نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: دخالت مادر شوهرم

1169
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39754
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دخالت مادر شوهرم

سلام. من فک میکنم مادر شوهرم بیش از حد داره توی زندگیم دخالت میکنه و حتی توی جزيی ترین مساعل زندگیمم دخالت میکنه. و از نظر خودش داره از باب نصیحت اینکارو میکنه ولی همین موضوع منو خیلی اذیت میکنه
    مثلا همین امشب که میخواستیم بریم مهمونی به من میگه چی اوردی بپوشی یا مثلا مدام نصیحت میکنه که ولخرجی نکنین و رفتارایی مثل همین.. نمیدونم شما چی فکر میکنین ولی همینا منو خیلی اذیت میکنه. چند بار سعی کردم غیر مستقیم متوجهش کنم ولی فایده ای نداره.

وقتی با شوهرم درمورد اینا حرف میزنم فقط میگه نزار کسی حالتو بد کنه و برات مهم نباشه ولی من نمیتونم مثلا تویه مهمونی مشخص میشه و همه میفهمن که حالم گرفتس.. با هیشکی حرف نمیزنمو فقط توو خودمم.

میخوام بدونم مشکل از منه یا مادر شوهرم

خواهش میکنم کمکم کنید خیلی حالم بده چیکار کنم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : دخالت مادر شوهرم

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    قابل درک است که شما دوست ندارید کسی استقلالتان را زیر سوال ببرد . اما باید به این نکته نیز توجه کنید که خیلی از این رفتارها دخالت نمی باشد و در فرهنگ قدیم کمک کردن محسوب می شوند . شما می توانید برای احترام گذاشتن یه ایشان به حرفهایشان گوش دهید و بعد تصمیم خودتان را بگیرید در این صورت هم به دیدگاه خودتان احترام گذاشته اید و هم مادرشوهرتان. با توجه به این موضوع که همسرتان نیز این مسایل را درک می کنند و اجباری برای شما در قبول حرفهای مادرشان ندارند بهتر است شما بخاطر حرفهایی که ایشان می زنند خود را درگیر نکنید و به بقیه مسایل زندگی خود بپردازید .در صورت امکان سنتان را اعلام کنید؟
    شاد باشید

3. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39754
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام من علی هستم همسره منیره. منیره متولد 71 منم متولد 72 ام. بحث بالای ما تموم نشد و فکر هم نمیکنم تموم بشه. امشب هم شب یلداست و یه مشکل دیگه... امروز صبح مادرم زنگ زد به همسرم منیره که برای شب بیایید خونه ما شام درست میکنم و کنار هم باشیم.. و تصمیم بر همین شد که بریم خونه پدر من.. تا اینکه مادر زنم بعدظهر زنگ زدو گفت شام بیایید اینجا... منیره ام گف زنگ مادرت بزنو دعوتشو کنسل کن که بریم خونه پدر من..

یه موضوعی که هست ایه که فامیلای زنم طوری ان که زیاد خونه هم نمیرن زیاد مهمونی نمیگیرن.. من از وقتی که ازدواج کردم نه یکی از باجناقهام اومدن خونمون و نه حتی برادر زنم.. پدر زنمم در درماه شاید یک یا دوبار بیان اینجا که تاحالا هنوز نشده بدون مناسبت یا صرفا جهت مهمونی و شب نشینی اومده باشن خونه ما.. منم این موضوعو خوب درک کردمو سعی میکنم کمتر برم خونشون البته یه سری دلایل دیگه ای هم داره.
    خانمم حتی حاظر نشد که نصف از شب رو بریم خونه پدرش و نصف دیگه بریم خونه پدر من. من گفتم میریم خونه پدرزن یکم که اونجا بودیم آخر شب برای شام خوردن میریم خونه پدرم چون مادرم دیگه غذا رو درست کرده بود .. که هیچکس هم ناراحت نشه..
    ولی یباره دیدم منیره بلند شدو شام درست کرد.. و ماهم خونه هیکس نرفتیم. اینم از شب یلدای ما
    نه پول دارم که برم پیش یه مشاور خانواده نه حوصله دارم این وضع رو تحمل کنم
    دارم کفری میشم دیگه نمیدونمم چیکار کنم

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    7

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    متاسفانه وارد شدن دیدگاه ها و رفتارهای خانواده ها به زندگی یک زوج می تواند آسیب هایی به همراه داشته باشد که به مرور زمان آسیب زیادی به آن زندگی وارد کند . هرچند که ممکن است رفتارهای خانواده ها از نظر خودشان لطف باشد و برای دلسوزی انجام شود. زندگی مشترک باید یک زندگی دونفره باشد و در کنار احترام به هر دو خانواده از تنش های ایجاد شده توسط آنها خوداری کرد با هر اسمی که باشد. سعی کنید بخاطر موضوعات به این شکل زندگی مشترکتان و شادی موجود در آن را مختل نکنید. باهم در این مورد صحبت کنید و هر دو سعی کنید متوجه این موضوع باشید که رفتارهای خانواده ها ربطی به هیچ یک از شماها ندارد و آنها زندگی جدا از شما دارند سعی کنید احترام خانواده ها را نگه دارید اما نگذارید رفتارها و حرفهای آنها تاثیری بر زندگی مشترکتان داشته باشد و هر دوی شما باید این واقعیت را قبول کنید و بر سر این موضوعات ب هم به جدل نپردازید. در یک محیط آرام و بدون توهین به یک دیگر بر سر موضاعات پیش آمده باهم صحبت کنید و یک نتیجه گیری کلی کنید بحث مکرر در مورد این موضوعات شما را از اصل زندگی و پیشرفت باز خواهد داشت و شادی را از زندگی مشترکتان دور خواهد کرد . سعی کنید در کارها و حتی مهمونی رفتن ها با دیگر مشورت کنید .

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39754
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون. الان تصمیم گرفتیم خانمم برای چند روزی بره مسافرت تا چند روز ازهم فاصله داشته باشیم. به توصیه های شما عمل میکنم

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    7

با سلام مجدد
    امیدوارم موفق باشید و زندگی شادی را از این پس تجربه کنید . با صحبت کردن و احترام به دیدگاه یکدیگر بسیاری از مشکلات قابل حل هستند.
    شاد باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد