نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: حساس و زود رنج بودن زنم کلافه ام کرده

2486
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34656
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

حساس و زود رنج بودن زنم کلافه ام کرده

با سلام خدمت شما بند مردی 33 ساله هستم که مدت سه سال است که ازدواج کردم همسرم دو سال از خودم بزرگتر است ،

(بنده قبل از ازدواج مشکلات افسردگی داشتم که که سه سال دارو مصرف کردم و خوب شدم) متاسفانه همسرم بسیار حساس و زود رنج است و هرچی که باهاش حرف میزنم ، حتی گاهی وقتا به شدت جنگ و دعوا میکنیم که این رفتارهاشو کنار بذاره اما اصلا تاثیر نداره ...مثلا به رفتارهای پدر و مادر من و برخوردشون حساس اگر چیزی بشنوه مثلا گوش و کنایه یا چیزی ، وقتی برگردیم خونه دونه به دونه همه رو ضبط کرده میاره و برای من پخش میکنه !!! ...مثلا میگه مامانت زیاد با من احوالپرسی نکرد یا اسکان کوچیکه چای رو برای من آورد ،البته با بقیه آدمها هم اینطوریه اما با خانواده من بیشتر ! هر چی بهش میگم گیرم تو راست میگی ، تو که اصلا با اونها زندگی نمیکنی ، هفته ای یکبار اونها رو میبینی نباید برات اهمیتی داشته باشه ، بیا لااقل اگر قراره با هم بحث کنیم راجع به مسایل مهم تر زندگی صحبت کنیم نه این مسائل بی اهمیت ...بخدا کلافه ام کرده ...دو روز تصمیم میگیره که رفتارشو کنار بذاره ، اما بعد از دو روز دوباره اگر رفتاری از کسی ببینه چنان خودش و من رو درگیر این چیزهای بی مورد میکنه که میگم خوشبحال کسی که جدا شد ....کاری بهم کرده که دوباره داروی افسردگی مصرف میکنم و اختلال وسواسی پیدا کردم ، واقعا در محل کار بازدهی کارم رو پایین آورده ،وقتی هم که باهم دعوا میکنیم به من میگه تو دیوانه ای نه من ! مشکل دومی هم که همسر من داره اینه که دائم در حال مقایسه خانواده من با خانواده خوشه مثلا اگر خانواده خودش یک وعدع ناهار مارو دعوت میکنه انتظار داره حتما خانواده من هم مارو دعوت کنه اونوقت اگر دعوت نکنن ناراحت میشه اما این ناراحتی رو چند روز بعد نشون میده .....ایشون حاضر نیست به مشاوره هم بیاد ...حتی اگر هم به مشاوره بیاد حرفشون رو گوش میکنه اما واسه دو روز !!! ...خواهشا بگید چکار کنم ....
    ویرایش توسط farid65 : 07-31-2018 در ساعت 11:30 AM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : حساس و زود رنج بودن زنم کلافه ام کرده

برخورد با افراد حساس

خصوصیات افراد خیلی حساس شبیه به افراد درونگرا است.
    درست مثل افراد درونگرا، این افراد هم نیاز به تنهایی دارند.
    آنها گاهی به راحتی از کوره در می روند یا احساساتشان به جوش می آید و گریه شان می گیرد.
    نسبت به درد سریع واکنش می دهند، از حالات دیگران خیلی زود تاثیر می پذیرند .
    و... این افراد سیستم عصبی بسیار حساس تری دارند که وضعیتی فیزیولوژیکی و در عین حال روانی است.
    اصولاً افراد بیش از حد حساس نسبت به محرک های خارجی (صدا، تصویر یا حتی لرزش ها) حساس تر هستند.
    جالب است بدانید که سیستم دفاعی بدن آنها به گونه ای است که به هوا، خوراکی ها و برخی مواد حساسیت دارند.
    و در واقع این آلرژی یا حساسیت به همه چیز، یک وضعیت عمومی بدنی برایشان به حساب می آید نه صرفا روحی.
    نمی توان گفت بیش از حد حساس بودن بد، خوب، سالم یا ناسالم است.
    این هم یک نوع روحیه است. و هرچقدر بیشتر درمورد افراد حساس بدانید، بهتر می توانید.
    با این افراد و موقعیت های دور و برتان کنار بیایید.
    آنها ویژگی های بسیار مثبتی هم دارند که در دیگران ممکن است وجود نداشته باشد.
    مثلا دل رحم تر هستند، عاطفی ترند، می توانند اطلاعات را عمیقاً پردازش کنند و تمرکز بهتری دارند.
    در کارهایی که نیازمند دقت، سرعت و جزئیات است مهارت دارند.
    شدیدا وظیفه شناس هستند.
    نیمکره راست مغزشان قوی تر است و این یعنی خلاق تر هستند.
    آنها می توانند فکر دوستان و اعضای خانواده شان را هم بخوانند.
    حتی می توانند شخصیت و خصوصیات افراد غریبه را هم تشخیص دهند.

افرادی که بسیار حساس هستند، تا می توانند از افراد تند و ناملایم دوری می کنند.
    اگر فردی عصبی و تهاجمی هستید و زود شروع به فریاد زدن می کنید.
    این را بدانید که نمی توانید در رابطه با افراد حساس به سرانجام خوبی برسید.

البته توصیه ما به شما این نیست که به طور کامل انتقاد کردن را کنار بگذارید.
    گاهی اوقات انتقاد کردن بسیار ضروری است، اما سعی کنید به طور مداوم از او انتقاد نکنید.
    هر چه از او بیشتر انتقاد کنید، او نیز از شما بیشتر دوری می کند.

افرادی که بسیار حساس هستند، با عواطف و احساسات خود فکر می کنند؛ به خصوص در روابط شان.
    هر چه در برابر همسر حساسخود رمانتیک تر رفتار کنید، او بیشتر شما را دوست خواهد داشت.

اگر با یک خانم حساس و نازک نارنجی طرفید یا ازدواج کرده اید و قصد دارید همه عمر در کنار او بمانید، باید برای کم کردن تنش ها تلاش کنید.
    شما قطعا بعد از مدتی می دانید که خط قرمزهای همسرتان کجاست و چه رفتارهایی او را از کوره در می برد، پس با دم شیر بازی نکنید.

بسیاری از غرولندهای خانم های حساس به دلیل ترس از نشنیده شدن اتفاق می افتد.
    او شما را تهدید می کند و از همان اول با توپ پر سراغ تان می آید تا بهتر شنیده شود.
    اگر از همان آغاز به او نشان دهید که حرف هایش را می شنوید.
    و قصد برآورده کردن خواسته های منطقی او را دارید، دیگر دلیلی برای غر زدن باقی نمی ماند.

در صورتی که می بینید خواسته همسرتان قابل اجرا شدن نیست، خودتان را به بی تفاوتی نزنید.
    با او در این مورد صحبت کنید و دلایل تان را بگویید.
    شاید در جریان این بحث ها شما قانع شدید و اگر هم نشدید لااقل دلایل مخالفت تان را با او در میان گذاشته اید و به بی خیالی متهم نمی شوید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    تشکر شده 387 بار در 249 پست
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط farid65 نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما بند مردی 33 ساله هستم که مدت سه سال است که ازدواج کردم همسرم دو سال از خودم بزرگتر است ،

(بنده قبل از ازدواج مشکلات افسردگی داشتم که که سه سال دارو مصرف کردم و خوب شدم) متاسفانه همسرم بسیار حساس و زود رنج است و هرچی که باهاش حرف میزنم ، حتی گاهی وقتا به شدت جنگ و دعوا میکنیم که این رفتارهاشو کنار بذاره اما اصلا تاثیر نداره ...مثلا به رفتارهای پدر و مادر من و برخوردشون حساس اگر چیزی بشنوه مثلا گوش و کنایه یا چیزی ، وقتی برگردیم خونه دونه به دونه همه رو ضبط کرده میاره و برای من پخش میکنه !!! ...مثلا میگه مامانت زیاد با من احوالپرسی نکرد یا اسکان کوچیکه چای رو برای من آورد ،البته با بقیه آدمها هم اینطوریه اما با خانواده من بیشتر ! هر چی بهش میگم گیرم تو راست میگی ، تو که اصلا با اونها زندگی نمیکنی ، هفته ای یکبار اونها رو میبینی نباید برات اهمیتی داشته باشه ، بیا لااقل اگر قراره با هم بحث کنیم راجع به مسایل مهم تر زندگی صحبت کنیم نه این مسائل بی اهمیت ...بخدا کلافه ام کرده ...دو روز تصمیم میگیره که رفتارشو کنار بذاره ، اما بعد از دو روز دوباره اگر رفتاری از کسی ببینه چنان خودش و من رو درگیر این چیزهای بی مورد میکنه که میگم خوشبحال کسی که جدا شد ....کاری بهم کرده که دوباره داروی افسردگی مصرف میکنم و اختلال وسواسی پیدا کردم ، واقعا در محل کار بازدهی کارم رو پایین آورده ،وقتی هم که باهم دعوا میکنیم به من میگه تو دیوانه ای نه من ! مشکل دومی هم که همسر من داره اینه که دائم در حال مقایسه خانواده من با خانواده خوشه مثلا اگر خانواده خودش یک وعدع ناهار مارو دعوت میکنه انتظار داره حتما خانواده من هم مارو دعوت کنه اونوقت اگر دعوت نکنن ناراحت میشه اما این ناراحتی رو چند روز بعد نشون میده .....ایشون حاضر نیست به مشاوره هم بیاد ...حتی اگر هم به مشاوره بیاد حرفشون رو گوش میکنه اما واسه دو روز !!! ...خواهشا بگید چکار کنم ....
    سلام دوست گرامی
    لطفا به این پرسش ها پاسخ بدین
    ایشون وسواس بهداشتی/تمیزی ندارند؟
    ایشون یهویی تصمیم نمی گیرند کاری رو انجام بدن؟
    ایشون موقع بیکاری میتونند راحت بشینند یا باید کاری رو انجام بدن؟
    ایشون یهویی تصمیمشون عوض نمیشه؟
    ایشون از اینکه کسی باهاشون قهر کنه نمیترسن؟
    اگه کسی باهاشون قهر/قط رابطه کنه خیلی پریشون نمیشن؟

انرژی، خواب، حوصله، امیدشون چطوره؟

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34656
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از پاسختون اما ...گفتید برای مقابله با تنش ها تلاش کنم ! بارها با ملایمت و آرامی ساعت ها در طول این سه سال صحبت کردم اما حرفام عین مسکن هست بعد از یکی دو روز فراموش میشه ....بعد که نمیشه من کل آدمها رو آروم کنم به خاطر هسرم ...همسر من باید خودشو به شرایط وقف بده ، من چه کاری میتونم براش بکنم ، من ازدواج نکردم که بشم معلم اخلاق ...من ازدواج کردم که آرامش در زندگی داشته باشم ، وقتی از سر کار میام آرامش تو خونه داشته باشم به ولله به ولله این کمترین خواسته ای هست که یک مرد از زنش میخواد ....

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34656
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام وسواس بهداشت و تمیزی دارن .....دقیقا یهویی تصمیم میگیرن و کاری انجام میدن ....موقع بیکاری نه خیلی نمیتونند راحت بشینند و کاری انجام بدن ...یهویی تصمیمشون عوض میشه ...خیلی از اینکه کسی باهاشون قهر کنه ناراحت نمیشه ولی اگر از دست کسی ناراحت بشه یا حتی دعوا کنه تقریبا زود فراموش میکنه ...اگر کسی باهاشون قهر کنه یا قطع رابطه کمی ناراحت میشه .
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.D Karimi نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی
    لطفا به این پرسش ها پاسخ بدین
    ایشون وسواس بهداشتی/تمیزی ندارند؟
    ایشون یهویی تصمیم نمی گیرند کاری رو انجام بدن؟
    ایشون موقع بیکاری میتونند راحت بشینند یا باید کاری رو انجام بدن؟
    ایشون یهویی تصمیمشون عوض نمیشه؟
    ایشون از اینکه کسی باهاشون قهر کنه نمیترسن؟
    اگه کسی باهاشون قهر/قط رابطه کنه خیلی پریشون نمیشن؟

انرژی، خواب، حوصله، امیدشون چطوره؟

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    میزان امتیاز
    6

ممنون از پاسختون اما ...گفتید برای مقابله با تنش ها تلاش کنم ! بارها با ملایمت و آرامی ساعت ها در طول این سه سال صحبت کردم اما حرفام عین مسکن هست بعد از یکی دو روز فراموش میشه ....بعد که نمیشه من کل آدمها رو آروم کنم به خاطر هسرم ...همسر من باید خودشو به شرایط وقف بده ، من چه کاری میتونم براش بکنم ، من ازدواج نکردم که بشم معلم اخلاق ...من ازدواج کردم که آرامش در زندگی داشته باشم ، وقتی از سر کار میام آرامش تو خونه داشته باشم به ولله به ولله این کمترین خواسته ای هست که یک مرد از زنش میخواد ....
    کمی بالاتر چندتا پرسش مطرح کردم لطفا پاسخ بدین.

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34656
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خوابش خوبه ...اما اگر از چیزی ناراحت باشه ممکنه نخوابه ...هیجان زیادی داره ، دختر شادی بوده در خانواده یعنی دختر شلوغی هست بین برادر و خواهرهاش ....امیدش بد نیست ....این هم بگم که وقتی 20 سالش بوده پدرش رو از دست داده و خیلی وابسته به پدرش بوده و به گفته خودش تا مدت ها مریض بوده واسه پدرش .

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    میزان امتیاز
    6

سلام وسواس بهداشت و تمیزی دارن .....دقیقا یهویی تصمیم میگیرن و کاری انجام میدن ....موقع بیکاری نه خیلی نمیتونند راحت بشینند و کاری انجام بدن ...یهویی تصمیمشون عوض میشه ...خیلی از اینکه کسی باهاشون قهر کنه ناراحت نمیشه ولی اگر از دست کسی ناراحت بشه یا حتی دعوا کنه تقریبا زود فراموش میکنه ...اگر کسی باهاشون قهر کنه یا قطع رابطه کمی ناراحت میشه .
    دوست گرامی
    در مورد همسر گرامیتون وجود اختلال مطرحه، بهتره از در صمیمیت و احترام از ایشون بخواهید با شما به یک روانشناس مراجعه کنند، البته نباید بگی تو اختلال داری بیا بریم پیش روانشناس.
    عوضش اول جو صمیمی رو ایجاد کنید، مثلا یه خاطره خوب. بعد بگید مثلا .....جان، دقت کردی بعضی اتفاقا باعث شده بعضی وقتا از زندگی لذت نبریم و مشکل داشته باشیم، من ازت میخوام این مشکلا تموم بشم و هر دو تامون بیشتر احساس خوشبختی بکنم. اما به خود مشکلا هیچ اشاره ای نکنید.
    حالا ازشون بخواید به خاطر همدیگه، برید پیش یک روانشناس. اینطور نباشه که بگی شما مشکل داری پاشو بریم. نه به خاطر هر دو تون برید.
    اونجا طوری ازش حرف نزنید که فکر کنه شما دشمنش هستید. از مشکلات رابطه و زندگی بگید خودشون پیدا میکنند.
    ویرایش توسط M.D Karimi : 07-31-2018 در ساعت 12:54 PM

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34656
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

گفتم که حتی اگر پیش رواشناس بریم شاید برای چند روز اثر بذاره ...در ضمن بارها که بهش گفتم میگه پولمون زیادی کرده بریم بدیم دکتر ! ...در مورد یک اختلال صحبت کردید میشه بگید چه اختلالی هست ؟ شناختی از این اختلال دارید ؟ روانشناس چه کمکی میتونه بکنه ؟

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    میزان امتیاز
    6

گفتم که حتی اگر پیش رواشناس بریم شاید برای چند روز اثر بذاره ...در ضمن بارها که بهش گفتم میگه پولمون زیادی کرده بریم بدیم دکتر ! ...در مورد یک اختلال صحبت کردید میشه بگید چه اختلالی هست ؟ شناختی از این اختلال دارید ؟ روانشناس چه کمکی میتونه بکنه ؟
    دوست گرامی
    روانشناس فقط یه جلسه نیست
    لازمه ایشون دوره ای رو منظم برند پیششون مثلا هر هفته یا هر چند هفته یکبار.
    لازمه تشخیص مصاحبه بالینی است که توسط روانشناس یا روانپزشک صورت میگیره، با این حال در مورد ایشون وجود اختلال شخصیتی توام با اختلال اضطرابی مطرحه. دقت داشته باشید بنده تشخیص نمیدم و تشخیص بر عهده کسی است که ایشون رو ویزیت می کنند.
    روانشناس میتونه به شدت به رفع این اختلال ها و بهبود زندگیتون کمک کنه، اما نه با یه جلسه، شما ممکنه نیاز باشه چندین بار منظم مراجعه کنید. اما خبر خوب اینکه قابل حله پس اصلا نگران نشوید.
    به کارشناس ارشد روانشناسی بالینی مراجعه کنید یا دکتری. سراغ مشاور نرید.

12. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34656
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اولا که در شهر ما روانشناس خوب وجود نداره ...یک نفر هست که اون هم هر روز نیست ولی جلسه ای 90 تومن میگیره !! ...اگر یک یا دو جلسه بود میشد رفت تهران و یا جای دیگه .
    ای کاش این مشکل راحت تر حل میشد !!

13. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    میزان امتیاز
    6

اولا که در شهر ما روانشناس خوب وجود نداره ...یک نفر هست که اون هم هر روز نیست ولی جلسه ای 90 تومن میگیره !! ...اگر یک یا دو جلسه بود میشد رفت تهران و یا جای دیگه .
    ای کاش این مشکل راحت تر حل میشد !!
    دوست من
    مشکل شما اینجاست که مشکل فعلی تون رو کم اهمیت میبنید، مثلاً اگه معدتون درد میکرد، ممکن بود برید یه جای دیگه یا از نظرتون 90 تومن زیاد نباشه، در صورتی که مشکلات فعلیتون هیچ کم اهمیت تر از درد معده نیست.

14. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34656
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنونم از پاسخگویی خوبتون اما متاسفانه در فرهنگ ما جا نیافته که مردم برای مشکلات روحی باید به یک روانشناس مراجعه کنن خصوصا در شهرهای کوچک ، ولی برای درد معده و مشکلات جسمی خیلی طبیعی هست بنده به طبع معتقدم هر آدمی باید در طول سه مقطع کودکی و جوانی و میانسالی به روانشناس مراجعه کنه اما برای بعضی ها این جا نیافته ...در مورد همسر من ، دو مورد هست اولا از کجا معلوم که با مراجعه به روانشناس و کلی وقت و هزینه این مشکل حل بشه !!خب من وقتی اینطور مشکلی رو در این گروه مطرح میکنم انتظار دارم که راه حلی غیر از مراجعه به روانشناس به من ارائه بدن.

15. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    میزان امتیاز
    6

ممنونم از پاسخگویی خوبتون اما متاسفانه در فرهنگ ما جا نیافته که مردم برای مشکلات روحی باید به یک روانشناس مراجعه کنن خصوصا در شهرهای کوچک ، ولی برای درد معده و مشکلات جسمی خیلی طبیعی هست بنده به طبع معتقدم هر آدمی باید در طول سه مقطع کودکی و جوانی و میانسالی به روانشناس مراجعه کنه اما برای بعضی ها این جا نیافته ...در مورد همسر من ، دو مورد هست اولا از کجا معلوم که با مراجعه به روانشناس و کلی وقت و هزینه این مشکل حل بشه !!خب من وقتی اینطور مشکلی رو در این گروه مطرح میکنم انتظار دارم که راه حلی غیر از مراجعه به روانشناس به من ارائه بدن.
    دوست گرامی
    اینطور بود که دیگه به روانشناس و دکتر و .... نیاز نداشتیم، همه میومدن اینترنت کارشون راه میوفتاد.
    همسر گرامیتون به جلسات حضوری نیاز دارند.

از کجا معلوم اگه در درد معده داشتید و به جراحی نیاز شد، جراحی جواب بده؟ از کجا معلوم کلی پول هدر نره و تازه شیکمتون هم سوراخ نشده باشه؟

واقعیت اینه که شما قصد ندارید برای سلامت همسرتون و زندگیتون هزینه کنید، سر خودتون کلاه نزارید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)