نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: هدف گذاری و برنامه نوشتن

7316
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22654
    تشکـر
    4
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

Question هدف گذاری و برنامه نوشتن

سلام دوستان .

اول باید یه تشکر بکنم از دوستانی که کمک میکنن
    لطفا اگر تجربشو دارید ، کسیو دیدید که اینطور بوده و ... کمک کنید و نظر بدید چون بحث خیلی خیلی مهمیه برام |||||

بنده اول خواستم که پست رو بزارم تو زمینه تحصیلی ، بعد دیدم به شغلی هم ربط داره ، بعد دیدم یه چیز عمومیه ، کلی گذاشتم

اول کار هایی که میکنم رو زدم این زیر :
    1- من تنیس کار میکنم(فرض کنید لول 1 از لول 5 )
    2- ویولن کار میکنم ( فرض کنید لول 2/5 از لول5 ) ( موسیقی و آهنگ سازی هم بسیار بسیار بسیار ناچیز هستم )
    3- در زمینه تحصیلی پایه 11 تجربی هستم
    4- دارم زبان میخونم ( فرض کنید لول 4 از لول 5 ) که کتاب های انگلیسی دانشگاه رو بخونم و انشالله اگر بشه واسه مهاجرت به نروژ بتونه کمکم کنه
    5- یه سرمایه گذاری های کوچیک هم در زمینه ارز های دیجیتال میکنم ( لول 1 از لول 5 )

اصولا ادم کمالگرایی هستم. هرچیزی رو که شروع میکنم دوست دارم تا جایی که ممکنه حرفه ای انجامش بدم وگرنه نمیتونم اصلا عادی هم انجامش بدم و متاسفانه اگر حرفه ای انجامش ندم اصلا کارم به ساده ترین شکل هم پیش نمیره ( یه نقصه که دارم متاسفانه ) ممکنه تاثیر داشته باشه؟

هدفم از زندگی یه همچین چیزیه ... ( بزرگ تر که شدم ، بتونم هنرمند مطرحی بشم و حرفه ای باشم . ورزشکاری حرفه ای باشم . از لحاظ اقتصادی دستم تو جیب خودم باشه و شغل با عزتی داشته باشم )

دوستی داشتم که راهنماییم کرد گفت اگر چنتا رشته رو با هم بگیری خوب میشه چون ممکنه تو این شرایط اقتصادی چند تا از چیز هایی که گرفتی جواب نده، پس بهتره چنتا رشته داشته باشی که بتونی نهایتا بعدا به جایی برسی.

الان من خیلی دوست دارم موفق بشم تو تمامی رشته ها . خصوصا ورزش و هنر و تحصیل

و از طرفی یکی بم گفت زیاد رشته گرفتم و اینطوری نمیتونم موفق بشم تو هیچکدوم
    اول میخواستم بدونم همچین چیزی امکان داره که دارم انجام میدم؟ کسی بوده اینطور موفق بشه ( با توجه به اینکه سالی دیگه باید واسه کنکور بخونم )
    بوده کسی که 4 5 رشته رو ادامه بده عین این رشته های من و بعدا موفق بشه ؟

مثلا ، داریم کسی رو که دکترا داره در زمینه های پزشکی و ورزشکاری حرفه ای باشه و بتونه اهنگسازی و موسیقی کار کنه (هنرمندی حرفه ای باشه ) و خارج هم درس خونده باشه
    (خخخ کمی رویایی شد )

-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-

اگر امکان داره ... پس لطفا در زمینه برنامه ریزی کمکی بم بکنید. اگر هم امکان نداره ، به نظرتون چیکار کنم ؟ ممنون

بازم میگم لطفا دوستانی که تجربه این مدلی داشتن نظر بدن چون من تک تک نظرات رو با دقت میخونم و سعی میکنم همه رو انجام بدم. ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39244
    تشکـر
    0
    تشکر شده 10 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : راهنمایی در مورد هدف گذاری و برنامه نوشتن

دوست عزیز اولین موردی که من در سوال شما متوجه شدم و باید حتتتتما روی رفع اون کار کنید کمال گرایی هست،متاسفانه کمال گرایی چیزی هست ک در زندگی آینده خیلی میتونه فشار روحی بهت وارد کنه، چون همیشه همه چیز اونطوری که تو میخوای پیش نمیره و چون تو همیشه انتظارت از خودت بالاست ، هیچ وقت جایگاهی که هستی راضیت نمیکنه و در عمل هیچ وقت احساس موفقیت نمیکنی.من مورد تو رو داشتم که الان دارم اینقدر محکم بهت این پیشنهاد رو میدم.پس بنظر من در پله ی اول رفع کمال گرایی و بعد از اون بنظرم این رشته هایی ک توش قدم گذاشتی بهم ربطی ندارن و میتونی اون هارو در کنار هم داشته باشی، فقط یادت باشه ک سال کنکور خییلی سرنوشت سازه، بنظرم یک سال رو ب درست برس و بعد از شروع دانشگاه دوباره پیگیر اونها باش و البته ک میتونی توی همه ی اونها موفقیت نسبی بدست بیاری، چون خودت بعداز رفع کمال گرایی متوجه میشی ک اصلا نیازی نبوده ک توی همه ی فیلدها نامبر وان بشی و همین ک از زندگیت لذت ببری و حالت خوب باشه عالیه.
    با ارزوی موفقیت روزافزون

3. 4 کاربران زیر از arezooy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    تشکر شده 407 بار در 290 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط amirziv24 نمایش پست ها
    سلام دوستان .

-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-

اگر امکان داره ... پس لطفا در زمینه برنامه ریزی کمکی بم بکنید. اگر هم امکان نداره ، به نظرتون چیکار کنم ؟ ممنون

بازم میگم لطفا دوستانی که تجربه این مدلی داشتن نظر بدن چون من تک تک نظرات رو با دقت میخونم و سعی میکنم همه رو انجام بدم. ممنون
    -_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_- @farokh
    والا شما باید مشاوره بدی بگی چطور میشه توی چندتا کار موفق بود و همه رو هم به سرانجام رسوند
    و ما ازت ممنون بشیم و استفاده کنیم

5. کاربران زیر از heh_heh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : هدف گذاری و برنامه نوشتن

مشاوره روانشناسي تلگرامي:
    http://t.me/kanonmoshaveran_bot
    در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام
    حرفاتون منو یاد خودم انداخت
    از این جهت که من قبلا کمالگرا بودم یعنی بهتره بگم قبلا کمالگرایی ام خیلی بیشتر بود و به صورت پنهانی خیلی این موضوع باعث آزارم میشد
    همیشه انتظارم از خودم زیاد بود و میخواستم تو هر موقعیتی که هستم بهترین باشم یا تو مدرسه همیشه نمره هام بیست باشه و شاگرد اول بشم
    یه بار یادمه دبستانی بودم معدلم نوزده و 39 فکر کنم شده بود وقتی بهم لوح تقدیر دادن اومدم خونه یه روان نویس شبیه برداشتم و دستکاریش کردم که بشه نوزده و 97!
    یعنی از بچگی تا این حد کمالگرا بودم!
    برای همین الان احساس شما رو درک می کنم

ببینید من با نظر دوستمون که بالا راهنمایی دادن موافق هستم
    متاسفانه کمالگرایی بیش از حد علاوه بر اینکه آرامش رو خیلی وقت ها از فرد میگیره و ازش یه شخصیت حساس یا شاید بهتره بگم وسواسی بار میاره
    خیلی وقت ها هم به جای اینکه باعث تسریع پیشرفتش بشه برعکس باعث میشه گاها کارهارو نیمه تموم رها کنه یا اگه اتفاق کوچیکی افتاد یا یه بار کارها ظبق انتظار پیش نرفت فرد ممکنه از ادامه ی تلاشش دلسرد بشه و کلا نتونه اون کار رو به اتمام برسونه
    یا اینکه انجام کارهاش وقت خیلی بیشتری نسبت به حالت عادی که کمالگرایی نداشته باشه میگیره

بنابراین با توجه به چندسال تجربه ی خودم و اطلاعاتی که بعدها باعث شد متوجه این مسئله توی شخصیتم بشم به دست آوردم
    بهتون شدیدا و سریعا توصیه میکنم در صورت امکان به یه مشاور بالینی مجرب مراجعه کنید
    در کنارشم هم کتاب ها و مطالب و سخنرانی های مرتبط رو از منابع معتبر گوش بدید

مشاور وقتی حرفاتون رو بشنوه و ازتون شناخت دقیقی بدست بیاره خیلی دقیق تر و بهتر میتونه کمکتون کنه و البته زودتر میتونید روال کمتر کردن کمالگرایی و نتیجتا بدست آوردن آرامش بیشتر رو تو زندگیتون تجربه کنید
    چون واقعا بارها که به زندگی و گذشته ام نگاه می کردم میدیدم کمالگرا بودنم چقدر باعث اذیتم میشد
    یه جورایی یه ظلم بزرگ در حق خودم بود که از روی نااگاهی مرتکبش میشدم

راجب اهدافتون هم به نظرم خواسته ها و هدف های شما معقول و قابل دست یابی هستند
    اما لازمه رسیدن به اون ها داشتن برنامه ی درست و منظم و تلاش مداوم هستش
    البته به قول معروف با یه دست نمیشه دوتا هندونه رو برداشت

با توجه به سن و موقعیت شما که نیاز هست برای آزمون کنکور آمادگی پیدا کنید و عمده ی وقتتون رو میخواید برای این کار بگذارید
    فکر می کنم بهتر باشه کارهاتونو طوری اولویت بندی کنید که پیگیری و رسیدن به یه هدف مانع موفقیتتون توی زمینه ها و اهداف دیگه نشه
    مثلا اگه اولویت اول شما قبولی توی رشته ی فلان و دانشگاه فلان با یه رتبه ی مدنظرتون هست خب قاعدتا لازمه هر روز چند ساعت رو به مطالعه برای رسیدن به این هدف اختصاص بدید
    و چون چند ساعت در روز هم مدرسه باید برید وقت زیادی برای تلاش واسه اهداف دیگه باقی نمیمونه
    البته میتونید به صورت نوبتی و با انتخاب اولویت هدف دوم رو هم شروع کنید در کنار کنکورتون

مثلا میتونید مطالعه ی زبان رو بذارید تو برنامه تون و با توجه به زمان و شرایطی که برای رسیدن به سطح مورد نظرتون میخواید بعد که به دست آوردید میتونید هدف بعدی رو شروع کنید
    البته در مورد زبان لازم هست شما حتی اگر تافل هم بگیرید به صورت مستمر ارتباطتتون با زبان قطع نشه چون فرار هست
    خلاصه ی کلام به نظرم آدم تو یه مقطع زمانی دو تا کار رو خوب انجام بده بهتره تا اینکه مثلا 5 تا هدف رو همزمان دنبال کنه چون وقت کم میاره و از نظر روحی هم خسته و دلسرد میشه و آخر سر میبینه فقط وقت و انرژیش رو هدر داده ( اتفاقی که برای خودمم پیش اومده)
    پس بهتره اهداف کمتری رو انتخاب کنیم اما به صورت مستمر برای رسیدن بهشون تلاش کنیم
    اهدافتون رو دقیق و واضح بیان کنید و برای خودتون تو یه دفتر یا سررسید یادداشتشون کنید و برنامه های بلند مدت و کوتاه مدت براشون بچینید و اینارو هم بنویسید
    مثلا شما میخواید زبان انگلیسیتون قوی بشه اول باید مشخص کنید الان سطحتون در چه حدیه به چه سطحی میخواید برسید و بعد راه رسیدن رو انتخاب کنید
    و زمانش رو دقیق بنویسید
    حالا اگه سخنرانی دکتر شاهین فرهنگ رو گوش بدید کاملا همه چی رو توضیح دادن و قشنگ آدم طریقه ی درست انتخاب اهداف و رسیدن به اونها رو علمی و اصولی یاد میگیره
    بعضی اطلاعات و آگاهی ها تو زندگی باعث میشه آدم چند سال جلو بیفته

یه نکته ی دیگه هم لازم دیدم بهتون یادآوری کنم
    همیشه تو زندگی سعی کنید از مسیر لذت ببرید و لذت بردن رو موکول به موقع رسیدن به هدفتون نکنید
    چون اینجوری همیشه زندگی شاد و با آرومی رو خواهید داشت
    همچنین سعی کنید بیشتر خودتون رو بشناسید و کتاب هایی که تو این راه کمکتون میکنن رو مطالعه کنید

راجب موفقیت و هدف داشتن توی زندگی توصیه می کنم سخنرانی های هدف دکتر فرهنگ رو گوش بدید
    یا از روانشناس های دیگه یا کتاب ها و مطالبی از این دست رو بخونید
    ولی هر منبعی رو انتخاب کردید سعی کنید کامل مطالب رو یاد بگیرید که بتونید قشنگ مسائل رو درک کنید و تو زندگی به کارشون ببرید.
    امیدوارم بتونید به کمالگراییتون غلبه کنید و به اهدافتون برسید.
    ویرایش توسط یلدا 25 : 09-21-2018 در ساعت 07:32 PM
    امضای ایشان

زن در زبان کوردی به زیباترین نحو ممکن معنا شده
    واژه ی "زن" در ادبیات کوردی، نه خانم است
    نه زنیکه
    نه بانو
    نه ضعیفه
    نه زن
    اور را"آفرت" می نامند، به معنای آفریننده!

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22654
    تشکـر
    4
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    مشاوره روانشناسي تلگرامي:
    http://t.me/kanonmoshaveran_bot
    در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    سلام . خیلی ممنون. ممکنه همچین چیزی که اهداف ختلف رو با هم انجام داد
    امضای ایشان
    life is the days that we just want to pass them

lets live in the best way
    ok ?

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22654
    تشکـر
    4
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط یلدا 25 نمایش پست ها
    سلام
    حرفاتون منو یاد خودم انداخت
    از این جهت که من قبلا کمالگرا بودم یعنی بهتره بگم قبلا کمالگرایی ام خیلی بیشتر بود و به صورت پنهانی خیلی این موضوع باعث آزارم میشد
    همیشه انتظارم از خودم زیاد بود و میخواستم تو هر موقعیتی که هستم بهترین باشم یا تو مدرسه همیشه نمره هام بیست باشه و شاگرد اول بشم
    یه بار یادمه دبستانی بودم معدلم نوزده و 39 فکر کنم شده بود وقتی بهم لوح تقدیر دادن اومدم خونه یه روان نویس شبیه برداشتم و دستکاریش کردم که بشه نوزده و 97!
    یعنی از بچگی تا این حد کمالگرا بودم!
    برای همین الان احساس شما رو درک می کنم

ببینید من با نظر دوستمون که بالا راهنمایی دادن موافق هستم
    متاسفانه کمالگرایی بیش از حد علاوه بر اینکه آرامش رو خیلی وقت ها از فرد میگیره و ازش یه شخصیت حساس یا شاید بهتره بگم وسواسی بار میاره
    خیلی وقت ها هم به جای اینکه باعث تسریع پیشرفتش بشه برعکس باعث میشه گاها کارهارو نیمه تموم رها کنه یا اگه اتفاق کوچیکی افتاد یا یه بار کارها ظبق انتظار پیش نرفت فرد ممکنه از ادامه ی تلاشش دلسرد بشه و کلا نتونه اون کار رو به اتمام برسونه
    یا اینکه انجام کارهاش وقت خیلی بیشتری نسبت به حالت عادی که کمالگرایی نداشته باشه میگیره

بنابراین با توجه به چندسال تجربه ی خودم و اطلاعاتی که بعدها باعث شد متوجه این مسئله توی شخصیتم بشم به دست آوردم
    بهتون شدیدا و سریعا توصیه میکنم در صورت امکان به یه مشاور بالینی مجرب مراجعه کنید
    در کنارشم هم کتاب ها و مطالب و سخنرانی های مرتبط رو از منابع معتبر گوش بدید

مشاور وقتی حرفاتون رو بشنوه و ازتون شناخت دقیقی بدست بیاره خیلی دقیق تر و بهتر میتونه کمکتون کنه و البته زودتر میتونید روال کمتر کردن کمالگرایی و نتیجتا بدست آوردن آرامش بیشتر رو تو زندگیتون تجربه کنید
    چون واقعا بارها که به زندگی و گذشته ام نگاه می کردم میدیدم کمالگرا بودنم چقدر باعث اذیتم میشد
    یه جورایی یه ظلم بزرگ در حق خودم بود که از روی نااگاهی مرتکبش میشدم

راجب اهدافتون هم به نظرم خواسته ها و هدف های شما معقول و قابل دست یابی هستند
    اما لازمه رسیدن به اون ها داشتن برنامه ی درست و منظم و تلاش مداوم هستش
    البته به قول معروف با یه دست نمیشه دوتا هندونه رو برداشت

با توجه به سن و موقعیت شما که نیاز هست برای آزمون کنکور آمادگی پیدا کنید و عمده ی وقتتون رو میخواید برای این کار بگذارید
    فکر می کنم بهتر باشه کارهاتونو طوری اولویت بندی کنید که پیگیری و رسیدن به یه هدف مانع موفقیتتون توی زمینه ها و اهداف دیگه نشه
    مثلا اگه اولویت اول شما قبولی توی رشته ی فلان و دانشگاه فلان با یه رتبه ی مدنظرتون هست خب قاعدتا لازمه هر روز چند ساعت رو به مطالعه برای رسیدن به این هدف اختصاص بدید
    و چون چند ساعت در روز هم مدرسه باید برید وقت زیادی برای تلاش واسه اهداف دیگه باقی نمیمونه
    البته میتونید به صورت نوبتی و با انتخاب اولویت هدف دوم رو هم شروع کنید در کنار کنکورتون

مثلا میتونید مطالعه ی زبان رو بذارید تو برنامه تون و با توجه به زمان و شرایطی که برای رسیدن به سطح مورد نظرتون میخواید بعد که به دست آوردید میتونید هدف بعدی رو شروع کنید
    البته در مورد زبان لازم هست شما حتی اگر تافل هم بگیرید به صورت مستمر ارتباطتتون با زبان قطع نشه چون فرار هست
    خلاصه ی کلام به نظرم آدم تو یه مقطع زمانی دو تا کار رو خوب انجام بده بهتره تا اینکه مثلا 5 تا هدف رو همزمان دنبال کنه چون وقت کم میاره و از نظر روحی هم خسته و دلسرد میشه و آخر سر میبینه فقط وقت و انرژیش رو هدر داده ( اتفاقی که برای خودمم پیش اومده)
    پس بهتره اهداف کمتری رو انتخاب کنیم اما به صورت مستمر برای رسیدن بهشون تلاش کنیم
    اهدافتون رو دقیق و واضح بیان کنید و برای خودتون تو یه دفتر یا سررسید یادداشتشون کنید و برنامه های بلند مدت و کوتاه مدت براشون بچینید و اینارو هم بنویسید
    مثلا شما میخواید زبان انگلیسیتون قوی بشه اول باید مشخص کنید الان سطحتون در چه حدیه به چه سطحی میخواید برسید و بعد راه رسیدن رو انتخاب کنید
    و زمانش رو دقیق بنویسید
    حالا اگه سخنرانی دکتر شاهین فرهنگ رو گوش بدید کاملا همه چی رو توضیح دادن و قشنگ آدم طریقه ی درست انتخاب اهداف و رسیدن به اونها رو علمی و اصولی یاد میگیره
    بعضی اطلاعات و آگاهی ها تو زندگی باعث میشه آدم چند سال جلو بیفته

یه نکته ی دیگه هم لازم دیدم بهتون یادآوری کنم
    همیشه تو زندگی سعی کنید از مسیر لذت ببرید و لذت بردن رو موکول به موقع رسیدن به هدفتون نکنید
    چون اینجوری همیشه زندگی شاد و با آرومی رو خواهید داشت
    همچنین سعی کنید بیشتر خودتون رو بشناسید و کتاب هایی که تو این راه کمکتون میکنن رو مطالعه کنید

راجب موفقیت و هدف داشتن توی زندگی بت دستور میدم سخنرانی های هدف دکتر فرهنگ رو گوش بدید
    یا از روانشناس های دیگه یا کتاب ها و مطالبی از این دست رو بخونید
    ولی هر منبعی رو انتخاب کردید سعی کنید کامل مطالب رو یاد بگیرید که بتونید قشنگ مسائل رو درک کنید و تو زندگی به کارشون ببرید.
    امیدوارم بتونید به کمالگراییتون غلبه کنید و به اهدافتون برسید.

ممنون از پاسختون.

ممکنه کسی یه برنامه روزانه یا هفتگی قرار بده از خودش که ببینم چطور باید باشه برنامه ریزی کرد
    امضای ایشان

ok ?

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22654
    تشکـر
    4
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط arezooy نمایش پست ها
    دوست عزیز اولین موردی که من در سوال شما متوجه شدم و باید حتتتتما روی رفع اون کار کنید کمال گرایی هست،متاسفانه کمال گرایی چیزی هست ک در زندگی آینده خیلی میتونه فشار روحی بهت وارد کنه، چون همیشه همه چیز اونطوری که تو میخوای پیش نمیره و چون تو همیشه انتظارت از خودت بالاست ، هیچ وقت جایگاهی که هستی راضیت نمیکنه و در عمل هیچ وقت احساس موفقیت نمیکنی.من مورد تو رو داشتم که الان دارم اینقدر محکم بهت این پیشنهاد رو میدم.پس بنظر من در پله ی اول رفع کمال گرایی و بعد از اون بنظرم این رشته هایی ک توش قدم گذاشتی بهم ربطی ندارن و میتونی اون هارو در کنار هم داشته باشی، فقط یادت باشه ک سال کنکور خییلی سرنوشت سازه، بنظرم یک سال رو ب درست برس و بعد از شروع دانشگاه دوباره پیگیر اونها باش و البته ک میتونی توی همه ی اونها موفقیت نسبی بدست بیاری، چون خودت بعداز رفع کمال گرایی متوجه میشی کاصلا نیازی نبوده ک توی همه ی فیلدها نامبر وان بشی و همین ک از زندگیت لذت ببری و حالت خوب باشه عالیه.
    با ارزوی موفقیت روزافزون
    میدونید کمی ازیت میکنه منه

ولی کمکم هم میکنه گاهی

در کل نمیدونم اگه رفع کنم این حسو میتونم بعدا موفق شم یا نه
    مثلا ُ فرض کنید بخوام فوتبالو شروع کنم. اون حس کمالگرایی بم میگه مجبوری اندازه لیونل مسی قوی شی.( میدونم که نمیشم ولی حسم اونمدلیه. ) بعدش یه مدت که کار میکنم میفهمم نمیشه و کلی فوتبالو میزارم کنار

خیلی ازیتم میکنه

تلاش هم میکنم که این حسو نداشته باشم ولی فایده نداره چو بعدش وقتی میخوام کاری رو شروع کنم ُ میگم که چی بشه ؟

مثلا موقعی که ورزشو میکنم میگم اگه پیشرفت نداشته باشم و هدفم رسیدن به قدرتی مثل مسی یا رونالدو باشه اصلا چرا بازی کنم . و اون موقع انگیزم کم میشه.

یا باید ۱۰۰ ۱۰۰ ۱۰۰ باشم
    یا ۰ ۰ ۰ .

تعادل ندارم

همش ایت
    امضای ایشان

ok ?

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط amirziv24 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون.

ممکنه کسی یه برنامه روزانه یا هفتگی قرار بده از خودش که ببینم چطور باید باشه برنامه ریزی کرد

سلام
    خواهش می کنم
    طبیعتا آدم وقتی برای اولین بار گام در یه مسیر جدید میذاره نیاز به کسب یه سری اطلاعات و آگاهی ها داره
    برای اینکه بتونه موفقیت بیشتری رو به دست بیاره خیلی بهتره و یه جورایی واجب هست از کسی که اطلاعات دقیق و صحیح مرتبط داره راهنمایی و مشورت بگیره
    یه نکته ای این بین هست که درست نیست ما یه مدل برنامه رو برای چند نفر تجویز کنیم
    چرا که هیچ دو آدمی از نظر خصوصیات و هوش و چیزای دیگه مثل هم نیستن و شرایطشون فرق میکنه
    پس برای هر کسی باید با توجه به شرایط و توانایی هاش برنامه چیده بشه

بنابراین من بهتون توصیه می کنم برای اینکه نحوه ی صحیح نوشتن یه برنامه ی خوب رو یاد بگیرید از یه مشاور تحصیلی مجرب و آگاه کمک بگیرید
    مشاور با آگاهی ها و تجربیاتش خیلی میتونه کمکتون کنه و همچنین نحوه ی صحیح درست خوندن، و اینکه چجوری سریع تر و با کیفیت تر بخونید رو بهتون میگه قشنگ
    یه پرس و جو و تحقیق راجب یه موسسه ی کنکوری که خوب که مشاور خوبی داشته باشه انجام بدید و بهشون مراجعه کنید

اگه مثلا میخواید با برنامه ریزی های بقیه هم آشنا بشید و از تجربه هاشون استفاده کنید توصیه می کنم مصاحبه های افراد موفق تو کنکور رو بخونید یا گوش بدید و جواب بعضی سوال هاتون رو بگیرید، اون موقع هم میتونید ببینید که گفته های هر شخص با شخص دیگه فرق میکنه
    به عنوان مثال من برنامه ی خودم رو بخوام بهتون بگم( به عنوان کسی که کنکوری نیست)
    شب ها معمولا حدود ساعت ده- ده و نیم میخوابم( مگه خیلی واجب باشه که دیرتر بخوابم ولی برای شما که محصل هستید و برای کنکور میخواید بخونید خیلی بهتره برنامه ی خوابتون همیشه ثابت باشه)
    صبح ها هم حدود 6 بیدار میشم
    برای یه روز معمولی حدود هشت ساعت مفید رو اختصاص میدم به کارهایی که براشون از قبل برنامه ریزی کردم
    هشت ساعت هم که برای خواب
    معمولا یه نیم ساعت هم بعدازظهرا چرت میزنم
    چند ساعت دیگه هم یه مقدارش برای غذا خوردن و مسواک و نماز و نوشتن برنامه ی روز بعدم صرف میکنم
    یه مقدارش هم به بودن در کنار خونواده و مطالعه ی کتاب های مورد علاقم یا بیرون رفتن و قدم زدن و این چیزا
    جمعه ها هم کلا استراحت میکنم مگه اینکه استثنا باشه.

توی نت هم سرچ کنید میتونید مطالب مفیدی در این رابطه و تجربیاتی از بقیه رو ببینید
    مثلا تجربه ها و برنامه های روزمره ی بزرگانی چون اینشتین، ادیسون و ...
    یه سایت هم هست که یه پکیج برنامه ی روزانه رو ارائه داده اگه مایل بودید که بهتون لینکش رو بدم که بگیرید.
    امضای ایشان

نه زنیکه
    نه بانو
    نه ضعیفه
    نه زن

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

یه نکته ای رو راجب اهمیت داشتن یه برنامه ی صحیح میخواستم بهتون بگم
    دیروز با یه روانشناس حرف میزدم
    بحث درس خوندن و کنکور شد و من از تجربه های خودم حرف زدم
    ایشون هم تجربه های خودشونو گفتن
    گفتن که سال سوم که بودن مثل سال های قبل درس میخوندن و بلد نبودن کنکوری درس بخونن
    بعدش اتفاقی از طریق یکی از دوستانشون با یه مشاور از یه موسسه ی کنکوری آشنا شده بودن
    و ایشون بهشون یاد داده بودن که چطوری درست درس بخونن و مسلما درس خوندن برای مدرسه و امتحانات ترم مدرسه با درس خوندن برای کنکور تفاوت هایی داره

یه نکته ی خوبی که اون مشاور بهشون گفته بود این بوده که گفته بودن یه بسته مداد رنگی بخر و موقعی که داری درس میخونی
    قسمت های خیلی مهم رو با مداد قرمز خط بکش
    قسمت هایی که نسبتا مهم هستن رو با مداد آبی
    و قسمت هایی که حدس میزنی مهم باشن رو مثلا با مداد زرد یا سبز

بعد که بار دوم میای اون مطلب یا اون فصل رو دوباره بخونی و مرور کنی فقط قسمت هایی که رنگ کردی رو بخون
    و بار سوم فقط قسمت هایی که رنگ قرمز دارن رو بخون
    اینجوری خیلی تو زمانشون صرفه جویی شده بود و در عین حال رسیده بودن مطالب رو چند بار تکرار کنن که تو حافظه ی بلند مدتشون بره
    همچنین این کار باعث افزایش انگیزه و انرزیشون شده بود و رتبه ی کنکورشون خوب شده بود
    خوبی مشاور اینه که علاوه بر اینکه اطلاعات دقیق و لازم از درس خوندن درست و برنامه ریزی داره، با توجه به شرایط فردی و خونوادگی و محیطی به شخص مشاوره میده
    در کنارش هم میتونید چیزایی که مد نظر خودتون هست رو بهشون بگید یا به برنامه تون اضافه کنید

خیلی از بچه های کنکوری و محصل هستن که تایم زیادی رو برای درس خوندن میذارن ولی چون بلد نیستن درست درس بخونن نتیجه ی مطلوبی نمیگیرن و به جای اینکه متوجه اشتباهشون بشن بقیه رو مقصر میدونن یا سردرگم میشن و اعتماد به نفسشون کم میشه
    من یه مدت راجب شیوه ی مطالعه ی صحیح مطالعه میکردم و مطالب مختلفی رو در این رابطه میخوندم
    یکی از این شیوه ها رو که بر اساس بررسی های علمی بهش رسیدن رو برام جالب بود و امتحانش کردم به نظرم روش خوبی میاد
    براتون تو پست بعدی میفرستم، اگه مایل بودید شما هم امتحان کنید و ببینید نتیجه چی میشه.
    چون یه نکته ی خیلی مهم توی درس خوندن و کلا یادگیری هستش اینه که طوری مطلب یاد گرفته بشه که بره توی حافظه ی بلند مدت
    این مورد برای کنکوری ها خیلی مهم هستش و تو زمان خیلی کمکشون میکنه
    چون اگه این مورد رو بلد نباشن ممکنه خیلی هم درس بخونن ولی به علت عدم تکرار درست و عدم انتقال دونسته ها به حافظه ی بلند مدت به مرور زمان یه چیزایی رو یادشون بره.
    امضای ایشان

نه زنیکه
    نه بانو
    نه ضعیفه
    نه زن

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22654
    تشکـر
    4
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

ببخشید منتظرم همچنان
    امضای ایشان

ok ?

14. کاربران زیر از amirziv24 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد