نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: احساس سردی در همسر

1537
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35820
    تشکـر
    27
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

احساس سردی در همسر

سلام و خسته نباشید
    من یکسال و چندماه که عقد هستم ، خانمم خیلی دوست دارم و واقعا براش هرکاری میشده کردم .

طی این یک سال و چندماه هیچ رابطه جنسی کاملی با ایشون نداشتم و تنها در حد معاشقه بوده
    مشکلی که دارم احساس میکنم همرسم سردمزاج هستند و احساس میکنم تمایلی به همین معاشقه هم ندارد ، حتی خیلی وقتها احساس میکنم میخواهد ازم دوری کنه که همین معاشقه هم نداشته باشیم

الان حدمعاشقه ما یکبار در هفته هست ، از نظر بنده و نیاز بنده خیلی کم و من خودم هرهفته 2 الی 3 بار نیاز به رابطه دارم ( البته الان که رابطه کامل نداریم ولی همین معاشقه ) ولی بنظرم همسرم چنین احساسی ندارد

برای مثال اتفاقی که اخیرا افتاده و من و خیلی ناراحت کرد این بود
    برای مثال ما روز 4 شنبه معاشقه خیلی خوب و لذت بخشی داشتیم ، روز 5 شنبه که رابطه ای نداشتیم و روز جمعه بنده احساس نیاز شدیدی داشتم که چندین بار سعی کردم خودم نزدیک کنم بهشون ولی با بیتوجهی ایشون مواجه شدم
    اخر سر به ایشون گفتم من نیاز شدید دارم
    ایشون گفتن شرایط نیست و نمیشه ، با اینکه شرایط میتونست فراهم بشه و به من گفتن برو دستشویی و خود ارضایی کن
    من از زمانی که عقد کردم اینکار نکردم و به ایشون هم گفتم وقتی ازدواج کردم دیگه اینکار نکردم و نمیکنم و این راه حلش نیست و خلاصه بیخیال شدم با اینکه به خاطر ارضا نشندم و همچنین پاسخ ایشون بسیار عصبی بودم .

بنظر من همسرم سردمزاج است و همچنین اطلاعات جنسی ایشون بسیار پایین
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    چکار باید در این زمینه انجام بدم
    ایا منابع مناسبی جهت اموزش روابط و بهبود سطح علمی دارید که ایشون مطالعه کنند ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید
    باتشکر

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : احساس سردی در همسر

معمولا زن‌ها موقع ازدواج سردمزاج نیستند و سردمزاج ازدواج نمی‌کنند.
    بلکه پس از ازدواج به دلایل سرد و کم‌میل می‌شوند.
    بسیاری از سردمزاجی‌ها مربوط به سال‌های اول ازدواج است.
    زن و شوهر در اوج گرمی اول ازدواج هستند که به تدریج احساس می‌کنند .
    سردی به فضای زندگی آنان رخته کرده و زندگی‌شان دیگر آن طراوت و حرارت قبلی را ندارد و از زندگی با یکدیگر لذت نمی‌برند.
    زن احساس می‌کند چه آرزوها و رویاهایی را در ذهن خود می‌پروانده است ولی پس از گذشت مدت زمانی نه‌چندان زیاد جای آنها را در زندگی خود خالی می‌بیند.
    شاید بتوان گفت تمام سردمزاجی خانم‌ها در یک جمله خلاصه می‌شود که به نظر می‌رسد باورش برای مردها سخت باشد.
    اما واقعیت این است که :«منشا غریب به اتفاق [replacer_a] خانم‌ها همسران‌شان هستند.
    این جمله یک واقعیت است، مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.
    علت این است که زن‌ها انسان‌های بسیار پیچیده‌ای هستند. البته آقایان هم پیچیدگی‌هایی دارند ولی قابل مقایسه با خانم‌ها نیستند.

وقتی زن و شوهری برای درمان بی‌میلی جنسی و سردی در زندگی به درمانگر مراجعه می‌کنند نکته مهم این است که زوج‌ها باهم مورد بررسی قرار می‌گیرند.
    ممکن است سردی در رابطه زناشویی در زن ظاهر شود اما عامل اصلی بروز مشکل در مرد یا هر دو نفر باشد.
    معمولا اختلافات و اختلالات زناشویی از نوعی نیستند که امروز در زندگی بروز کنند و روز بعد زوج برای درمان به درمانگر مراجعه کنند.
    مشکلات اغلب روند کند و آهسته دارند که گاهی عامل اصلی در پشت شاخ و برگ‌های پدید آمده خود را مخفی می‌کند.
    در واقع ممکن است که زوج‌ها ماه‌ها با با مشکلات خود کنار بیایند و تا زمانی که در زندگی‌شان بحران، مشکلات جدی، قهر و دعوا پیش نیاید، به درمانگر مراجعه نکنند.
    پس مهم است که برای تشخیص درست مشکل زوج‌ها همراه هم نزد مشاور بروند.
    و هیچ‌گاه نباید مرد یا زن به دیگری بگوید تو مشکل داری، پس خودت به درمانگر مراجعه کن و من با تو نمی‌آیم.
    به عبارت دیگر در برخورد با اختلالات زناشویی باید تاثیرات متقابل در هر دو طرف مورد بررسی قرار گیرند.
    و اگر می‌خواهی گرمی و خوشبختی مجدد به خانه و زندگی ما برگردد زوج‌درمانی است که اهمیت دارد نه فرددرمانی.

شوخی با سردی‌ها زندگی را به آتش می‌کشد.
    زن و شوهر هردو برای برطرف کردن این مشکل مسوول هستند.
    بهتر است پا به پای هم تلاش کنند تا زندگی‌شان صمیمی و زیبا شود.
    البته برخی از سردی‌ها به دلایل خاص مانند اختلالات هورمونی، سردمزاجی و برخی بیماری‌های روانی ایجاد می‌شود که با استفاده از داروهای روانپزشکی قابل درمان است.
    اما این موارد کمتر از 10 درصد سردی‌ها را تشکیل می‌دهد و مابقی با مراجعه به درمانگر و روان‌شناس و مشاورخانواده به راحتی برطرف می‌شود. این موضوع نباید نادیده گرفته شود.

برخی خانم‌ها به این دلیل که تصور ذهنی‌شان این است که بدن‌شان از چشم همسرشان یا خودشان غیر‌جذاب است ممکن است دچار کاهش میل جنسی شوند.
    از دیگر علل سردمزاجی خانم‌ها می‌توان به طردشدن از سوی شوهر، خیانت شوهر، ناتوانی جنسی یا زودانزالی" onclick="replacer_hook(55)" target="_blank" href="http://forum.moshaver.co/f147">زودانزالی در مرد، عدم معاشقه کافی.
    در خواست مستقیم شروع معاشقه از طرف زن، نگرانی از آسیب واژن و عدم رعایت نظافت و بهداشت بدنی از طرف شوهر و بوی بد عرق بدن اشاره کرد.
    بعضی‌وقت‌ها سردی‌ها در خانم‌ها چنان شاخ و برگ پیدا می‌کند که زوج به دنبال قطع شاخه‌های خشک شده درخت هستیم.
    شاخه‌ای را قطع می‌کنند و شاخه دیگر خشک می‌شود.
    هیچ‌وقت حاضر نمی‌شویم به پای درخت نگاهی بیندازند و نفتی را که قطره‌قطره به ریشه‌ها نفوذ می‌کند از کنار درخت زندگی دور کنند.
    تا زمانی که به سردی‌ها نگاه جامع و ریشه‌ای نداشته باشیم مشکل به‌طور کامل برطرف نمی‌شود.
    وقتی به‌طور دقیق به سردی زن توجه شود ممکن است نه‌تنها با رفع عامل اصلی مانع خشک‌شدن کامل درخت شد.
    بلکه می‌توانیم اسباب جوانه‌زدن سایر شاخه‌ها رافراهم کرد و مجددا شادابی را به زندگی خود برگرداند.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    مشاوره روانشناسي تلگرامي:
    http://t.me/kanonmoshaveran_bot
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : احساس سردی در همسر

سلام.
    این طبیعیه که بعضی خانومها اوایل ازدواج و قبل از شروع رابطه کامل کمی سرد باشن یا حتی ترس و نگرانی داشته باشن.

تا حدودی این موضوع طبیعیه،
    اما در مورد حرفی که به شما گفتن و نوع رفتاراشون در برابر شما همونطور که خودتونم گفتین مشخصه که اطلاعات کمی دارن.

اکثر زوجها این مشکلاتو در ابتدای شروع روابطشون دارن که با همکاری و کمک به همدیگه و گذشت زمان رفع میشه.

اول از همه بهتره به یک مشاور مراجعه کنین تا این موضوعو برای همسرتون باز کنن و توضیحات کافی بهشون داده بشه ، حرفهای همسرتونم شنیده بشه تا اگر از سمت ایشون موضوع نگران کننده ای هست مشخص و حل بشه ،
    و شما رو هم در اینکه چطور به ایشون کمک کنید راهنمایی کنن.

بعد از اون هم با صحبت با همدیگه میتونین بیشتر به حل این مشکل سرعت ببخشین.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد