نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15

موضوع: بحث آزاد: خانما مشکل چیه؟

1411
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

بحث آزاد: خانما مشکل چیه؟

سلام این تایپیک خیلی واسم مهمه چون یکی از مهم ترین اعتقاداتم را میخوام با شما در میون بزارم

و واسم جالبه عمده مخالفان این اعتقاد خود شما خانما هستید ؟

===========

من میگم در زمان ازدواج مهریه 14 تا سکه بیشتر نمیدم جهیزیه هم فقط چیزای ضروری که بشه یه زندگی بدون تشریفات و مجللات را باهاش شروع کرد در کنارش دوست دارم باقی وسایل را خودم و همسرم کم کم اضافه کنیم

===========

چون هیچ جور تو کفم نمیره که مثلا یه پدر که دختر دم بخت داره تو این اوضاع باید به کل یه شهر بدهکار باشه بابت جهیزیه که حالا یه لندهوری میخواد بیاد دخترشو بگیره و اگه جهیزیه دخترش کمتر از فلان مقدار باشه وصلت صورت نمیگیره یا حرف قرار بزنن پشت سرش یا بگن دختره گدا بازی در آوورد جهیزیش کامل نبود

===========

واقعا خانما چه اشکالی داره مثلا مبل خونه آدم تو شروع زندگی به جا اینکه 20 میلیون باشه 3 میلیون باشه

چه اشکالی داره به جا میز نهارخوری رو زمین غذا بخورن زن و شوهر

چه اشکالی داره یخچال حتما ساید بای ساید نباشه و یخچال نرمال معمولی باشه

چه اشکالی داره فرش زیر پاشون ابریشم نباشه فرش ساده باشه

چه اشکالی داره گاز خونشون یه فر معمولی باشه گاز دیجیتال و چند ده میلیونی نباشه

چه اشکالی داره خیلی از وسایل آشپزخونه که شاید سالی یکبار استفاده نمیشه وجود نداشته باشه

واقعا دلیل این همه مخالفت از سمت خود شما خانمها چیه؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38058
    تشکـر
    382
    تشکر شده 245 بار در 157 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : ..خانما مشکل چیه؟؟؟..

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    سلام این تایپیک خیلی واسم مهمه چون یکی از مهم ترین اعتقاداتم را میخوام با شما در میون بزارم

===========

من میگم در زمان ازدواج مهریه 14 تا سکه بیشتر نمیدم جهیزیه هم فقط چیزای ضروری که بشه یه زندگی بدون تشریفات و مجللات را باهاش شروع کرد در کنارش دوست دارم باقی وسایل را خودم و همسرم کم کم اضافه کنیم

===========

چون هیچ جور تو کفم نمیره که مثلا یه پدر که دختر دم بخت داره تو این اوضاع باید به کل یه شهر بدهکار باشه بابت جهیزیه که حالا یه لندهوری میخواد بیاد دخترشو بگیره و اگه جهیزیه دخترش کمتر از فلان مقدار باشه وصلت صورت نمیگیره یا حرف قرار بزنن پشت سرش یا بگن دختره گدا بازی در آوورد جهیزیش کامل نبود

===========

واقعا خانما چه اشکالی داره مثلا مبل خونه آدم تو شروع زندگی به جا اینکه 20 میلیون باشه 3 میلیون باشه

چه اشکالی داره خیلی از وسایل آشپزخونه که شاید سالی یکبار استفاده نمیشه وجود نداشته باشه

یا خدا اینایی که شما نوشتی من حتی توجهزیه ثروتمندایی که می شناسمم ندیدم.چه برسه به افراد عادی.نهایتش که جهیزیه شون گرون شده باشه ۷۰-۸۰میلیون البته این مال دوسه ماه قبله.آدم این جوری دیگه خودش خیلی لاکچری هست نیازی به قرض کردن نداره .
    درکل بانظرت موافقم .

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط daryak نمایش پست ها
    یا خدا اینایی که شما نوشتی من حتی توجهزیه ثروتمندایی که می شناسمم ندیدم.چه برسه به افراد عادی.نهایتش که جهیزیه شون گرون شده باشه ۷۰-۸۰میلیون البته این مال دوسه ماه قبله.آدم این جوری دیگه خودش خیلی لاکچری هست نیازی به قرض کردن نداره .
    درکل بانظرت موافقم .
    من بر اساس اقوام و خانواده خودم گفتم که سال 85 جهیزیه دختر خالم 125 میلیون شد

مگه در خانواده شما جهیزیه چجوریه؟

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38058
    تشکـر
    382
    میزان امتیاز
    7

من بر اساس اقوام و خانواده خودم گفتم که سال 85 جهیزیه دختر خالم 125 میلیون شد

مگه در خانواده شما جهیزیه چجوریه؟
    تواقوام ما بیشتروسایلشونومیرن از بندرعباس اینا میارن چون اونجا وسایلی که مثلا اینجا ۱۰میلیونه میدن ۴-۵میلیون ودرکل بستگی به شرایط خانواده داره از۵۰تا۷۰متغیره اما بقیه کسایی هم که من می شناسم ویا دوستام گفتن همین حدودا هست.همین چند وقت پیش یکی ازدوستام که آشناشون وضعیت مالی خیلی خوبی دارن می گفت ۴۰میلیون جهیزیه اش شده که من گفتم خب نسبت به افراد عادی خیلی نشده.اما این طور که شما می گید فکرکنم جهیزیه توشهرای مختلف وبافرهنگ های مختلف خیلی متفاوته.

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

تواقوام ما بیشتروسایلشونومیرن از بندرعباس اینا میارن چون اونجا وسایلی که مثلا اینجا ۱۰میلیونه میدن ۴-۵میلیون ودرکل بستگی به شرایط خانواده داره از۵۰تا۷۰متغیره اما بقیه کسایی هم که من می شناسم ویا دوستام گفتن همین حدودا هست.همین چند وقت پیش یکی ازدوستام که آشناشون وضعیت مالی خیلی خوبی دارن می گفت ۴۰میلیون جهیزیه اش شده که من گفتم خب نسبت به افراد عادی خیلی نشده.اما این طور که شما می گید فکرکنم جهیزیه توشهرای مختلف وبافرهنگ های مختلف خیلی متفاوته.
    متاسفانه خیلی از جهیزیه هایی که من میبینم وسایل ضروری و مهم نیست وسایل تجملاتیه

6. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38417
    تشکـر
    397
    تشکر شده 92 بار در 63 پست
    میزان امتیاز
    6

===========

===========

===========

سلام بنده خودم مهریه ام 14 تا سکه بود
    میدونید با چی مواجه شدم
    با این جمله
    14 تا سکه ات بندازم جلوت بردارو برو
    این که ادم به طرف مقابل و مضعیتش احترام میزاره طرف هم باید جنبه اش دداشته باشه
    کاش دست چپ شوهرم مهریم بود تا هیچ وقت این حرفو نمیزد

8. 2 کاربران زیر از zahra ganji بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    تشکر شده 387 بار در 249 پست
    میزان امتیاز
    6

متاسفانه خیلی از جهیزیه هایی که من میبینم وسایل ضروری و مهم نیست وسایل تجملاتیه
    سلام دوست گرامی
    هرچند بنده خانوم نیستم، اما:
    در دیدگاه این شکلی ازدواج یک ضرورته که نباید هیچ چیزی جلوش رو بگیره. اما در دنیای واقعی، ازدواج چیزی فراتر از بهم رسیدن دو نفره. برای همین همه سخت گیری میکنن. خصوصا در کشور ما کسی که همون اول شرایط و لوازم و امکانات خوبی نداشته باشه، بعیده دست کم به سرعت بتونه به دست بیاره.

من خودم هیچ وقت تا حالا خواستگاری نرفتم اما کم ندیدم که خانوما میشینن در مورد کسی 2 2 تا 4 تا میکنن که خونه داره پول داره وضعش خوبه کیس خوبیه . بی سواد و با سواد هم نداره. فوق لیسانس دیدم همین مونده بود بره استعلام دارایی های خواستگارشو بگیره.

بله دختر خانوم 16 ساله هم دیدم به اجبار خودش با کسی ازدواج کرده که 1 میلیون تومن از خودش نداشته...

اما اگه وضعیت به این بدی نبود، نیاز هم نبود اون اول انقد سخت گیری بشه، چون درآمد خوب و کار خوب خیلی سریع طرف به خواسته هاشون میرسن (مثل خارج که کافیه کار کنی همین)

برای همین از خود دختر خانوم بگیر تا پدر مادر و برادر و.... همه نگاه اقتصادی و منطقی دارند.

بهتره ازدواج به عنوان یک ضرورت رو طور دیگری ببینید تا این تناقض ها هم به وجود نیاد براتون. یعنی در شرایط نداشته به فکر ازدواج نباشیم تا انقد تعارض به وجود نیاد، عوضش وقتی به ازدواج فکر کنیم که پیش نیاز حداقلی فراهمه (از جمله یک آدم پایه که دوسش داریم و دوسمون داره)

در کل ساده بگیم، جامعه ما در وضعیت بسیار خاصی به سر میبره و بین چیزایی گیر کرده که با هم دیگه در تعارض اند، مشکل یکی دوتا نیست....
    ویرایش توسط M.D Karimi : 08-09-2018 در ساعت 07:04 PM

10. 2 کاربران زیر از M.D Karimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38058
    تشکـر
    382
    میزان امتیاز
    7

من باجازتون می خواستم یه چیزی بگم اگه دوست نداشتید پاکش می کنم.
    این موردو من توی شهرای بزرگ زیاد دیدم که عروس وداماد که می خوان ازدواج کنن معمولا دامادخونه نداره وباید بره یه جایی رواجاره کنه که معمولاقیمتش هم بالاس ازاون طرف عروس خانمم میاد کلی جهیزه می خره (که بیشترشونم اضافی هستن وجنبه تجملاتی داره) اولش می برن این جهاز رومی چینن توخونه ولی نهایت بعد دوسه سال باید وسایلشونو جابه جاکنن وکلی درد سردیگه من می گم بهتره که عروس خانم یه تعداد ازوسایل ضروری روبگیرن باقیمت مناسب وبقیه پول جهازروهم باپولی که داماد می خواد باهاش خونه رهن کنه بدن یه خونه کوچیک که مال هردوتاشونه بعدش کم کم وسایل خونه روبگیرن این جوری دردسرخونه اجاره کردن ،جابه جایی وکرایه خونه دادنم ندارن بعدازیه مدت که وضع مالیشون خوب شدمی تونن خونشونو هم عوض کنن.

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38058
    تشکـر
    382
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra ganji نمایش پست ها
    میدونید با چی مواجه شدم
    با این جمله
    این حرفتون روکه اگه مهریه خانم زیاد وبارزش باشه طرفش جرات نمی کنه بهش این جورحرفا روبزنه قبول دارم کسایی رومی شناسم که مهریه شون چند صد سکه هست وشوهرشون ازشون به شدت حساب میبره.

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26168
    تشکـر
    498
    تشکر شده 272 بار در 183 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    من بشخصه خيلي آدم تجملاتي اي هستم و عاشق چيزاي لوكس هستم و كلا دوست دارم هر وقت چيزي دلم خواست بدون دغدغه داشته باشم

و اصلا نيازي نميبينم كه پدرم اين چيزا رو برام جور كنه، مغز خودم اقتصادي كار ميكنه و از اين سنم دنبال راه هاي پول در آوردنم

خب من همچين زندگي اي براي آيندم ميخوام بخاطر همينم براش تلاش ميكنم كه بسازمش
    چشمم به پول بابام نيست

(نخواستم بيام اينجا از خودم تعريف كنم)
    ميخوام بگم دختري كه زندگي لوكس و تجملاتي ميخواد بايد خودش به فكر خودش باشه نه جيب باباش...

14. کاربران زیر از parsana بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra ganji نمایش پست ها
    میدونید با چی مواجه شدم
    با این جمله

آیا به خاطر یک نر نامرد باید بقیه مرد ها مجازات بشن؟

16. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط M.D Karimi نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی
    هرچند بنده خانوم نیستم، اما:
    در دیدگاه این شکلی ازدواج یک ضرورته که نباید هیچ چیزی جلوش رو بگیره. اما در دنیای واقعی، ازدواج چیزی فراتر از بهم رسیدن دو نفره. برای همین همه سخت گیری میکنن. خصوصا در کشور ما کسی که همون اول شرایط و لوازم و امکانات خوبی نداشته باشه، بعیده دست کم به سرعت بتونه به دست بیاره.

من خودم هیچ وقت تا حالا خواستگاری نرفتم اما کم ندیدم که خانوما میشینن در مورد کسی 2 2 تا 4 تا میکنن که خونه داره پول داره وضعش خوبه کیس خوبیه . بی سواد و با سواد هم نداره. فوق لیسانس دیدم همین مونده بود بره استعلام دارایی های خواستگارشو بگیره.

بله دختر خانوم 16 ساله هم دیدم به اجبار خودش با کسی ازدواج کرده که 1 میلیون تومن از خودش نداشته...

اما اگه وضعیت به این بدی نبود، نیاز هم نبود اون اول انقد سخت گیری بشه، چون درآمد خوب و کار خوب خیلی سریع طرف به خواسته هاشون میرسن (مثل خارج که کافیه کار کنی همین)

برای همین از خود دختر خانوم بگیر تا پدر مادر و برادر و.... همه نگاه اقتصادی و منطقی دارند.

بهتره ازدواج به عنوان یک ضرورت رو طور دیگری ببینید تا این تناقض ها هم به وجود نیاد براتون. یعنی در شرایط نداشته به فکر ازدواج نباشیم تا انقد تعارض به وجود نیاد، عوضش وقتی به ازدواج فکر کنیم که پیش نیاز حداقلی فراهمه (از جمله یک آدم پایه که دوسش داریم و دوسمون داره)

در کل ساده بگیم، جامعه ما در وضعیت بسیار خاصی به سر میبره و بین چیزایی گیر کرده که با هم دیگه در تعارض اند، مشکل یکی دوتا نیست....
    من خودم و خانوادم وضع مالی مناسبی داریم ولی دوست داریم زندگیم با سادگی شروع بشه و اگه قراره به تجملات برسه کم کم برسه

17. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

من باجازتون می خواستم یه چیزی بگم اگه دوست نداشتید پاکش می کنم.
    این موردو من توی شهرای بزرگ زیاد دیدم که عروس وداماد که می خوان ازدواج کنن معمولا دامادخونه نداره وباید بره یه جایی رواجاره کنه که معمولاقیمتش هم بالاس ازاون طرف عروس خانمم میاد کلی جهیزه می خره (که بیشترشونم اضافی هستن وجنبه تجملاتی داره) اولش می برن این جهاز رومی چینن توخونه ولی نهایت بعد دوسه سال باید وسایلشونو جابه جاکنن وکلی درد سردیگه من می گم بهتره که عروس خانم یه تعداد ازوسایل ضروری روبگیرن باقیمت مناسب وبقیه پول جهازروهم باپولی که داماد می خواد باهاش خونه رهن کنه بدن یه خونه کوچیک که مال هردوتاشونه بعدش کم کم وسایل خونه روبگیرن این جوری دردسرخونه اجاره کردن ،جابه جایی وکرایه خونه دادنم ندارن بعدازیه مدت که وضع مالیشون خوب شدمی تونن خونشونو هم عوض کنن.
    من آپارتمان 100 متری دارم.ولی بسیار پیشنهاد خوبیه ولو حتی دومادی که خونه داره به نظرم عروس خانم میتونه وسایل ضروری زندگی با قیمت خوب بگیره و باقی پولشو بدن آپارتمان بگیرن ولو کوچیک و اجاره بدن یه آب باریکه ای به وجود میاد

18. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط parsana نمایش پست ها
    سلام
    من بشخصه خيلي آدم تجملاتي اي هستم و عاشق چيزاي لوكس هستم و كلا دوست دارم هر وقت چيزي دلم خواست بدون دغدغه داشته باشم

و اصلا نيازي نميبينم كه پدرم اين چيزا رو برام جور كنه، مغز خودم اقتصادي كار ميكنه و از اين سنم دنبال راه هاي پول در آوردنم

خب من همچين زندگي اي براي آيندم ميخوام بخاطر همينم براش تلاش ميكنم كه بسازمش
    چشمم به پول بابام نيست

(نخواستم بيام اينجا از خودم تعريف كنم)
    ميخوام بگم دختري كه زندگي لوكس و تجملاتي ميخواد بايد خودش به فكر خودش باشه نه جيب باباش...

من یه زمانی به شدت تجمل گرا بودم به شدت

یک موردش فقط اینه : سال 85 که من 15 سالم بود و موبایل تقریبا تازه اومده بود فقط 4 میلیون پول دادم دور گوشیمو طلاساز قاب طلایی بگیره که بتونم مجلل بودنمو به رخ بکشم

ولی.

الان که 26 سالمه به شدت از تجملات متنفرم و سادگی را ترجیح میدم ولی منظورم از سادگی این نیست که بریم رو گلیم بشینیم منظورم اینه خیلی از چیزهایی زندگی هم میتونه وجود داشته باشه و هم میتونه پولی زیاد بیاد واسه پس انداز و گردش

20. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

من همیشه میگم هیچوقت با پول یه مرد ازدواج نمیکنم

با جنم و جربزه اش ازدواج میکنم

مردی هم که جنم داشته باشه همیشه میتونه دوتاش رو چهار تا کنه

یه چیزی هم که دوستام همیشه در مورد من میگن این هستش که همیشه دنبال چیزای ساده اما شیکم

شیک بودن و مرتب بودن خیلی برام مهم تر از برند بودن و تجملاتی بودنه

21. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد