نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: داماد پرتوقع

1901
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39037
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

داماد پرتوقع

با سلام و خسته نباشید.راهنمایی میخواستم.داماد خانواده ما خیلی ادم پرتوقعی هست و همینطور مغرور.همیشه دوست داره بالاتر از باجناق خود باشه همه بهش احترام بذارند.بطور مثال میگ چرا سرسفره یا مهمونی به من بیشتر تعارف نمیکنید پدر زنشو مجبور میکنه ک بیشتر از حد در مهمانی ها تعارف کند و رفتارها رو زیر نظر میگیره ک یه بهونه ای دربیاره و به پدر زن خود بگه.ادمیه ک کارش و خودشو خیلی مهمتر از بقیه میدونه.اینک مدام به پدر زن خود میگ چیکار کن فلانی چرا این برخورد رو داشت خیلی ادمواذیت میکنه.پدر زن واقعا گناه داره وبخاطر دخترش هرکاری ک گفته انجام داده میخواستم ببینم بهترین کار چیه و چه برخوردی درسته؟؟؟ممنون از راهنمایی

2. 2 کاربران زیر از rahele6664 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    19153
    تشکـر
    1,726
    تشکر شده 5,759 بار در 1,860 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : داماد پرتوقع

سلام صبح شما بخیر عزیزم

همیشه باید بین رو گرفت و سازش کرد تو روابط خانوادگی

اول اینکه اصلا صحیح نیست داماد خانواده به پدر زن خودش که حتما سنی ازش گذشته رفتار صحیح رو آموزش بده

پدر خانواده درسته که بخاطر بهم نخوردن زندگی دخترش روبه سازش که نه رو به منفعل بودن آورده ولی خب اینم صحیح نیست

اگر پرخاشگری کنن ممکنه اقای داماد حساس رابطش رو با فامیل همسرش قطع کنه

و اگر به منفعل بودن ادامه بدن شخصیت خودشون خوردمیشه،

خیلی قشنگه ادم تو جمع به بقیه مخصوصا دامادها و عروسها 20 برابر احترام بگزاره

اما گوشزد کردن این مسئله از سمت عروس یا داماد خیلی زنننده است

بنظر من بهتره همسر اقای داماد با ایشون صحبت کنن ، وقتی کسی انقدر استرس داره که بقیه تو جمع چطور باهاش رفتار کنن

از اعتماد بنفس پایین برخورداره بنظرم شروع کنن بهش اعتماد بنفس بدن

هرکسی راه و روشی داره با توجه با اخلاق همسرش که بهش این اطمینان رو بده که خودش و خانوادش قبولش دارن

ولی خب من یک مثال میزنم

مثلا وقتی تو جمع هستن و تو یه فاصله ای از هم نشستن خانوم میتونه یک پیام بده به همسرش و بگه

چقدر تو جمع میدرخشی ، چقدر از همه خوشتیپتری چقدر خوب صحبت میکنی...

البته نه اینکه تعریف و تمجدید الکی کنن ها، بلکه سعی کنن نکات مثبت همسرشونو هزاربرابر پررنگ تر کنن...

یا اینکه وقتی خونه هستید به ایشون بگید که مادرتون خیلی خوشحال هستن ازینکه دامادی به این خوبی دارن

و یا هر تعریفی که خانوادتون از همسرتون میکنن،یا حتی تعریفهایی که عمو دایی و ... از ایشون میکنن رو بارها و بارها بگید

هیچ اشکالی نداره ما با هم ازدواج میکنیم که بهم احساس خوشبختی بدیم این احساس رو به ایشون بدید

و تو ذهنتون فقط به این فکر کنین که ایشون قصد بی احترامی ندارند فقط می خوان که اعتماد بنفسشون خورد نشه..

امیدوارم این مسئله کم کم حل بشه (صبرتون رو زیاد کنید زمان میبره)

و همسرتون خیالش راحت بشه ازین که تو خانوادتون جایگاه محترم و محکمی داره
    امضای ایشان
    آیا دوست دارید برای

صلح جهانی کاری انجام دهید ؟

به خانه بروید و به خانواده تان
    عشق بورزید

4. 2 کاربران زیر از سمیراه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39037
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام ممنون از راهنماییت عزیزم.یکم وضعیت بغرنج تر از این حرفاست.من خواهر زن این داماد هستم.پدرم خیلی گناه داره.میخوام کاری کنم ولی نمیدونم چکار درسته.پدرمو خونه دعوت میکنه و مدام حرفای چرت میزنه مثلا میگ مگ زنم دخترتون نیس مدام رفتار پدر و مادرمو با من و زنش ک خواهرمه مقایسه میکنه درصورتی ک اون ها اصلا فرقی نمیذارند و میگ من ک خواهر زنم هرچی میگم از رو بدی میگم واسه اینا درصورتیک من اصلا حرفی درمورد زندگی ابن ها نزدم!خواهرم تاثیر گرفته از حرفاش و دیگ اصلا درهیچ موردی مشورت نمیگیره ازم.این منو خیلی ناراحت کرده.به پدرم میگ مثلا چرا فلانی تو مراسم خواستگاری این برخورد داشت باید بهم احترام میذاشت!!من باهاش تلگرامی حرف زدم اصلا کوتا نمیاد از حرفش و خیلی خودشو بالا میدونه و فکر میکنه چشم سوم داره و میگ من سریع میفهمم کی پشت سرم حرف میزنه و چرت و پرتای دیگ.من بخاطر بابام ک همش تو فکر هست میخوام کاری کنم بنده خدا جلو مهمون اینقد به این ادم احترام میذاره ک همه با تعجب به بابام نگاه میکنن شخصیت بابام کوچیک میشه اینجوری!!بابام اینقد احترام میذاره تازه اقا سرسفره نخورده میره کنار ک چرا بیشتر تعارفم نکردین!!!نمیدونم کی با مشاور صحبت کنه من یا پدرم.پدرم خیلی حرفا میدونه ک این اقا بهش زده برای اینک من اعصابم خورد نشه خیلی هاشو به من نمیگ و پدرم هم زیر بار مشاوره نمیره

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

سلام
    به نظرم شما نمیتونین تاثیر آنچنانی روی ایشون داشته باشین ، ایشون نیازمند رشد و زمان هستن ...

بهترین راه حل برای خواسته های غیر ضروری بی توجهی و حساسیت نشان ندادن به این رفتار ها و خواسته هاست .

میتونین یک کتاب در این رابطه پیدا کنید و به دامادتون هدیه کنید ، البته برای تاثیر گذاری بهتر ، بهتره با توجه به اعتقادات و طرز تفکرشون کتاب انتخاب بشه و امیدوار باشیم بخونن ....

و یا اینکه از شخص سومی درخواست بشه باهاشون صحیت کنن که حرفاشون روی آقا داماد تاثیر گذار باشه و دارای صلاحیت ...

و بهتره دیگه فکرتون رو زیاد درگیرش نکنید این مسئله را باید خودشون حل کنن و شما مسئولشون نیستین ، تا جایی که لازمه نظرتون را گفتین بیشتر از آن باعث کدورت میشه ...

موفق باشید
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)