نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: سه بار خواستگاری ، درسته ؟

2164
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39105
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سه بار خواستگاری ، درسته ؟

با سلام ، پسری هستم ۳۱ ساله ، به پیشنهاد خانواده اواسط فروردین ماه از یه خانمی خواستگاری کردم ولی به دلایلی ( به دلم ننشست و مشکل مالی داشتم )اون موقع منصرف شدم و رد کردم بعد از گذشت دو ماه درخواست کردیم که یک جلسه باهم صحبت کنیم و موافقت شد و جلسه سوم رو هم برگزار کردیم و تو جلسه سوم پیشنهاد دادم که یکم بیشتر با هم باشیم و صیغه محرمیت بینمون خونده بشه تا راحتر باشیم و فعلا هم کسی به غیر از خانواده ها ندونند تو همون جلسه جوابی ندادن و گفتند باید مشورت کنند بعد از دو روز خواهرم باهاشون تماس میگیرن و درخواست چند جلسه دیگر صحبت رو بهشون میدن و اون دختر خانم هم میگه قرار بوده صیغه محرمیت خونده بشه و الان دوباره باید مشورت کنم ، فرداش که تماس گرفتیم گفتند که با هم تفاهم نداریم . حالا نمیدونم اینکه از موضوع صحبت کردن ناراحت شدن یا اینکه واقعا به این نتیجه رسیدن که باهم تفاهم نداریم ؟! اختلاف عمیقی با هم نداشتیم ( سن ۴ سال فاصله داریم ، هر دو اهل نماز و روزه و … ، هر دو لیسانس ، اقتصادی خانواده ها تو یه سطح ، اجتماعی تقریبا تو یه سطح ، فرهنگی تقریبا تو یه سطح ) اختلافات : ( به زبون اوردن احساس برای من سخت و برای اون راحت ، من زیاد اهل صحبت کردن نیستم و اون بیشتر از من خوشش میاد صحبت کنه ، یکم از شرایط مالی من شک داشت ) الان موندم که بخواهم پیگیر باشم شاید به نوعی زیاد خودش رو بگیرد ( چون میشه بار سوم از یه دختر خواستگاری کردن ) ، از یه طرف هم میگم تو زندگی باید یه جاهایی گذشت داشته باشی غرورت رو کنار بزاری ، از یه طرف هم میگم شاید خواست خدا باشه که این ازدواج سر نگیره . خلاصه ممنون میشم راهنماییم کنید . ببخشید که طولانی شد .

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : سه بار خواستگاری ، درسته ؟

صیغه محرمیت بخونید کسیم نفهمه ؟؟

یعنی فقط شما و عروس خانم بدونید؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39105
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نه منظورم همون در حد خانواده بود که مطلع باشند . آخه متاسفانه هنوز اینجا کاملا جا نیفتاده که صیغه محرمیت با عقد فرق داره ، فکر میکنند اگر صیغه خوانده بشه دیگه باید حتما ازدواج صورت بگیرد وگرنه ...

4. کاربران زیر از Mahdi8767 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35751
    تشکـر
    149
    تشکر شده 312 بار در 229 پست
    میزان امتیاز
    7

درود
    از ما به شما نصیحت بیخیالش بشوید و تمام!

