نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: خنده درمانی بدون درد

5549
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    42352
    تشکـر
    60
    تشکر شده 71 بار در 51 پست
    میزان امتیاز
    0

خنده درمانی بدون درد

زندگی روزانه و حواذث و اتفاقات ان ایجاد عکس العمل هایی در انسان میشودکه گاهی شرایط زمان و مکان اجازه بروز انها را نمیدهد ودر نتیجه مقداری انرزی در بدن ذخیره میشود.
    این انرزی های عصبی به جای اینکه صرف ایجاد معادلاتی از افکار و هیجانات جدید شود به دلیل موانع موجود تولید جریاتی در اعصاب حرکتی در گروه های مختلف عضلات میکند وسبب ایجاد حرکات نیمه تشنجی میشود که روانشناسان ان را خنده نامیده اند.
    خنده پدیده ای است غالبا برای ابراز شادمانی به کار میرودو در بین موجودات زندهفقط انسان از این توانایی بر خوردار است.خنده از نظر روانشناسان معتقدند که چون مقدار زیادی انرژی ذخیره شدهو واپس زده روانی به علت شرایط مختلفی چون کنترل شدیدمحیط حوادث و اتفاقی و بازداری های ذهنی راهی به بیرون پیدا نمیکنند از طریق خندهاز ذهن و بدن تخلیه میشوند.
    به همین دلیل استکه همیشه پس از خنده احساس ارامش به وجود می ایدو با خود تمرکز را به همراه می اورد.
    روانشناسان به خنده به عنوان ضریب اطمینان ذهن وروان مینگرندکه در مواقع انباشته شدن انرژی های هیجانی و مخربنقش مهمی در بیرون راندنانها ایفا میکند.
    به همین دلیل خنده از نظر علم روانشناسی دارای جایگاه ویژه و پر رزشی است و میتواندبه برقراری تعادل روانی در انسان کمک کند و زمینه سلامت روانی اورا فراهم سازد.
    نقش ویژه ای که خندهدر تخلیه فشارهای روانی بر عهده دارد باعث شده که روانشناسان به متولیان امر توصیه کنند که محیط های اموزشی و خانوادگی را به محیط های شادو پر خنده تبدیل کنند.تحقیقات نشان میدهدکه واکنش خنده فرایند مغزی عصبی ویژه ای دارد به هنگام خندیدن در الگوی امواج مغزی ما تغییرات قابل ملاحظه ای روی میدهد و همه سطوح کورتکس مغز و نه فقط یک جایگاه واحد نسبت به خنده واکنش نشان میدهند.
    برخی از دانشمندان نیز خنده را به طوفان مغزی تشبیه کردند و معتقدند که خنده نقش شوک عصبی خفیف را بر روی مغز ایفا میکند.از انجا که مغز حیاتی رین ارگان بدن است و بر فعالیت های جسمانی و روانی کنترل دارد هر گونه تغییر ثبتی در عملکرد ان میتواند بر عملکرد کل بدن تاثیر سفید داشته باشد.زمانی که ما میخندیدم مقدار زیادی اکسیژن را به طرف سلو لهای بدن به ویژه سلول های مغزی میفرستیم.میدانیم که مغز حدود یک پنجم از کل اکسیژن مورد نیاز بدن را به تنهایی مصرف می کند بنابراین زمانی هم که مغز با خونی که از مقدار اکسیژن بیشتری بر خوردار است تغذیه میشود عملکرد بهتری در مقایسه بازمانی که کمتر اکسیژن میگیرد پیدا میکند و در نهایت همه عملکردهای ذهنی و بدنی ما بهبود می یابند.
    ارتباط باخنده :
    1.سیستم ایمنی
    2.ورزش
    3.بیماریهای قلبی
    4.صبر
    5.فشار خون
    6.درد
    7. فرایند یادگیری
    زندگی را سخت نگیرید ودر فرصت های مناسب بخندید.
    منبع:پایگاه خبری تحلیلی پارسینه parsine
    ویرایش توسط ستاره نجات : 12-12-2019 در ساعت 07:53 PM

2. کاربران زیر از ستاره نجات بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42492
    تشکـر
    16
    تشکر شده 32 بار در 21 پست
    میزان امتیاز
    5

پاسخ : خنده درمانی بدون درد

مفید و عالی بود ستاره جان مرسی

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    42352
    تشکـر
    60
    میزان امتیاز
    0

خواهش میکنم
    این وظیفه منه که هر دانشی رو که دارم در اختیار شما کاربران عزیز بگذارم.
    همانطور که گفتن زکات علم نشر ان است.

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    42352
    تشکـر
    60
    میزان امتیاز
    0

خواهش میکنم
    این وظیفه منه که هر دانشی رو که دارم در اختیار شما کاربران عزیز بگذارم.
    همانطور که گفتن زکات علم نشر ان است.

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    تشکر شده 601 بار در 492 پست
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط ستاره نجات نمایش پست ها
    زندگی روزانه و حواذث و اتفاقات ان ایجاد عکس العمل هایی در انسان میشودکه گاهی شرایط زمان و مکان اجازه بروز انها را نمیدهد ودر نتیجه مقداری انرزی در بدن ذخیره میشود.
    این انرزی های عصبی به جای اینکه صرف ایجاد معادلاتی از افکار و هیجانات جدید شود به دلیل موانع موجود تولید جریاتی در اعصاب حرکتی در گروه های مختلف عضلات میکند وسبب ایجاد حرکات نیمه تشنجی میشود که روانشناسان ان را خنده نامیده اند.
    خنده پدیده ای است غالبا برای ابراز شادمانی به کار میرودو در بین موجودات زندهفقط انسان از این توانایی بر خوردار است.خنده از نظر روانشناسان معتقدند که چون مقدار زیادی انرژی ذخیره شدهو واپس زده روانی به علت شرایط مختلفی چون کنترل شدیدمحیط حوادث و اتفاقی و بازداری های ذهنی راهی به بیرون پیدا نمیکنند از طریق خندهاز ذهن و بدن تخلیه میشوند.
    به همین دلیل استکه همیشه پس از خنده احساس ارامش به وجود می ایدو با خود تمرکز را به همراه می اورد.
    روانشناسان به خنده به عنوان ضریب اطمینان ذهن وروان مینگرندکه در مواقع انباشته شدن انرژی های هیجانی و مخربنقش مهمی در بیرون راندنانها ایفا میکند.
    به همین دلیل خنده از نظر علم روانشناسی دارای جایگاه ویژه و پر رزشی است و میتواندبه برقراری تعادل روانی در انسان کمک کند و زمینه سلامت روانی اورا فراهم سازد.
    نقش ویژه ای که خندهدر تخلیه فشارهای روانی بر عهده دارد باعث شده که روانشناسان به متولیان امر توصیه کنند که محیط های اموزشی و خانوادگی را به محیط های شادو پر خنده تبدیل کنند.تحقیقات نشان میدهدکه واکنش خنده فرایند مغزی عصبی ویژه ای دارد به هنگام خندیدن در الگوی امواج مغزی ما تغییرات قابل ملاحظه ای روی میدهد و همه سطوح کورتکس مغز و نه فقط یک جایگاه واحد نسبت به خنده واکنش نشان میدهند.
    برخی از دانشمندان نیز خنده را به طوفان مغزی تشبیه کردند و معتقدند که خنده نقش شوک عصبی خفیف را بر روی مغز ایفا میکند.از انجا که مغز حیاتی رین ارگان بدن است و بر فعالیت های جسمانی و روانی کنترل دارد هر گونه تغییر ثبتی در عملکرد ان میتواند بر عملکرد کل بدن تاثیر سفید داشته باشد.زمانی که ما میخندیدم مقدار زیادی اکسیژن را به طرف سلو لهای بدن به ویژه سلول های مغزی میفرستیم.میدانیم که مغز حدود یک پنجم از کل اکسیژن مورد نیاز بدن را به تنهایی مصرف می کند بنابراین زمانی هم که مغز با خونی که از مقدار اکسیژن بیشتری بر خوردار است تغذیه میشود عملکرد بهتری در مقایسه بازمانی که کمتر اکسیژن میگیرد پیدا میکند و در نهایت همه عملکردهای ذهنی و بدنی ما بهبود می یابند.
    ارتباط باخنده :
    1.سیستم ایمنی
    2.ورزش
    3.بیماریهای قلبی
    4.صبر
    5.فشار خون
    6.درد
    7. فرایند یادگیری
    زندگی را سخت نگیرید ودر فرصت های مناسب بخندید.
    سلام و تشکر از بازنشر این مقاله مفید
    اما بهتر بود منبع رو ذکر میکردین:
    سایت پزشکان بدون مرز
    امضای ایشان
    به طبیعت بگو حواسش جمع باشد

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

اما با دستان و شاخهایم امده‌ام!

اما بخاطر جنگ جنى با حيواناتت به سركردگی سگی ت

مجبور شده ام سُم به پاى شعرم بكوبم

شاخ دراورده باشد هنر

و دُمى بافته ام در اخر مغزم

چون جنگ حیوان با حیوان زبان مشترک میخواست

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    42352
    تشکـر
    60
    میزان امتیاز
    0

خواهش میکنم تشکر از ماست
    ممنون بابت یاداوریتون انشالله از این به بعد منبع ذکر میشه حتما
    خوشحالم از اینکه تونستم دانش مفیدی رابه شما منتقل کنم

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    میزان امتیاز
    6

خواهش میکنم تشکر از ماست
    ممنون بابت یاداوریتون انشالله از این به بعد منبع ذکر میشه حتما
    خوشحالم از اینکه تونستم دانش مفیدی رابه شما منتقل کنم
    بله مقاله بسیار عالی بود و لطف کردین بازنشر دادین
    قطعا واسه من و هرکی که بخونه مفید واقع میشه

اما خب از نظر رعایت حق مولف ،بایستی که منبع مقالات مربوطه قید بشن
    چون بهرحال زحمت اصلی بر عهده نویسنده و محقق و سایت اصلی بازنشر دهنده مقاله بوده و شما که لطف کردین و اینجا کپی پیست کردین بهتره که حق و حقوق اون اصل کاریها رو هم مدنظر بگیرین
    بهرحال مرسی
    امضای ایشان

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

شاخ دراورده باشد هنر

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    42352
    تشکـر
    60
    میزان امتیاز
    0

بله حق با شماست ولی من این مقاله خیلی وقت پیش پرینت گرفته بودم و متاسفانه منبع اصلی قید نشده بود
    بنابراین سعی میکنم از این به بعد منبع رو حتما ذکر کنم
    ممنون از راهنمایتون

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    میزان امتیاز
    6

بله حق با شماست ولی من این مقاله خیلی وقت پیش پرینت گرفته بودم و متاسفانه منبع اصلی قید نشده بود
    بنابراین سعی میکنم از این به بعد منبع رو حتما ذکر کنم
    ممنون از راهنمایتون
    هیچ موردی نداره و تقصیرش پای شما نبوده دوست عزیز
    اما خب بهتره هممون سعی کنیم اگه مقاله ای بازنشر میدیم منبع رو حتما قید کنیم که حق مولف رعایت بشه

بهرحال از حسن توجه شما ممنونم
    امضای ایشان

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

شاخ دراورده باشد هنر

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    42352
    تشکـر
    60
    میزان امتیاز
    0

خواهش میکنم
    وظیفس من کاری نکردم
    خوشحالم که تونستم نیمی از دانش خودم رو به شما عزیزان منتقل کنم

12. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    42352
    تشکـر
    60
    میزان امتیاز
    0

سیستم ایمنی:
    تحقیقات علمی نشان میدهد در حالی که افسردگی به دستگاه ایمنی بدن در برابر بیماری اسیب می رساند خنده با کاهش کورتیزول افزایش فعالیت سلولهای کاهنده در افزایش سیتوکنین دستگاه ایمنی را تقویت میکند.وقتی شخص میخندددر وجودش احساساتی مثل الودگی و گرما رهایی و سرحالی اکنده میشود واین همان احساساتی هستند که در بردارنده مفهوم احساس سلامتی هستند.
    ورزش:
    خنده یکی از مهمترین ورزش هاست هیچ ورزشی نمیتواند مثل خندهبیشتر عضلات بدن را به جنبش در اورد.
    یک دقیقه خندیدن برابر با چهل مرتبه نفس کشیدن است.
    همچنین روزانه 15دقیقه خندیدن بخش زیادی از منافع حاصل از پیاده روی صبحگاهی را در بردارد.
    بیماریهای قلبی:
    خنده با کاهش و زودودن منفی نقش مهمی در پیشگیری از حملات قلبی دارد ونوعی ماساژقوی برای قلب است.
    پژوهشه نشان داده استکه خندیدن از بروز انواع سکته ها ولخته شدن خون در رگ ها جلو گیری میکند.
    صبر:متخصصان اعلام کرده اند کسانی که لبخند بر لب دارند علاوه بر ان که شکیبایی بیشتری بر خوردارند قدرت بسیاری نیز برای حل مشکلات خود می یابندو بدین ترتیب روحیه یاس که منجر به بروز انواع بیماری هه میشود از بین خواهد رفت.برخی دیگر از صاحبنظران معتقدند داشتن لبخند بر لب بیانگر نوعی ارامش وتخلیه فشار در افراد است و کسانی که هیچگاه خنده بر لب ندارند نه تنها مواجهه با هر حرکتی بلافاصله عصبانی شده و از خود واکنش نشان می دهند بلکه فشار خون انها نیز افزایش خواهد یافت.
    فشار خون:
    تحقیقات دانشمندان نشان میدهد خنده بهترین در مان برای افرادی به شمار میرود که دوران بهبودی پس از سکته قلبی را می گذرانندزیرا فشار خون انها را کاهش میدهد.
    به گزارش پایگاه اینترنتی محققان اتریشی در پژوهشی دریافتند که خنده درمانی افرادی که سکته کرده اند سبب کاهش فشار خون میشود.
    درد:
    بدن ما به طور طبیعی مجهز به مواد شیمیایی ضد دردی است که در صورت لزوم برای تخفیف درد از مغز ازاد میشود واندروفین نام دارد.خندیدن باعث افزایش ترشح این مواد میشود.
    محققان در دانشگاه سریلند به این نتیجه رسیده اند که خنده داروی بسیاری از بیماریهاست وچنان چه این حالت به اندازه طبیعی در بشر بوجود اید هرگز بیماری رشد نخواهد کرد.
    روزنامهای که در موسکو با انتشار مقاله ای در این زمینه خاطر نشان کرد تحقیقات دانشمندان در دانشگاه سریلند که با ازمایش روی بیش از300نفر انجام شده نشان میدهد که خنده بیساری از دردهای انها را از بین برده و ریشه های درمان خود جوش را در این افراد بوجود اورده است.
    فرایند یادگیری:
    از انجا که اشتغال ذهنی و اضطراب از موانع یادگیری به شمار میرود از این رو خندیدن در ابتدای مطالعه باعث ایجاد ارامش فکر ی میشود و فرایند یادگیری را اسان میکند.
    احساس شادی در پی خنیدن و بهبود حال و هوای افراد در بلند مدت هم در افراد سالمند و هم در بیماران سبب بهبود کیفیت زندگی انان میشود.
    محققان برای بوجود اوردن زمینه های خندیدن مناسب خواندن انواع رمان محاوره با افراد مختلف و در دیدن فیلم های شادی بخش و بالاخره افزایش اداب و معشرت با دیگران را پیشنهاد می کنند.
    خنده نقش حمایتی و تقویتی را بر روی مغز و بدن ایفا میکند .
    پس زندگی را سخت نگیرید و در فرصت های مناسب بخندید.
    منبع:پایگاه خبری تحلیلی پارسینه دات کامparsine.com
    ویرایش توسط ستاره نجات : 12-12-2019 در ساعت 07:53 PM

13. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    42352
    تشکـر
    60
    میزان امتیاز
    0

سلام منبع مقاله رو پیدا کردم و زیر نوشته ذکر کردم .
    ممنون از این که باعث شدین من به این نکته مهم توجه کنم
    سپاسگزارم از شما.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد