باید متناسب با وضعیت و توانایی همسرتان باشد.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد