نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: شوهر سرد

967
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39460
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

شوهر سرد

سلام. من ۲۶ سالمه. دو ساله ازدواج کردم و با هم زیر یک سقف زندگی میکنیم. قبل ازدواج دل به هیچ پسری نبستم.معتقد بودم عشق مقدسه و بعد از ازدواج خوبه که بدست بیاد. البته همدیگر رو دوست داریم. ولی هیچ وقت اونجوری که من دوست دارم پیش نرفته. حسرت موند دلم یکبار قهر کنیم و اون پیش قدم شه برای آشتی. حتی وقتایی هم که حق با منه باز من میرم جلو و بدتر اینکه دست رد میزنه و من به شدت دلشکسته میشم.اما بخاطر اینکه فاصلمون زیاد نشه من باز اصرار میکنم. هیچ وقت نازمو نکشیده. و این موضوع به شدت منو آزار میده. بارها با زبان خوش و مستقیم این مسئله رو بهش گفتم.اما کاملا بی نتیجه.
    و موضوع دیگه اینکه من همیشه دوست داشتم بین من و شوهرم مسائلی باشه که فقط بین خودمون باشه و بس. دوست داشتم همیشه چیزهایی برای در گوشی دونفره داشته باشیم. اما ما هیچ چیز محرمانه ای نداریم. در حالی که خواهرشوهرم و مادرشوهرم بارها و بارها جلوی من درباره مسائل مختلف با شوهرم در گوشی صحبت میکنند و من در این موارد سعی میکنم فضولی نکنم و بی تفاوت باشم. اما از درون واقعا رنج میبرم و به رابطه احساس حسادت میکنم. البته من آدم حسودی نیستم. ولی وقتی میبینم که شوهرم در این مواقع خودش را میگیرد و توجهی به عواطف من نمیکند دلم برای خودم میسوزد . کمکم کنید لطفا. ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    تشکر شده 170 بار در 96 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : شوهر سرد

نقل قول نوشته اصلی توسط فاطمه جوون نمایش پست ها
    سلام. من ۲۶ سالمه. دو ساله ازدواج کردم و با هم زیر یک سقف زندگی میکنیم. قبل ازدواج دل به هیچ پسری نبستم.معتقد بودم عشق مقدسه و بعد از ازدواج خوبه که بدست بیاد. البته همدیگر رو دوست داریم. ولی هیچ وقت اونجوری که من دوست دارم پیش نرفته. حسرت موند دلم یکبار قهر کنیم و اون پیش قدم شه برای آشتی. حتی وقتایی هم که حق با منه باز من میرم جلو و بدتر اینکه دست رد میزنه و من به شدت دلشکسته میشم.اما بخاطر اینکه فاصلمون زیاد نشه من باز اصرار میکنم. هیچ وقت نازمو نکشیده. و این موضوع به شدت منو آزار میده. بارها با زبان خوش و مستقیم این مسئله رو بهش گفتم.اما کاملا بی نتیجه.
    و موضوع دیگه اینکه من همیشه دوست داشتم بین من و شوهرم مسائلی باشه که فقط بین خودمون باشه و بس. دوست داشتم همیشه چیزهایی برای در گوشی دونفره داشته باشیم. اما ما هیچ چیز محرمانه ای نداریم. در حالی که خواهرشوهرم و مادرشوهرم بارها و بارها جلوی من درباره مسائل مختلف با شوهرم در گوشی صحبت میکنند و من در این موارد سعی میکنم فضولی نکنم و بی تفاوت باشم. اما از درون واقعا رنج میبرم و به رابطه احساس حسادت میکنم. البته من آدم حسودی نیستم. ولی وقتی میبینم که شوهرم در این مواقع خودش را میگیرد و توجهی به عواطف من نمیکند دلم برای خودم میسوزد . کمکم کنید لطفا. ممنون

این که گفتن عشق مقدس هست درست اما این که عشق و علاقه بعد به وجود میاد همش دروغه محض هست

باید این قدر به هم دیگه آشنا بشین تو زمان عقد یا خاستگاری که بفهمی به هم میاین یا نه و ایا این که به دل هم میافتین یا نه

برای این موضوع همسرتون باهاتون یک سری چیز ها رو درمیون نمیزاره احتمالا ازتون میترسه یا فکر میکنه اگه بگه اتفاق بدی میافته و ....

در این مورد کمی صبور باشید و بزارید اقا فرخ و بقیه دوستان هم نظرشون و بگن انشاا... که گره های زندگیتون باز بشه
    امضای ایشان
    **ملاصدرا مي گويد: خداوند بي نهايت است و لامكان و بي زمان اما به قدر فهم تو كوچك مي شود و به قدر نياز تو فرود مي آيد و به قدرآرزوي تو گسترده مي شود و به قدر ايمان تو كارگشا مي شود.
    **اگر ميخواهيد دشمنان خود را تنبيه كنيد به دوستان خود محبت كنيد. (كورش كبير)
    **نويسنده معروفي مي گويد: زن مانند كروات است هم زيبايي به مرد مي بخشد و هم گلويش را فشار مي دهد.
    **چارلي چاپلين: وقتي زندگي 100 دليل براي گريه كردن به تو نشان ميده تو 1000 دليل براي خنديدن به اون نشون بده

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : شوهر سرد

نحو برخورد با شوهر بی توجه

دوست عزیز توصیه اکید میکنم در این خصوص با مشاوری مجرب خود شما صحبت کنید .
    و بعد راهکارهایی رو در برخورد و تغییر ایشون بکار بگیرید .
    و این نیاز به مراجعه حضوری و بررسی راهکارهای رفتار درمانی است.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282

*هرگز همسر خود را به خاطر بی توجهی و بی احساسی خود سرزنش نکنید.
    ذات مردان بر خلاف زنان به گونه ای است که احساسات و با عاطفه بودن در اولویت قرار ندارد .
    و بسیاری از مسائل را به جای گفتن آن و تخلیه احساسات در خود می ریزند.

*در مورد نیاز و انتظارات شوهر بی توجه خود با او صحبت کنید.
    در نظر داشته باشید مردان به دلیل مسئولیت تامین مخارج خستگی زیادی را متحمل می شوند.
    پس بهتر است قبل از صحبت و گفت‌ و‌ گوی دونفره ، از تلاش های همسر خود تشکر کنید.

*زمانی را برای صحبت انتخاب کنید که هم شما و هم همسر در موقعیتی خلوت و استراحت و بدور از فرزندان هستید.

* علت ناراحتی همسرتان را بپرسید. سوالات شما نباید حالت بازجویی داشته باشد .
    و پس از آن به شوهر خود فرصت دهید به آنها پاسخ دهد و عجله ای در شنیدن آن نداشته باشید.
    سعی کنید سوالات زیاد و طولانی نپرسید.

* فراموش نکنید آقایان اگر با مشکلات کاری مواجه شوند ، احساست و عاطفه آنها کم می شود.
    بنابراین بی توجهی شوهر را مستقیم به مسائل زناشویی و مشکل در محیط خانواده ارتباط ندهید.
    بیشتر مردها اگر دچار مشکل کاری باشند ، تعادل روحی آنها به هم می خورد.

*زمانی که شوهر صحبت می کند به دقت به کلام او گوش دهید.
    اگر می خواهید شوهرتان احساس کند درکش می کنید زمانی که پاسخ می دهد .
    گفته هایش را بازگو کنید و بپرسید که ” منظورت این بود ؟ ” من درست متوجه شدم ؟”

*یکی از رفتارهای مناسب با شوهر بی توجه این است که نشان دهید او را درک می کنید.
    به صور ت شفاف و واضح به همسر بگویید که شرایط کاری و روحی او را درک می کنید و می فهمید.

*زمانی که همسر شما صحبت می کند به او توجه کامل داشته و سر خود را، به نشانه تائید صحبت های او تکان دهید.

* شوهر بی توجه ممکن است نتواند دوست داشتن خود را ابراز کند.
    اگر دوست دارید در مورد رفتارهای خاص شما مثلا آرایش کردن ، احساست خود را ابراز کنند.
    به جای انتقاد با او صحبت کنید و بیان کنید که ” می دونم دوستم داری ولی من نیاز به ابراز زبانی هم دارم”

* لمس و نوازش جسمانی برای شوهر بی توجه بسیار کارساز است. صمیمیت و علاقه مندی مردان با نوازش افزایش می یابد.
    این کار باعث می شود که صحبت احساسی بین شما و شوهرتان بیشتر شود و راحت تر بتوانید احساسات خود را بیان کنید.

*برخی از شوهر های بی توجه از نحوه رفتار خود آگاه نیستند.
    پس بهتر است به جای اینکه او را به انجام ندادن رفتارهای مورد علاقه سرزنش کنید ، رفتار او را به همان میزان و سطحی که هست برایش توصیح دهید.
    زمانی که رفتار شوهر را را توصیف می کنید اصلا در مورد خوبی و بدی آن قضاوت نکنید.

* به همسرتان بگویید که بی توجهی او احساس بی امنیتی به شما می دهد.
    از او بخواهید صادقانه در مورد این مسئله و راه حل های آن صحبت کنیم.

*اگر به همسر خود پیشنهاداتی برای تغییر دادید ، اما او با حالت دفاعی برخورد کرد .
    از او بخواهید نظر و باور خود را نسبت به این مسئله بیان کند و راه حل پیشنهادی خود را بگوید.

*جذابیت ظاهری در خود ایجاد کنید. جذابیت ظاهری برای مردان مهم است.
    آراسته کردن خود و مراقبت از پوست و موی خود شما را پرانرژی نشان می دهد.

*تعریف و تمجید شوهر را فراموش نکنید. اخلاق بسیاری از مردها همانند کودکان هستند که می خواهند از آنها قدرانی و تشکر شود.
    برای افزایش اعتماد به نفس شوهر خود باید تفکرات او را تایید کنید. این امر باعث می شود او همه چیز را با شما در میان بگذارد.
    با صداقت و گاه با زیرکی همه رفتارهای خوبش را به او بگویید.

*برای رابطه جنسی پیش قدم شوید.

بهتر است گاهی اوقات شما پیش قدم شوید. این امر سبب می شود شوهر شما احساس کند او را می خواهید.
    همچنین مردها برای ایجاد رابطه جنسی به زمان نیاز دارند. آنها را درک کنید و صبور باشید و با هم همکاری کنید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد