نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: آیا من افسرده هستم ؟

1087
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35242
    تشکـر
    9
    تشکر شده 18 بار در 14 پست
    میزان امتیاز
    0

آیا من افسرده هستم ؟

با سلام
    دوستان من رو راهنمایی کنید که چه بکنم ایا تست افسردگی معتبر سراغ دارید متاسفانه به دلیل هزینه های روان شناس نمیتونم به یک روان شناس خوب مراجعه کنم کلا میخوام در مورد دیدگاهام و زندگیم برای شما بگم و نظرتون بگید و بگید ایا به نظرتون افسرده هستم یا نه و ایا مشکلات زندگی نمیگذاره لذتی از زندگی ببرم :
    یادم هست دوران راهنمایی 12 سالم بود کم کم تو خودم بودم قبل تر اش ادم شادی بودم و هم سنو سالام تو پارک بازی میکردن مثلا من یک جا مینشستم بی حوصله بودم و با خودم میگفتم خوب که چی برم بازی کنم ؟
    یک سال بعد به یک حالتی دچار شدم مثل این که هر چه قدر میخوابیدم بازم احساس خستگی میکردم و کلی دکتر رفتم ازمایش دادم هیج طوریم نبود و بعد ها با تحقیق در اینترنت متوجه شدم یک بیماری به نام سندرم خستگی مزمن همین حالتا باعث شد بیشتر حالتای افسردگی پیدا کنم و بی لذتی ...
    متاسفانه در خانواده ای هم هستم که بیشتر دعوا بوده و ازار اذیت روحی از طرف مادرم به سمت من بوده .... اصلا نه تفریحی دارم نه میتونم یک ساعت ذهنم به روان خودش باشه و به شیوه خودم لذت ببرم ...
    الانم با گذشت ده سال احساس میکنم دیگه هیچ یزی خوشحالم نمیکنه بی لذت شدم به خاطر حرص خوردنایی که دارم خیلی تنهام دوست و رفیقای خودم هم همه درگیر کارا خودشونن به زور میتونم بهشون پیام بدم که بیان همو ببینیم یک بیرون بریم همیشه تنها بیرون میرم اهنگ گوش میکنم و تنها تو پارک میشینم ... سرمم تو لاک خودم باشه از سوی مادرم فشار روحی بهم میاره ....
    خیلی سعی کردم بتونم حدااقل یک نفر از جنس مخالف پیدا کنم که از نظر روحی و عاطفی حالم بهتر بشه و احساس ارامش کنم اما پیدا نمیشه و بد تر ادم اخساس شکست میکنه ...
    و این که تازگیا این افکار عذابم میده خوب اگر پول بدست بیارم اخرش که چی ؟ اگر برم درس بخونم اخرش که چی چون همیشه درد رنج هست که تا لذت و خوبی معنا بده و از این هم خسته شدم به خودم امید کاذب بدم و همش تلاش کنم بدون دلخوشی !!!!
    از تنهایی خیلی خسته شدم متاسفانه جنس مخالف هم همیشه دنبال ظاهر یا پول هست البته نه همشون نمیتونن با یک ادمی مثل من یک دوست باشن ... خلاصه دلم خوشه میام تو این انجمن پست میزارم یکم درد دل میکنم وگرنه هیچ جا و هیچ کس ندارم .

دوستان اگر روان شناس خوب هم از مشهد سراغ دارید معرفی کنید ممنونم ....
    ویرایش توسط mt12 : 09-17-2018 در ساعت 01:01 AM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : آیا من افسرده هستم ؟

برای اطلاق افسرده بودن به فرد، او باید تمام روز و تقریباً هر روز این حالت را داشته باشد.
    این خلق و خوی افسرده توسط خود شخص با احساس اندوه، پوچی و افسردگی حس می شود یا توسط اطرافیانش مشاهده می گردد.
    در میان کودکان یا بزرگسالان، این خلق و خو می تواند با تندخویی بروز پیدا کند.

2) بی علاقگی یا لذت نبردن از فعالیت هایی فیزیکی که معمولاً لذت بخش و جالب اند.
    این نشانه هر روز و عملاً برای تمامی فعالیت ها دیده می شود.

3) حس خودکم بینی یا احساس گناه بیش از حد و نامتناسب واحساس بی ارزش بودن.
    این احساس تقریباً همیشه و تقریباً هر روز حضور دارد.

4) داشتن ایدۀ خودکشی به طور مکرر، خواه با نقشه یا بدون نقشۀ دقیق یا با اقدام به خودکشی
    فکر به مرگ (مثلاً گفتن «من ترجیح می دهم که مرده باشم») نیز از این دسته محسوب می شوند.

5) مشکلات خواب.
    • ممکن است به شکل بی خوابی یا پرخوابی بروز کند.
    • این مشکلات هر روز در میان افراد افسرده دیده می شود.

6) آشفتگی یا کندشدن روانی_ حرکتی.
    • این نشانه نیز هر روز حضور دارد که یا توسط خود فرد افسرده گزارش می شود.
    • یا اطرافیانش مشاهده می کنند. در افسردگی، حرف فقط بر سر یک احساس بی قراری یا
    • کندشدگی ساده نیست، بلکه این آشفتگی یا کندشدگی قابل ملاحظه و مشهود است.

7) مشکلات اشتها که هم به شکل بی اشتهایی و کاهش وزن و هم بالعکس
    با افزایش اشتها و اضافه شدن وزن می تواند روی دهد. این مشکلات بدون رژیم گرفتن به وجود می آیند.

8) مشکلات تمرکز.
    این مورد اغلب با مشکل در اندیشیدن و حتی تردیدهای تکراری ظاهر می شود.
    پدیده ای قابل مشاهده و روزانه است و تنها احساس عدم موفقیت در متمرکز شدن نیست.

9)احساس روزانه خستگی یافقدان انرژی

10)بی علاقه بودن به استحمام

برای مطرح کردن افسردگی با یک تشخیص جدی، باید حداقل 2 مورد از 4 مورد اول در شخص دیده شود.
    و در ادامه، در افسردگی حداقل 5 مورد از این10 معیار یافت می شوند.
    اگر بادقت مطالب گفته شده را مطالعه کنید درتمامی موراد اصرار به مشاهده هر روزه ی این علایم بوده است .
    چرا که گاهی اوقات افراد ممکن است به هر دلیلی در طول شبانه روز ساعت یا دقایقی بدخلق شده یا فسرده به نظر بیایند.
    که به معنی این نیست که فرد افسرده است.
    اگر این موارد را درخود می بینید به خودتان کمک کنید که مهم ترین راه نیز همین است.
    برای درمان این بیماری روشهای دارویی و درمانهای غیر دارویی نظیر ورزش,تغییر روش کار وزندگی و...وجود دارد.
    در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    مشاوره روانشناسي تلگرامي:
    http://t.me/kanonmoshaveran_bot
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

پاسخ : آیا من افسرده هستم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mt12 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان من رو راهنمایی کنید که چه بکنم ایا تست افسردگی معتبر سراغ دارید متاسفانه به دلیل هزینه های روان شناس نمیتونم به یک روان شناس خوب مراجعه کنم کلا میخوام در مورد دیدگاهام و زندگیم برای شما بگم و نظرتون بگید و بگید ایا به نظرتون افسرده هستم یا نه و ایا مشکلات زندگی نمیگذاره لذتی از زندگی ببرم :
    یادم هست دوران راهنمایی 12 سالم بود کم کم تو خودم بودم قبل تر اش ادم شادی بودم و هم سنو سالام تو پارک بازی میکردن مثلا من یک جا مینشستم بی حوصله بودم و با خودم میگفتم خوب که چی برم بازی کنم ؟
    یک سال بعد به یک حالتی دچار شدم مثل این که هر چه قدر میخوابیدم بازم احساس خستگی میکردم و کلی دکتر رفتم ازمایش دادم هیج طوریم نبود و بعد ها با تحقیق در اینترنت متوجه شدم یک بیماری به نام سندرم خستگی مزمن همین حالتا باعث شد بیشتر حالتای افسردگی پیدا کنم و بی لذتی ...
    متاسفانه در خانواده ای هم هستم که بیشتر دعوا بوده و ازار اذیت روحی از طرف مادرم به سمت من بوده .... اصلا نه تفریحی دارم نه میتونم یک ساعت ذهنم به روان خودش باشه و به شیوه خودم لذت ببرم ...
    الانم با گذشت ده سال احساس میکنم دیگه هیچ یزی خوشحالم نمیکنه بی لذت شدم به خاطر حرص خوردنایی که دارم خیلی تنهام دوست و رفیقای خودم هم همه درگیر کارا خودشونن به زور میتونم بهشون پیام بدم که بیان همو ببینیم یک بیرون بریم همیشه تنها بیرون میرم اهنگ گوش میکنم و تنها تو پارک میشینم ... سرمم تو لاک خودم باشه از سوی مادرم فشار روحی بهم میاره ....
    خیلی سعی کردم بتونم حدااقل یک نفر از جنس مخالف پیدا کنم که از نظر روحی و عاطفی حالم بهتر بشه و احساس ارامش کنم اما پیدا نمیشه و بد تر ادم اخساس شکست میکنه ...
    و این که تازگیا این افکار عذابم میده خوب اگر پول بدست بیارم اخرش که چی ؟ اگر برم درس بخونم اخرش که چی چون همیشه درد رنج هست که تا لذت و خوبی معنا بده و از این هم خسته شدم به خودم امید کاذب بدم و همش تلاش کنم بدون دلخوشی !!!!
    از تنهایی خیلی خسته شدم متاسفانه جنس مخالف هم همیشه دنبال ظاهر یا پول هست البته نه همشون نمیتونن با یک ادمی مثل من یک دوست باشن ... خلاصه دلم خوشه میام تو این انجمن پست میزارم یکم درد دل میکنم وگرنه هیچ جا و هیچ کس ندارم .

دوستان اگر روان شناس خوب هم از مشهد سراغ دارید معرفی کنید ممنونم ....

سلام

تست روانشناسی آنلاین

4. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)