نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: از زندگیم خسته شدم

1010
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39504
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

از زندگیم خسته شدم

سلام من یه دختر ۱۸ ساله هستم که دوساله خارج از ایران زندگی میکنم و میخواستم یه زمانی پزشک بشم ( زمانی که ایران بودم مدرسه نمونه دولتی میرفتم وتاپ مدرسه بودم و همه معلما و اکثر اقرادی که میشناختنم میگفتن من باید پزشکی بخونم ) سه ماه قبل از ماهجرت مادرم فوت کردن و اون شوک خیلی بزرگی بود برا من .همه چیو تو خودم میریختمو بروز نمیدادن چون حس میکردم باید قوی باشم اوایل ورودمون به امریکا استرس محیط جدید و زبان داشتم ولی اونقدرا بد نبود از پس همه چی بر میومدمو زمانا یی که دلم میگرفت میرفتم یه جایی که کسی منو نبینه برای حدودا یک ساعت گریه میکردم. ولی از وقتی که امسال رفتم دانشگاه همه چی بد تر شده مش حس میکنم درسامو نمیتونم پاس کنم استرسم خیلی زیاد شده در حدی که از اینکه هیچی نمیخورم حالت تهوع میگیرم صبحا از استرس بیدار میشم بهتره بگم نصفه شب بیدار میشم و هر کاری برا کنترلش میکنم کار ساز نیست و دیگه تا صبح خوابم نمیبره زندگی رو خیلی ناامید کننده می بینم حس میکنم هیچی نمیشم همش میخوام گریه کنم قبلا گریه ارومم میکرد ولی الان اصلا تازه بیشترشم میکنه ولی اگه گریه نکنم دیگه دیونه میشم تو این دوماه اخیر به خودکشی خیلی فکر کردم ولی قصد انجامشو اصلا نداشتم. حس میکنم زندگیم بی هدفه و من یه ادم احمقم دوست دارم بمیرم این همه رنج و عذاب تموم شه خیلی خستمه این استرسه اینقدر زیاذه که اجازه استراحت بهم نمیده یا وقتی میخوام استراحت کنم اینقدر عذاب وجدان میاد سراغم که اصلا از استراحتم لذت نمی برم از لحاظ روحی خستم و دیگه هیچی شادم نمی کنه و واقعا نمیدونم میخوام اینده مو چیکار کنم همش میگم پزشک که نمی تونم بشم دارم درسامو میوفتم و از طرف دیگه هم میگم مهندسم نمی تونم بشم چون برنامه نویسیم خوب نیست یه سری افکار خواص مزخرفی دارم و هرچی برادر و پدرم سعی می کنن بهم امید بدن واقعا نمی تونن و اونا هم دیگه تقریبا خسته شدن از اینکه من همیشه استرس دارم و تو خودم هستم و همش فکر میکنم اگه هیچی نشم تمام ارزو های مامانمو ریختم دور یا مامانم دربارم چی فکر میکنه و همش به خودم میگم باید اینجوری بشم کار دیگه ای نمی تونی بکنی دوس داشتم مامانم بود برم همه ترسایی که دارمو بهش بگم بعد بشینم یه دل سیر گریه کنم تا سبک بشم به خاطر بیمم تا سه ماه دیگه نمی تونن برم مشاور خواهش میکنم اگه میتونید کمک کنید یا بگید چمه ؟؟؟ و چیکار کنم تا بتونم حدودا یه مقدار کنترلش کنم تا زمانی که بتونم برم مشاوره
    مممنون
    ویرایش توسط maryam1234 : 10-29-2018 در ساعت 12:14 AM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : از زندگیم خسته شدم

«چرا از زندگی لذت نمی‌­بریم؟»، یک علت بیشتر ندارد: خودمان نمی‌خواهیم.
    اگر همین الان فهرستی از چیزهایی تهیه کنیم که مانع خوشی ما هستند، در آن همه چیز پیدا می‌شود.
    از بی­ پولی، بدشانسی، اوضاع بد کار و کاسبی، مشکلات ­خانوادگی و همسر تا ترافیک­ شهری، گرانی و خلاصه خیلی چیزهای دیگر. در هر صورت همه­ این­ موارد دو حالت دارند: یا واقعی هستند یا زاییده­ ذهن­ند.
    اگر موانع متعلق به ­دسته­ دوم­ند، باید با بررسی همه جانبه آنها را ریشه­‌یابی­ کنیم و منطقی­‌ترین کار این است که به­ آن‌ها فکر نکنیم.
    اما، اگر جزو گروه اول­ هستند باز به­ دو دسته تقسیم می‌­شوند: مشکلاتی که می‌­توانیم حل کنیم و مشکلاتی که نمی‌­توانیم حل کنیم.
    اگر از عهده­ حل کردن­شان برمی­آییم، «خوب یکی نیست به­ ما بگوید که آدم حسابی چرا نشستی که مشکلا­ت، لذت زندگی­ را از تو بگیرد. بلند شو و راه­ حلی پیداکن».
    ولی اگر متعلق به دسته دوم هستند و بواقع، هیچ راه­ حلی برای­شان وجود ندارد، وضعیت­مان مثل یک آدم تشنه در کویر با کوزه­‌ای آب است.
    اگر در کویر بی‌­آب و علف، آدم تشنه با کمی آب، مرتب داد و بی­داد کند و به خودش و زمین و زمان ناسزا بگوید، نتیجه­ می‌­گیرد؟
    بهترین کار این است که آرامش خود را حفظ کرده، حوصله به­ خرج دهیم و مدارا کنیم.
    اگر دنیا را از دید موجودی ضعیف و ناتوان نگاه کنیم، مثل این است که در ظرف سوراخی­ آب بریزیم.
    به ­­سادگی می‌­توان در برخورد با هر پدیده­‌ای به ­­قسمت­های منفی و سیاه آن نگاه کرد و یا بخش­های مثبت و نیروزای آن­ را دید.
    در این رابطه، افرادی که در کنار ما هستند، نیز از تفکرات و حالات درونی ما تأثیر میپذیرند.
    هر اندازه می‌­توانیم باید به ­خوشحالی، موفقیت و سلامتی فکر کنیم.
    با چنین طرز تفکری دیگران هم مشتاق یاری ­ما می‌­شوند؛ آن­‌ها از امواج مثبتی که ساطع می‌­کنیم لذت ­برده و سرشار می‌شوند
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39256
    تشکـر
    88
    تشکر شده 98 بار در 77 پست
    میزان امتیاز
    6

پاسخ : از زندگیم خسته شدم

سلام مریم جان
    تو یه مزیتی که داری اینه که خارج از ایرانی و مشکلاتی که ما جوونا تو ایران داریم چه از نظر اقتصادی چه از نظر اجتماعی که نسل ما رو واقعا داره نابود میکنه ...
    من کاملا درکت میکنم و غم از دست دادن عزیزان رو تجربه کردم
    درست تو زمانی که همه چیز اوکی هست یکی این وسط از دست میره و تموم میشه
    و ما میمونیم و یه روحیه ناامید و کلی اهداف و آرزو ...
    مریم حقیقتی که هست اینه که گذشتگان دیگه رفتند ما یا میتونیم بمیریم بریم پیششون یا اینکه زنده باشیم و زندگی کنیم و از زندگی لذت ببریم ...
    زمان همه چیز رو درست میکنه ...
    تو هنوز توی شوکی ...
    از اقامت در ایالات متحده لذت ببر و شاد باش
    مدیتیشن کن و سعی کن اهداف و ارزو هاتو دوباره استارت بزنی
    در کنار این لذت ها برای جوان های ایران هم ارزو کن که یه روزی بشه که وضعشون خوب بشه ...
    موفق باشید
    امضای ایشان
    [/SIZE]اینجا سرزمین نامردمی هاست،به سلام گرم هیچکس اعتماد نکن
    آدم های این حوالی روی حرف ها و انتخاب هایشان نمیمانند
    همان ها که شروع کردند ،همان ها که تو را خاستند، یک روز در کمال ناباوری و انکار، تو و دل بستگی ات را پس میزنند
    دل نبند!
    اینجا پایان هیچ شاهنامه ای خوش نیست

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)