نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: دروغگویی همسرم

1558
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39333
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

دروغگویی همسرم

سلام
    ما دوماه و نیم ازدواج کردیم ، شوهرم اخلاق بدی که داره خیلی دروغ میگه و براش خیلی عادی، هر کاری بکنه تقریبا ۸۰ درصد موارد دروغ میگه البته به نظرم این مربوط میشه به خانوادش چون اونا هم به جز یکی از خواهراش تو حرفاشون اغراق زیاده، از دوران عقد متوجه دروغگویی هاش شدم اما الان واقعا عذاب میده، بهم بگین چیکار کنم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : دروغگویی همسرم

نقل قول نوشته اصلی توسط minam69 نمایش پست ها
    سلام
    ما دوماه و نیم ازدواج کردیم ، شوهرم اخلاق بدی که داره خیلی دروغ میگه و براش خیلی عادی، هر کاری بکنه تقریبا ۸۰ درصد موارد دروغ میگه البته به نظرم این مربوط میشه به خانوادش چون اونا هم به جز یکی از خواهراش تو حرفاشون اغراق زیاده، از دوران عقد متوجه دروغگویی هاش شدم اما الان واقعا عذاب میده، بهم بگین چیکار کنم؟
    با سلام
    لطفا سن خودتون و همسرتون، نحوه اشنایی تون رو بفرمایید تا بیشتر کمک کنم
    در ضمن میتونید چند نمونه از دروغ هایی که میگن رو مثال بزنید؟
    ممنون میشم پاسخ بدید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

برای اینکه بدانید چطور با همسرِ دروغگو رفتار کنید، مجبورید بدانید آنها به‌دنبال چه چیزی هستند.
    باید این مهارت را داشته باشید تا به‌طور نامحسوس بفهمید همسرتان درمورد چه موضوعی، در حال فریب‌دادن شماست.
    که این مهارت باعث می‌شود متوجه شوید، آنچه پنهان می‌کند، چقدر جدی است.
    شما عادت‌های رفتاری او را در مواجهه با خودتان می‌شناسید.
    بنابراین زمانی که در حال دروغ‌گفتن است، ممکن است، علائم اضطراب‌ را در رفتارش مشاهده کنید.

بررسی زبان بدن‌، به شما این کمک را می‌کند تا بفهمید آیا حقیقتی را از شما پنهان می‌کند یا نه.
    شما می‌توانید او را با پرسیدن سؤالی امتحان کنید: از همسرتان سؤال ساده‌ای بپرسید.
    سؤالی که شک ندارید همسرتان راستش را خواهد گفت.
    و بلافاصله سؤالی درباره‌ی آن موضوعی بپرسید که فکر می‌کنید همسرتان به شما دروغ می‌گوید.
    اگر حدس شما درست باشد، نشانه‌های اضطراب در ظاهر همسرتان بروز می‌کند.
    ارتباط چشمی با همسرتان هم می‌تواند بسیار راه‌گشا باشد.

وقتی شما دغدغه‌ای برای چگونگی رفتار با همسر‌ دروغ‌گویتان دارید، تحقیقات شما نقش تعیین‌کننده‌ای خواهد داشت.
    پیشنهاد می‌کنیم، از افراد آگاه یا درگیر با موضوعی که همسرتان آن را پنهان می‌کند، کمک بگیرید.
    اگر توضیحی که این افراد به شما می‌دهند، شباهتی با گفته‌های همسرتان نداشته‌باشد، این احتمال وجود دارد که همسرتان به شما دروغ می‌گوید.

این مرحله اهمیت زیادی دارد، زیرا شما از نشانه‌های عمومی‌ای که در بین افراد دروغگو مشاهده می‌شود.
    فاصله می‌گیرید و یک موقعیت خاص را بررسی می‌کنید. به یاد داشته باشید همه‌ی دورغگوها متفاوت عمل می‌کنند؛ بنابراین طرز برخورد با هریک از آنها متفاوت است.

بررسی کنید که آیا همسرتان از دروغگویی لذت می‌برد یا نه

• باور کنید یا نه، افرادی هستند که در واقع از دروغ‌گفتن لذت می‌برند و به آن اعتیاد دارند.
    • آنها دروغ‌گفتن را شیوه‌ای از زندگی می‌پندارند و آن را یک سرگرمی برای زندگی تلقی می‌کنند.
    • شما دروغگو‌های حرفه‌ای را به‌سختی می‌توانید گیر بیندازید.
    • سعی کنید حقیقت پشت دروغِ همسرتان را از طریق دوستان صمیمی‌اش بفهمید، چون بالاخره باید به جوابی برسید.

سعی کنید زمان‌هایی را که همسرتان دروغ می‌گوید به حافظه‌تان بسپارید

• حتی اگر لازم بود، یادداشت بردارید.
    • مطمئن شوید که جزئیات مرتبط با موضوع مورد تردید را هم مکتوب کرده‌اید.
    • حتی سعی کنید، توضیح دهید که فکر می‌کنید چرا همسرتان به شما دروغ می‌گوید.
    • این ملاحظات، شما را از حس بدی که به دل‌تان راه یافته، فراتر می‌برد.
    • و به شما امکان می‌دهد که احساس‌تان را ارزیابی کنید.

حتما دل‌تان می‌خواهد به او بفهمانید که می‌دانید او در حال فریب‌دادن شماست.
    اما فعلا دست نگه دارید. ایمیل‌های متناقض با آنچه همسرتان به زبان آورده‌است را جمع‌آوری کنید.
    حتی می‌توانید از پیام‌های متنی نت‌برداری کنید. اگر افراد مورد اطمینانی را می‌شناسید.
    که می‌توانند به شما در فهمیدن قضیه کمک کنند، از سخنان آنها به عنوان یک منبع استفاده کنید.

با همسرتان درباره‌ی موضوعی که به شما دروغ گفته‌است، به‌طور خصوصی صحبت کنید.

• برخورد بد با همسرتان، آن هم جلوی دیگران خوشایند نیست.
    • کمی تأمل کنید! چه خواهد شد اگر متوجه شوید که احساس درونی‌تان اشتباه بوده‌؟
    • چه اتفاق‌های بدی خواهد افتاد، اگر همسرتان به شما دروغ نگفته‌باشد؟
    • تصور کنید اگر اتهامی که به همسرتان نسبت داده‌اید، نادرست باشد چه ضربه‌ی روحی‌ای به او وارد می‌کنید.
    • بنابراین سعی کنید درباره‌ی آنچه ذهن‌تان را درگیر کرده‌ است، به‌طور خصوصی با او صحبت کنید.
    • با همسرتان درباره‌ی موضوعی که فکر می‌کنید دروغ گفته‌است، با طمأنینه صحبت کنید و به او نشان بدهید.
    • تمایل دارید درباره‌ی مسائل، به صورت منطقی با او حرف بزنید. حواس‌تان باشد از لحن اتهام‌آمیز استفاده نکنید.
    • و او را دروغگو خطاب نکنید. همچنین به یاد داشته باشید که در مواجهه با همسرتان، هدف‌تان این است که بدانید او دروغ گفته است یا نه.
    • بنابراین او را پیش از محاکمه، مجازات نکنید. در بیشتر مواقع شاهد هستیم که وقتی طرف مقابل می‌فهمد که دست‌اش رو شده است.
    • احساس شرمندگی می‌کند و عذرخواهی می‌کند و این تمام آن چیزی است که ما می‌خواهیم، مگر این چنین نیست؟

به همسرتان مهلت بدهید تا دلیل دروغ‌گفتن خود را بگوید

• این مرحله به‌دنبال مرحله‌ی قبل است. حتما به همسرتان اجازه بدهید که درباره‌ی دلیل دروغی که به شما گفته، توضیح دهد.
    • درعین حال باید حواس‌تان به نشانه‌های دروغگویی باشد چرا که ممکن است او برای تبرئه‌کردن خودش، دوباره دروغ دیگری بگوید.
    • در این حالت با یک دروغگوی حرفه‌ای روبه‌رو هستید. تا آخر به او گوش دهید.
    • اگر همسرتان در آخر صحبت‌هایش از شما بابت دروغی که گفته‌است، عذرخواهی کرد، عذرش را بپذیرید و بیش از حد با هم مجادله نکنید.
    • حالا نوبت شماست که او را ببخشید یا این کارش را فراموش کنید! اما حواس‌تان باشد.
    • به این توصیه گوش کنید! قبل از بخشش همسرتان، حتما با او اتمام‌حجت کنید که دوست ندارید بار دیگر شاهد دروغگویی‌اش باشید.

اگر نیاز شد، مدرک‌های دال بر دروغگویی همسرتان را رو کنید

• در مرحله‌ی قبل، اگر قضیه آن‌طور که فکرمی‌کردید، به خوبی فیصله نیافت، در این مرحله مجبورید که برای اثباتِ ادعای‌تان، مستندات‌ را نشان دهید.
    • البته این زمانی‌ است که همسرتان برای فریب شما، بهانه‌های زیادی بیاورد و دروغی را که گفته‌است، نپذیرد.
    • حال می‌توانید مدارکی را که تا الان آماده کرده‌اید، رو کنید.
    • حتما ایمیل‌ها و پیام‌های متنی‌ای که ادعای شما را ثابت می‌کند، همسرتان را خلع سلاح خواهد کرد.
    • البته عکس‌العمل همسرتان باز هم متفاوت خواهد بود؛ ممکن است عذرخواهی کند یا باز دروغش را انکار کند.

اگر همسرتان اعتراف به دروغگویی نمی‌کند، به او کلک بزنید.

• کلک‌زدن به این صورت است که دروغی را به او بگویید و ببینید آن را قبول می‌کند یا نه.
    • برای مثال همسرتان به شما می‌گوید تمام روز را در اداره مشغول بوده‌ است.
    • اما شما فکر می‌کنید که دروغ می‌گوید و به جای کار‌، آن روز را مرخصی گرفته‌ و تمام طول روز با کسی دیگر بوده است.
    • کلک‌زدن به همسرتان این‌گونه است که مثلا به‌طور غیرمنتظرانه، به همسرتان بگویید در اخبار شنیده‌اید نزدیک محل کارش.
    • در مسیر خانه به اداره، تصادفی اتفاق افتاده است. اگر او فورا حرف شما را تأیید کرد.
    • پس شما درحال جمع‌کردن مدرک علیه همسرتان هستید.
    • سهیم‌کردن همسرتان در یک دروغ، روش خوبی است که همیشه به‌کار می‌آید.

تصمیم‌تان را عملی کنید.

• از آنجایی که به‌اندازه‌ی کافی مدرک علیه همسرتان جمع کرده‌اید، باید کمی بیشتر سماجت به‌خرج بدهید.
    • نباید اجازه دهید، همسرتان قِسِر در رود! او سعی دارد تا متقاعدتان کند که درباره‌ی او اشتباه می‌کنید و در واقع می‌خواهد دوباره فریب‌تان بدهد.
    • سرسخت باشید چرا که مدارک زیادی برای محکوم‌کردن همسرتان در دست دارید.
    • اگر او همیشه سعی دارد با عرضه‌کردن مدارک ضدونقیض، به شما دروغ بگوید حالا موقع آن است که تصمیم بزرگی بگیرید.
    • آیا واقعا می‌خواهید به زندگی با او ادامه دهید؟ اگر احساس می‌کنید او با دروغ گفتن، دائما درحال آزار‌دادن شماست.
    • بهتر است دیگر او را نبینید! البته اگر مطمئن نیستید که می‌توانید او را ترک کنید یا نه، توصیه می‌کنیم موضوع را بیشتر سبک و سنگین کنید.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39333
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

من ۲۸ سالم و همسرم ۳۲
    نحوه آشناییمون به این صورت بود که یک سال و نیم دوست بودیم و بعد از طریق خواهرش با هم ازدواج کردیم، دوران دوستی فکر میکردم چیزایی که میگه حقیقت داره اما بعدا با رفت و آمد خانوادگی به یه سری از دروغها رسیدم، دروغها هم از چیزای بی ارزش و کوچیک شروع میشه تا بزرگ، در مورد خیلی چیزا بی اختیار دروغ میگه،روز اول به پدرم گفت یه مبلغی پس انداز دارم اما بعدا فهمیدیم هیچی نداره، هر کاری که موقع عروسیمون رسم بود و باید انجام میداد به دروغ میگفت فامیلای ما خودشون برای دختر خرج میکنن نه داماد و یه سری از هزینه هارو با کمال پررویی میگفت باید شما بدین، به من میگفت داییم برای دخترداییم خونه گرفته عروسی گرفته یعنی ما هم اینکارارو بکنیم، در کل منفعت طلب و دروغگوئه، دروغ جزئی از وجودشه، مثلا مربا ته ظرف مونده و برای دو روز کافی اما از خونه مادرم که اومدم بهم میگه مربا تموم شده در صورتیکه میبینم هنوز داره، این یه نمونه خیلی کوچیک از دروغهاش اما به نظرم تا واقعیت مونده چرا دروغ؟ بهش هم که میگم یه جوری حرف میزنه حق به خودش میده و ناراحت میشه، کل خانوادم میدونن دروغگویه و این باعث آزارم میشه

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    میزان امتیاز
    7

من ۲۸ سالم و همسرم ۳۲
    نحوه آشناییمون به این صورت بود که یک سال و نیم دوست بودیم و بعد از طریق خواهرش با هم ازدواج کردیم، دوران دوستی فکر میکردم چیزایی که میگه حقیقت داره اما بعدا با رفت و آمد خانوادگی به یه سری از دروغها رسیدم، دروغها هم از چیزای بی ارزش و کوچیک شروع میشه تا بزرگ، در مورد خیلی چیزا بی اختیار دروغ میگه،روز اول به پدرم گفت یه مبلغی پس انداز دارم اما بعدا فهمیدیم هیچی نداره، هر کاری که موقع عروسیمون رسم بود و باید انجام میداد به دروغ میگفت فامیلای ما خودشون برای دختر خرج میکنن نه داماد و یه سری از هزینه هارو با کمال پررویی میگفت باید شما بدین، به من میگفت داییم برای دخترداییم خونه گرفته عروسی گرفته یعنی ما هم اینکارارو بکنیم، در کل منفعت طلب و دروغگوئه، دروغ جزئی از وجودشه، مثلا مربا ته ظرف مونده و برای دو روز کافی اما از خونه مادرم که اومدم بهم میگه مربا تموم شده در صورتیکه میبینم هنوز داره، این یه نمونه خیلی کوچیک از دروغهاش اما به نظرم تا واقعیت مونده چرا دروغ؟ بهش هم که میگم یه جوری حرف میزنه حق به خودش میده و ناراحت میشه، کل خانوادم میدونن دروغگویه و این باعث آزارم میشه
    دوست عزیز
    لطفا باز هم بگید که چه رسم هایی رو باید انجام میدادند؟ و ایا در پایان انجامش دادن؟ و ایا حاضر هستند به مشاور مراجعه کنند؟چه موضوعاتی رو بی اختیار دروغ میگن؟ آیا شما در مقابل حرف راستشون تا به حال برخورد بدی نشون دادید؟
    این سوالاتم رو هم جواب بدید تا توضیح بدم
    همسر شما دروغگو نیستند و مثال هایی که میزنید بیشتر حول محورهای دیگه ای می چرخن. اول در مورد مربا به عنوان یک مثال کوچک بگم که شاید ایشون به مقدار کمی که مونده میگن تموم شده و شما حتما باید کاملا تموم بشه تا بگید نداریم. این رو میگم به این معنا که ممکنه تفاوت رفتار وجود داشته باشه و یک سری از برخوردها به علت عدم اشنایی تون با یک دیگر طبیعی باشه.
    اینکه میگید به دروغ میگن که فامیلشون خرج کردن رو چون شما در اون زمان نبودید نمیدونید راست هست یا درست. آیا از کسی شنیدید یا پرس و جو کردید در موردش؟
    ولی دوران نامزدی و دوستی دوران اشنایی هستش و شما قطعا با این رفتار ایشون اشنا شده بودید ولی متاسفانه به نشانه ها اهمیت ندادید یا تصور کردید که تغییر می کنند. (من جملاتتونو بولد میکنم) تصور تغییر یک مرد 32 ساله خیلی امر سختی هست و شما باید مبنارو روی این بگذارید که نمیتونید تغییرشون بدید ولی چند نکته توضیح میدم براتون البته بعد از اینکه بیشتر توضیح دادید.

6. کاربران زیر از ghm بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39333
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از راهنماییاتون

خرید عروسی رسمی که همه انجام میدن، همسر من به خاطر اینکه من گفتم میخوام خونه بخری در کل دوران عقد به همین بهانه چیزی برام نخرید و وقتی که موقع خرید عروسی شد با این که خونه خریداری شده بود و ۱۰ میلیون تو کارتش پول بود اما گفت پونصد تومان بیشتر ندارم و باید با همین هر چی میخوای بخری، با اینکه قرار گذاشته بودیم برای خرید اما دقیقا زمانش که شد گفت پولی ندارم، چند ساعت بعد این حرفش وقتی خواب بود گوشیشو نگاه کردم و دیدم ۱۰ میلیون تو کارتش پول هست وقتی بهش گفتم اونم در جواب گفت چون نمیخواستم پول خرج کنی منم الکی گفتم پول ندارم و باهام دعوا کرد، درصورتیکه خودش خوب میدونه من دختر ولخرجی نیستم، اگه بودم دوران عقد از خرید و پول تو جیبی و عیدی که رسم برای عروس ببرن و از خرید سرویس طلا و عروسی نمیگذشتم، خانواده همسرم عادت کردن به خسیسی و همسر منم برای اینکه پولی خرج نکنه دروغ میگه، هر وقت میومد به دیدنم برام چیزی نمیاورد و برای این کارش هم گاهی اوقات متوسل به دروغ میشد، مثلا میگفت رفتم برات روسری بخرم اما از چیزی خوشم نیومد در صورتیکه بعدا تو حرفاش متوجه میشدم که اصلا نرفته، خرید عروسی هم که میگم برای انجام ندادنش دروغ گفت بعدا با دعوایی که بین خانواده ها شد مجبور شد که انجام بده، تا به حال چند دفعه بهش گفتم که تو فلان مورد بهم دروغ گفتی اما اصلا قبول نمی کنه و حرفو عوض میکنه، در مورد کارهایی هم که میگفت فامیلامون برای دخترشون انجام دادن من پرس و جو کردم که اونم فهمیدم دروغ بوده و واقعیت نداره، اصلا حاضر نیست پیش مشاور بره و خودشو دروغگو نمی دونه، اتفاقا برعکس منو متهم میکنه و باهام قهر میکنه، انگار تموم تقصیرای دنیا مال منه، خواستم به خانوادش بگم اما دیدم به جز خواهر کوچیکش اونا هم تو حرفاشون دروغ زیاده، برای من جالبه که همسرم با تحصیلاتی که داره چون ارشد مهندس برق اما اخلاقش اینه، باهاش دعوا کردم و بهش گفتم اگه به این رفتارت ادامه بدی منم مثل خودت دروغ میگم اما فایده نداشت و بهم توهین کرد

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    میزان امتیاز
    7

ممنون از راهنماییاتون

خرید عروسی رسمی که همه انجام میدن، همسر من به خاطر اینکه من گفتم میخوام خونه بخری در کل دوران عقد به همین بهانه چیزی برام نخرید و وقتی که موقع خرید عروسی شد با این که خونه خریداری شده بود و ۱۰ میلیون تو کارتش پول بود اما گفت پونصد تومان بیشتر ندارم و باید با همین هر چی میخوای بخری، با اینکه قرار گذاشته بودیم برای خرید اما دقیقا زمانش که شد گفت پولی ندارم، چند ساعت بعد این حرفش وقتی خواب بود گوشیشو نگاه کردم و دیدم ۱۰ میلیون تو کارتش پول هست وقتی بهش گفتم اونم در جواب گفت چون نمیخواستم پول خرج کنی منم الکی گفتم پول ندارم و باهام دعوا کرد، درصورتیکه خودش خوب میدونه من دختر ولخرجی نیستم، اگه بودم دوران عقد از خرید و پول تو جیبی و عیدی که رسم برای عروس ببرن و از خرید سرویس طلا و عروسی نمیگذشتم، خانواده همسرم عادت کردن به خسیسی و همسر منم برای اینکه پولی خرج نکنه دروغ میگه، هر وقت میومد به دیدنم برام چیزی نمیاورد و برای این کارش هم گاهی اوقات متوسل به دروغ میشد، مثلا میگفت رفتم برات روسری بخرم اما از چیزی خوشم نیومد در صورتیکه بعدا تو حرفاش متوجه میشدم که اصلا نرفته، خرید عروسی هم که میگم برای انجام ندادنش دروغ گفت بعدا با دعوایی که بین خانواده ها شد مجبور شد که انجام بده، تا به حال چند دفعه بهش گفتم که تو فلان مورد بهم دروغ گفتی اما اصلا قبول نمی کنه و حرفو عوض میکنه، در مورد کارهایی هم که میگفت فامیلامون برای دخترشون انجام دادن من پرس و جو کردم که اونم فهمیدم دروغ بوده و واقعیت نداره، اصلا حاضر نیست پیش مشاور بره و خودشو دروغگو نمی دونه، اتفاقا برعکس منو متهم میکنه و باهام قهر میکنه، انگار تموم تقصیرای دنیا مال منه، خواستم به خانوادش بگم اما دیدم به جز خواهر کوچیکش اونا هم تو حرفاشون دروغ زیاده، برای من جالبه که همسرم با تحصیلاتی که داره چون ارشد مهندس برق اما اخلاقش اینه، باهاش دعوا کردم و بهش گفتم اگه به این رفتارت ادامه بدی منم مثل خودت دروغ میگم اما فایده نداشت و بهم توهین کرد
    ممنون از پاسختون.
    دوست عزیز ایا شما شاغل هستید یا خانه دار؟و تحصیلات خودتون چیه؟
    دوست عزیز بنده روانشناسم بنابراین ممکنه حرف های بنده زیاد به مذاق شما خوش نیاد. ولی وظیفه بنده گفتن هستش.
    به نظر میاد شما آدم پرتوقعی هستید. اینکه میگید همسرم خونه رو خریده بود ده میلیونم توی کارتش داشت. فکر نمیکنم توی این شرایط کسی بتونه خونه رو نقد بخره مگر اینکه از قبل داشته باشه یا خانوادش بخرن.
    شاید ایشون با این پول میخواستن قسطهاشونو بدن و یا اول زندگی دلشون میخواسته پولشونو برای روز مبادا نگه دارند ولی شما انگار چیزی از روز مبادا نمیدونید.
    اینکه شما هرچیزی رو میخوایید به زور دعوا بدست بیارید و این کار ایشون رو دروغ گو کرده و تصمیم گرفتن که به شما راستش رو نگن تا شاید شما دعوا نکنید ولی متاسفانه شما با کنجکاوی و چک کردن پیام هاشون، ایشون رو مجبور کردید که همه چی رو پنهان کنه.
    خانم گرامی همسر شما بی سیاست هستن و شما هم علاوه بر بی سیاست در این شرایط اقتصادی متوقع هم هستید. بهتره برخوردهاتونو در شرایط اقتصادی امروزه که داره به همه به شدت فشار میاد تغییر بدید(این جمله رو به شدت روش تاکید دارم چون فشار الان روی همه هست.) و انتظارات بیجارو بذارید کنار.(براتونم جملاتتون رو بولد میکنم) دلیلی نداره هربار که به دیدن شما میان براتون کادو بخرن. چن بار در طول عقد قشنگه که براتون کادو بخره ولی هر وقت و بی وقتی به نظرم لازم نیست.
    بعد هم این بی اعتمادی شما از دوران عقد وجود داشته و اینکه بابت هر حرف همسرتون برید و از فامیل پرس و جو کنید وجهه بدی از شما میسازه. دقت داشته باشید که شما تازه عروس هستید و فقط دو و ماه نیم هست که ازدواج کردید اما رفتارهاتون مثل یک زنی میمونه که بیست ساله زندگی کرده و دوران عقد نباید به هیچ وجه خانواده ها با هم دعوا کنن. دوران عقد دوره شناخت هست و متاسفانه شما اصلا دقتی به این موضع ندارید. باید شخصیت خودتون رو حفظ کنید و بابت هرچیزی دعوا راه نندازید.
    یک سری کلاس هست به نام اصول رفتار متقابل که حتما میتونید هردونفرتون شرکت کنید. لازمه که هردوتون به مشاور مراجعه کنید تا بدونید چطور با یکدیگر باید رفتار کنید. اگر هم ایشون نمیان ابتدا خودتون برید و بعدا از مشاور بخوایید تا ایشون رو هم به بهانه صحبت درمورد شما دعوت کنن.
    در ضمن اگر ایشون برای زندگی کم نمیذارن براتون مایحتاج مورد نیازتون اعم از غذا خوراک لباس و ... رو میخرن و میتونند اقساط خودشونو پرداخت کنند. توی این وضعیت اقتصادی وحشتناک که هر روز اجناس داره گرون تر میشه بهتره که از خداوند شکرگزار باشید و بدونید که زندگی دیگران خیلی سخت تر از شما هستش و شما شیرینی زندگی امروزتون رو سر چجیزهای بی ارزش دارید از بین میبرید.
    ویرایش توسط ghm : 09-26-2018 در ساعت 09:54 AM

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39333
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

تحصیلات من فوق لیسانس مهندسی پزشکی، همسرم روز اول که اومدن خواستگاری چیزی نداشتن، از وام ازدواجی که مال هر دوتامون بود استفاده کرد چون من به خاطر خرید خونه وام خودمو دادم بهشون، پدر منم یک سوم از پول خونه بهشون داد ، بقیشو هم دوران عقد حتی یک دفعه هم برام هدیه نیاورد چون گفت میخوام خونه بخرم و با این وجود تونست خونه بخره، عروسی هم که نگرفتیم، من انتظار نداشتم همیشه برام کادو بگیره اما حتی اگه یک بار یه شاخه گل میاورد برام کافی بود اما اون اینکارو نکرد، خانوادم میگفتن چرا رستوران نمیرین منم برای اینکه از همسرم ایراد نگیرن و همسرمو جلوی خانوادم جوری نشون بدم که زنشو دوست داره بهش می گفتم بریم رستوران و هزینشو من میدادم اونم از پولی که پدرم بهم میداد، همسرم حتی یارانمم بهم نمی داد و میگفت برای خرید خونه جمع میکنم در صورتیکه خودش یه بار حواسش نبود و گفت با پول یارانه برای خونه مامانم خرید کردم اما یارانه ای که حق من بود بهم نمیداد، به نظر شما با همه این موارد من پرتوقعم؟

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39333
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

تولد ما دقیقا تو یه روزه من برای اون هدیه تولد و کادوی روز مرد گرفتم اما اون اصلا به روی خودش نیاورد و گفت ندارم اما دو روز بعد موقع تولد خواهرزادش دیدم از حسابش پول درآورد و برای خواهرزادش کادو گرفت، پولی که دو سه نفری دوران عقد برای پاگشا بهمون دادن ازم گرفت گفت ندارم بدش به من البته مبلغ کمی بود اون دویست تومان گذاشت جیبش بعد فردای اون روز برای تولد یکی از خواهرزاده هاش صد تومان بهش کادو داد، پدرم برای من گوشی خرید و گفت شوهرت بهش فشار نیاد چون همسرم گفته بود ندارم بخرم اما چند وقت بعد دیدم برای بچه خواهرش تبلت گرفته، من اینارو میبینم و میگم دروغ میگه

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    میزان امتیاز
    7

تولد ما دقیقا تو یه روزه من برای اون هدیه تولد و کادوی روز مرد گرفتم اما اون اصلا به روی خودش نیاورد و گفت ندارم اما دو روز بعد موقع تولد خواهرزادش دیدم از حسابش پول درآورد و برای خواهرزادش کادو گرفت، پولی که دو سه نفری دوران عقد برای پاگشا بهمون دادن ازم گرفت گفت ندارم بدش به من البته مبلغ کمی بود اون دویست تومان گذاشت جیبش بعد فردای اون روز برای تولد یکی از خواهرزاده هاش صد تومان بهش کادو داد، پدرم برای من گوشی خرید و گفت شوهرت بهش فشار نیاد چون همسرم گفته بود ندارم بخرم اما چند وقت بعد دیدم برای بچه خواهرش تبلت گرفته، من اینارو میبینم و میگم دروغ میگه
    پس دوست عزیز.
    این ها دروغ گویی نیست همسرتون صرفا نمیخوان برای شما خرج کنند و میتونید اینو به حساب خساست بگذارید که این میتونه ناشی از چنتا چیز باشه یا شمارو دوست ندارند یا کلا توی خانوادشون عادت کردن که به همسر اهمیتی نباید داد و یا دلایل دیگه ... متاسفانه دوران نامزدی و دوستی دوره شناخت بوده ولی شما اهمیتی ندادید. من بدون صحبت حضوری نمیتونم کمکتون کنم.
    حتما حتما باید به مشاور مراجعه کنید. ابتدا خودتون پیش یک مشاور خبره برید و از مشاور بخوایید که از همسرتون دعوت به عمل بیاره تا بفهمید مشکلشون چیه و انشالا به کمک هم بتونید این مشکلات رو حل کنید.
    درضمن لطفا تا حل نشدن مشکلاتتون به هیچ وجه فعلا اقدام به بارداری نکنید.
    موفق باشید

12. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39333
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از راهنماییتون و پیگیریهاتون، خیلی خوشحالم که با این سایت آشنا شدم

13. کاربران زیر از minam69 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

ghm

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)