نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: مشکلات خانوادگی

1551
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39012
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکلات خانوادگی

با سلام و خسته نباشید خدمت مشاور عزیز
    من یه دانشجوی ۲۱ ساله هستم ک حدود چهار ماهه با اقایی ۲۹ ساله ازدواج کردم و الان در دوره عقد به سر میبریم از نظر من ایشون خیلی خوبن و من از انتخابم خدارو شکر راضی هستم و کاملا ادم دست و دلباز و با محبتی هستن منو ایشون باهم خیلی خوبیم و از نظر هم کاملا مناسب و مطابق میل همدیگریم
    مشکلی ک در این بین وجود داره توقعات زیاد مادرم از ایشونه ک باعث ناراحتی بین ما میشه گرچه ک توقعاتش خارج از عرف نیست اما با توجه به وضع الان کمی نا هنجاره مثلا خرید سرویس طلا...حالا این چیزی نیس اینکه چرا با مادرم گرم صحبت نمیکنه یا چرا موقع خداحافظی کردن زود ازش رد میشه توی خانواده ی اونا زیاد ملاک نیست این چیزا و باید کم کم اماده بشه ..خلاصه ک من نمیگم مقصر مامانمه شاید هردو ..ولی خواه ناخواه این رفتارا روی رابطه ی ما تاثیر بد داره و باعث میشه از هم دور بشیم...خیلی هم شده ک این مسائل باعث دعوا و بحث و قهر من با مادرم بشه یه چیز دیگم هست اینه ک بعد هر اتفاق یا هر وقت ک ما خانه ی اونا هستیم مادرم سینجین میکنه منو ک ریز ریز حرفا و اتفاقات اونجارو تعریف کنم و منم همه رو میگم لطفا ازتون میخام کمکم کنید چون واقعا نمیدونم باید چیکار کنم..

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

پاسخ : مشکلات خانوادگی

خرید مقداری طلا بر اساس وضعیت مالی داماد و نه خانواده ایشون یه رسمه قبلا به عنوان یه سرمایه برای شروع زندگی عروس و دامادمحسوب میشد
    با توجه به گرانی طلا خرید سرویس خیلی به داماد فشار اقتصادی وارد خواهد کرد .
    میتونید یه نیم ست سبک بخرید و به مادرتون بگید از سرویس سنگین بدم میاد
    به هر حال هوای جیب داماد رو داشته باشید .
    لازم نیست همه توقعات مادرتون به گوش همسرتون برسه .
    این که ریز اتفاقات خانواده همسرتون رو به مادر اطلاع بدید چیزی جز دلخوری همسر و تیره شدن روابط مادر و همسرتون نداره
    پس از این به بعد جملاتتون رو با کلماتی مثل
    نمیدونم
    اطلاع ندارم
    شاید
    به نظرم
    و ... شروع کنید .
    اینجوری مادرتون وقتی ببینه اطلاعات خاصی عایدش نمیشه
    این کنجکاوی رو کنار خواهد گذاشت که چه اتفاقی در خانواده همسرتون افتاده
    به همسرتون بگید مادر شما مثل تمام مادرا دوست داره دخترش در بهترین شرایط خونه بخت بره پس سخت گیری های مادرتون رو به دل نگیره
    به نظر من دامادهای جوان بیشتر تحت تاثیر حرف های دیگران در مورد ارتباط بین مادرزن و داماد قرار میگیرند که مادرزن قصد دخالت در زندگی دختر و داماد رو داره و داماد ها خواه ناخواه جبهه میگیرند .
    این وظیفه شماست که حسن نیت مادرتون رو به همسرتون ثابت کنید .
    با خرید هدیه از طرف خودتون و به نام مادر
    و خرید هدیه از طرف همسرتون متقابلا برای مادر
    پخت غذای مورد علاقه همسر
    و ...
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط Hnyahd نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید خدمت مشاور عزیز
    من یه دانشجوی ۲۱ ساله هستم ک حدود چهار ماهه با اقایی ۲۹ ساله ازدواج کردم و الان در دوره عقد به سر میبریم از نظر من ایشون خیلی خوبن و من از انتخابم خدارو شکر راضی هستم و کاملا ادم دست و دلباز و با محبتی هستن منو ایشون باهم خیلی خوبیم و از نظر هم کاملا مناسب و مطابق میل همدیگریم
    مشکلی ک در این بین وجود داره توقعات زیاد مادرم از ایشونه ک باعث ناراحتی بین ما میشه گرچه ک توقعاتش خارج از عرف نیست اما با توجه به وضع الان کمی نا هنجاره مثلا خرید سرویس طلا...حالا این چیزی نیس اینکه چرا با مادرم گرم صحبت نمیکنه یا چرا موقع خداحافظی کردن زود ازش رد میشه توی خانواده ی اونا زیاد ملاک نیست این چیزا و باید کم کم اماده بشه ..خلاصه ک من نمیگم مقصر مامانمه شاید هردو ..ولی خواه ناخواه این رفتارا روی رابطه ی ما تاثیر بد داره و باعث میشه از هم دور بشیم...خیلی هم شده ک این مسائل باعث دعوا و بحث و قهر من با مادرم بشه یه چیز دیگم هست اینه ک بعد هر اتفاق یا هر وقت ک ما خانه ی اونا هستیم مادرم سینجین میکنه منو ک ریز ریز حرفا و اتفاقات اونجارو تعریف کنم و منم همه رو میگم لطفا ازتون میخام کمکم کنید چون واقعا نمیدونم باید چیکار کنم..

دوست عزیز شما برای همسرتون در خانواده خودتون نقش یک سفیرو دارید .
    پس این شما هستید که باید جو خانواده رو تغییر بدید .
    و باید از طریق فردی قابل اعتماد که میتونه روی مادرتون تاثیرگذار باشه وارد گفتگو بشید .
    چون اگر شما مستقیما تذکری بدید متهم به طرفداری از شوهرتون میشید و سرآغاز مشکلات بعدی .
    متاسفانه این اخلاق اکثر ایرانیاست که آرامش زندگی رو به خاطر ظواهری مثل طلا و ... به نابودی میکشونن.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39012
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

[QUOTE=farokh;275074]دوست عزیز شما برای همسرتون در خانواده خودتون نقش یک سفیرو دارید .
    پس این شما هستید که باید جو خانواده رو تغییر بدید .
    و باید از طریق فردی قابل اعتماد که میتونه روی مادرتون تاثیرگذار باشه وارد گفتگو بشید .
    چون اگر شما مستقیما تذکری بدید متهم به طرفداری از شوهرتون میشید و سرآغاز مشکلات بعدی .
    متاسفانه این اخلاق اکثر ایرانیاست که آرامش زندگی رو به خاطر ظواهری مثل طلا و ... به نابودی میکشونن.

ممنونم از راهنماییتون کمک بزرگی کردین بهم..مرسی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد