نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: عدم توانایی صحبت کردن در جمع و دوستان

2561
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2024
    تشکـر
    7
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

عدم توانایی صحبت کردن در جمع و دوستان

سلام دوستان.ازتون خواهش میکنم منو راهنمایی کنین به کمکتون شدیدا نیاز دارم
    من به سختی میتونم در جمع و بین دوستانم مثل اونا حرف بزنم و توجه اونا رو جلب کنم و همیشه تنها میمونم.
    متاسفانه از بچگی آدم مظلوم و منزوی بودم و همیشه در بین دوستان و جمع افراد کمتر تمایل دارن با من وارد صحبت بشن و همیشه تنها میمونم.
    یعنی شاید شروع ارتباط با بقیه برام راحت باشه و خیلی خوب و مناسب سلام و احوالپرسی کنم ولی یکم که میگذره کمکم افراد از من دور میشن و احساس تنهایی میکنم.
    خودم فکر میکنم یکی از علتای بزرگش اینه که چیزی برای گفتن ندارم و اطلاعاتم کمه و نمیدونم در هر مراسم و شرایطی در مورد چی صحبت کنم و با چه کسی چطوری صحبت کنم، و این ارتباط و چطوری نگه دارم! البته برای بدست آوردن راههای ارتباط از توی نت مطالب زیادی خوندم و اکثرا میگن که باید وضع ظاهری مناسب داشته باشی و لبخند بزنی و انرژی مثبت داشته باشی و رفتارای زشت از خودت نشون ندی و کسی و ناراحت نکنی ولی اصلا در مورد اینکه از چی باید صحبت کرد و معمولا چه صحبتایی بین عموم رایجه که رابطه ها رو تقویت میکنه صحبت نشده.
    ولی من واقعا آدم مودبی هستم و تمیز و مرتب صحبت میکنم و تا حدودی به وضعیت ظاهریم میرسم و کاملا خونسردم و هیچ وقت هم کسی و ناراحت نمیکنم و کلا خوش اخلاقم ولی متاسفانه متاسفانه نمیدونم چی باید بگم ینی حافظه خوبی هم ندارم و افراد سریع از من خسته میشم. توی مراسم، مهمونی ها، جشن ها، سمینار ها، تفریحات دسته جمعی و ... بلافاصله تنها میشم و سعی میکنم با افراد باشم ولی نمیدونم چرا کسی زیاد با من وارد صحبت نمیشه و اصلا نمیدونم که چی باید بگم؟؟؟؟؟؟؟؟
    البته اینم بگم من یه دختر 23 ساله با ظاهری لاغر و ظریف هستم.

خواهشا اگه از بین دخترخانوما کسی هست که منو راهنمایی کنه و یکم راه و چاه نشونم بده و بگه که چطوری جذاب صحبت کنم که افراد از من خوششون بیاد و براشون کسل کننده نباشم و دوست داشته باشن با من بحرفن، ممنون میشم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2024
    تشکـر
    7
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : عدم توانایی صحبت کردن در جمع و دوستان

دوستان عزیز کسی نیست راهنمایی کنه؟! به کمکتون نیاز دارم

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2144
    تشکـر
    13
    تشکر شده 9 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام .بر عکس شما من فوق العاده اجتماعی و موفقم و سر زبون داریم .......ولی مشکل بزرگتری دارم که شما نداری پس نا امید نباش همه مشکل دارن........اخه چرا خجالت از کی از چی .....ببین روزی چند بار برو جلوی اینه و با صدای بلند و ریلکس تمرین کن فرض کن داری واسه ده تا زن و مرد حرف میزنی ...توی جمع که میری اگه اضطراب داشته باشی و بترسی .هر ادمی که باشه منزوی میشه .....اعتماد به نفست رو ببر بالا مگه تو چی از بقیه کم داری ..به خدا بقیه هم پشت اون لبخند ها و رفتارا و سر زبون اکثرن تو خالی واند و ظاهرشونو حفظ میکنن ....... نترس هر چی رو که فکر میکنی درسته تو جمع بگو و برات مهم نباشه دیگران چی میگن ........البته از تجربه خودم میگم که سعی کن به بهترین نحو به ظاهرت برسی و مرتب باشی و وقتی حرف میزنی پر قدرت و مطمین و محکم واستا و ادامه بده .........تو چشمای ادم ها نگاه کن و با غرور لبخند بزن ........ سعی کن با ادمایی مراوده داشته باشی که احساس خوبی بهت میدن .......فیلمای طنز هم نگاه کن تا ببینی ادما چطوری برای ظاهرشون هم که شده اعتماد به نفس زیاد نشون میدن تا بقیه جذبشون بشن ... اطلاعاتتم در مورد موضوعاتی که تو جمعشونی ببر بالا که همیشه حرف ولسه گفتن داشته باشی ...........قدم اول نترسیدن و اعتماد به نفس بالاست

4. کاربران زیر از mahla1367 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2184
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

این حالت شما رو (نمی گم مشکل چون مشکل نیست فقط یک مهارته) به راحتی می شه حل کرد
    اما نباید از ابتدا توقع داشته باشید، در هر محلسی میان دار باشید و همه عاشق این باشن کنارتون بشینن و باهاتون حرف بزنند
    باید قدم به قدم جلو رفت
    برای گام اول می خوام برای اینکه بقیه کنارتون لذت ببرن یک تکنیک بگم:
    وقتی در یک جمعی دو یا سه یا... نشسته اید و کسی در مورد کاری که کرده است دارد صحبت می کنید سعی کنید با حالتی که انگار؛ از کار اون فرد به شگرف اومده اید ازش در مورد چند و چون کار سوال کنید مثلا چطوری؟ خسته نشدی؟ تاحالا تجربه داشتی؟ و سعی کنید تا جایی که می تونید گوش خوبی باشید
    مردم از یک گوش خوب به مراتب بیشتر لذت می برند تا یک خوش زبان
    این گام اول خوب حرف زدنه!

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39529
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیز و خوبم.
    من در مورد این مطلب مهارت های صحبت کردن در جمع اطرافیان و دوستان و حتی سخنرانی در جمعی بزرگ و چیز های مربوط به اون لینکی در زیر برای شما قرار میدهم که امیدوارم کمکتون کنه.
    در این صفحه ویدیو و اینفوگرافیک های آموزشی مخصوص ترس و صحبت کردن در جمع هستش که امیدوارم به کارتون بیاد

مهارت های صحبت کردن در جمع
    سرافراز باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)