نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: دخالت والدین

1256
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39567
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دخالت والدین

با سلام خدمت همگی

مشکلی واسم پیش اومده که ممنون میشم از راهنمایی و نظرات شما دوستان استفاده کنم

۲۶ سن سال دارم و حدود یک سال هست که عقد کردم ولی هنوز خونه خودمون نرفتیم

همسرم اعتقاد داره که باید اطلاعات مالی مثل میزان حقوق و میزان کل سرمایه که دارم رو باهاش در میون بزارم..اما پدرم بسیار تاکید میکنن که مرد نباید همچین اطلاعاتی رو در اختیار زنش قرار بده چون ممکنه باعث مشکلاتی در آینده و ... بشود

این موضوع ذهنم رو بشدت درگیر کرده و نمیدونم چیکار کنم..احساس بدی مثل احساس گناه یا عذاب وجدان بهم دست داده که دلم نمیکنه

ممنون میشم راهنمایی های ارزشمند شما رو بدونم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

پاسخ : دخالت والدین

سلام

زندگی باید براساس اعتماد متقابل شکل بگیره.

اعتماد نداشتن به همدیگه بیشتر از هر چیزی باعث مشکل در زندگی میشه.

شما قرار نیست با پدرتون زندگی کنید قراره با همسرتون زندگی کنید و بنظر من اگه بهشون اعتماد نداشته باشید که بتونید حرفاتونو بزنید هیچوقت آرامش نخواهید داشت.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39567
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    بسیار ممنون از پاسخ کامل و سریعتون
    صحیح
    اما موضوعی که هست اینه که در حال حاضر پدرم من رو خیلی زیاد از نظر مالی دارن حمایت میکنن تا زندگی مشترک رو چند ماه دیگه شروع کنیم(برای ساخت منزل و ...) و از طرفی اعتقادشون اینه که به هیچ عنوان نباید با پدر خانمم و دایی های خانمم (چون خانمم برادر نداره مثل برادرانشان میمونن) هیچگونه مراوده مالی داشته باشم و کلی روی این موضوع تاکید و اصرار داشتن چون از نظرشون اصلا خوش حساب نیستن (ظاهرا دایی خانمم محرمانه مبلغی رو از پدرم قرض کردن و بدقولی کردن)..از طرفی پدرم نظرشون اینه که مرد نباید هرگونه اطلاعاتی رو در اختیار خانوادش قرار بده (مثل همین میزان درآمد) چون زنها ناقص العقل هستن (اعتقاد ایشون اینه) و ممکنه در آینده مدیریت مالی زندگی رو با مشکل مواجه کنه (مثلا متوجه خرج کردنش نباشه یا منو متقاعد کنه که مثلا به داییش پول قرض بدم و...) در حالی که همسرم خودش میگه که من اصلا یادم نمیمونه شما در مورد پول چی به من گفتی قبلا
    با این حال من نمیتونم چیزی رو راحت از همسرم مخفی کنم با اینکه خیلی از اسرار زندگیم رو ایشون میدونه(باعث میشه اعصابم بهم بریزه)..حالا حتی اصلا نمیتونم به همسرم بگم پدرم همچین حرفی زده (پدرم خواهش کرد چیزی نگم)..با کسی دیگه هم که نمیشه مشورت کنم.. واسه همین که حرفی تو دلم مونده آرامشم از بین رفته

حالا با تمام این صحبتا بنظر شما آیا باید مرد توضیحات راجب مسائل مالی به همسرش بده یا دلیلی نداره که بگه؟اگر همسرم ازم خواست بهش آمار بدم چیکار کنم؟بگم یا توضیح بدم که لازم نیست ایشون بدونه؟
    خواهش میکنم بی طرفانه قضاوت کنین
    پیشاپیش ممنون از وقتی که میزارین..با تشکر

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط Msb195 نمایش پست ها
    سلام
    بسیار ممنون از پاسخ کامل و سریعتون
    صحیح
    اما موضوعی که هست اینه که در حال حاضر پدرم من رو خیلی زیاد از نظر مالی دارن حمایت میکنن تا زندگی مشترک رو چند ماه دیگه شروع کنیم(برای ساخت منزل و ...) و از طرفی اعتقادشون اینه که به هیچ عنوان نباید با پدر خانمم و دایی های خانمم (چون خانمم برادر نداره مثل برادرانشان میمونن) هیچگونه مراوده مالی داشته باشم و کلی روی این موضوع تاکید و اصرار داشتن چون از نظرشون اصلا خوش حساب نیستن (ظاهرا دایی خانمم محرمانه مبلغی رو از پدرم قرض کردن و بدقولی کردن)..از طرفی پدرم نظرشون اینه که مرد نباید هرگونه اطلاعاتی رو در اختیار خانوادش قرار بده (مثل همین میزان درآمد) چون زنها ناقص العقل هستن (اعتقاد ایشون اینه) و ممکنه در آینده مدیریت مالی زندگی رو با مشکل مواجه کنه (مثلا متوجه خرج کردنش نباشه یا منو متقاعد کنه که مثلا به داییش پول قرض بدم و...) در حالی که همسرم خودش میگه که من اصلا یادم نمیمونه شما در مورد پول چی به من گفتی قبلا
    با این حال من نمیتونم چیزی رو راحت از همسرم مخفی کنم با اینکه خیلی از اسرار زندگیم رو ایشون میدونه(باعث میشه اعصابم بهم بریزه)..حالا حتی اصلا نمیتونم به همسرم بگم پدرم همچین حرفی زده (پدرم خواهش کرد چیزی نگم)..با کسی دیگه هم که نمیشه مشورت کنم.. واسه همین که حرفی تو دلم مونده آرامشم از بین رفته

حالا با تمام این صحبتا بنظر شما آیا باید مرد توضیحات راجب مسائل مالی به همسرش بده یا دلیلی نداره که بگه؟اگر همسرم ازم خواست بهش آمار بدم چیکار کنم؟بگم یا توضیح بدم که لازم نیست ایشون بدونه؟
    خواهش میکنم بی طرفانه قضاوت کنین
    پیشاپیش ممنون از وقتی که میزارین..با تشکر
    توضیحات بیش از حد که نه ولی سعی کنید در حد معمول باشید نه زیاد توضیح بدید و نه اونقد بدون توضیح باشید که خشک بنظر بیاید.

مثلا یه همچین حرفی رو که پدرتون بهتون گفته رو نیاز نیست به همسرتون بگید چون ممکنه باعث دلخوری بشه.

شما به عنوان یه جوان امروزی زندگی رو بر پایه مشارکت دو طرفه بنا کنید نه بر پایه افکار 50 سال پیش.

با پدرتون هم علنی برخورد نکنید هر چی گفتن بگید آره درسته و تایید کنید.

در کل میخوام بگم اینجور مسائل با کمی مدیریت حل شدنه و مدیریت باعث میشه کسی دلخور و ناراحت نشه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد