نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: خواهشا کمک کنید😭

21986
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35313
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy خواهشا کمک کنید😭

:
    باسلام
    من یه مشکلی در مورد درس خوندن و انگیزه و اراده دارم که ممکنه طولانی باشه.
    ابتدا شرح حال خودم رو می گم،
    من یک دختر ۲۱ساله هستم. درسم تا اول دبیرستان عالی که نه، فوق العاده بود و زبانزد عام و خاص بودم و همه روم حساب می کردند.اما از دوم دبیرستان که رشته تجربی رو انتخاب کردم _به دلیل علاقه ی زیاد_ یهو افت تحصیلی کردم، به طوری که معدلم از ۲۰ به نزدیک ۱۳ رسید و هم خودم و هم خانواده ام بسیار ناراحت و نگران شدیم ولی بعد از مدتی به خودم قول دادم که تا زمان کنکور جبران کنم؛ امّا نشد. سال سوم معدل ۱۶ و پیش دانشگاهی معدل ۱۷ و خورده ای کسب کردم. (همش تو شوک بودم که چرا من اینطوری شدم؟ واقعا این دختر، منم؟) ولی سال کنکور به خانواده ام گفتم بنا به اینکه پایه ی قوی ای در دروس پایه ندارم، آزمایشی کنکور میدم.اون سال اصلا درس نخوندم وقتم رو به بطالت می گذروندم،سال بعد و کنکور بعدی هم درس نخوندم، دوباره سال بعد هم درس نخواندم و کنکور دادم، یعنی من سال ۹۵، ۹۶ و ۹۷ کنکور دادم که به هیچ عنوان درس نخواندم ، به خودم قول دادم که امسال ۹۸ عالی باشم ولی تا الان هم چیزی نخوندم، در این حد که از مهرماه تا این موقع فقط زیست دوم جلوم هست و فصل یک رو تموم کردم!!!
    دانشگاه های غیر سراسری و غیر دولتی نمی تونم برم چون نه شرایط مالی رو دارم و نه علاقه ای. هدف دارم و رشته تجربی و پزشکی رو خیلی دوست دارم ولی تا می خوام درس بخونم درس یا تمرکزم رو از دست میدم و به این چند سال و آینده فکر می کنم، یا کاری پیش میاد، و یا اینکه خوابم می گیره و کسالت می گیرم. هر کاری بگید انجام دادم ( کتابخانه رفتن، خواندن جملات انگیزشی، شب درس خوادن، مشاوره گرفتن و ...) ولی تا حالا موفق به درس خواندن نشدم! مشکل من انگیزه ست، نمی دونم چکار کنم تا به اراده و انگیزه و علاقه ی قبلی ام نسبت به درس خواندن برسم. من دوست ندارم تنبل باشم، همش به خودم میگم درس بخون و این چندماه رو تحمل کن ولی واقعا نمیشه، خانواده م از دستم خیلی خیلی عصبانی هستن، خودم، خودم رو به چشم یه آدم بی اراده و بی عرضه تنبل می بینم که الکی داره عمر خودش رو تلف می کنه. از دست خودم خیلی عصبانیم.
    خواهشمندم به من کمک کنید، من خیلی به مشاوره احتیاج دارم.
    با تشکر

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : خواهشا کمک کنید😭

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    فکر کردن به گذشته و شکست ها می تواند خوب باشد اما تا جایی که باعث شود فرد از آنها درس بگیرد و به عنوان یک تجربه برای موفقیت های بعدی از آن استفاده کند اما شما هنوز دارید به گذشته فکر می کنید و در این افکار هیچ حرکتی وجود ندارد . با توجه به اینکه شما از راحل های مختلفی استفاده کرده اید اما بازهم تغییر نکرده اید به این خاطر می تواند باشد که راحل ها وجود دارند اما موضوع اصلی که خود شما می باشید حرکتی در این مسیر نمی کنید و تا زمانی که ود شما نخواهید تغییری در مسیر درس خواندتان ایجاد کنید حتی اگر بهترین مشاورها و بهترین امکانات را نیز داشته باشید تغییری در این مسیر اتفاق نخواهد افتاد پس بهتر است اول با خودتان صادق باشید و بفهمید که چه چیزی از زندگی می خواهید و هدفتان برای آینده چیست البته در این اهداف نیز باز بهتر است از پرداختن به اهداف خیالی خوداری کنید و اهدافی را انتخاب کنید که بدانید امکان دست پیدا کردن شما بنا بر شرایط و توانایتان وجود دارد و سعی کنید نهایت تلاش خود را در رسیدن به آنها کنید. برای درس خواندن نیاز به یک برنامه ریزی دقیق و در کنار آن پشتکار می باشد ممکن است روزهای اول حوصله انجام برنامه را نداشته باشید و خسته شوید اما اگر به اهدافتان فکر کنید می توانید به این سختگی غلبه کنید و باز مسیر را ادامه بدهید هرچقد میزان قبولی شما در کنکور به تاخیر بیشتری بیفتد انگیزه شما و اعتماد به نفستان نیز کاهش پیدا می کند و قبولی این مسیر سخت تر می شود پس سعی کنید کارهای امروزتان را امروز انجام بدهید وقتی حتی با سختی یک هفته برنامه را منظم انجام بدهید و هرروز در جلوی ان یک تیک که نشانه موفقیت است بزنید انگیزیتان بیشتر می شود. پس شما برای رسیدن به اهدافتان در اول به یک هدف واقعبینانه نیاز دارید و یک برنامه منظم و در کنار آن پشتکار احتمال موفقیتتان با این موارد بیشتر خواهد شد. هرچقد که در این مسیر قدم بردارید روحیه خودتان و تشویق خانواده بیشتر می شود و در کنار ان انگیزه شما قوی تر پس از همین فردا شروع به تغییر کنید.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    02122354783
    شاد باشید

3. 2 کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,483 بار در 1,286 پست
    میزان امتیاز
    12

دوست عزیز همه انسانها توانایی ها و استعداد های زیادی برای یادگیری و موفقیت و ... دارند ولی برای اینکه شخصیت خودتون و توانایی هاتون را کشف کنید باید صبور باشید و انتظار و توقع زیاد رو از خودتون بردارید و سعی کنید حرکت اهسته و پیوسته رو شروع و تمرین کنید.
    اولین رمز موفقیت برنامه ریزی هست . اما برنامه ای که متناسب با شخصیت و روحیه و توانایی های شما داشته باشه.
    وقتی به برنامه هاتون عمل میکنید خود به خود به شما انگیزه میده که به برنامه های بعدیتون عمل کنید
    و چون هر روز به برنامه هاتون عمل میکنید احساس مفید بودن میکنید.

من میتونم چند راه ساده رو به شما پیشنهاد بدم و میتونید استارتشو بزنید
    قبل از هرچیزی به نظرم با خودتون اینجوری صحبت کنید که قراره درسا رو صرفا براساس عشقو و علاقه شخصی بخونید و هیچ اجباری در قبول شدنتون نیست . و هدف فقط عمل کردن به برنامه هست.

اولین کار اینه که کل درساتونو به سه دسته تقسیم کنید . یکسری از درسا رو خیلی دوس دارید و از خوندنش لذت میبرید مثلا مثله زیست ادبیات شیمی
    یکسری درسا سختتره ولی بازم دوست دارید بخونید مثلا مثله فیزیک و زبان و...
    یکسری هم هر کاری میکنید اصلا تحمل دیدنشم ندارید مثلا ریاضی

اول اولیت با درسایی هست که خیلی علاقه دارید . پس باید برنامه ای بریزید که مثلا دو ماهه یا ... این درسا رو حداقل یک دور خونده باشید
    برنامه ریزی هم به این صورت هست که کله روزها را تا زمان امتحان کنکور رو کاغذ بنویسید که بفهمید چن روز و چن هفته وقت دارید و بعد براساس تعداد صفحات کاغذ هر کتاب حدس بزنید که مثلا چن روز برای خوندنش وقت میگیره مثلا حدس میزنید که دو هفته زیست دو و دو هفته زیست سه و دو هفته زیست پیش به این ترتیب 6 هفته برای خوندن کله کتابای زیست وقت میبره و بعد برنامه رو ریز تر میکنی مثلا زیست دو که قراره دو هفته ای تموم بشه هر روز چن صفحه بخونی که مثلا روزی چهار صفحه بخونی کافیه . در این برنامه ریزی اصلن نیازی نیست که تعداد ساعت و زمان و اینا رو یادداشت کنی و هر موقع از روز بخونی کفایت میکنه ولی اگر فرض این چهار صفحه رو هر چه زودتر تمومش کنی پاداشی که برا خودت در نظر میگیری اینه که بقیه روزو بدون عذاب وجدان فیلم و برنامه های مورد علاقه خودت بپردازی . و اینجوری تشویق میشی که همون ساعتای اول روز بخونی و تمومش کنی .
    بعد که کمی احساس کردی داری به برنامه هات عمل میکنی در کنارش یه درس دیگه هم مثله ادبیات بهش اضافه کن و دقیقا برای ادبیات هم همون برنامه ریزی رو بریز که مثلا روزی دو تا درس از دو منبع متفاوت بخونی و
    برنامه ای خوبه که هیچ فشاری از نظر حجم درسا بهت وارد نشه . حتی شده یک صفحه در روز ولی مهم اینه که به برنامت عمل کنی .
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

5. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

سلام

همه زندگی به درس خوندن و کنکور دادن ختم نمیشه، شما ببین اگه استعداد دیگه ای داری و میتونی در اون مورد موفق بشی به دنبال استعدادت برو.

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    به سایت مشاورخوش آمدید.
    مشکل شما بی انگیزگی هست چون نتیجه محسوسی از درس خواندن نگرفتید بی انگیزه شدید و بی انگیزگی هم موجب عدم تحرک لازم برای نیلبه مقصود می شود پس از همین الان حلقه شکست هایپی در پی را بشکن و شروع کن روزی مثلا 4 ساعت درس بخوان تعیین کن فلانمبحث را امروز به میزان معینی می خوانم اول ازاهداف کوتاه مدت شروع کن هر هدفی کوچکی که بدان رسیدی یک جایزه مثل یک خوراکی مورد علاقه یا یک تفریح کوچک برای خود تعریف کن به تدریج میزان درس خواندنت را افزایش ده اهداف اولیه آسان باشد وقتی به اهداف آسان رسیدی حس توانا بودن را در خود احساس می کنی و خودبخود انگیزه تان افزایش مییابد و کم کم میتوانید میزان فعالیتتان را افزایش دهید همین موجب پیشرفت و رسیدن به اهداف بیشتر میشود و طی چند وقت روزی 8 ساعت درس خواندن هم میرسید در نهایت به هدفاصلی که الان قبولیدر کنکور هست میرسید. پس از همین حالاشروع کنید.
    امضای ایشان

تا میتوانی دلی به دست آور
    دل شکستن هنر نمی باشد

8. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد