نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: شما کودکستان انسانیت را گذرانده اید؟

2563
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1410
    تشکـر
    12
    تشکر شده 314 بار در 223 پست
    میزان امتیاز
    12

شما کودکستان انسانیت را گذرانده اید؟

بچه‌ها! من که داشتم میومدم یه رفتگر رو دیدم که داره با جدیت تموم جارو می‌کشه و کوچه رو تمیز می‌کنه جدیت رو از اون یاد گرفتم، عابران که می‌گذشتن به اونا سلام می‌کرد تواضع رو هم از او یاد گرفتم به همین علت شاد و خندون بودم.

من یکی از شاگردان کودکستان انسانیتم. هر روز مربی ما آموزش تازه‌ای به ما می‌دهد. مطالبی رو که او به ما آموزش می‌دهد داغ داغه. کهنه نشده، از هیچ کتابی رونویسی نمی‌کنه. او هر آنچه رو که از مربی‌اش فرا می‌گیره به کلاس میاد و اونا رو به ما آموزش می‌ده ما هم با جان و دل حرفاشو گوش می‌کنیم. باور کنین بعضی وقتا یه جمله‌ای که گفته تمام روز منو به فکر وا می‌داره. آخه می‌دونین مربی ما از یه استاد درس نمی‌گیره از همه درس می‌گیره. اجازه بدین درس دیروز رو براتون تعریف کنم. نشسته بودیم تو کلاس منتظر بودیم یهو مربیمون با یک حالت خوشحال و با قدمای محکمی خودشو به کلاس رسوند سلام بچه‌ها ما که به پاش بلند شدیم همگی بی‌اختیار به صورت خودجوش گفتیم هورا! هورا! مربی فهمید و گفت بایدم بگین هورا! زیرا که اون استادی که این درس رو به من داد و من می‌خوام این درس رو به شما بدهم هوار داره، خیلی‌ام هورا داره.
    بچه‌ها! من که داشتم میومدم یه رفتگر رو دیدم که داره با جدیت تموم جارو می‌کشه و کوچه رو تمیز می‌کنه جدیت رو از اون یاد گرفتم، عابران که می‌گذشتن به اونا سلام می‌کرد تواضع رو هم از او یاد گرفتم به همین علت شاد و خندون بودم. اومدم که اونا رو به شما یاد بدم یه تکلیف شبانه‌روزی بهتون می‌دم. هر وقت تکلیفتونو انجام دادین بیارین به من بدین. شما از همین حالا نگاه کنین. ببینین تو مردمای کوچه و بازار، تو اداره‌ها، تو کارخونه‌ها، رفتارای مدیرا، مهندسا، دکترا، معلما، بازاریا، ببینین مردم چقدر جدی کار می‌کنن. ما از خوباش درس بگیریم، از بداشم درس بگیریم. اونائی که خوبه اون طوری عمل کنیم اونائی که بده، با لقمان هم صدا بشیم که می‌گه ادب از بی‌ادبا آموختن ما هم جدیت رو تو کار کردن و تواضع تو رفتار مونو از خوبا یاد بگیریم و از بدام یاد بگیریم که اگه سستی کردن، خوب کار نکردن، تکبر داشتن، غرور بی‌جا داشتن، حالا می‌خوای بازاری باشه، کارمند باشه، مغازه‌دار باشه، برج‌نشین باشه، یا کپر نشین فرقی نمی‌کنه، درس خودمونو می‌گیریم، که مثل اونا سستی نکنیم، خوب کار کنیم، تکبر نداشته باشیم، متواضع باشیم. بیاین بگین تا در این موردا با همدیگه صحبت کنیم.
    من از کلاسام خیلی راضی‌ام اینه که از شما هم می‌پرسم که آیا کودکستان انسانیت رو گذروندین؟ مهم نیست که چند سالتونه، چی کار می‌کنیم، چه پست و مقامی دارین، اگه دانشگاه رو هم تموم کردین، اگه مقام عالی رتبه‌ای دارین مهم نیست بیاین کودکستان انسانیت رو بگذرونین، اگرم گذروندین بازم مرور کنین. می‌دونین مربی کودکستان انسانیت از همه استفاده می‌کنه و ازشون درس می‌گیره حتی از استادای دانشگاه، از محققا، از مهندسین، دکترا، کارگرا و بازاریا استفاده می‌کنه، همه براش مربی هستن، خیلی جالبه!
    امضای ایشان
    این روزها
    خدا هم از حرفای تکراری من خسته است
    چه حس مشترکی داریم من و خدا ...
    او از حرفای تکراری من خسته است ...
    و من ...
    از تکرار غم انگیز روزهایم

2. 2 کاربران زیر از Artin بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10709
    تشکـر
    388
    تشکر شده 157 بار در 57 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : شما کودکستان انسانیت را گذرانده اید؟

واقعا رفتگرا فرشته های روی زمین اند اگر اونا نبودند زندگی آدما چطوری میگذشت؟!کره ی زمین بیچاره چی میشد!

امضای ایشان
    شادی را هدیه کن حتی به کسانی که آن را از تو گرفتند
    عشق بورز به آنهایی که دلت را شکستند
    دعا کن برای آنهایی که نفرینت کردند
    وبخند که هنوز خدا آن بالا با توست!

4. 4 کاربران زیر از شاهزاده خانم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)