نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: نقطه سر خط

5761
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    تشکر شده 170 بار در 96 پست
    میزان امتیاز
    8

نقطه سر خط

به نام خداوند جان و خرد

نقطه سر خط

کنون گر تو در آب ماهی شوی *** و یا چون شب اندر سیاهی شوی
    بخواهد هم از تو پدر کین من *** چو بیند که خشت است بالین من

سخن از دوست داشتن است. از کسانی که نامشان دوست داشتنی ترین و محبوب ترین واژه های ذهن ماست . کسانی که شاید دیگر در برگه های کتاب تاریخ همانندشان کمتر قابل تصور باشد . برترین و برگزیده ترین مخلوقات دوران که تنها و شایسته تزین خریدارشان خدا بوده است.
    شهیدان ؛ نور هدایت در جاده های سرگردانی تاریخ اند که اگر بر مسیر راهیان زندگی بتابند ؛ دیگر کمتر نیاز به سخنرانی و وعظ و خطابه است ؛ چرا که در پرتو این نور ؛ حقیقت بر همگان آشکار خواهد شد.

و اما جای سوال است که چرا همه ی ما ؛ از کودک تا بزرگ؛ وقتی با واژه ی شهید رو به رو میشویم ؛ احساس تقدس و کرنش می کنیم و اشک در چشمانمان حلقه میزند که گویا هر شهید ؛ عزیز دل خودماست در حالی که دانشمندان شاعران و بزرگان زیادی در طول تاریخ بوده و هستند ؛ ولی چنین احساسی کمتر است .
    امضای ایشان
    **ملاصدرا مي گويد: خداوند بي نهايت است و لامكان و بي زمان اما به قدر فهم تو كوچك مي شود و به قدر نياز تو فرود مي آيد و به قدرآرزوي تو گسترده مي شود و به قدر ايمان تو كارگشا مي شود.
    **اگر ميخواهيد دشمنان خود را تنبيه كنيد به دوستان خود محبت كنيد. (كورش كبير)
    **نويسنده معروفي مي گويد: زن مانند كروات است هم زيبايي به مرد مي بخشد و هم گلويش را فشار مي دهد.
    **چارلي چاپلين: وقتي زندگي 100 دليل براي گريه كردن به تو نشان ميده تو 1000 دليل براي خنديدن به اون نشون بده

2. 3 کاربران زیر از Microsoft بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : نقطه سر خط

دانش آموز شهید قاسم ابراهیمی
    ((تو این حرفش مونده بودم . گفتم قاسم! تو رو خدا شوخی نکن ؛ منم دوست همیشگیت حسین .))
    دوباره نگاهم کرد؛
    ((نه آقا ! اشتباه گرفتین . من دوستی مثل شما ندارم.))
    کفرم زده بود بالا. دلم می خواست ... ؛ اما نه ؛ خیلی جدی صحبت می کرد . صدای زنگ همراه ناگهان بیدارم کرد. سرم خیلی درد گرفته بود . برای نماز صبح وضو گرفتم ؛ اما همش تو فکر این خواب بودم . روز که شد قضیه رو به چند تا از بچه های اهل دل گفتم. یکی گفت (( شاید کمتر سر خاکش میری. گاه گاهی اخلاص هم از راه دور که شده برایش بخون )) و یکی دیگر (( نکنه با کارات داری از آرمان و مرامش فاصله میگیری ))
    رفتم تو فکر. بفهمی و نفهمی هر دویش درست بود,
    امضای ایشان
    **ملاصدرا مي گويد: خداوند بي نهايت است و لامكان و بي زمان اما به قدر فهم تو كوچك مي شود و به قدر نياز تو فرود مي آيد و به قدرآرزوي تو گسترده مي شود و به قدر ايمان تو كارگشا مي شود.
    **نويسنده معروفي مي گويد: زن مانند كروات است هم زيبايي به مرد مي بخشد و هم گلويش را فشار مي دهد.
    **چارلي چاپلين: وقتي زندگي 100 دليل براي گريه كردن به تو نشان ميده تو 1000 دليل براي خنديدن به اون نشون بده

4. 4 کاربران زیر از Microsoft بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    میزان امتیاز
    8

دانش أموز شهید حسین ابراهیمی

می گویند تلکلیف است . باید وصیت نامه ات را بنویسی. خدایا در این نوشتن احساس قشنگی است ؛ چرا که می دانم ؛ می دانم رحمت تو ؛ گناهانم را پوشانده و این باعث نمیشود که شهادت را از من دریغ کنی قلبم به انتهای کلماتش میرسد و قلبم به انتهای بودنش .
    امضا که امضا نشان بودن است در میان زندگان و مردگان و امضایی دیگر لازم است از خون که این آغاز زندگی و بیداری است /

پیامبر اکرم ( ص ) فرموده اند: مردم خوابند آنگاه که مردند بیدار می شوند.

پا می گذازم به جزایر مجنون . آرپیجی بر دوشم خیلی سبک شده . خاطرات همچون فیلم از ذهنم میگذرد . برای این که شیشه ی عمرم به دست خودم باشد سه بار شیشه های خانیمان را شکستم . موفقیت این کار را در بچگی به شکل های دیگری نیز تجربه کرده بودم . خوب نبود ؛ اما این بار لطف پروردگار و مهربانی پدر انگشت اغماض شد بر برگه ی رضایت نامه .

بارها و بارها نوارهای مبتذل که بر دست گمراهان بود شکستم و ریز ریز کردم که گوساله ی سامری می دیدمشان و بت های سزاوار تبر ابراهیم .این بار نوبت خودم بود . باید شکسته شوم . خرد و هیچ شوم .

میان عاشق و معشوق و هیچ حائل نیست *** تو خود حجاب خودی حافظ از میان برخیز

پا در میان گل ها فرو میرود ؛ اما حرکت در میان آماج رگبارها و مرگ بارها همچنان ادامه دارد .
    «خیبر» را بار دیگر باید گشود . از هوا و زمین آتش میبارد . زمین و آسمان یکی است . بار دیگر گذر هواپیمای دشمن . بوی بدی بلند میشود . سر و صدا در اطراف می پیچد . « شیمیایی و شیمیایی » اقدامات لازم ؛ اما نه دیر شده است . پاهایم سست می شود . سینه ام گرفته است . نفس کشیدن سخت و طاقت فرساست . بلانکارد ؛ بیمارستان صحرایی ؛ استکهلم . مافی است باید چشم هایم را ببندم . می بندمشان . بوی خوشی می آید . چشم هایم را باز می کنم . خوب شده ام ؛ همه چیز زیباست
    امضای ایشان

6. 2 کاربران زیر از Microsoft بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    میزان امتیاز
    8

دانش آموز شهید سید حسین اکرامی

گفتم معذرت می خوام . از بچه های پایگاهم . ما داریم در مورد شهدا و زندگی نامشون تحقیق میکنیم . اجازه میدین سوالاتی از خدمتتون داشته باشم .
    حالت عجیبی بهش دست داد ؛ در پس چهره ی خندانش ؛ طوفانی از غم و اندوه
    « خواهش می کنم بفرمایید ! »
    « می تونین بگین وقتی سید حسین شهید شد چند سالش بود ؟ »
    پونزده ؛ شونزده سال .
    میگن خود شما هم بعد شهادت رفتین و حتی مجروح شیمیایی هم شدین ؛ می تونین بیشتر توضیح بدین؟

راستش یه شب حول و حوش چلم سید حسین خواب دیدم شهید بالای کوه بلند و با صفایی واستادس . زیر پاشم تا دلت بخواهم سرسبزی و قشنگی . گفت « بابا من این جا راحتم . شما راه منو ادامه بدید »
    بیدار که شدم ؛ به دلم برات شد . برم جبهه رفتم دوماهی هم بودم تا این که به خاطر مجروحیت شیمیایی توفیق بیشتری نشد سوالات دیگر را هم بر اساس فرم پیش نویس پرسیدم بنده خدا همه اش را جواب داد .
    چایی داشت سرد میشد خوردم .
    « یه چایی دیگه ؟ »
    « نه دستتون درد نکنه ! اجازه مرخصی .... خداحافظ »
    « التماس دعا »
    امضای ایشان

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    میزان امتیاز
    8

شهید حمیدرضا امیدوار

به خاطر پیروزی در کربلای ۴ و ۵ حسابی شارژ شده بود .
    علیرضا داشت برای اعزام نیروهای ترخیصی میرفت راه آهن اهواز . قرار شد باهم بروند . مینی بوس . برای دو نفر جامانده بود . به تقاطع نزدیک شده بودند.
    غرش هواپیمای دشمن و بمباران وسیع منطقه . همه را دستپاچه کرده بود.
    حمید و علیرضا دوستدار تنها کسانی بودند که از ماشین پیاده شدند. هنوز پناه نگرفته بودند که روزی هردویشان رسید . شربت شهادت جدا که نوشیدنی است .
    امضای ایشان

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    میزان امتیاز
    8

دانش آموز شهید عبدا... پاسپان

بالاخره وسط بچه ها پیدایش کردم .داشت اسلحشو تمیز می کرد . تو خلوت خودش گرم ذکر بود . دستی رو شونه اش گذاشتم و بهش سلام کردم . تا من و دید بلند شد و دست داد .
    نمی دونستم چجوری بهش بگم . لحظاتی بینمون به سکوت گذشت . بالاخره سر حرف و بازکردم و گفتم :« ببین ما که دو برادریم . می تونیم با فرمانده صحبت کنیم یکیمون تو عملیات شرکت کنه . نظرت چیه ؟»
    « چی بگم والا من که چند ماهیه دارم انتظار حمله رو میکشم ؛ حالا بیام بگم نمیام . تو رو نمی دونم اگه نمی خوای بیای می تونی به فرمانده بگی .»
    دیگه چیزی نگفتم یعنی حرفی نداشتم که بگم . « گفتم هر جور صلاحه »
    باهاش خداحافظی کردم و رفتم هر دومون رفته بودیم عملیات . توی گیراگیر جنگ . آتش زیاد من و از عبداا... جدا کرد. یک لحظه از جلو چشمام ناپدید شد و البته برای همیشه .
    گفتند: « برادرم مفقود الاثر شده. »
    پرونده شهید در بنیاد شهید شهرستان گناباد
    امضای ایشان

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد