نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: بینهایت آرزو از بینهایت کائنات

2411
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

بینهایت آرزو از بینهایت کائنات

کنار خیابان ایستادهاید؛ خسته و کوفته و منتظرید یک تاکسی خالی از راه برسد، اما آخر شب است و تمام تاکسیها از مسافر پر هستند. رو به سوی آسمان میکنید و از خدا میخواهید برایتان یک تاکسی خالی بفرستد و مدتی نمیگذرد که یک تاکسی خالی پیش پای شما ترمز میکند! با خوشحالی سوار میشوید و با خنده میگویید: «ای کاش آرزوی بزرگتری میکردم!» و بعد فراموش میکنید.
    دنبال کتابی میگردید، اما پیدایش نمیکنید. در دل خود از کائنات میخواهید کتاب را به شما برساند. هنوز چند قدم دیگر نرفتهاید که دستفروشی را میبینید که روی زمین بساط پهن کرده و با التماس از شما میخواهد که آن کتاب را از او بخرید. شما حیرتزده آن را میخرید و ته دلتان میگویید: «عجب حسن تصادفی! ای کاش چیز بزرگتری میخواستم!» و بعد فراموش میکنید.
    فرض کنید پرندهای سفید، اما نامرئی بالای سرتان بهطور شبانهروزی پرواز میکند و تصور کنید اسم این پرنده «مرغآمین» است و هر دعایی را که شما بر لب بیاورید یا حتی در دل بگردانید، بلافاصله آمین میگوید و اجابت میکند. برای پرنده مهم نیست دعای شما کوچک و بیاهمیت باشد یا بزرگ و حیرتآور؛ پرنده وظیفهاش اجابت دعای درون دل شماست. حال سوال این است که «چه دعایی میکنید؟»
    آیا دعا میکنید که صدهزار تومان پول داشته باشید؟ یا یکمیلیون تومان؟ یا صدمیلیون تومان؟ یا پانصدمیلیون تومان؟ یا ... چرا جایی متوقف میشوید و بالاتر نمیروید؟ نکند فکر میکنید اگر بیش از اندازه معینی دعا کنید و آرزو داشته باشید، از سهمیه مجاز خود تجاوز کردهاید و دیگر مرغآمین شما را جدی نمیگیرد؟ اما اگر اینطور نباشد، چطور؟ یعنی اگر آرزوهای مجاز شما سقفی نداشته باشد و شما قادر باشید که هر چیزی را در این عالم بخواهید و طلب کنید، آنگاه چه میکنید؟
    اولین قانون معنویت، پذیرش و درک درونی و عمیق این حقیقت است که دنیا و نعمتهای آن بسیار بسیار بسیار بیشتر از چیزی است که بتوان حتی تصورش را کرد و در این دنیا تحقق و اجابت و واقعیشدن هر رویا و آرزویی، امکانپذیر است.
    در واقع وقتی ما در دل خود دعا و آرزو را زمزمه میکنیم، در حقیقت اعتماد ما به موجودی است که قدرت و تواناییاش بینهایت است و میتواند هر خواستهای را اجابت کند؛ در غیر اینصورت دیگر آرزو، فایدهای ندارد.
    فکر میکنید چرا خیلیها به درآمد کم، زندگی ضعیف و شرایط سخت عادت میکنند و برای بهبود وضعشان تلاشی نمیکنند؟ دلیلش خیلی ساده است؛ چون فکر میکنند نعمتها و ثروتهای دنیا قبلا بین اهل دنیا تقسیم شده و سهم آنها از زندگی همین است که دارند و بیشتر از آن هرگز نصیبشان نمیشود. به بیان سادهتر، آنها میگویند که امکانات هستی و کائنات حد و مرز مشخصی دارد و روزی مجاز هر فردی از همان لحظه تولد بر پیشانی او چسبانده شده است.
    اما حقیقت این نیست! حقیقت این است که سهم هر کسی از نعمتهای عالم بینهایت است. دلیل اینکه تعدادی خاص بیشتر از بقیه به دست میآورند، فقط این است که تعدادی دیگر از حق خود صرفنظر کرده و سهم خود را به آنها واگذار میکنند. چگونه این کار را میکنند؟ خیلی ساده! با آرزونکردن و نخواستن و طلبنکردن!
    خیلیها از مرغآمین فقط یک تاکسی خالی یا یک کتاب معمولی میخواهند و طبیعی است که بلافاصله به خواسته خود میرسند. برخی دیگر درخواستهای بزرگتر دارند؛ مثل شفای یک بیمار لاعلاج و یا رفع گرفتاریهای سنگین و طبیعی است که کائنات هم بسته به جدیبودن درخواست، طلبشان را اجابت میکند. اما هستند کسانی که مطمئن و آرام و آسوده در روی زمین قدم میزنند و اصلا از نبودن روزی و کمشدن سهمشان در هستی نگران نیستند و حرص نمیزنند. آنها مطمئن هستند خالق کائنات هر چه را بخواهند، در هر زمانی که بخواهند، برایشان مهیا میکند و اصلا از این بابت نگران نیستند. این اشخاص باور دارند که میتوانند در هر روز بینهایت آرزو کنند و مطمئن باشند که به آرزو و خواسته خود میرسند.
    البته کم نیستند مخالفانی که میگویند آرزوهای بشر سقفی دارد و بینهایت نیست، اما معتقدان به تمامنشدنیبودن رحمت و برکت کائنات همیشه سوالی میپرسند و آن این است: «اگر بینهایت بود، چه؟ آیا آن موقع پشیمان نمیشویم که چرا آرزوهای بیشتر و بزرگتری را در دل نپروراندیم!؟»

ویرایش توسط eli2 : 10-17-2018 در ساعت 05:42 PM
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

2. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : بینهایت آرزو از بینهایت کائنات

راستش چند مدتی هست که همش ترس و استرس و نگرانی از آینده، ازینکه اینهمه تلاش میکنم اگر کمی کوتاهی کنم ایا اخرش به اون خواستم میرسم یا نه . یه جور خیلی گیج و سردرگمم از شرایطی که دراون قرار دارم چون لازمه خارج شدن ازین حس کلافگی صبرو انتظار هست . اما امروز اتفاقی با این متن بالا روبه رو شدم به خصوص اون قسمتش که گفت

"اما هستند کسانی که مطمئن و آرام و آسوده در روی زمین قدم میزنند و اصلا از نبودن روزی و کمشدن سهمشان در هستی نگران نیستند و حرص نمیزنند. آنها مطمئن هستند خالق کائنات هر چه را بخواهند، در هر زمانی که بخواهند، برایشان مهیا میکند و اصلا از این بابت نگران نیستند. این اشخاص باور دارند که میتوانند در هر روز بینهایت آرزو کنند و مطمئن باشند که به آرزو و خواسته خود میرسند."

واقعا حس میکنم دلیلش اینه باید درکنار تلاش هایی که انجام میدیم نباید ذره ای به قدرت خدا شک کنیم و همه چیز رو بهش بسپاریم اما گاهی از بس درگیرکارو مشکلات زندگی هستیم فراموش میکنیم وباید هر روز این موضوعو رو یاداوردی کنیم و آرامش خودمو حفظ کنیم و آهسته و پیوسته حرکت کنیم
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

4. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38058
    تشکـر
    382
    تشکر شده 245 بار در 157 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : بینهایت آرزو از بینهایت کائنات

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    راستش چند مدتی هست که همش ترس و استرس و نگرانی از آینده، ازینکه اینهمه تلاش میکنم اگر کمی کوتاهی کنم ایا اخرش به اون خواستم میرسم یا نه . یه جور خیلی گیج و سردرگمم از شرایطی که دراون قرار دارم چون لازمه خارج شدن ازین حس کلافگی صبرو انتظار هست . اما امروز اتفاقی با این متن بالا روبه رو شدم به خصوص اون قسمتش که گفت

"اما هستند کسانی که مطمئن و آرام و آسوده در روی زمین قدم میزنند و اصلا از نبودن روزی و کمشدن سهمشان در هستی نگران نیستند و حرص نمیزنند. آنها مطمئن هستند خالق کائنات هر چه را بخواهند، در هر زمانی که بخواهند، برایشان مهیا میکند و اصلا از این بابت نگران نیستند. این اشخاص باور دارند که میتوانند در هر روز بینهایت آرزو کنند و مطمئن باشند که به آرزو و خواسته خود میرسند."

واقعا حس میکنم دلیلش اینه باید درکنار تلاش هایی که انجام میدیم نباید ذره ای به قدرت خدا شک کنیم و همه چیز رو بهش بسپاریم اما گاهی از بس درگیرکارو مشکلات زندگی هستیم فراموش میکنیم وباید هر روز این موضوعو رو یاداوردی کنیم و آرامش خودمو حفظ کنیم و آهسته و پیوسته حرکت کنیم
    اولین شرط رسیدن به اهداف ایمان داشتن ۱۰۰درصدی به اینکه بهش میرسیم هست وبعدش تلاش برای رسیدن به هدف وبعدرهایی که پایین مختصرتوضیحی براش دادم.
    یه چیزی هست به نام رهایی وقتی که ما یه آرزویی داریم وبراش تلاش میکنیم بعدش دیگه نباید بچسبیم به نتیجه وهی نگران نتیجه باشیم(همین نگرانیه خودش انرژی منفی داره) چون اگراینکارروبکنیم ناخودآگاه افکاری درجهت منفی وبرآورده نشدن آرزومون میاد توذهنمون تاباترسوندن ما نذاره به آرزومون برسیم.فراموش نکنیم که یه فکرمنفی به خودی خود میتونه خیلی ازافکارمثبت روکه ماشاید مدت زیادی هم روشون کارکردیم خنثی کنه.به همین دلیله که میگن سکوت ذهن شاه کلید رسیدن به اهدافه.

6. 2 کاربران زیر از daryak بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)