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30434
    تشکـر
    199
    تشکر شده 452 بار در 246 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi8767 نمایش پست ها
    با سلام ، پسری هستم ۳۱ ساله ، به پیشنهاد خانواده اواسط فروردین ماه از یه خانمی خواستگاری کردم ولی به دلایلی ( به دلم ننشست و مشکل مالی داشتم )اون موقع منصرف شدم و رد کردم بعد از گذشت دو ماه درخواست کردیم که یک جلسه باهم صحبت کنیم و موافقت شد و جلسه سوم رو هم برگزار کردیم و تو جلسه سوم پیشنهاد دادم که یکم بیشتر با هم باشیم و صیغه محرمیت بینمون خونده بشه تا راحتر باشیم و فعلا هم کسی به غیر از خانواده ها ندونند تو همون جلسه جوابی ندادن و گفتند باید مشورت کنند بعد از دو روز خواهرم باهاشون تماس میگیرن و درخواست چند جلسه دیگر صحبت رو بهشون میدن و اون دختر خانم هم میگه قرار بوده صیغه محرمیت خونده بشه و الان دوباره باید مشورت کنم ، فرداش که تماس گرفتیم گفتند که با هم تفاهم نداریم . حالا نمیدونم اینکه از موضوع صحبت کردن ناراحت شدن یا اینکه واقعا به این نتیجه رسیدن که باهم تفاهم نداریم ؟! اختلاف عمیقی با هم نداشتیم ( سن ۴ سال فاصله داریم ، هر دو اهل نماز و روزه و … ، هر دو لیسانس ، اقتصادی خانواده ها تو یه سطح ، اجتماعی تقریبا تو یه سطح ، فرهنگی تقریبا تو یه سطح ) اختلافات : ( به زبون اوردن احساس برای من سخت و برای اون راحت ، من زیاد اهل صحبت کردن نیستم و اون بیشتر از من خوشش میاد صحبت کنه ، یکم از شرایط مالی من شک داشت ) الان موندم که بخواهم پیگیر باشم شاید به نوعی زیاد خودش رو بگیرد ( چون میشه بار سوم از یه دختر خواستگاری کردن ) ، از یه طرف هم میگم تو زندگی باید یه جاهایی گذشت داشته باشی غرورت رو کنار بزاری ، از یه طرف هم میگم شاید خواست خدا باشه که این ازدواج سر نگیره . خلاصه ممنون میشم راهنماییم کنید . ببخشید که طولانی شد .
    سلام.
    چیزی که من ازخوندن تاپیک متوجه شدم اینه که شما به ایشون علاقه ای ندارید چون گفتین که علت منصرف شدن شماازادامه ی روندخواستگاری اول اینکه به دلتون ننشسته دوم بخاطرمسایل مالیتون بوده و تو پرانتز عرض میکنم که ادم کسیو که دوس داره سه بار که سهله ده بار ،بلکم صدبار ازش درخواست میکنه و این براش مشکلی نیست
    شما مهمترین چیزی که برای ازدواج لازمه رو ندارید،یعنی همون احساس علاقه به طرف مقابلتون.
    واین خانم متوجه دودلی شما شدن و قبل ازاینکه شمابگی ما بدردهم نمیخوریم ایشون پیشدستی کردن.
    وقتی دلبستگی بین شماوجودنداره چه اصراری دارین؟ایاایشون امتیازات خاصی دارن که شما نگرانیدازدستشون بدید یا دیگه فردی با این ویژگیها پیدانکنید؟
    ولی هرچی که هست مطمئنا ارزش اینو نداره که شمابخاطرش به خودتو یکی دیگه ظلم کنی و یه ازدواج اشتباه صورت بگیره.
    زندگی اگه عشق توش نباشه ارامش هم درش وجود نداره.
    ویرایش توسط hamideh banoo : 08-18-2018 در ساعت 10:08 AM
    امضای ایشان
    جوری عاشقتم که

انگار دنیا فقط همین یه مرد رو داره

7. 3 کاربران زیر از hamideh banoo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    شما علاقه قلبی نسبت به ایشون ندارید و نبایست عجله کنید
    اگر علاقه واقعی بود نیاز به چندجلسه خواستگاری نداشت میرفتید سر اصل مطلب... وقتی همخوانی ندارید نباید به اجبار انجام بدهید
    صبرکنید تا آمادگی ازدواج رو پیدا کنید

9. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39105
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلام و ممنون از نظرتون .
    من الان تقریبا دو سال هست که دارم جستجو میکنم و خواستگاری میرم ولی هر کدوم به یه دلایلی نشده ، ولی این یکی درسته تو بار اول به دلم ننشست ولی یه سری ویژگی ها داشت که من رو دوباره مشتاق برای جلسات بعدی کرد ، ازش بدم نیومده ولی خب اونقدر محکم هم به دلم ننشست . من هم همین فکر شما رو دارم که به دلیل دودلیم جوابش منفی بوده باشه .
    الانم موندم میترسم کسی با این ویژگی ها دوباره پیدا نکنم و ایشون رو هم از دست بدهم ولی همون ترسهای بالا رو هم که عرض کردم دارم .

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30434
    تشکـر
    199
    میزان امتیاز
    8

با سلام و ممنون از نظرتون .
    من الان تقریبا دو سال هست که دارم جستجو میکنم و خواستگاری میرم ولی هر کدوم به یه دلایلی نشده ، ولی این یکی درسته تو بار اول به دلم ننشست ولی یه سری ویژگی ها داشت که من رو دوباره مشتاق برای جلسات بعدی کرد ، ازش بدم نیومده ولی خب اونقدر محکم هم به دلم ننشست . من هم همین فکر شما رو دارم که به دلیل دودلیم جوابش منفی بوده باشه .
    الانم موندم میترسم کسی با این ویژگی ها دوباره پیدا نکنم و ایشون رو هم از دست بدهم ولی همون ترسهای بالا رو هم که عرض کردم دارم .
    شما همه ی ویژگیها و امتیازاتی که ایشون دارن رو نادیده بگیرین فکرکنین اون خصوصیات رو ندارن دراینصورت بازم دوس دارین باهاشون ازدواج کنین یا نه؟
    امضای ایشان
    جوری عاشقتم که

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39105
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

به نظر من هیچ کس رو بدون دلیل نمیشه دوست داشت ، یکی ممکن هست به خاطر ظاهر دیگری رو دوست داشته باشه و یکی هم ممکنه به خاطر اخلاق و خصوصیات دیگری رو دوست داشته باشه . من برای ازدواج ملاک اصلیم ظاهر نیست بلکه مهمتر از ظاهر رو معیار قرار دادم و راجب سوالتون خوب اگر قطعا اون ویژگی ها رو نداشتند دیگه دغدغه ای نداشتم و بدون فکر کردن جوابم منفی بود ولی به نظر من خصوصیات و ویژگی های دیگه از ظاهر خیلی مهمتر هست

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30434
    تشکـر
    199
    میزان امتیاز
    8

به نظر من هیچ کس رو بدون دلیل نمیشه دوست داشت ، یکی ممکن هست به خاطر ظاهر دیگری رو دوست داشته باشه و یکی هم ممکنه به خاطر اخلاق و خصوصیات دیگری رو دوست داشته باشه . من برای ازدواج ملاک اصلیم ظاهر نیست بلکه مهمتر از ظاهر رو معیار قرار دادم و راجب سوالتون خوب اگر قطعا اون ویژگی ها رو نداشتند دیگه دغدغه ای نداشتم و بدون فکر کردن جوابم منفی بود ولی به نظر من خصوصیات و ویژگی های دیگه از ظاهر خیلی مهمتر هست
    ببینید بحث من زیبایی نیست.به دل نشستن طرف مقابل هست.
    ممکنه من ازیکی خوشم بیاد ولی دیگری نه.
    همسرتون باید براتون جذاب باشه باید ظاهرشو دوست داشته باشید و ازش خوشتون بیاد.بذارید تجربه ی خودمو بگم.
    من چهارسال پیش خواستگاری داشتم که ازهمه نظر عالی بود،شرایط وجایگاه اجتماعی،خانواده،تحصیلات،م سائل مالی،شخصیت
    ولی به دل من نمینشست بهش علاقه ای نداشتم ایشون از اقوام زن پسرعموم بودن وقتی خواستگاری کرد و من جواب منفی دادم همه ی اشناها و کسایی که ایشونومیشناختن بهم گفتن دیگه مورد بهترازایشون پیدانمیکنی خیلی خوبه چرا ردش کردی ،انقدر سرزنش شدم که کم کم داشتم باورمیکردم که اشتباه کردم براهمین باردوم که باز مطرح کردن و عموم رو واسطه قراردادن من قبول کردم و قرارشد باهم بیشترآشنابشیم.
    چندوقتی رفت و امد کردیم،هرجورکه فکرکردم نمیتونستم بخودم بقبولونم که این اقارو دوس دارم،ایشون با روی باز و با کلی ذوق میومدن دیدن من ولی من بزور اون چند ساعتو که باهم بودیم تحمل میکردم فکرمیکردم بارفتارش و علاقه ای که بهم داره منم کم کم بهش دل میبندم ولی این اتفاق هیچوقت نیفتاد بااینکه خیلی سختم بود ولی براباردوم جواب منفی دادم و همه چیو تموم کردم بااینکه بازم سرزنش شدم از طرف بقیه ولی مطمئن بودم اشتباه نکردم.
    الانکه ازدواج کردم با پسری که فوق العاده س و همه ی ایده الهای مردموردنظر منو داشت روزی هزاربارخداروشکرمیکنم.ازنظ بقیه ایشون قیافه ش معمولیه ولی من عاشق این چهره و شخصیتم.ایشون ده سال ازمن بزرگتره و کمی شکسته شده ولی من باتمام وجود دوسش دارم ایشون هم همینطور.از انتخابم و از زندگیم خیلی راضیم.
    شما ممکنه یه غذایی رو دوس نداشته باشی بعدهمه بگن نه بایدبخوری چون برابدنت مفیده و کلی خواص داره ولی شما تااون غذارومیخوری بالامیاری.
    باخودتون رو راست باشید حتما براتون مهمه که همسرتون براتون جذابیت داشته باشه و دوسش داشته باشید.
    اینا تجربیات من بود که عرض کردم بازم تصمیم گیرنده ی نهایی شمایید.
    امیدوارم بهترین زندگیو بسازید.
    موفق باشین
    امضای ایشان
    جوری عاشقتم که

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39105
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی خیلی ممنون از راهنمایی هاتون

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30434
    تشکـر
    199
    میزان امتیاز
    8

خواهش میکنم،امیدوارم مشکلتون حل بشه
    امضای ایشان
    جوری عاشقتم که

16. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    38382
    تشکـر
    79
    تشکر شده 62 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    0

هووووووووف
    تازه توی این دوره بی شوهری باید از خداشونم باشه و توی هوا بقاپنت
    بعد تازه 3 بار میری خاستگاری ؟
    دختر قحطه مگه ؟
    دختر خوب اینقدرا هست که نگووووو نمونش دخترای این انجمن که همشوووووووووووووووووون ماهن
    امضای ایشان
    دیوانه و دلبسته اقبال خودت باش * سرگرم خودت عاشق احوال خودت باش
    یک لحظه نخور حسرت آن را که نداری *راضی به همین چند قلم مال خودت باش
    دنبال کسی باش که دنبال تو باشد * اینگونه اگر نیست به دنبال خودت باش
    پرواز قشنگ است ولی بی غم و منت * منت نکش از غیر و پروبال خودت باش
    هزاران بار دیدم در این دنیای پست ، حرمت مردی به نامردی شکست

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)