نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: افسردگی بعد زایمان

1174
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39167
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

افسردگی بعد زایمان

باسلام خدمت شما عزیزان که باوجود مشغله ی زیادبه فکرکمک رسانی به همنوعانتون هستید.
    تقریبا شیش سال پیش که بارداری اولم اتفاق افتاددرحین زایمان خیلی درد کشیدم به طوری که هم درد زایمان طبیعی هم درد بعدازعمل سزارین روتجربه کردم وبعدازاون به دلیلی که فکرمیکنم منطقی نبود وبعدها یکی ازپزشکان نوزاد هم گفت نوزادمن یک هفته بستری شدوسرم وسوزن وازاینجورچیزا توجونش کردن بعد ازمرخص شدن هم زیاددلجویی ازجانب همسرم ندیدم بعداز دوسال این اتفاق بارداری دوباره برای فرزند دومم هم تکرار شدومن وایه به دل شدم که زایمان کنم وبچه امو توبغلم بگیرمو بیام خونه.باز یک هفته بستری شد واین بارغصه ی تنها موندن بچه ی اول وبستری شدن بچه ی دوم مزید برعلت شدکه روحم آزرده تربشه .حالا هروقت یک نفرراحت زایمان میکنه من به این فکرمیکنم که چرا واسه من این اتفاق نیوفتادیعنی من اینقدر گناهکاربودم که خدا نخواست لذت یه زایمان زیبا وبی دغدغه روداشته باشم.خیلی اونروزا منو آزار میده مدام میگم کاش ماهم پول داشتیم ومیرفتیم بیمارستان خصوصی تامیتونستم زایمان خوبی داشته باشم .غمش اینقدر واسم سنگینه واینکه همسرم که هیچوقت درک نکرد من چقدر غصه خوردم وهمیشه تا من ابراز غم میکنم اون صدبرابر بیشترمیگه ما وایه ی اینکه بچه مونو ازبیمارستان بزاریم توبغلمونو بیاریم با دلمون موند.لطفا بهم بگیدچیکارکنم که این احساس بدودرمقابل اتفاق خوب زندگیه دیگران نداشته باشم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : افسردگی بعد زایمان

نقل قول نوشته اصلی توسط 747maryam نمایش پست ها
    باسلام خدمت شما عزیزان که باوجود مشغله ی زیادبه فکرکمک رسانی به همنوعانتون هستید.
    تقریبا شیش سال پیش که بارداری اولم اتفاق افتاددرحین زایمان خیلی درد کشیدم به طوری که هم درد زایمان طبیعی هم درد بعدازعمل سزارین روتجربه کردم وبعدازاون به دلیلی که فکرمیکنم منطقی نبود وبعدها یکی ازپزشکان نوزاد هم گفت نوزادمن یک هفته بستری شدوسرم وسوزن وازاینجورچیزا توجونش کردن بعد ازمرخص شدن هم زیاددلجویی ازجانب همسرم ندیدم بعداز دوسال این اتفاق بارداری دوباره برای فرزند دومم هم تکرار شدومن وایه به دل شدم که زایمان کنم وبچه امو توبغلم بگیرمو بیام خونه.باز یک هفته بستری شد واین بارغصه ی تنها موندن بچه ی اول وبستری شدن بچه ی دوم مزید برعلت شدکه روحم آزرده تربشه .حالا هروقت یک نفرراحت زایمان میکنه من به این فکرمیکنم که چرا واسه من این اتفاق نیوفتادیعنی من اینقدر گناهکاربودم که خدا نخواست لذت یه زایمان زیبا وبی دغدغه روداشته باشم.خیلی اونروزا منو آزار میده مدام میگم کاش ماهم پول داشتیم ومیرفتیم بیمارستان خصوصی تامیتونستم زایمان خوبی داشته باشم .غمش اینقدر واسم سنگینه واینکه همسرم که هیچوقت درک نکرد من چقدر غصه خوردم وهمیشه تا من ابراز غم میکنم اون صدبرابر بیشترمیگه ما وایه ی اینکه بچه مونو ازبیمارستان بزاریم توبغلمونو بیاریم با دلمون موند.لطفا بهم بگیدچیکارکنم که این احساس بدودرمقابل اتفاق خوب زندگیه دیگران نداشته باشم

دوست عزیز افسردگی یعنی اینکه ذهن شما در گذشته باقی مونده .
    باید بدونید گذشته جای خوبی برای موندن نیست و کسی هم قرار نیست شمارو نصیحت کنه .
    چون شما با همین رفتارتون دوباره قراره دوران تلخی رو برای کودکانتون رقم بزنید .
    و حس شاد بودن یک مادرو ازشون بگیرید . و بعد از چند سال دوباره حسرت این روزهارو بخورید .
    فعلا برای رهایی از این آشفتگی توصیه میکنیم هر چی به ذهنتون میرسه رو بنویسید .
    و چندین باز ازش بخونید و ببنید چه چیزایی رو در ذهنتون انبار کردید .
    بعد میتونید نوشته رو بسوزونید .
    اینطوری ذهنتون از آشفتگی رها میشه و بهتر میتونید ادامه بدید .
    مشاوره روانشناسي تلگرامي:
    http://t.me/kanonmoshaveran_bot
    در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط 747maryam نمایش پست ها
    سلام

با توجه به توضیحاتتون شما مزاجتون سرد هست و همین دلیل سخت بودن زایمانتون و افسردگیتونه.

برای رفع هر دو مشکل شما باید با خوردن غذاهای گرم مزاج مثل کاچی، خرما، عسل، انگور و انجیر، مزاج خودتونو گرم کنید.

درمان افسردگی بعد از زایمان از زبان حکیم خیراندیش

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

والا تا اونجایی که من میدونم و شنیدم زایمان برای هیچ کس یا لااقل اکثر افراد سخت بوده و هست و برا همین درد بالایی که مادران متحمل میشن ، همه ی گناهان بخشیده میشه . به نظرم خدارو شکر کنید که هم خودتون هم فرزندانتون سالم هستین .
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    به سایت مشاور خوش آمدید.
    ببینید یک حقیقت و واقعیت عینی هست که اتفاق افتاده ولی از واقعیت بالفعل درآمده مهمتر طرز نگاه و زاویه دید شما به آن واقعیت هست آن چیزی که باعث افسردگی شما شده دیدگاه شما به واقعه پیش آمده است نه خود واقعه. شما می توانید با تغییر دیدگاهتان از دام افسردگی رها شوید.
    لطفا تایپیک زیر را به دقت مطالعه کنید
    [replacer_a]

امضای ایشان

تا میتوانی دلی به دست آور
    دل شکستن هنر نمی باشد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد