نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: بی تعهدی همسرم

1560
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1759
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

بی تعهدی همسرم

باسلام من حدود سه ماهه با برادر دامادمون عقد کردم در اول عقدمون تازه فهمیدم که هیچ پسانداز ی نداره گفت کار میکنه اما کارش ارماتوربندی(ساختمان)هست الان1ماهه کارش تعطیله وواقعا من از لحاظ پولی در مذیقه هستم همه مخارجم را در این3ماه پدر مریضم داده.من دانشجو ارشد هستم وایشان دیپلم تا حالا برام هیچی نخریده میگه پول ندارم خانوادشم پول ندارند بابام بخاطر خوب بودن دامادمون موافقت کرد ولی الان من پشیمونم چرا با کسی که پایینتره از خیلی از لحاظ از من ازدواج کردم تو این سه ماه همش دعوا داشتیم با هم سر بی پولی وبیکاریش.حتا تو دعواهامون بیشتر من حرف بد هم میزنم(میدونم باید احترام بهم بذاریم)اما چون فشار زیادی روم هست هرروز باهاش دعوا میکنم بهترین دوران شده بدترین دوران برای من.واقعا نمیدونم چکار کنم ازخیلی لحاظ باهم متفاوت فکر میکنیم بخاطر همین با نظرهای همدیگرمخالفت میکنیم و همش وقتی باهمحرف میزنیم اخرش به دعوا کشیده میشه هرروز دعوا.دیگه خسته شدم نمیدونم چکارکنم باید با این شرایط بی پولی چجوری کنار بیام همش فکر میکنم من مرد هستم وایشان زن. همه مسولیتها رو دوش منه.دوشیفت سرکارم قسط عمل چشم خودم رو میدم تازه قسط وامی که قبلا همسرم اورده بود و بیهوده خرج کرده بود را در این سه ماه من دادم خیلی خستم از لحاظ اخلاقی وایمان مرد بدی نیست اما مسولیت پذیرش همسر رازیاد ندارد به نوعی تعهد پذیر نیست همش میگه چکار کنم کار نیس خیلی هم از خانوادش دفاع میکنه در حالیکه اصلا از لحاظ مادی کمکش نمیکنند خیلی زودرنجه و کاستیهای خودشو قبول نمیکنه خواهشا راهنماییم کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1754
    تشکـر
    25
    تشکر شده 39 بار در 27 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : مشکلات دوران عقد

سلام عزیزم.چندتاسوال ازت دارم لطفا جواب بده.اول اینکه دامادتون شغلش چیه؟وچی توش خیلی جلب توجه کرد که باعث شد روی حساب خوب بودنش با برادرش ازدواج کنید؟و بعد هم آیا ایشون ادعا کردن پس انداز دارن در حالی که نداشتن؟
    شغل ایشون رو قبل از ازدواج میدونستید؟چون مشخص هست که این شغل همیشه کار نداره و گاهی مثل الان حتی تاچندماه بیکار باشه.و اگه میدونستید یعنی این وضعیت رو پذیرفتید.و الان نباید به شوهرتون فشار بیاری که چرا بیکاری. در مورد عدم حمایت مالی خانوادش هم به خاطر دامادتون باید مشخص می بوده.در مورد تحصیلاتش هم همینطور شما احتمالادرجریان بودید که تحصیلاتشون کمتر از شماست و الان نباید احساس بدی داشته باشید.و باید بهتون بگم تحصیلات عالیه ملاک زندگی موفق نیست تا وقتی که شوهر شما احساس سرخوردگی و حقارت از این بابت در مقابل شما نکنه که اگه اینطور باشه میشه علت خیلی از رفتارای بد ایشون و شماهم اگه چنین حسی داشته باشید این وضع بدتر میشه وممکنه اینکه میگید بی مسئولیته ناشی از این هم باشه. و اشاره کردیدکه دامادتون خوبه حتما بزرگتر از شوهرتونه پس میشه از ایشون کمک بگیرید تا با شوهرتون صحبت کنه که زندگی و مسئولیتاشو جدی بگیره. خودتون هم سعی کنید صبورتر باشیدتا ان شاءالله مشکلتون حل بشه.چرا که از لحاظای دیگه همونطور که خودتون اشاره کردیدمشکل ندارید که حتی شوهرتون خوب هم هست. در مورد کمک به شوهرتون آیا ایشون کسی هستند که قدر و ارزش کمک شمارو نمیدونن؟ اگه اینطورنیست خب پس به هیچ وجه منت نذارید که شدیدا اثر منفی میذاره اونم روی آقایون که دوست ندارن محتاج کسی بشن حتی زنشون.و باعث سرخوردگیشون میشه و انگیزه تلاش برای زندگی درشون از بین می ره.سعی کنید از لحاظ عاطفی فضای آرومی بینتون حاکم بشه که خودش باعث حل خیلی از مشکلات یا لااقل قابل تحمل شدنشون میشه. دقت داشته باشید که شما حالا مسئولیت یک زندگی رو به عهده گرفتید که به درستی از پسش برنیاید باعث ایجاد مشکل میشه نه تنها براخودتون بلکه برای اطرافیانتونم هم همینطور. منظورم اینه که یه وقت خدایی نکرده باعث نشیداطرافیانتون بیخود نگرانتون بشن.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1452
    تشکـر
    88
    تشکر شده 69 بار در 38 پست
    میزان امتیاز
    11

In the name of god

سلام

اللهم صل علی محمد وآل محمدو عجل فرجهم
    به نظرم بااینکه به شما حق میدم ولی درست نیست رفتار شما باایشون.
    (خب یه شخص اگه درست نره گاهی با یه تلنگر برمی گرده)
    شما میدونید که فهم سوال===نصف جواب
    آرامش خودتون رو حفظ کنید
    اینطورکه بنده متوجه شدم مسئله شما سر بیکاری همسرتونه،
    خب به ایشون پیشنهاد بدین وقتی کارنداره بره سر یه کار دیگه(مثلا mdf یا برقکاری ساختمون یا ...)،
    درسته اول شاگرده ولی هم یه درآمدی داره هم یه حرفه دیگه رو یاد میگیره.
    انشاالله که مسئله تون حل میشه.

اللهم صل علی محمد وآل محمدو عجل فرجهم

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1759
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

باسلام وتشکر از اینکه جواب دادید.در خصوص سوالهاتون باید بگم که قبلا من میدونستم کار ایشون فصلی هست اما به من گفت که تاحالا چند ساله اینکارو کرده بیکار نبوده شانس من امسال بیکار شده در ضمن برادرش باهاش حرف زده مشکل ما اینه که دامادمون دنبال کاره براش خودش هم اما شهر ما کوچکه و واقعا کار نیست اکثر مشکل من بیکاری و بی پولی ایشونه همین خیلی عصبیم کرده و مدام باهاش دعوا میکنم وچون تا عید پدرم بهش فرصت داده که برام 10میلیون طلا بخره(تو شهر ما اگه کسی براش طلا نخرند نمیتونه عروسی کنه)وام ازدواج که6میلیونه برا طلا گذاشتیم اما پول عروسی و بعضی وسایل که باید ایشون تهیه کندخودش حدودا 4میلیونی احتیاج داره در کل اگه من از طلاحدودا7میلیون بگیرم حدودا10میلیونی احتیاج داریم که با6میلیون وام ازدواج4میلیون میخایم که واقعا موندم چه جوری تهیش کنم تا3ماه دیگه.خودش میگه خدا بزرگه.

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1759
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ارماتوربن هست کار بتن پی وستون انجام میده

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1754
    تشکـر
    25
    تشکر شده 39 بار در 27 پست
    میزان امتیاز
    11

مجددا سلام امیدوارم بتونم بهت کمک کنم.یه پیشنهاد به ذهنم رسید میتونید به ایشون بگید برن یه شهر دیگه کار کنن.البته اگه میتونن که به نظرم سخت نیست چون اطرافم زیاد دیدم اینکارو انجام بدن. مثلا جزیره قشم میگن برای این شغل کار زیاد داره یا تهران یا شهرای جدید که با مسکن مهر ساخته میشه مثل گلبهار که حتی زمستونا هم کار دارن.امیدوارم مشکلتون حل بشه.خونسردی خودتون رو حفظ کنید و توکلتون به خدا باشه.

7. کاربران زیر از سکینه جون بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1759
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون سخته من درس وخانوادم اینجا مگه سال دیگه بعد از اتمام درسم

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    509
    تشکـر
    848
    تشکر شده 362 بار در 242 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام عزیزم
    من شنیدم که این شغل در زمانهایی از سال رونق داره و در زمانهایی نداره ولی درآمدش انقدر خوب هست که این فقدان زمانی رو جبران کنه و در واقع مثل یک کارمند که مثلا هروز از صبح تا بعد از ظهر مشغول باشن و پایان ماه حقوق بگیرن نیست و این دوره بیکاری جزو خصوصیات این شغل هست اگر اشتباه نکنم البته.
    اما شما می تونین بایشون پیشنهاد بدین در زمان زمان کسادی دنبال کارهایی جز حرفه خودشون باشن چون ممکنه در یک منطقه ودر یک مدت زمان طولانی که ساخت و ساز ساختمانی رونقی نداره حالا حالاها خبری از پیشنهادهای کاری در این زمینه نباشه.

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk
    امضای ایشان
    دلم به مستحبی خوشست
    که جوابش
    واجبست...
    السلام علیک یا فاطمة الزهرا ...

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1759
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

باسلام وعرض تشکر مجدد ممنون میشم یکسری کارهایی که نیاز به سرمایه زیاد نداشته باشه رو بهم معرفی کنید

11. کاربران زیر از nora بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1800
    تشکـر
    0
    تشکر شده 7 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام عزیزم من نمیتونم راهنمایی کنم فقط میخوام بگم الان شرایط واسه همه همین شده به نظر من70%جوونا واسه وضعیت مالی ازهم جدا میشن و فساد زیاد میشه منم مثل شمام با این تفاوت که ما هنوز ازدواج نکردیم به خاطر نداشتن پول کلون تواین زمونه به خاطر ندادن حق کارمون چه برسه به این که بخوایم پس انداز کنیم الانم که اوضاع ساختمان0شده کاملا درکت میکنم.منم با نظر اینککه برن دنبال کاردیگه موافقم خودش باید بخواد تازه اگه تهران باشه که کارهست فقط کافی توقعش زیاد نباشه.شماهم کمکش کنید سرزنشش نکنید مردا ازین کار متنفرن منامتحان کردم باهاش راه بیاید بازبون نرم ازش بخواید.ایشاا... درست میشه.
    به امید اون روزی که هیچ کس واسه این وضعیت مالی زندگیش ازهم نپاشه.

13. کاربران زیر از تنها124 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)