نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: کم آوردم از لحاظ روحی

2016
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41508
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

کم آوردم از لحاظ روحی

سلام به همه. خوبین. من دختری ۲۹ ساله م. احساس افسردگی می کنم. خیلی به مورد توجه بودن بها میدم. هیچ وقت اهل دوست پسر نبودم. فقط یک دفعه توی فضای مجازی دوست پسر داشتم اما بعد از جداشدنمون به شدت احساس تنهایی و کم اهمیتی می کنم. ما سال ۹۵ جداشدیم ولی من هنوز برای اینکه حالم خوب بشه حرفای اونو برای خودم تکرار میکنم. لطفا کمکم کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : کم آوردم از لحاظ روحی

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    مورد توجه قرار داشتن و تایید شدن حس خوشایندی را برای همه افراد به دنبال دارد اما این موضوع نباید به اندازه ای باشد که اگر فرد تاییدی را بدست نیاورد با خود احساس بی ارزشی کند نیاز دارد که این مشکلات مورد بررسی بیشتری قرار گیرد .
    1. علایم افسردگیتان چیست؟
    2.برنامه روزانه شما چگونه می باشد؟
    3. روابط شما با دوستان و خانواده چگونه می باشد؟
    به این سوالات پاسخ بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45486
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : کم آوردم از لحاظ روحی

با سلام

دکتر فهیمه رضایی هستم، مشاور و روانکاو

باتوجه به مواردی که فرمودین، ممکنه شما دچار افسردگی شده باشید که این افسردگی تنها بدلیل آن جدایی و تنهایی در شما ایجاد شده و چون یک دلیل خاص و روشن دارد تنها با چند جلسه مشاوره برطرف خواهد شد. اما اگر نه تنها احساس ناراحتی می کنید، احساس عدم موفقیت، عدم خوشبختی، نارضایتی از زندگی و احساسی شبیه پوچی در شما وجود دارد باید افکار شما از لحاظ عزت نفس نیز بررسی شود چون بعد از جدایی یا فرد احساس ناراتی شدید می کند تنها به دلیل جدا شدن و نبودن طرف مقابل، اما گاهی فرد احساس می کند دیگر نمی تواند فرد موفقی باشد، دیگر زندگی برایش پوچ و بی ارزش است و به تنهایی نمی تواند زندگی خود را ادامه دهد یعنی مشکلش فراتر از نبودن طرف مقابل اوست و اختلالات اساسی در رفتار و افکار او بوجود می آید. در این حال باید و باید به مشاور مراجعه کند جهت ریشه یابی این مسئله تا مشخص شود دلیل اصلی این بی تابی چیست. گاهی افراد به دلایل اختلال وابستگی یا ترس از تنهایی و ترس از طرد شدن است که از جدایی آسیب می بینند و این کاملا دلیل منحصر به فردی است که ربطی به اشخاصی که وارد زندگی او می شوند ندارد یعنی مشکل، ریشه ای و شخصیتی است .
    ویرایش توسط drf : 11-18-2020 در ساعت 11:06 AM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد