نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: گپ خودمانی:مادر

3731
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    تشکر شده 170 بار در 96 پست
    میزان امتیاز
    8

گپ خودمانی:مادر

در رحم مادر، خداوند بچه را در آبی بسیار شور قرار داده تا جسمش تمیز بماند و مادر سنگینی بچه را کمتر احساس کند، و خداوند روزی جنین را از طریق بند ناف که به مادر وصل است به او میرساند...

پس اگر مادر در غذا خوردن کوتاهی کند ، از غذای جنین چیزی کم نمیشود ، بخاطر وجود غده هایی که با گرفتن مواد لازم از دندانها و استخوان مادر غذای جنین را تأمین میکند و به همین دلیل است که مادران با پیشروی در سن، دندان و پا و زانو درد میگیرند، و در آخر میگویند: زن زودتر از مرد پیر میشود..

اگر آدم ها بدانند که مادرشان بخاطر آنها استخوانش آب میشده در این میمانند که چگونه قدردانی بکنند..🌸
    @ستیلا
    امضای ایشان
    **ملاصدرا مي گويد: خداوند بي نهايت است و لامكان و بي زمان اما به قدر فهم تو كوچك مي شود و به قدر نياز تو فرود مي آيد و به قدرآرزوي تو گسترده مي شود و به قدر ايمان تو كارگشا مي شود.
    **اگر ميخواهيد دشمنان خود را تنبيه كنيد به دوستان خود محبت كنيد. (كورش كبير)
    **نويسنده معروفي مي گويد: زن مانند كروات است هم زيبايي به مرد مي بخشد و هم گلويش را فشار مي دهد.
    **چارلي چاپلين: وقتي زندگي 100 دليل براي گريه كردن به تو نشان ميده تو 1000 دليل براي خنديدن به اون نشون بده

2. 8 کاربران زیر از Microsoft بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : گپ خودمانی:مادر

ممنون
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12497
    تشکـر
    1,041
    تشکر شده 580 بار در 275 پست
    میزان امتیاز
    10

ضمن عرض تشکر و خسته نباشید...مطلب بسیار زیبایی بود برادر...و واقعا درست و بجا گفته...

که هرچی از زحمات مادران بگیم کم گفتیم...هرچند که در دنیای امروز که فرزندان خوب کم نیستند...متقابلا هستند فرزندانی که از نُطفه ناخلف و ناسپاس پا به این دنیا گذاشتن و همونطور هم از دنیا رفتن...

5. 3 کاربران زیر از YAshin.SAhAkiyAn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط YAshin.SAhAkiyAn نمایش پست ها
    ضمن عرض تشکر و خسته نباشید...مطلب بسیار زیبایی بود برادر...و واقعا درست و بجا گفته...

که هرچی از زحمات مادران بگیم کم گفتیم...هرچند که در دنیای امروز که فرزندان خوب کم نیستند...متقابلا هستند فرزندانی که از نُطفه ناخلف و ناسپاس پا به این دنیا گذاشتن و همونطور هم از دنیا رفتن...

سلام
    ممنون از پست قشنگتون
    من هر بار که این عکس و مکالمه رو میبینم یاد دیدگاه انسان ها به خدا میفتم
    کوتاه اما عمیق و قابل تامل...
    امضای ایشان

زن در زبان کوردی به زیباترین نحو ممکن معنا شده
    واژه ی "زن" در ادبیات کوردی، نه خانم است
    نه زنیکه
    نه بانو
    نه ضعیفه
    نه زن
    اور را"آفرت" می نامند، به معنای آفریننده!

7. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

.....
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

روزی که فهميدم من فرزند دو نفرم!

در را زد و و وارد اتاق شد. مدير يکی از بخشهای ديگر موسسه بود. يک فرم استخدامی پر شده دستش بود و بعد از حال و احوال مختصری، فرم را داد دست من و گفت: "نگاه کن، اين چه جالبه!"

کمی بالا و پايين فرم را ورانداز کردم. به نظرم يک فرم معمولی می آمد حاوی مشخصات خانمی که برای استخدام مراجعه کرده بود. پرسيدم: چیش جالبه؟ گفت: مشخصات فردیش رو ببين!

شروع کردم به زير لب خواندن مشخصات فردی: نام، نام خانوادگی، تا رسيدم به آنجا که نوشته بود فرزند! ديدم جلويش نوشته:
    "رضا و پروين"!

چند لحظه مکث کردم! مکث مرا که ديد، لبخندی زد و گفت: "ببين، من هم به همين جا که رسيدم، مثل تو مکث کردم، بعدش به خانم متقاضی گفتم: "چه جالب! دو تا اسم نوشته ايد!"

صدايش را صاف کرد و جواب داد: انتظار داشتيد يک اسم بنويسم!؟ خب من فرزند دو نفر هستم نه فرزند يک نفر! چند لحظه به فکر فرو رفتم. به ياد آوردم که هميشه هنگام پر کردن فرم ها، بدون مکث و اتوماتيک جلوی قسمت "فرزند:..." فقط يک اسم می نوشتم، نام پدرم "جمشید"!

چطور تا به حال به چنين چيزی فکر نکرده بودم!؟ حس عجيبی پيدا کردم. غافلگير شدن، حس بعد از يک کشف مهم و تامل برانگيز! و کمی که زمان می گذشت، مقداری هم عصبانيت! عصبانيت از دست خودم!

چطور از چيزی تا اين حد بديهی، روشن و آشکار، اين همه سال غافل بوده‌ام؟!

فرم را پر کرده بودم و داده بودم دست متصدی پشت باجه. مشخصات مرا يک به يک وارد کامپيوتر مقابلش می کرد! در عين حال، با اين که خيلی روشن و مشخص نوشته بودم، قبل از تايپ هر قسمت، يک بار هم موارد را با صدای بلند تکرار می کرد و منتظر تاييدم می ماند!

نامم!؟ نام خانوادگی ام!؟ تا رسيد به قسمت "فرزند:..." که من مقابل آن نوشته بودم: "جمشید و منیژه" مکثی کرد، انگار يک چيزی طبق روال معمول نباشد. قبل از اين که فرصت کند چيزی بپرسد، صدايم را صاف کردم، سينه‌ام را جلو دادم و با حالتی حق به جانب گفتم: "خب می دانيد، آخر من فرزند دو نفر هستم! فرزند يک نفر که نيستم!"

بیاییم نقش مادران و زنان را فراموش نکنیم! هرگز هرگز یادتان نرود که شما فرزند دو نفر هستید!
    سلامتی همه مادرا صلوات
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

10. 2 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد