نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: شوهر خسیس

8530
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2125
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

شوهر خسیس

با سللام
    من دختری 28 ساله ام که مهرماه ازدواج کردم خودم لیسانسم و همسرم دپیلم و شغل آزاد دارد. من و هممسرم مشکلی باهم نداریم اما بعضی اوقات از طرز حرف زدن باهم ناراحت می شیم
    همسرم راحت حرفشو می زنه ولی من که میخام حرف دلم بزنم نمی زاره و برای هر کاری که میکنم باید به قول خودش جواب قانع کننده بهش بدم مثلاً او ول خرجه ، حالاکه میخاد یکسری از وسایل خونه رو بخره هی این دست اون دست میکنه بهش میگم بیا صرفه جویی کنیم من که لوازم گرون قیمت نمیخام. چند روز پیش یک دفترچه برداشتم تمام مخارجی که این مدت می رفتیم بیرون میخریدیم و.. رو توش نوشتم وقتی بهش نشون دادم عصبانی شد گفت چرا نوشتی منم گفتم مگه بده که بدونیم چه قدر پول و چند وقت به چه چیزایی دادیم ؟ اینطوری حواسمون به دخل و خرجمون هست ؟ حالا بامن حرف نمیزنه و فقط اس ام اس می ده .
    لطفاً منو راهنمایی کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    767
    تشکـر
    187
    تشکر شده 120 بار در 71 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : راهنمایی

سلام
    اینکه شما دوست دارید با برنامه ریزی پیش برید خیلی خوبه .
    از اونطرف همسرتون اگر ادم ولخرجی باشه مطمئنا یک شبه که ولخرج نشده . مدتها بوده و از این وضعیش راضی است.خوب زمانی که شما واکنش شدیدی نشون میدید ایشون بهش برمیخوره . پس شما باید کمی اهسته تر قدم بردارید که احساس نکنه شما دارید کنترلش میکنید و یا به نوعی براش تعیین تکلیف می کنید. متاسفانه ذهنیت خیلی از اقایون این است که چون درامد برای خودشون هست پس خودشون بهتر میدونند چطوری خرج کنند. هم ولخرجی و هم خسیسی باعث میشه لطمه به هر دو نفر توی زندگی بخوره .
    همسر من هم ادم ولخرجی هست . همیشه فکر میکنه هر چی گرانتر باشه بهتره . سعی نمیکنم کنترلش کنم و ریز خرید هاشو بنویسم . بلکه نظرمو از خریدش همون موقع میگم و اگر باهاش باشم منصرفش میکنم ولی بعضی وقتا که میبینم مصصم هست که بخره میذارم بخره و میگم اگر مطمئنی و دوست داری بخر .
    الان احساس میکنم خیلی بهتر شده و یکم منطقی تر خرج میکنه.
    سعی کن وقتی هیچگونه بحثی با هم ندارید و همه چی اروم هست از نیازهای ایندتون حرف بزنی. مثلا بگو چقدر خوبه اگر در اینده اینو داشته باشیم و یا بتونیم این کار را انجام بدیم و حرفی از اینکه اگر شما ولخرجی نداشته باشی میتونیم این کار و بکنیم نزن.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19022
    تشکـر
    38
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : شوهر خسیس

عنوان تاپیک شوهره خسیس هست
    اونوقت دارید می گید که همسرتون ولخرجه.
    موضوع چیه؟؟؟

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : شوهر خسیس

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282

براي رفتار با شوهراني که بار اقتصادي خانواده بر دوش آن هاست ولي اصلاً خرج کردن به مذاق شان خوش نمي آيد، توصيه مي شود اين مطلب را بخوانيد.

حفظ افراطي پول براي آرامش رواني
    حالت اول: اگر بين شما و همسرتان رابطه عاطفي و محبت قلبي برقرار است و در ديگر امور زندگي با هم تفاهم داريد و فقط خساست او شما را آزار مي دهد بايد توجه داشته باشيد که خساست يک مشکل روان شناختي است و ريشه در ناامني دروني افراد دارد. هر فردي در زندگي به هويتي براي خود نياز دارد. براي بعضي از افراد پول و دارايي تکيه گاه هويتي به حساب مي آيد و چنانچه آن را از دست بدهند، دچار احساس ناامني و اضطراب خواهند شد. به همين دليل خرج کردن پول براي آن ها به معناي از دست دادن هويت و ابتلا به نيستي است. اين اشخاص با جمع کردن و حفظ افراطي و بيمار گونه پول در اصل سعي دارند امنيت و آرامش رواني خود را حفظ کنند.

از دست دادن احترام
    براي اين عده پول و دارايي ملاک شأن و منزلت است. به خصوص در جامعه اي که ثروت يکي از مهم ترين ملاک هاي ارزش گذاري اجتماعي افراد محسوب شود. اين سخن به اين معناست که پول بيشتر براي فرد مساوي با منزلت و احترام بيشتر است؛ بنابراين کسي که دچار اين مشکل روان شناختي است پول خرج کردن برايش به معناي از دست رفتن احترام و ارزشمندي است. نکته مهمي که در اين جا بايد به آن توجه کرد اين است که همسرتان به احتمال زياد نسبت به شما بي توجه نيست بلکه از يک ضعف شخصيتي رنج مي برد و اشتباه است که انتظار داشته باشيد به اين راحتي امنيت، هويت و احترام خواهي خود را کنار بگذارد و ملاک ارزشمندي خود يعني پولش را دائم خرج کند. در اين باره هر قدر تلاش کنيد به نتيجه دلخواه نخواهيد رسيد و تنها عايدي شما دعوا، ناکامي، فاصله و خستگي خواهد بود.

راهکارهايي براي رفتار با همسر خسيس
    در رفتار با همسر خسيس، اول از همه نبايد فراموش کنيم که حل مشکل خساست همسر کار ساده اي نيست بنابراين فقط بايد تلاش کنيم تا رفتار او را تعديل کنيم. اميدواريم با اين راهکارها بتوانيد بيشتر با همسر خسيس تان مدارا کنيد:
    * طبيعت افراد خسيس را باور کنيد و بپذيريد که به بيماري خساست دچار هستند. اين باور باعث مي شود تا رفتارهاي آن ها برايتان قابل تحمل باشد.
    * بعضي افراد مبتلا به خساست، تلاش مي کنند تا اين صفت نامناسب را اصلاح کنند. در اين صورت با درک مشکل شان بايد به آن ها کمک کنيم. نبايد اين افراد را مسخره کنيم يا دائم از آن ها ايراد بگيريم. بلکه بايد کنارشان باشيم تا با کمک هم به تدريج بر مشکل غلبه کنيم.
    * پيش از خريد هر وسيله اي براي منزل با همسرتان مشورت کنيد. با وجود اختلاف نظر، مشورت کردن ضروري است تا پس از خريد با لجبازي او روبه رو نشويم. به اين ترتيب، مانع از بروز جنجال مي شويم.
    * زماني که از رفتار همسرتان غمگين و عصباني مي شويد، ناراحتي تان را ابراز کنيد، البته نه با دعوا و جنجال بلکه به او توضيح دهيد که از رفتارهاي او ناراحت مي شويد و خجالت مي کشيد. اين توضيح و ابراز ناراحتي ما به شکل منطقي، تلنگري براي تجديدنظر در رفتارهاي نامناسب اوست.
    * افراد خسيس با وجودي که ممکن است سليقه خوبي داشته باشند اما براي خريد هر چيزي، ابتدا به مبلغ آن توجه مي کنند؛ بنابراين به جاي دلخور شدن يا مسخره کردن همسرتان، از او تشکر کنيد.
    همين که او هزينه اي را بابت خريد چيزي پرداخت کرده، کافي است. تشکر شما نوعي تشويق براي تکرار اين رفتارهاي مثبت و از بين رفتن برخي مشکلات رفتاري همسرتان است.

نرسيدن به بلوغ عاطفي مانع موفقيت در زندگي
    حالت دوم: اگر ارتباط شما و همسرتان در ديگر زمينه هاي زندگي نيز نامناسب و تيره است، اين مي تواند نشانه اي از وجود مشکلات وسيع تر در رابطه شما با همسرتان باشد و اختلاف شما عميق تر از چيزي است که در سوال تان مطرح کرده ايد. در چنين مواردي همه اعضاي خانواده به بررسي همه جانبه و تغيير در روابط خود نياز دارند تا با تعيين مجدد جايگاه و مسئوليت هاي هر فرد مرزهاي جديدي در خانواده شکل گيرد. چرا که اگر يکي از زوجين رشد عاطفي لازم را کسب نکرده و به بلوغ و پختگي لازم دست نيافته باشد، در زندگي مشترک موفق نخواهد بود.
    اگر همسرتان از قبول مسئوليت هاي خود در زندگي مشترک طفره مي رود و خشم حاصل از اختلافات در ديگر موارد زندگي تان را به اين صورت بروز مي دهد بهتر است به ريشه يابي مشکل او بپردازيد. اگر صاحب فرزند هستيد مي توانيد به همراه آن ها با طلب کردن خواسته ها البته با محبت و تشويق، او را وادار کنيد جايگاه و مسئوليت خود را در خانواده پيدا کند و با ايجاد فضاي مناسب براي گفت وگو همراه با ابراز صحيح عواطف به يکديگر کمک کنيد و اجازه ندهيد که هيجانات سرکوب شده، زندگي تان را تخريب کند.

خرج کردن پول؛ معيار علاقه مندي به همسر!
    اجازه دهيد يک فرض ديگر را نيز بررسي کنيم. چنانچه همسرتان در حد توان و عرف نيازهاي مالي شما را تأمين مي کند ولي شما باز هم ناراضي هستيد، آنگاه مشکل به شما برمي گردد. شايد ملاک شما براي علاقه مندي و توجه همسرتان نسبت به شما، ميزان پول خرج کردن اوست. در اين صورت شما نيز گرفتار سيستمي هستيد که ارزش آدم ها را با پول تعريف مي کند و مي خواهيد با طلب بيشتر پول در واقع توجه و احترام بيشتري طلب کنيد.
    به هر حال تمام آن چه درباره شما و همسرتان گفته شد فرض هايي است که بايد با دريافت اطلاعات بيشتر مورد بررسي دقيق تري قرار بگيرد و من پيشنهاد مي کنم به همراه همسرتان به يک مشاور مجرب خانواده مراجعه کنيد. در نهايت يادآور مي شوم که در هر رابطه اي، هر ۲ نفر سهيم هستند و با رفتارهاي شان خواسته يا ناخواسته به تداوم يا فروپاشي آن کمک مي کنند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)