نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: مشکل دختر نوجوان

1908
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39998
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل دختر نوجوان

سلام، من پدر یک خانواده 5 نفره هستم. دو دختر و یک پسر دارم. زندگی متوسطی داریم. فرزند اولمون دختر 14 ساله و دو فرزند بعدی 3 و یک ساله هستند. مدتیه که دختر بزرگم به شدت از من متنفر شده و حتی در حضور من به من توهین و بی احترامی میکنه و دائماً مرگ منو میخواد و توهین هم میکنه. علاقه اش به مادرش عجیب و غریب شده و نمیذاره بچه های دیگه برن طرف مادرشون و به اونا میگه بذارین مادرمون راحت باشه. خودشو میزنه. همه کارهای خونه رو انجام میده در حالیکه قبلاً کوچکترین کاری نمیکرد. همسرم میگه برای سن بلوغ طبیعیه ولی وافعاً توهین به من و بقیه بزرگترها رو من نمیتونم بفهمم. همسرم میگه حتی توهین هاش رو هم تحمل کن. کارمون خیلی سخت شده. لطفاً من رو راهنمایی کنید که چیکار کنم.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : درخواست کمک

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    اینکه دخترتان در سن بلوغ قرار دارد و حساسیت های این سن بیشتر می باشد و به دلیل تغییرات هرمونی و پریودی در دختران ممکن است پرخاشگر تر شوند اما اینکه به این صراحت و به مقدار زیاد پرخاش و توهین داشته باشند کمی نیاز به دقت بیشتر دارد . عموما در این سن فرد نیاز به استقلال و احترام بیشتر دارد هرچقد رابطه شما با او بهتر شود می توانید این دوران را بی خطر تر طی کنید سعی کنید در مورد کارها با او مشورت کنید و در جاهای که امکان خطر کم می باشد به او استقلال بدهید و به احساسات او توجه کنید و گاهی با او به صحبت بنشینید و به او بگوید که احساسات او را درک می کنید اما بهتر است نیازهایش را طوری به شما بگوید که بتوانید درست انها را متوجه شوید . در مورد توجه زیاد او به مادرش با این شدت نیز نیاز به بررسی بیشتر می باشد و همچنین اینکه او کنترل خشم خود را ندارد و خودش را می زند نیز بهتر است بیشتر مورد دقت قرار گیرد گاهی نوجوانان بخاطر استرس ، نشان دادن استقلال یا مخالفت با خانواده ف کسب آزادی و مزایای بیشتر و .... دست به خودزنی به شیوه های مختلف می کنند که بهتر است با کمک یک روانشناس به صورت حضوری این موارد مورد بررسی بیشتر قرار گیرد . سعی کنید از دعوا با صدای بلند یا کتک ردن ایشان خوداری کنید بیشتر سعی کنید با او صحبت کنید چون آن رفتارها می تواند واکنش بدتری را در او به وجود آورد سعی کنید با شیوه رفتار درست به او سبک درست صحبت کردن را آموزش بدهید .
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    02122354783

3. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : درخواست کمک

نقل قول نوشته اصلی توسط sepas نمایش پست ها
    سلام، من پدر یک خانواده 5 نفره هستم. دو دختر و یک پسر دارم. زندگی متوسطی داریم. فرزند اولمون دختر 14 ساله و دو فرزند بعدی 3 و یک ساله هستند. مدتیه که دختر بزرگم به شدت از من متنفر شده و حتی در حضور من به من توهین و بی احترامی میکنه و دائماً مرگ منو میخواد و توهین هم میکنه. علاقه اش به مادرش عجیب و غریب شده و نمیذاره بچه های دیگه برن طرف مادرشون و به اونا میگه بذارین مادرمون راحت باشه. خودشو میزنه. همه کارهای خونه رو انجام میده در حالیکه قبلاً کوچکترین کاری نمیکرد. همسرم میگه برای سن بلوغ طبیعیه ولی وافعاً توهین به من و بقیه بزرگترها رو من نمیتونم بفهمم. همسرم میگه حتی توهین هاش رو هم تحمل کن. کارمون خیلی سخت شده. لطفاً من رو راهنمایی کنید که چیکار کنم.
    سلام
    مطلب شما را خواندم عزیز, سنین نوجوانی و بلوغ سنین حساسیست ولی اگر گزارش شما درست باشه, این ری اکشنهای دختر شما کاملا غیر عادیه که میتونه ناشی از اختلالات و یا اسیبهای دوران کودکی باشه.

لذا بهترین کار اینه که همراه با ایشون به یکی از همکاران حاذق روانشناس ما(خانم باشند بهتره) رجوع کنید جهت تشخیص و درمان.

موفق باشید

دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد