صفحه 3 از 3 123
نمایش نتایج: از 101 به 122 از 122

موضوع: دادخواست تمکین

18249
  1. بالا | پست 101

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : دادخواست تمکین

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    حالا صبا کلن مشکلت با خداست یا مردا ؟ اگر میخای واقعا جوابه سوالاتتو بدونی نباید به خدا بگی خدا چرا اینجاشو اینجوری گفتی من قبول ندارم بلکه باید به دنبال تفسیرو علت نزول این آیه باشی مطمنم مطمنممممم اگر به دنبال تفسییر و خوندن بقیه آیه های قران باشی اینجور که برداشت کردی اصلا نخواهد بود. آخه حس کردم از روی خشم و حالت بدهکارانه این آیه خدا رو گذاشتی .خدا هممون رو دوست داره این ما بنده ها هسیم که با تفسیر اشتباه در حق خودمون و دیگران داریم ظلم میکنیم
    نمیخاسم نقل قول کنم ولی خب یه لحظه احساس کردم خدارو مقابلت دیدی ودلم نمیخوات اینجور فکر کنی
    من یکم ناراحت میشم از اینجور حرفا چون حس میکنم کلا حرفای منو متوجه نشدین که فکر میکنید من با خدا یا مردا مشکل دارم .من هزارتا تفسیر این ایه رو خوندم از سایت های مختلف اینو تو پستم هم گفتم ولی خب چیز جالبی عایدم نشد .نه واقعا چرا فکر میکنی من با خدا مشکل دارم؟ینی هر کی اسلام شما رو قبول نداشته باشه دشمن خداست؟
    شما ها اگر جواب داشتین میومدین میگفتین که چرا تو اسلام به زن توصیه شده تمکین کنه ولی مرد نه چرا اگر زن خطا کنه مرد میتونه بزنتش ولی مرد خطا کنه شرعی هست نه اینکه بیایید به من همش برچسب اسلام ستیز مرد ستیز کافر بزنید.
    شما خودتون تبعیت میکنید میخوایید دیگرانم توجیح کنید دین ما مشکلی نداره .خب شما به من توضیح بده چرا اینجا مشکل داره ثوابم میکنی.
    باور کن اگر میگفتن اسلام میگه زن مقامش در حد حیوان هست هم شما به من برمیگشتی میگفتی لابد خدا صلاح دونسته زن حیوون باشه مرد ادم پس نباید مخالفت کنی با حرف خدا!!

2. بالا | پست 102

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط maam76 نمایش پست ها
    سلام
    انگار اینجا فرق فرد مومن با کلاس به روزو با فرد غرب زده به اصطلاح با کلاس بی فرهنگو نمیدونن یا شاید با اسلام و دین مشکل دارن
    از نظر منم شما بیفرهنگ و کوتاه فکرین و ایرانی که چه عرض کنم عرب زده اید.نظرات ادما متفاوته.
    شمایی که نظرت راجب دختر اینه حتما باید ازمایش بکارت بده تا اثبات کنه دست نخوردس و اینا دیگه کلا معلومه فرهنگت در چه حده لازم به توضیح اضافه نیست.
    مسلمون متدین از همه پاکیزه تر .اصلا خدا فقط تو رو دوست داره از ما متنفره خوبه ؟
    برو راجب دینت یکم بخون که بجای اینکه حرف بیمورد بزنی بتونی ازش دفاع کنی و برای من به عنوان مثلا کافر دلیل منطقی بیاری قانع بشم نه اینکه طفره برید برو افرین.
    ویرایش توسط saba95 : 08-11-2018 در ساعت 01:56 AM

3. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 103

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    تشکر شده 407 بار در 290 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    شما کلا چرا فکر میکنید من میخوام ادای روشن فکرارو درمیارم.من مثل شما سرمو زیرنمیندازم فقط تبعیت کنم برام سوال پیش میاد شما اگر جوابشو میدونی حرف بزن نمیدونی لازم نیست توصیه ای بکنید.چرا خلاف این ایه نیست؟این همه مردا عفتشونو زیر سوال میبرن چرا یه ایه وجود نداره بگه اگر مردا بیعفتی کردن زنها اینکارو کنن؟
    طبیعیه وقتی اسلام به نفع مرداست شما اینجور گردن کلفتی کنی.من این اسلامی که در حال حاضر هستو قبول ندارم و مطمئنم هستم دینی که الان اجرا میشه هزارجور تحریف شده.شما فکر میکنی خوبه تبعیت کن کسی جلوتو نگرفته.
    نميدونم چرا اون لحظه فكر كردم ميخوايد اداي روشنفكري در بياريد، احتمالا به خاطر درگيري ذهنم با تاپيك ديگه بوده... معذرت ميخوام...

آیا مردان نیز مشمول چنین مجازات هایی خواهند شد، در پاسخ می گوئیم: آری، مردان هم درست همانند زنان درصورت تخلف از وظایف، مجازات می گردند ولی باید در نظر داشت حالتی که در بعضی مردان وجود دارد آزاردهی (سادیسم) است و این بیماری اگر شدت یافت درمانش «تنبیه بدنی» توسط زن نیست چون اولاً: غالباً درمان این بیماری با تنبیه بدنی نیست و ثانیا:ً غالباً زن توان این کار را ندارد و ثالثاً: حاکم شرع موظف است مردان متخلف را از طرق مختلفی حتی از طریق تعزیر (مجازات بدنی) به وظایف خود آشنا سازد. خداوند در پایان آیه ی شریفه مجدداً به مردان هشدار می دهد که از موقعیت سرپرستی خود در خانواده سوء استفاده نکنند و به قدرت خدا که بالاتر از همه قدرت هاست، بیندیشند: «زیرا خداوند بلند مرتبه و بزرگ است»

. [8]تفسیر نمونه، ج 3، صص 411- 416.
    زن را شوهرش تنبيه ميكنه ولي مرد رو حاكم شرع حد ميزنه تا آبروي خانم ها حفظ بشه...
    در اين مورد اسلام به نفع شما گرفته نه به ضرر شما...
    من احتمال ميدم شما از يك شخص يا اشخاصي كه ادعاي مسلمون بودن دارن، رفتار خلاف اخلاق انساني ديديد و ميخوايد با بي اعتبار كردن اسلام اين پشتوانه رو ازشون بگيريد كه ديگه نتونن با قدرت به گناهانشون ادامه بدن... من شما رو درك ميكنم ولي اين راه حل مشكل شما نيست...
    اسلام حداقل به اين راحتي ها بي اعتبار نميشه... راه حل شما اينه كه از نظر مطالعات اسلامي از اون افراد بالاتر باشيد تا بتونيد بهشون ثابت بكنيد كه رفتارشون خلاف اسلامه و دارن اسلام ابوسفياني رو پياده ميكنن نه اسلام محمدي...

5. کاربران زیر از heh_heh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 104

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26168
    تشکـر
    498
    تشکر شده 272 بار در 183 پست
    میزان امتیاز
    9

دادخواست تمکین

نقل قول نوشته اصلی توسط heh_heh نمایش پست ها
    نميدونم چرا اون لحظه فكر كردم ميخوايد اداي روشنفكري در بياريد، احتمالا به خاطر درگيري ذهنم با تاپيك ديگه بوده... معذرت ميخوام...

آیا مردان نیز مشمول چنین مجازات هایی خواهند شد، در پاسخ می گوئیم: آری، مردان هم درست همانند زنان درصورت تخلف از وظایف، مجازات می گردند ولی باید در نظر داشت حالتی که در بعضی مردان وجود دارد آزاردهی (سادیسم) است و این بیماری اگر شدت یافت درمانش «تنبیه بدنی» توسط زن نیست چون اولاً: غالباً درمان این بیماری با تنبیه بدنی نیست و ثانیا:ً غالباً زن توان این کار را ندارد و ثالثاً: حاکم شرع موظف است مردان متخلف را از طرق مختلفی حتی از طریق تعزیر (مجازات بدنی) به وظایف خود آشنا سازد. خداوند در پایان آیه ی شریفه مجدداً به مردان هشدار می دهد که از موقعیت سرپرستی خود در خانواده سوء استفاده نکنند و به قدرت خدا که بالاتر از همه قدرت هاست، بیندیشند: «زیرا خداوند بلند مرتبه و بزرگ است»

زن را شوهرش تنبيه ميكنه ولي مرد رو حاكم شرع حد ميزنه تا آبروي خانم ها حفظ بشه...
    من احتمال ميدم شما از يك شخص يا اشخاصي كه ادعاي مسلمون بودن دارن، رفتار خلاف اخلاق انساني ديديد و ميخوايد با بي اعتبار كردن اسلام اين پشتوانه رو ازشون بگيريد كه ديگه نتونن با قدرت به گناهانشون ادامه بدن... من شما رو درك ميكنم ولي اين راه حل مشكل شما نيست...
    اسلام حداقل به اين راحتي ها بي اعتبار نميشه... راه حل شما اينه كه از نظر مطالعات اسلامي از اون افراد بالاتر باشيد تا بتونيد بهشون ثابت بكنيد كه رفتارشون خلاف اسلامه و دارن اسلام ابوسفياني رو پياده ميكنن نه اسلام محمدي...
    از نظر شما "زن را شوهرش تنبيه ميكنه" اسلام محمديه؟!

رسماً توهينه به شعور زن...
    ویرایش توسط parsana : 08-11-2018 در ساعت 02:48 AM

7. بالا | پست 105

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

واقعا من چه نیاز دارم توی یه فضای مجازی که هیچکی منو نمیشناسه ادا دربیارم ؟نظر کیو مثلا بحخوام با ادا دراوردن جلب کنم یه عده کوتاه فکرو؟
    من گفتم از قران ایه بیارین که این برابری رو نشون بده.حتی هم اگر از قران ایه بیارین که نیاوردین راجب تنبیه بدنی مردا بازم میگم قبول ندارم چون تنبیه بدنی بخاطر سرپیچی کار غیر انسانی هست.اگر دو طرف حس میکنن ابشون تو یه جوب نمیره یا ازدواج نکنن یا جدا شن کتک کاری راه حلش نیست.
    حدستون هم اشتباهه چون اگر پیامبری از جانب خدا بوده من شک ندارم دینش رو هزاران بار تحریف کردن که تبدیل شده به یه دین با این همه تناقص.
    بحث اصلی تاپیک تمکین بود که از بحث خارج شدیم و من برمیگردم از همین جا دوباره حرفای هزاربار زده شده رو تکرار میکنم چرا از نظر اسلام زن باید تمکین کنه از شوهرش ؟چرا قانون نیومده شوهرم باید تمکین کنه؟همینجا کلی تاپیک دیدم که زنها اومدن نوشتن شوهرم به نیازم رسیدگی نمیکنه و منو ارضا نمیکنه خب این زنها ادم نیستن؟نباید به مردام سفارش بشه تمکین کنن؟ چرا همه چی باید یطرفه باشه؟

8. بالا | پست 106

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    میزان امتیاز
    0

فكر كنم از حد زدن اشتباه استفاده كردم... منظورم بيشتر جريمه ها و فشارهاي نقدي بود كه ماشالله الان خانم ها يكي پس از ديگري دارن آقايون رو سكه ميكنن...
    آيا قانوني داريم كه آقا بتونه از خانم پول بگيره؟ آيا قانوني داريم كه خانم رو موظف بكنه كار كنه؟ سوال زياده... به هرحال پيامبر هم گفتن كه وقتي امام زمان ظهور ميكنن و اسلام رو به مردم معرفي ميكنن، همه ميگن يه دين جديد آوردن... در صورتي كه فقط تفاسير و برداشتهاي اشتباه رو ازش جدا كردن...
    به نظر من در حال حاضر تنها دژي كه ميشه بهش پناه برد و توي اين بيابون كه هيچكس به هيچكس رحم نميكنه چند صباحي رو گذروند اسلامه... قرار نيست همه ي قلعه ها قوانينشون باب ميل ما باشه... شايد خيلي از قانون هاشم اصلا اشتباه باشه... ولي چاره چيه؟ بهتر از توي بيابون موندنه، بهتر از بي بند و باري و هرج و مرجه... آلمان در اوج توسعه ي اقتصادي داره جمعيتش رو از دست ميده... 20% كشورش شدن مهاجرا... همه ش به خاطر از دست رفتن خانواده ست... يكي از سياست هاي كنترل جمعيت هم خراب كردن بنيان خانواده ست...

9. 2 کاربران زیر از heh_heh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 107

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    میزان امتیاز
    0

موقع عقد هزارتا چيزو بايد امضا كنن... خب خانم حق طلاق رو براي خودش برداره، شرعي و قانوني... موضوع تاپيك بار قضاييه اين موضوع بود كه خانم ها متوجه باشن همچين قانوني وجود داره وگرنه از نظر انساني كه همه ميدونيم تا شرايط جور نباشه و هردو نفر نخوان نميشه چيزي رو اجبار كرد ولي ازدواج يك تعهده كه بار قضايي داره...

11. کاربران زیر از heh_heh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 108

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط parsana نمایش پست ها
    از نظر شما "زن را شوهرش تنبيه ميكنه" اسلام محمديه؟!

رسماً توهينه به شعور زن...
    داريم راجع به خانم ها و آقايوني كه ازدواج كردن ولي عفتشون رو نگه نمي دارن صحبت ميكنيم نه اينكه آقا از راه رسيد زرت بزنه زيرگوش خانمش كه...

13. کاربران زیر از heh_heh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 109

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26168
    تشکـر
    498
    تشکر شده 272 بار در 183 پست
    میزان امتیاز
    9

دادخواست تمکین

داريم راجع به خانم ها و آقايوني كه ازدواج كردن ولي عفتشون رو نگه نمي دارن صحبت ميكنيم نه اينكه آقا از راه رسيد زرت بزنه زيرگوش خانمش كه...
    باز هم زناني كه عفتشون رو نگه نميدارن،كسي حق نداره تنبيهشون كنه...
    اينا كار قانونه
    نه كار شوهر

15. بالا | پست 110

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38130
    تشکـر
    162
    تشکر شده 99 بار در 79 پست
    میزان امتیاز
    0

از نظر منم شما بیفرهنگ و کوتاه فکرین و ایرانی که چه عرض کنم عرب زده اید.نظرات ادما متفاوته.
    شمایی که نظرت راجب دختر اینه حتما باید ازمایش بکارت بده تا اثبات کنه دست نخوردس و اینا دیگه کلا معلومه فرهنگت در چه حده لازم به توضیح اضافه نیست.
    مسلمون متدین از همه پاکیزه تر .اصلا خدا فقط تو رو دوست داره از ما متنفره خوبه ؟
    برو راجب دینت یکم بخون که بجای اینکه حرف بیمورد بزنی بتونی ازش دفاع کنی و برای من به عنوان مثلا کافر دلیل منطقی بیاری قانع بشم نه اینکه طفره برید برو افرین.
    سلام خسته نباشی
    باشه من کوتاه فکرو بی فرهنگ
    (ایرانی که چه عرض کنمعرب زده ایی)بار معانی جالبی میبنم
    خودتم ایرانی هستیا،چرا اخه؟
    من ادعای فکر نمیکنم،شما با فکر تون پا روی عقیده مردم میزا ی
    حالا معلومه نتیجه بحث بکارت چی شد،بازم حرف خودتو میزنی،م
    مسلمون و متدین بودن معلومه که خوبه،ینی شک داری ......
    منم ادعا ندارم همه چیو میدونم از دینم، باشه قبول منم میرم از دینم بخوننم
    ولی شمام احتیاج بخوندن داری .
    مطمئنم چند سال ازم بزرگتری ،من اگه تو 20 سالگی برم دنبال تحقیق از دینم.
    شما باید تو این سن برید. ههههه
    خدا نگهدار

ویرایش توسط maam76 : 08-11-2018 در ساعت 03:48 AM
    امضای ایشان
    مهدی76ص

16. بالا | پست 111

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

من یکم ناراحت میشم از اینجور حرفا چون حس میکنم کلا حرفای منو متوجه نشدین که فکر میکنید من با خدا یا مردا مشکل دارم .من هزارتا تفسیر این ایه رو خوندم از سایت های مختلف اینو تو پستم هم گفتم ولی خب چیز جالبی عایدم نشد .نه واقعا چرا فکر میکنی من با خدا مشکل دارم؟ینی هر کی اسلام شما رو قبول نداشته باشه دشمن خداست؟
    شما ها اگر جواب داشتین میومدین میگفتین که چرا تو اسلام به زن توصیه شده تمکین کنه ولی مرد نه چرا اگر زن خطا کنه مرد میتونه بزنتش ولی مرد خطا کنه شرعی هست نه اینکه بیایید به من همش برچسب اسلام ستیز مرد ستیز کافر بزنید.
    شما خودتون تبعیت میکنید میخوایید دیگرانم توجیح کنید دین ما مشکلی نداره .خب شما به من توضیح بده چرا اینجا مشکل داره ثوابم میکنی.
    باور کن اگر میگفتن اسلام میگه زن مقامش در حد حیوان هست هم شما به من برمیگشتی میگفتی لابد خدا صلاح دونسته زن حیوون باشه مرد ادم پس نباید مخالفت کنی با حرف خدا!!
    در رابطه با این جمله که گفتیین : اگر میگفتن اسلام میگه زن مقامش در حد حیوان هست هم شما به من برمیگشتی میگفتی لابد خدا صلاح دونسته زن حیوون باشه مرد ادم پس نباید مخالفت کنی با حرف خدا!!
    بحثه زنو مرد نیست بحث حرف خداست
    اولا خدا به ما لطف کرده و مارو انسان آفریده و مارو اشرف مخلوقات قرار داده ولی این دلیل نمیشه که غرور برم داره و حس برتر طلبی داشته باشمو و بخام رو حرفه خدا حرف بزنم. خدا میتونیست مارو حیوون بیافرینه و یا همین الان تبدیلمون کنه به هر چیزی و یا اگرم بخات هر لحظه ای جونمو بگیره ماکی باشیم که رو حرفه خدا حرف بزنیم. در ضمن بعد از مرگ بعضی از انسان ها در قیامت به صورت حیوان مشهور میشن . پس مشخصا که هر چی خدا از من بخوات مسلم هست که باید گوش بدیم و کتاب قرآن هیچ تحریفی درش نشده چرا که خدا با نزول آیه تحدی عنوان کرد که هیچ کس نمیتونه حتی یک آیه شبیه آیه قران کریم رو بیاره.
    اما خدا برعکس، مقام انسان رو آنقدربالا قرار داده که حتی فرشته و شیطان رو به سجده در مقابل آدم واداشته اگرچه در قیامت مقاممون تغییر خواهد کرد و امیدوارم بنده های شایسته ای باشیم
    من کاری به عقایده شما ندارم شما نظرتون محترم ولی مشخصه که هر کدوم از ما وظیفه داریم که در مورد سوالاتی که برامون پیش میاد سرچ کنیم تحقیق کنیم و چشم گوش بسته تبعیت نکینم و درحقیقت خدا با دادن عقل دقیقا همینو از ما میخوات که روی تک تک آیات قران فکر و تدبر داشته باشیم واسه همینه که گفتم بهتره خودتون به دنبال تفسیر درست و صحیح باشید چون مطمنا نه من معصوم هستم و نه مفسر قرانم که بخام براتون توضیح بدم و نه شما حرفه منو قبول نخواهید کرد . ( ولی با این وجود من یه پست قبلیم یه لینک سخنرانی گذاشتم که میتونید یه نگاه بهش بندازید)

امیدوارم موفق باشید
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

17. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 112

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38058
    تشکـر
    382
    تشکر شده 245 بار در 157 پست
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط parsana نمایش پست ها
    باز هم زناني كه عفتشون رو نگه نميدارن،كسي حق نداره تنبيهشون كنه...
    اينا كار قانونه
    نه كار شوهر
    این جور خانم هارو ببرن پیش قانون که هم آبروشون میره هم بیشتر کتک می خورن.!

19. بالا | پست 113

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38058
    تشکـر
    382
    تشکر شده 245 بار در 157 پست
    میزان امتیاز
    7

یه سوال دارم اینایی که گفتین تنبیه بدنی ازطرف مرد درصورت عدم تمکین ازاون طرف تااونجایی که من می دونم اگه مردروزنش دست بلندکنه وبزنتش حتی درحدیه کشیده زن می تونه بره ازش طلاق بگیره خب اینجوری اگه مرد زنو بزنه اونم میره طلاق می گیره که.الان اینا باهم تضاد ندارن؟

20. بالا | پست 114

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط maam76 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشی
    باشه من کوتاه فکرو بی فرهنگ
    (ایرانی که چه عرض کنمعرب زده ایی)بار معانی جالبی میبنم
    خودتم ایرانی هستیا،چرا اخه؟
    من ادعای فکر نمیکنم،شما با فکر تون پا روی عقیده مردم میزا ی
    حالا معلومه نتیجه بحث بکارت چی شد،بازم حرف خودتو میزنی،م
    مسلمون و متدین بودن معلومه که خوبه،ینی شک داری ......
    منم ادعا ندارم همه چیو میدونم از دینم، باشه قبول منم میرم از دینم بخوننم
    ولی شمام احتیاج بخوندن داری .
    مطمئنم چند سال ازم بزرگتری ،من اگه تو 20 سالگی برم دنبال تحقیق از دینم.
    شما باید تو این سن برید. ههههه
    خدا نگهدار

چرا شبیه 13 ساله ها حرف میزنی کسی که تو یه چیز ادعا داره باید راجبش عمیقا فکر کنه و اطلاع داشته باشه این شماید که ادعا مذهبی و مسلمونی میکنید (دقیقا خلاف رفتارتون) پس این شماید که بیشتر به تفکر احتیاج دارید حداقل راجب چیزی که طرفشو میگیری نه مثل طوطی کردن تو مغزت و طوطی وار هم همون و تکرار کنی
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

21. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 115

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38130
    تشکـر
    162
    تشکر شده 99 بار در 79 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    چرا شبیه 13 ساله ها حرف میزنی کسی که تو یه چیز ادعا داره باید راجبش عمیقا فکر کنه و اطلاع داشته باشه این شماید که ادعا مذهبی و مسلمونی میکنید (دقیقا خلاف رفتارتون) پس این شماید که بیشتر به تفکر احتیاج دارید حداقل راجب چیزی که طرفشو میگیری نه مثل طوطی کردن تو مغزت و طوطی وار هم همون و تکرار کنی
    خخخخ مگه گفتم علامه هستم .اگه ادعا داشتم یه ایه میوردم تفسیرش میکردم.البته مثل بعضیا در مقام تفسیر نیستم....
    اصلا تو این بحث چیزی خواصی گفتم که میگی ادعا داری
    مطمئنی با منی.....خخخ عجباااااا
    من اندازه سنم ،هر چی لازم باشه یاد گرفتم.
    ویرایش توسط maam76 : 08-11-2018 در ساعت 03:00 PM
    امضای ایشان
    مهدی76ص

23. کاربران زیر از maam76 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 116

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    در رابطه با این جمله که گفتیین : اگر میگفتن اسلام میگه زن مقامش در حد حیوان هست هم شما به من برمیگشتی میگفتی لابد خدا صلاح دونسته زن حیوون باشه مرد ادم پس نباید مخالفت کنی با حرف خدا!!

بحثه زنو مرد نیست بحث حرف خداست
    اولا خدا به ما لطف کرده و مارو انسان آفریده و مارو اشرف مخلوقات قرار داده ولی این دلیل نمیشه که غرور برم داره و حس برتر طلبی داشته باشمو و بخام رو حرفه خدا حرف بزنم. خدا میتونیست مارو حیوون بیافرینه و یا همین الان تبدیلمون کنه به هر چیزی و یا اگرم بخات هر لحظه ای جونمو بگیره ماکی باشیم که رو حرفه خدا حرف بزنیم. در ضمن بعد از مرگ بعضی از انسان ها در قیامت به صورت حیوان مشهور میشن . پس مشخصا که هر چی خدا از من بخوات مسلم هست که باید گوش بدیم و کتاب قرآن هیچ تحریفی درش نشده چرا که خدا با نزول آیه تحدی عنوان کرد که هیچ کس نمیتونه حتی یک آیه شبیه آیه قران کریم رو بیاره.
    اما خدا برعکس، مقام انسان رو آنقدربالا قرار داده که حتی فرشته و شیطان رو به سجده در مقابل آدم واداشته اگرچه در قیامت مقاممون تغییر خواهد کرد و امیدوارم بنده های شایسته ای باشیم

من کاری به عقایده شما ندارم شما نظرتون محترم ولی مشخصه که هر کدوم از ما وظیفه داریم که در مورد سوالاتی که برامون پیش میاد سرچ کنیم تحقیق کنیم و چشم گوش بسته تبعیت نکینم و درحقیقت خدا با دادن عقل دقیقا همینو از ما میخوات که روی تک تک آیات قران فکر و تدبر داشته باشیم واسه همینه که گفتم بهتره خودتون به دنبال تفسیر درست و صحیح باشید چون مطمنا نه من معصوم هستم و نه مفسر قرانم که بخام براتون توضیح بدم و نه شما حرفه منو قبول نخواهید کرد . ( ولی با این وجود من یه پست قبلیم یه لینک سخنرانی گذاشتم که میتونید یه نگاه بهش بندازید)

امیدوارم موفق باشید

سلام.خب شما با چه اطمینانی میگی این واقعا حرف خداست؟از کجا میدونی تحریف نشده؟مثال حیوان رو برای همین زدم دیگه میخواستم بگم ما عادت داریم همه چیو یجور توجیح کنیم بخصوص راجب دین چون روش تعصب داریم و یکم میترسیم بدون اینکه به غیرانسانی بودنش ذره ای فکر یا شک کنیم. همین تمکین حکم تجاوز به زن از جانب شوهر رو داره تو خارج.از نظر علم روانشناسی هم تمیکین اصلا معنی نداره.این لینکی که گذاشتین رو قبلا دیده بودم ممنون بازم.
    شمام موفق باشی

25. بالا | پست 117

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام.خب شما با چه اطمینانی میگی این واقعا حرف خداست؟از کجا میدونی تحریف نشده؟مثال حیوان رو برای همین زدم دیگه میخواستم بگم ما عادت داریم همه چیو یجور توجیح کنیم بخصوص راجب دین چون روش تعصب داریم و یکم میترسیم بدون اینکه به غیرانسانی بودنش ذره ای فکر یا شک کنیم. همین تمکین حکم تجاوز به زن از جانب شوهر رو داره تو خارج.از نظر علم روانشناسی هم تمیکین اصلا معنی نداره.این لینکی که گذاشتین رو قبلا دیده بودم ممنون بازم.
    شمام موفق باشی
    سلام
    قرآن تحریف نشده است.
    کلا چه سنی و چه شیعه و هر فرقه مسلمان یک قرآن دارد بروید تحقیق کنید حتی نسخ قدیمی قرآن هم موجود هست بروید حتی قدیمیترین قرآنها را هم ببینید باز خواهید دید یکیست پس با اطمینان می گویم قرآن همین هست خود قرآن گفته آیات متشابه داریم و آیات محکم. در متشابهات ممکن هست به شک بیفتیم که نیاز به تفسیر هست بله این قرآن درش خیلی راز و رمز هست به اعتقاد ما شیعیان قرآن با تفسیر کامل نزد امام زمان هست که خیلی از این قرآن مبسوطتر هست درست نیست به خاطر یک آیه که ظاهرا با عقل و منطق شما جور درنمی آید کلیات را زیر سوال برد ولی حق دارید که جواب شبهات را بدانید.
    خوب تحقیق در این زمینه وظیفه همه ماست ولی وظیفه اصلی علماء دین هست که متاسفانه بیشتر درگیر امور دنیوی شدند و از اصل رسالتشان دور ماندند.
    من صمیمانه نگرانی شما را درک می کنم ولی به نظر من فقط برداشت شما یکجانبه هست چون شما فقط از دید یک زن نگاه می کنید بعضی از سختیها و مسئولیتهای مردها را نمی بینید فقط دوست داشتم شما یک سال مرد بودید تا بتوانید دردهای آنها را هم درک کنید.
    ضمنا من نظرم را گفتم با جنابعالی دشمنی ندارم و از صمیم قلب دوست دارم که حقیقت بیان شود.
    حقیقت نه نظر من هست و نه نظر شما.
    ویرایش توسط سعید62 : 08-11-2018 در ساعت 10:54 PM
    امضای ایشان

تا میتوانی دلی به دست آور
    دل شکستن هنر نمی باشد

26. 2 کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 118

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    سلام
    قرآن تحریف نشده است.
    کلا چه سنی و چه شیعه و هر فرقه مسلمان یک قرآن دارد بروید تحقیق کنید حتی نسخ قدیمی قرآن هم موجود هست بروید حتی قدیمیترین قرآنها را هم ببینید باز خواهید دید یکیست پس با اطمینان می گویم قرآن همین هست خود قرآن گفته آیات متشابه داریم و آیات محکم. در متشابهات ممکن هست به شک بیفتیم که نیاز به تفسیر هست بله این قرآن درش خیلی راز و رمز هست به اعتقاد ما شیعیان قرآن با تفسیر کامل نزد امام زمان هست که خیلی از این قرآن مبسوطتر هست درست نیست به خاطر یک آیه که ظاهرا با عقل و منطق شما جور درنمی آید کلیات را زیر سوال برد ولی حق دارید که جواب شبهات را بدانید.
    خوب تحقیق در این زمینه وظیفه همه ماست ولی وظیفه اصلی علماء دین هست که متاسفانه بیشتر درگیر امور دنیوی شدند و از اصل رسالتشان دور ماندند.
    من صمیمانه نگرانی شما را درک می کنم ولی به نظر من فقط برداشت شما یکجانبه هست چون شما فقط از دید یک زن نگاه می کنید بعضی از سختیها و مسئولیتهای مردها را نمی بینید فقط دوست داشتم شما یک سال مرد بودید تا بتوانید دردهای آنها را هم درک کنید.
    ضمنا من نظرم را گفتم با جنابعالی دشمنی ندارم و از صمیم قلب دوست دارم که حقیقت بیان شود.
    سلام من شاید با 10 تا از علمای دین بحث کردم ولی نه استانه تحمل دارن نه منطق.بله این وظیفه علمای دین هست و منم ازشون سوال پرسیدم خب اصلا برای همین حقوق میگیرن که مردم رو اگاه کنن ولی کو واقعا؟

28. 3 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 119

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32580
    تشکـر
    46
    تشکر شده 85 بار در 56 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام من شاید با 10 تا از علمای دین بحث کردم ولی نه استانه تحمل دارن نه منطق.بله این وظیفه علمای دین هست و منم ازشون سوال پرسیدم خب اصلا برای همین حقوق میگیرن که مردم رو اگاه کنن ولی کو واقعا؟
    دین منبع درآمده

چطور میتونن یک آدم عاقل و گول بزنن؟
    امضای ایشان
    هیچ کس ، هرگز ، به هدفی که نمی بیند ، نخواهد رسید

30. 2 کاربران زیر از برزین بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 120

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

...

32. 5 کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 121

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    سلام
    قرآن تحریف نشده است.
    سلام
    حقیقتا من چیزی که بگه سنگسار کنید، دست و پا قطع کنید،گردن بزنید. اگر جنگ شد زن ها و اموال رو به غارت ببرید از نظر عقلانی. اخلاقی ، انسانی و شرافتی قبول ندارم. حالا اسمش هر چی میخواد باشه. تمکین و نصف ارث و..و... که مورد خوبه است. فکر هم نمی کنم یه آدم بیسواد بتونه به این شکل قوانینی که خاص اعراب بوده رو به این شکل دربیاره و ثبت کنه. حتما سواد داشته .
    با کسی هم در این مورد بحث ندارم چون یه استدلال هایی واسه خودم دارم.
    ولی در مورد مسئولیت های مردان، من هم مرد هستم. هر مرد اگر تونست ۹ ماه تمام یه سنگ رو به شکم ببنده ،بخوابه ، راه بره، غذا بخوره و همزمان وظایف زناشویی و کار خونه و بچه داری و... انجام بده ،آنوقت درباره مسئولیت های خطیر مردانه شکایت کنه.
    بله ما خیلی مسئولیت داریم، روی دوش ما سنگین هست و وظیفه است بقولی جور مردانگی ماست. ولی دلیل نمیشه چون ما مسئولیت داریم یکی دیگه اذیت بشه.
    مثل این هست یک زن بگه چون من بچه میارم و مسئولیتم سنگینه شما نباید حق وحقوق داشته باشی. اصلا هیچ ارتباطی به هم ندارند
    هر شخصی بنا به جنسیت و جایگاهش در خانواده باید حق و حقوقش رعایت بشه

34. 5 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

35. بالا | پست 122

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39327
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان کسی میدونه اگر خانومی با تمکین کردن از شوهرش بهش آسیب برسه باز هم باید تمکین کنه؟من توی دینا خونده بودم که زن برای گرفتن نفقه باید تمکین کنه ولی جایی نزده که اگر تمکین برای زن ضرر داشته باشه باز هم برای گرفتن نفقه الزام به تمکین هست یا نه

صفحه 3 از 3 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)