نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: خوردن ناخن

700
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36766
    تشکـر
    16
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خوردن ناخن

سلام من علیرضا هستم و ۱۷ سال سن دارم. من خیلی عادت دارم که ناخن های انگشتان دست خود را می‌جوم و حالا میخوام از این کار دست بردارم نمیتونم و هر روز سعی میکنم که این کار را انجام ندهم بالاخره آن را انجام میدهم. تا یادم نرفته من سه ساله که استرس دارم و الان آن را کاهش دادم ( برای اطلاعات بیشتر)

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : خوردن ناخن

کارشناسان دو دلیل اصلی ناخن جویدن را یافته اند. تمایل به جویدن ناخن زمانی که بی حوصله هستید بیشتر در شما افزایش می یابد, برای ترک این عادت خودتان را با یک سرگرمی مثل بافندگی یا درست کردن پازل مشغول کنید تا دستتان بیکار نباشد و به جای روی کاناپه نشستن با دوستانتان بیرون بروید.یکی دیگر از علل های ناخن جویدن استرس است. اگر شما به طور مداوم تحت استرس هستید راهی برای مدیریت آن پیدا کنید. شما می توانید در باشگاه یا یوگا ثبت نام کنید و یا برای تمدد اعصاب مدیتیشن کنید.چیزهایی که محرک ناخن جویدن شما هستند را بیابید. اغلب زمانی که تلویزیون نگاه می کنید این کار را انجام می دهید؟ یا در حال درس خواندن یا هنگامی که مضطرب هستید؟ زمانی که عامل ناخن جویدن را شناسایی کردید سعی کنید آن را کمتر انجام دهید و یا راهی برای ترک آن پیدا کنید.ناخن جویدنچسب زدن یک یادآور خوب برای ترک این عادت استبهتر است انگشت خود را با چسب زخم یا چسب برق ببندید. غالب اوقات ناخن جویدن به صورت ناخودآگاه انجام می شود و شما از زمان جویدن ناخن غافل هستید بنابراین دفعه بعد که شما ناخودآگاه انگشتتان را به دهانتان بردید به جای ناخنتان چسب را می جوید. این به عنوان یک یادآوری است برای کاری که ناخودآگاه درحال انجام آن هستید.ناخن هایتان را کوتاه نگه دارید. اینگونه هیچ ناخنی برای جویدن وجود ندارد.برای ترک این عادت ناخن هایتان را با سس تند, سرکه یا لاک ناخن تلخ که طعمش برایتان خوشایند نیست بپوشانید.به طور منظم ناخن هایتان را مانیکور کنید وقتی هزینه زیادی برای ناخن هایتان صرف کنید قبل از جویدن حتما به آن فکر می کنید.می توانید از دوستانتان, خانواده یا همکارانتان در محل کار بخواهید هنگامی که شروع به ناخن جویدن کردید حواس تان را پرت کنند.از تکنولوژی و فناوری استفاده کنید. ممکن است فقط ساعت هایی از روز مستعد ناخن جویدن باشید مثل خواندن روزنامه در صبح و یا خواندن کتاب قبل از خواب. اگر جزء این دسته هستید می توانید زنگ هشدار تلفن همراهتان را روی ساعت مقرری که ناخن می جوید تنظیم کنید تا هر وقت که درحال انجام این عادت بودید به شما هشدار دهد.جایگزین کردن عادت ناخن جویدن با عادات دیگر. عادت های ساده ای مثل ضربه زدن به یک سطح صاف با انگشت و یا بازی کردن با انگشت شست را می توانید جایگزین کنید و یا به جای فرو بردن ناخن در دهان تان یک کش به دور دستتان ببندید و با آن بازی کنید تا عادت ناخن جویدن از سرتان بیفتد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد