نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: تردید برای ادامه مسیر مشترک و ازدواج

8451
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41237
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

تردید برای ادامه مسیر مشترک و ازدواج

سلام
    من ۲۹ سالمه ساکن فردیس و عضو بهزیستی کرج با ۷ سال سابقه بیمه و دارای مدرک فوق لیسانس شیمی تجزیه و کم شنوا هستم اردیبهشت پارسال با یک دختری که ۲ سال از من بزرگتر و ساکن روستا و تحصیلات دبیرستانی داشت عقد کردم. الان بیش از یکسال از عقدمون میگذره. فعلا بیکارم و وضع مالیمون خوبه و خونه هم داریم.چند ماه قبل از نامزدی شاغل بودم و عقد کردم تا اینکه کار شرکت تعطیل شد. هر جا رفتم به علت کم شنوایی به من کار نمیدن. همه وسایل را تا پارسال هر چه طبق نظر نامزدم بود خریدم تا امسال عروسی کنیم. بعد از ۳ ماه از نامزدی اختلافاتم با نامزدم شروع شد تا به حال براش چندین دست لباس، مانتوو شلوار و... خریدم. دائم با من سر لباس جروبحث دارد چندین بار به من میگفت تا کار نکنی عروسی نمیکنم این رفتارها یکسال ادامه داشت. پدرم بارها بهش و خانواده اش گفت که تا زمانی که کار نداشته باشم خرج زندگی ما را میدهد. چند هفته پیش باز روستا و خونشون رفتیم تا باهاش و خانواده اش صحبت کنیم بعد از چند دقیقه عصبی شد و جلوی چشم ما و خانواده اش رفت اتاق خواب و در را محکم کوبید. اینبار بهانه دیگری آورد و بهم اونروز گفت چون من کم شنوا هستم دیگر باهات زندگی نمیکنم. نامزدم هم یک گوشش ضعیف است و یک سمعک میزند منم دو سمعک میزنم و از طریق لبخوانی تا الان مشکلی در ارتباط نداستیم ولی اونا انکار میکنند. تکلیف من چیست باید صبر کنم یا تصمیم به جدایی بگیرم؟ خلاصه اونروز هم نامزدم عصبی و روانی شده بود. آستانه تحمل و ظرفیتش خیلی پایین است و تحمل کوچکترین انتقاد هم ندارد. راهنمایی کنید چکار کنم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    تشکر شده 601 بار در 492 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : رفتارهای دوران نامزدی

نقل قول نوشته اصلی توسط مهرداد۶۹ نمایش پست ها
    سلام
    من ۲۹ سالمه ساکن فردیس و عضو بهزیستی کرج با ۷ سال سابقه بیمه و دارای مدرک فوق لیسانس شیمی تجزیه و کم شنوا هستم اردیبهشت پارسال با یک دختری که ۲ سال از من بزرگتر و ساکن روستا و تحصیلات دبیرستانی داشت عقد کردم. الان بیش از یکسال از عقدمون میگذره. فعلا بیکارم و وضع مالیمون خوبه و خونه هم داریم.چند ماه قبل از نامزدی شاغل بودم و عقد کردم تا اینکه کار شرکت تعطیل شد. هر جا رفتم به علت کم شنوایی به من کار نمیدن. همه وسایل را تا پارسال هر چه طبق نظر نامزدم بود خریدم تا امسال عروسی کنیم. بعد از ۳ ماه از نامزدی اختلافاتم با نامزدم شروع شد تا به حال براش چندین دست لباس، مانتوو شلوار و... خریدم. دائم با من سر لباس جروبحث دارد چندین بار به من میگفت تا کار نکنی عروسی نمیکنم این رفتارها یکسال ادامه داشت. پدرم بارها بهش و خانواده اش گفت که تا زمانی که کار نداشته باشم خرج زندگی ما را میدهد. چند هفته پیش باز روستا و خونشون رفتیم تا باهاش و خانواده اش صحبت کنیم بعد از چند دقیقه عصبی شد و جلوی چشم ما و خانواده اش رفت اتاق خواب و در را محکم کوبید. اینبار بهانه دیگری آورد و بهم اونروز گفت چون من کم شنوا هستم دیگر باهات زندگی نمیکنم. نامزدم هم یک گوشش ضعیف است و یک سمعک میزند منم دو سمعک میزنم و از طریق لبخوانی تا الان مشکلی در ارتباط نداستیم ولی اونا انکار میکنند. تکلیف من چیست باید صبر کنم یا تصمیم به جدایی بگیرم؟ خلاصه اونروز هم نامزدم عصبی و روانی شده بود. آستانه تحمل و ظرفیتش خیلی پایین است و تحمل کوچکترین انتقاد هم ندارد. راهنمایی کنید چکار کنم؟
    سلام
    نامزدتون از خیلی جهات از شما به مراتب پایینتره
    ایشون دیپلم داره یا شایدم کمتر از دیپلم اما شما کارشناسی ارشد شیمی تجزیه هستین
    ضمنا پدرتون وضع مالیش روبراهه و شما رو ساپورت میکنه
    خونه دارین

اما این خانم هیچی نداره
    روستایی بودن عیب نیس
    اما بهرحال کسیکه روستا بزرگ شده تجربه اجتماعیش پایینتر از اوناییه که تو شهر بزرگ شدن
    پس اینم باز یه امتیاز مثبت دیگه به نفع شما

حالا سوال اینه که نامزدتون چی داره که اینهمه از شما توقع داره؟
    ایا تحصیلات عالیه داره؟
    فرهنگ خانوادگی بالا؟
    خانواده پولدار؟
    بدیهیه که هیچکدوم اینا رو نداره

ضمنا خود ایشون هم اگه دنبال کار بگرده بعیده پیدا کنه
    چون اولا تحصیلاتش پایینه
    دوما متاسفانه شنوایی ایشونم یه مقدار مشکل داره

ادم قبل از هرچیزی باید ببینه خودش کجا وایساده
    بعدش به دیگرون ایراد بگیره که چرا سرکار نمیری؟
    یا چرا واسم به حد کافی خرج نمیکنی؟!

ایشون چه چیزی به شما ارایه داده که متقابلا اینهمه توقعات داره؟

ایا تابحال این سوالها رو با ایشون مطرح کردین؟

شما میتونین البته به نحوی که باعث دلشکستگیش نشه همین سوالا رو ازش بپرسین و ببینین جوابش چیه

ضمنا دوتا سوال از بابت وضعیت شنوایی شما و نامزدتون داشتم
    جنابعالی ایا با دوتا سمعک چنددرصد شنوایی دارین؟
    یعنی اگه مثلا یه فرد با شنوایی کاملا عالی و پرفکت رو صددرصد حساب کنیم شما با کمک دوتا سمعک چنددرصد شنوایی دارین؟
    نامزدتون چطور؟
    امضای ایشان
    به طبیعت بگو حواسش جمع باشد

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

اما با دستان و شاخهایم امده‌ام!

اما بخاطر جنگ جنى با حيواناتت به سركردگی سگی ت

مجبور شده ام سُم به پاى شعرم بكوبم

شاخ دراورده باشد هنر

و دُمى بافته ام در اخر مغزم

چون جنگ حیوان با حیوان زبان مشترک میخواست

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29853
    تشکـر
    50
    تشکر شده 64 بار در 53 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط مهرداد۶۹ نمایش پست ها
    سلام
    درود

این خانم به نظر می آید که روی پول حساسیت ویژه ای دارد
    احتمالا به شما علاقه ای ندارد
    بهتر است جدا شوید چون پس از عروسی اخلاقش به مراتب بدتر خواهد شد

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

خودتو دست کم نگیر پسر
    همینجوریشم ازش سری
    والا من تقریبا هشت، نه ماهی میشه که نامزد کردم! بجز همون لباسایی که مرسوم هست موقع عقد میخرن دیگه چیزی از نامزدم نخاستم!
    حتی بابام میگه یه وقت بهش نگی پول میخام زشته! تا وقتی تو خونه‌ی منی خرجت با منه!
    حالا شما انقد هواشم داشتی بازم اعتراض میکنه!
    من پسر بودم هیچوقت با همچین دختر پرتوقعی ازدواج نمیکردم!
    حالا شما چرا رفتی از روستا زن گرفتی؟+؟!؟

5. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    خودتو دست کم نگیر پسر
    همینجوریشم ازش سری
    والا من تقریبا هشت، نه ماهی میشه که نامزد کردم! بجز همون لباسایی که مرسوم هست موقع عقد میخرن دیگه چیزی از نامزدم نخاستم!
    حتی بابام میگه یه وقت بهش نگی پول میخام زشته! تا وقتی تو خونه‌ی منی خرجت با منه!
    حالا شما انقد هواشم داشتی بازم اعتراض میکنه!
    من پسر بودم هیچوقت با همچین دختر پرتوقعی ازدواج نمیکردم!
    حالا شما چرا رفتی از روستا زن گرفتی؟+؟!؟
    سلام
    خوب معلومه چرا از روستا زن گرفته متاسفانه جامعه ایران همین هست به آدم سالم زن نمی دهند البته نخواستم ارزش برادرمون را پایین بیارم ولی در جامعه مزخرف ایران اینگونه رتبه بندیها هست با این وضعیت فعلی که دیگر روز به روز شرایط بدتر میشود واقعا آدمی مثل ایشان خیلی سختتر میگذرد تورم افسارگسیخته و مشکلات فوق العاده زیاد نفس هر کسی تو ایران را بالا می آورد چه بسا برادر عزیزمان را.
    امضای ایشان

تا میتوانی دلی به دست آور
    دل شکستن هنر نمی باشد

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    سلام
    خوب معلومه چرا از روستا زن گرفته متاسفانه جامعه ایران همین هست به آدم سالم زن نمی دهند البته نخواستم ارزش برادرمون را پایین بیارم ولی در جامعه مزخرف ایران اینگونه رتبه بندیها هست با این وضعیت فعلی که دیگر روز به روز شرایط بدتر میشود واقعا آدمی مثل ایشان خیلی سختتر میگذرد تورم افسارگسیخته و مشکلات فوق العاده زیاد نفس هر کسی تو ایران را بالا می آورد چه بسا برادر عزیزمان را.
    حرف شما درست
    اما ایشون میبایست حداقل شانسشو امتحان میکرد
    آدمای فرهیخته‌ای هم هستن که در کنار این جزئیات کوچک بزرگی‌های شخصیت ایشون رو میدیدن
    یه استادی داشتیم میگفت اگه میخواید ۲۰ بگیرید به اندازه ۱۰۰ تلاش کنین
    و اگه میخواین ۱۰ بگیرید به اندازه ۵۰ تلاش کنین
    یعنی همیشه سقف آرزوهاتون بالاتر از واقعیت باشه
    ایشون هم اشتباهشون این بود که سقف آرزوهاشون رو کوتاه دیدن و خیلی هم کمتر نصیبشون شد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)