نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: اختلاف سن زیاد

1715
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39337
    تشکـر
    2
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

اختلاف سن زیاد

از اقایون و خانومای محترم قبلش عذرخواهی میکنم .دوس دارم سرزنشم نکنین چون خودم به اندازه کافی دارم خودمو سرزنش می کنم.من سی وچهارسالمه ولی تو این مدت همش به فکر کار و تلاش بودم تو زندگیم هم بدبیاری زیاد داشتم اصلا هم تو نخ خیلی از برنامه ها که خیلی از جوونا گرفتارش هستن نبودم. به همین خاطر از تشکیل زندگی عقب موندم.از لحاظ مالی هم خدا راشکر مشکلی ندارم شغل خونه ماشین و... دارم تقریبا چهار ساله که به فکر ازدواج هستم اما هر دفعه مشکلی پیش اومد الانم دارم ادامه تحصیل می دم. راستش یک ساله عاشق دختر همکلاسیم شدم .از هر لحاظ مورد دلخواهمه .خیلی دوسش دارم . اما نکته تاریکش اینه که تا اونجایی که تشخیص دادم سیزده سال از من کوچکتره .هیچ وقت باهاش حرف نزدم اما پایان ترم سال گذشته از طریق یکی از همکلاسیام رفتم دوبار پیام فرستادم براش .بار اول رد کرد اما بار تمام حرفامو گفته بودم ماجرای عشق منو به خودش درک کرده بود ولی با این حساب مادرش مخالفت کرده بود بطور جدی .تو این مدت اصلا نتونستم حتی یه روز هم اونو از یاد ببرم چن روز قبل هم دیدمش تو دانشگاه هر چند اصلا به روی خودش نمیاورد اما رفتارش یه طوری بود هر چن هیچ وقت مستقیم نگاهم نمی کرد ولی هیچ وقت بی احترامی از حرکاتش ندیدم . مطمئنم اونم ته دلش با منه ولی نمی دونم چیکار کنم یا اصلا عشقش را از دلم بیرون کنم؟ممنون میشم خانومای محترم و افراد باتجربه تر نظر بدن. از اینکه توجه کردین ومطلبم را خوندین متشکرم.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : اختلاف سن زیاد

نقل قول نوشته اصلی توسط معین۳۳ نمایش پست ها
    از اقایون و خانومای محترم قبلش عذرخواهی میکنم .دوس دارم سرزنشم نکنین چون خودم به اندازه کافی دارم خودمو سرزنش می کنم.من سی وچهارسالمه ولی تو این مدت همش به فکر کار و تلاش بودم تو زندگیم هم بدبیاری زیاد داشتم اصلا هم تو نخ خیلی از برنامه ها که خیلی از جوونا گرفتارش هستن نبودم. به همین خاطر از تشکیل زندگی عقب موندم.از لحاظ مالی هم خدا راشکر مشکلی ندارم شغل خونه ماشین و... دارم تقریبا چهار ساله که به فکر ازدواج هستم اما هر دفعه مشکلی پیش اومد الانم دارم ادامه تحصیل می دم. راستش یک ساله عاشق دختر همکلاسیم شدم .از هر لحاظ مورد دلخواهمه .خیلی دوسش دارم . اما نکته تاریکش اینه که تا اونجایی که تشخیص دادم سیزده سال از من کوچکتره .هیچ وقت باهاش حرف نزدم اما پایان ترم سال گذشته از طریق یکی از همکلاسیام رفتم دوبار پیام فرستادم براش .بار اول رد کرد اما بار تمام حرفامو گفته بودم ماجرای عشق منو به خودش درک کرده بود ولی با این حساب مادرش مخالفت کرده بود بطور جدی .تو این مدت اصلا نتونستم حتی یه روز هم اونو از یاد ببرم چن روز قبل هم دیدمش تو دانشگاه هر چند اصلا به روی خودش نمیاورد اما رفتارش یه طوری بود هر چن هیچ وقت مستقیم نگاهم نمی کرد ولی هیچ وقت بی احترامی از حرکاتش ندیدم . مطمئنم اونم ته دلش با منه ولی نمی دونم چیکار کنم یا اصلا عشقش را از دلم بیرون کنم؟ممنون میشم خانومای محترم و افراد باتجربه تر نظر بدن. از اینکه توجه کردین ومطلبم را خوندین متشکرم.

در فرهنگ ایرانی همیشه رسم بوده است که مرد از همسرش از لحاظ سنی بزرگتر باشد.
    و از طرفی به دلیل نحوه شکل گیری شخصیت زن و مرد و تفاوت‌های رفتاری و بلوغی، همیشه بر این باور بوده اند.
    که بزرگتر بودن سن مرد توازن بوجود می‌آورد. اما اگر همین اختلاف سن بیشتر شود و در حدود ده سال یا بیشتر شود .
    ممکن است بروز اختلافاتی در زندگی زناشویی را به همراه داشته باشد. گفتنی است.
    این اختلاف سن خصوصا در جوانان بیشتر ممکن است اختلاف ساز باشد تا میانسالان یا افراد پیر.
    به عنوان مثال وقتی مردی هفتاد ساله با زنی پنجاه و پنج ساله ازدواج کند اختلاف میان آن‌ها کمتر خواهد بود.
    نسبت به زمانی که دختری ۲۰ ساله با مردی ۳۵ ساله ازدواج کند.
    طبیعی است که دختر ۲۰ ساله هنوز در اوایل جوانی است.
    و دغدغه‌ها و سطح فکرش با مردی که وارد میانسالی شده متفاوت است و گستره اختلاف میان آن‌ها ممکن است بیشتر باشد.

معمولا تفاوت سنی در ازدواج بیش از ۱۰ سال به مرور ممکن است باعث تغییر نقش‌ها شود، این تغییر نقش‌ها دو صورت کلی دارد.
    نقش استاد، شاگردی و نقش والد، فرزندی. همسرانی که از لحاظ سنی بزرگتر هستند و این اختلاف بیش از ده سال است ممکن است.
    به دلیل تجارب بیشتر و رفتار‌های محتاطانه نقش همسری شان کمرنگ شود و نقش‌های استادی و والدی جایگزین و پررنگ شود.
    احتمال بروز این مشکل برای زوجینی که تفاوت سنی کمتری دارند خیلی کم است.
    در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    مشاوره روانشناسي تلگرامي:
    http://t.me/kanonmoshaveran_bot
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)