نمایش نتایج: از 1 به 22 از 22

موضوع: رشته ی تحصیلی و شغل

2873
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42765
    تشکـر
    89
    تشکر شده 74 بار در 57 پست
    میزان امتیاز
    5

رشته ی تحصیلی و شغل

من تو رشته ای که توش درس میخونم درس ها رو نمیفهمم. کاملا بیگانه ام با فضای درس ها و پروژه ها و حس میکنم استاد ها به زبان دیگه ای حرف میزنند. چکار کنم؟ به همین رشته ادامه بدم؟ رشتمو عوض کنم؟ به چی عوض کنم؟ اصلا علایقمو نمیدونم و فکر میکنم اگه برم تو یه رشته ی دیگه هم از پسش بر نمیام یا ازش خوشم نمیاد. یا این که ترک تحصیل کنم؟ اگه ترک تحصیل کردم تو چه شغلی مشغول به کار بشم؟ لطفا اینا رو جواب بدید.
    اگه به این سوالمم جواب بدید ممنون میشم. آیا من کودنم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,517 بار در 3,263 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : رشته ی تحصیلی و شغل

نقل قول نوشته اصلی توسط RRR00 نمایش پست ها
    من تو رشته ای که توش درس میخونم درس ها رو نمیفهمم. کاملا بیگانه ام با فضای درس ها و پروژه ها و حس میکنم استاد ها به زبان دیگه ای حرف میزنند. چکار کنم؟ به همین رشته ادامه بدم؟ رشتمو عوض کنم؟ به چی عوض کنم؟ اصلا علایقمو نمیدونم و فکر میکنم اگه برم تو یه رشته ی دیگه هم از پسش بر نمیام یا ازش خوشم نمیاد. یا این که ترک تحصیل کنم؟ اگه ترک تحصیل کردم تو چه شغلی مشغول به کار بشم؟ لطفا اینا رو جواب بدید.
    اگه به این سوالمم جواب بدید ممنون میشم. آیا من کودنم؟

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام آقا رضا. خوبین ؟

دیگران رو نمیشه با چند کلمه قضاوت کرد که باهوش هستند یا خیر
    درواقع معیار تعین ضریب هوش و استعداد افراد چیزای خاص وراهکارهای خاص هستند ( نظیر دادن تست در انجمن های سنجش ضریب هوشی )

درمورد اینکه درباره رشته تحصیلیت چیکار کنی باید عمیق تر بیاندیشی تا تصمیم درست تری اتخاذ کنی
    مثلا اینکه حرف استاد هارو نمیفهمی رابطه مستقیم با دلنشین نبودن رشته ات داره یا خیر ؟
    آیا توی دوران دبیرستان احساساتی نظیر حس الان رو داشتی ؟
    آیا اصلا درس خوندن درو دوست داری یا نه ؟

اگر درس رو دوست داشته باشی نمیتونی فکر ترک تحصیل رو کنی
    برای مثال من خودم جون و دلمه و کتابام حتی الان که دارم بهت مشاوره میدم کتابم کنارمه
    پس دقت کن درس خوندن رو دوست داری یا نه ؟

اینکه به فکر شغل باشی خیلی خوبه اما شغلی که زمینه ساز موفقیت تو باشه و بتونه بهت برای آینده کمک کنه
    مثلا رفتن به فروشگاه ها یا مغازه ها و cashier شدن نباشه
    کلا دنبال کاری باش که بهت فن بیاموزه حرفه بیاموزه یا چیزی که درآینده برات زمینه اشتغال ودرآمد مناسب فراهم کنه

برای مثال یکی از دوستای پدرم علاوه بر درس خوندن از پانزده سالگی به میل خودش میرفته کنار دست یک تراشکار متبحر و حرفه رو یاد گرفت الان خودش کارگاه تراشکاری اجزای داخلی ماشین ( اجزای داخل موتور ماشین یا.......) داره و ۱۲ شاگرد و اوستا درکنارهم در روز ۲۵ تا ۳۰ دستگاه ماشین رو راه میندازه ودر آمد روزانه اش بالغ بر ۹ تا ده میلیونه

الان دوست بابام مهندس پترو شیمی هستند و درعین حال یک کارگاه تراشکاری بزرگ دارن
    پس من هم بهت پیشنهاد میکنم یا بشین سفت و سخت به درست بچسب یا درکنار درس به شغل آزاد مناسب بپرداز

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42765
    تشکـر
    89
    میزان امتیاز
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط سلطنت نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام آقا رضا. خوبین ؟

دیگران رو نمیشه با چند کلمه قضاوت کرد که باهوش هستند یا خیر
    درواقع معیار تعین ضریب هوش و استعداد افراد چیزای خاص وراهکارهای خاص هستند ( نظیر دادن تست در انجمن های سنجش ضریب هوشی )

درمورد اینکه درباره رشته تحصیلیت چیکار کنی باید عمیق تر بیاندیشی تا تصمیم درست تری اتخاذ کنی
    مثلا اینکه حرف استاد هارو نمیفهمی رابطه مستقیم با دلنشین نبودن رشته ات داره یا خیر ؟
    آیا توی دوران دبیرستان احساساتی نظیر حس الان رو داشتی ؟
    آیا اصلا درس خوندن درو دوست داری یا نه ؟

اگر درس رو دوست داشته باشی نمیتونی فکر ترک تحصیل رو کنی
    برای مثال من خودم جون و دلمه و کتابام حتی الان که دارم بهت مشاوره میدم کتابم کنارمه
    پس دقت کن درس خوندن رو دوست داری یا نه ؟

اینکه به فکر شغل باشی خیلی خوبه اما شغلی که زمینه ساز موفقیت تو باشه و بتونه بهت برای آینده کمک کنه
    مثلا رفتن به فروشگاه ها یا مغازه ها و cashier شدن نباشه
    کلا دنبال کاری باش که بهت فن بیاموزه حرفه بیاموزه یا چیزی که درآینده برات زمینه اشتغال ودرآمد مناسب فراهم کنه

برای مثال یکی از دوستای پدرم علاوه بر درس خوندن از پانزده سالگی به میل خودش میرفته کنار دست یک تراشکار متبحر و حرفه رو یاد گرفت الان خودش کارگاه تراشکاری اجزای داخلی ماشین ( اجزای داخل موتور ماشین یا.......) داره و ۱۲ شاگرد و اوستا درکنارهم در روز ۲۵ تا ۳۰ دستگاه ماشین رو راه میندازه ودر آمد روزانه اش بالغ بر ۹ تا ده میلیونه

الان دوست بابام مهندس پترو شیمی هستند و درعین حال یک کارگاه تراشکاری بزرگ دارن
    پس من هم بهت پیشنهاد میکنم یا بشین سفت و سخت به درست بچسب یا درکنار درس به شغل آزاد مناسب بپرداز
    بله. متنفرم از رشتم.
    بله حس میکنم اون موقع هم بیگانه بودم با درسای سنگین اون موقع مخصوصا شیمی.
    دوران دانشجویی و دانشگاه رو که خیلی دوست دارم. درس رو هم نمیدونم چون تا حالا مشغول درسی بودم که ازش متنفر بودم. نمیدونم درسی وجود داره که ازش خوشم بیاد یا نه.
    بلاخره کدومش؟ درس یا کار؟ و کدوم درس یا کدوم کار؟

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42765
    تشکـر
    89
    میزان امتیاز
    5

اگه کسی جواب بده ممنون میشم.

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6495
    تشکـر
    492
    تشکر شده 306 بار در 164 پست
    میزان امتیاز
    10

سوالاتت کلی هستن
    اینکه بخوای ترک تحصیل کنی یا نه، کاملا به خودت بستگی داره. به شرایطتت به علاقت و چیزای دیگه.
    من نظرات خودم رو میگم
    هدف داشتن و چشم انداز به آینده میتونه کمکت کنه.. در حالت کلی اگر وضع مالی مناسبی دارید، درس و کار با هم بهترین گزینه هست.
    باید خودت رو بررسی کنی و کارها و چیزهای متفاوتی رو تحقیق کنی و در موردشون فکر کنی. تا بتونی علاقت، آیندت، و مسیری که بهت انگیزه حرکت دادن میده رو انتخاب کنی.

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42765
    تشکـر
    89
    میزان امتیاز
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط arameshh نمایش پست ها
    سوالاتت کلی هستن
    اینکه بخوای ترک تحصیل کنی یا نه، کاملا به خودت بستگی داره. به شرایطتت به علاقت و چیزای دیگه.
    من نظرات خودم رو میگم
    هدف داشتن و چشم انداز به آینده میتونه کمکت کنه.. در حالت کلی اگر وضع مالی مناسبی دارید، درس و کار با هم بهترین گزینه هست.
    باید خودت رو بررسی کنی و کارها و چیزهای متفاوتی رو تحقیق کنی و در موردشون فکر کنی. تا بتونی علاقت، آیندت، و مسیری که بهت انگیزه حرکت دادن میده رو انتخاب کنی.
    تحقیقامو کردم و به نتیجه نرسیدم وگرنه مریض نبودم بیام اینجا این سوالو بپرسم. شما اگه جواب سوال منو داری که بفرما اگه نه هم که هیچی.

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39484
    تشکـر
    4
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

تحقیقامو کردم و به نتیجه نرسیدم وگرنه مریض نبودم بیام اینجا این سوالو بپرسم. شما اگه جواب سوال منو داری که بفرما اگه نه هم که هیچی.
    یعنی تحقیقاتتون رو کردین (کامل یا نه چندان کامل )
    بعد علایق خوتونو پیدا نکردین!
    نتیجه .... به هیچی علاقمند نیستید ( که امکان نداره!)
    درسته؟!

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42765
    تشکـر
    89
    میزان امتیاز
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط Simin1 نمایش پست ها
    یعنی تحقیقاتتون رو کردین (کامل یا نه چندان کامل )
    بعد علایق خوتونو پیدا نکردین!
    نتیجه .... به هیچی علاقمند نیستید ( که امکان نداره!)
    درسته؟!
    بله درسته. از هر مشاوری که سراغ داشتم پرسیدم و به نتیجه ای نرسیدم که اومدم اینجا دارم میپرسم. سایتارم گشتم.

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39484
    تشکـر
    4
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

بله درسته. از هر مشاوری که سراغ داشتم پرسیدم و به نتیجه ای نرسیدم که اومدم اینجا دارم میپرسم. سایتارم گشتم.
    اول استعداد هاتونو کشف کنین ( حتما چیزی هست که در نوع خودتون در اون مورد بهترین باشین )
    خیلی خوبه تحقیق کردین ( ولی قبل از شناخت خودتون تحقیقات ناقصه )

به نظر من ( یعنی با توجه به تجربه هایی که کسب کردم ) اگه به چیزی علاقمند نیستید و انگیزه ای هم برای شروع رشته یا کار جدیدی ندارین توی رشته خودتون بمونید.

( بیشتر خودتونو بشناسین حتماً چیزی هست که بهش علاقه دارین یا نه انگیزه دارین )

10. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42765
    تشکـر
    89
    میزان امتیاز
    5

اول استعداد هاتونو کشف کنین ( حتما چیزی هست که در نوع خودتون در اون مورد بهترین باشین )
    خیلی خوبه تحقیق کردین ( ولی قبل از شناخت خودتون تحقیقات ناقصه )

به نظر من ( یعنی با توجه به تجربه هایی که کسب کردم ) اگه به چیزی علاقمند نیستید و انگیزه ای هم برای شروع رشته یا کار جدیدی ندارین توی رشته خودتون بمونید.

( بیشتر خودتونو بشناسین حتماً چیزی هست که بهش علاقه دارین یا نه انگیزه دارین )
    چجوری استعداد هامو کشف کنم؟
    اگه تو رشته ی خودم بمونم نمیتونم درس هامو پاس کنم و تا ابد باید به درس خوندن ادامه بدم.
    چجوری بیشتر خودمو بشناسم؟

11. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39484
    تشکـر
    4
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

چجوری استعداد هامو کشف کنم؟
    اگه تو رشته ی خودم بمونم نمیتونم درس هامو پاس کنم و تا ابد باید به درس خوندن ادامه بدم.
    چجوری بیشتر خودمو بشناسم؟
    ببیند تو چ چیزی مهارت دارین یعنی تا الان هیچ کاری نکردین که در اون مورد مهارت داشته باشین
    یا انگیزه داشته باشین شروعش کنین ( لازم نیست برای شروع هر کاری استعدادشو داشته باشین انگیزه هم داشته باشینم کافیه و مخصوصاً پشتکار )
    تا ابد ؟!!!! چرا پیشگویی میکنین ( اصلا میشه تا ابد درس خواند)
    صرفاً چون بهش علاقه ندارین براش تلاش نمی کنین وگرنه خیلیاهم هستن به رشتشون علاقه ندارن ولی حداکثر تلاش رو دارن
    شناختن خودتون توسط خودتون با راه حل خودتون انجام میشه

یکم با خودتون حرف بزنین یا رو کاغذ بیارینش
    ببینید چی دوست دارین . دوست دارین توی آینده چی کار کنین . یا چ کاری رو امتحان کنید . اصلا کاری هست که بتونین انجام بدین !
    اصلا چرا این رشته الانتونو انتخاب کردین!؟

12. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42765
    تشکـر
    89
    میزان امتیاز
    5

ببیند تو چ چیزی مهارت دارین یعنی تا الان هیچ کاری نکردین که در اون مورد مهارت داشته باشین
    یا انگیزه داشته باشین شروعش کنین ( لازم نیست برای شروع هر کاری استعدادشو داشته باشین انگیزه هم داشته باشینم کافیه و مخصوصاً پشتکار )
    تا ابد ؟!!!! چرا پیشگویی میکنین ( اصلا میشه تا ابد درس خواند)
    صرفاً چون بهش علاقه ندارین براش تلاش نمی کنین وگرنه خیلیاهم هستن به رشتشون علاقه ندارن ولی حداکثر تلاش رو دارن
    شناختن خودتون توسط خودتون با راه حل خودتون انجام میشه

یکم با خودتون حرف بزنین یا رو کاغذ بیارینش
    ببینید چی دوست دارین . دوست دارین توی آینده چی کار کنین . یا چ کاری رو امتحان کنید . اصلا کاری هست که بتونین انجام بدین !
    اصلا چرا این رشته الانتونو انتخاب کردین!؟
    نه تا الان هیچ کاری نکردم که در اون مورد مهارت داشته باشم.
    انگیزه رو هم نمیدونم به انجام چه کاری انگیزه دارم.
    دو ترم پیش هیچ درسی رو پاس نشدم. ترم قبل هم با وجود این که تمام علایقمو کنار گذاشتم و بیشتر از هر ترم دیگه ای تلاش کردم و زندگیمو برای خودم جهنم کردم از بین همش 4 درسی که داشتم سه تاشو افتادم با این حساب هر آدم عاقلی میفهمه که که هیچ وقت این رشته ی من تموم نمیشه.
    نمیدونم چی دوست دارم.
    نمیدونم دوست دارم در آینده چکار کنم.
    اون زمان به این دلیل این رشته رو انتخاب کردم که فکر میکردم من فقط عرضه ی انجام کارایی رو دارم که با کامپیوتر در ارتباطند و حالا که مدتی از اون زمان گذشته فهمیدم عرضه ی این کارم ندارم.

13. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39484
    تشکـر
    4
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نه تا الان هیچ کاری نکردم که در اون مورد مهارت داشته باشم.
    انگیزه رو هم نمیدونم به انجام چه کاری انگیزه دارم.
    دو ترم پیش هیچ درسی رو پاس نشدم. ترم قبل هم با وجود این که تمام علایقمو کنار گذاشتم و بیشتر از هر ترم دیگه ای تلاش کردم و زندگیمو برای خودم جهنم کردم از بین همش 4 درسی که داشتم سه تاشو افتادم با این حساب هر آدم عاقلی میفهمه که که هیچ وقت این رشته ی من تموم نمیشه.
    نمیدونم چی دوست دارم.
    نمیدونم دوست دارم در آینده چکار کنم.
    اون زمان به این دلیل این رشته رو انتخاب کردم که فکر میکردم من فقط عرضه ی انجام کارایی رو دارم که با کامپیوتر در ارتباطند و حالا که مدتی از اون زمان گذشته فهمیدم عرضه ی این کارم ندارم.
    مطلقا که افتضاح نبوده پس

پیشرفت هایی هم داشتین ( یه درس رو پاس کردین) یعنی تلاش هاتون خیلی بی نتیجه نبوده ( ولی من جز اون دسته آدم های عاقل نیستم بگم درس هاتون تمومی نداره هر جور نگاه میکنم نکته مثبت داشته )

نمی دونم چی دوست دارم نمی دوست توی آینده می‌خوام چکار کنم !!؟؟؟ وقتی برای دونستنش تلاشی نکردین نباید بدونین !

14. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42765
    تشکـر
    89
    میزان امتیاز
    5

مطلقا که افتضاح نبوده پس

پیشرفت هایی هم داشتین ( یه درس رو پاس کردین) یعنی تلاش هاتون خیلی بی نتیجه نبوده ( ولی من جز اون دسته آدم های عاقل نیستم بگم درس هاتون تمومی نداره هر جور نگاه میکنم نکته مثبت داشته )

نمی دونم چی دوست دارم نمی دوست توی آینده می‌خوام چکار کنم !!؟؟؟ وقتی برای دونستنش تلاشی نکردین نباید بدونین !
    اولا که اون یه درس درسی بوده که استادش نمره ها رو سه برابر میکرده ثانیا اینو هر آدم عاقلی فهمش میرسه که فاجعست چون این به معنای مشروط شدن در هر ترمه. ضمنا بابامم دیگه پول دانشگاهمو نمیده با این وضع و خودمم دلم نمیخواد پول خودم یا بابامو بریزم دور.
    من هی میگم نره شما هی میگی بدوش. کمی به اون مغزتون فشار بیارید بد نیست. سی چل هزار دفعه رفتم مشاوره و تو سایتا تحقیق کردم و از این و اون پرسیدم. دیگه چه کار احمقانه ای موند بود که انجام نداده باشم؟

15. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42765
    تشکـر
    89
    میزان امتیاز
    5

مطلقا که افتضاح نبوده پس

.................................................. ...................
    ویرایش توسط RRR00 : 04-06-2020 در ساعت 06:19 PM

16. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

ببینید دوست عزیز فهمیدن درسا و علاقه مثله زنجیر بهم وابسته هستن ، حقیقتش اینه که انسان استعداد و توانایی یادگیری هر موضوع و رشته ای داره و میتونه درراون کار متبحر بشه، که به تلاش و پشتکار فرد بستگی داره...
    اوله صحبتتون به این موضوع اشاره کردید که درسا رو نمیفهمید، اینکه استادا هم بسیار نامفهوم و گنگ صحبت میکنن!!! ببینید در دانشگاه بسیار کم پیش میاد استادا مطلبی رو خوب ارائه بدن و حتی هدف اصلیشون انداختن دانشجو هست چرا که این سختگیری رو نشون دهنده ی ممتاز بودن استاد میدونن و حتی باعث بالارفته رتبه استاد میشه!!! بله کاملن با زمان مدرسه متفاوته. حتی یادمه تو کلاس ما ماکسیسم بعضی درسا روی نمره ۱۴ یا حتی کمتر بود،
    پس سرکلاس مطمنن چیزی شما یاد نمیگیرید چون اکثرشون بسیار تند و سخت و پیچیده توضیح میدن و حتی بدون اینکه از پایه شروع کنن، به اصل موضوع که پیچیده است میپردازن و این وسط شما فکر میکنید که درسا غیر قابل فهم هست.
    مشکلی که باعث بی انگیزگی شما شده اینه که اولا روش و قلق درس خوندن درسا رو بلد نیسین و دوم اینکه روش درس خوندن برای
    زمانی که امتحان دارید هم بلد نیسین،
    روش درس خوندن در دانشگاه هم قلق خاصی داره که اگر تمایل داشتین من براتون توضیح میدم که البته هر درسی با درس دیگه متفاوته،
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

17. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

سلام مجدد رضا جان به نظرم گرافیک خوبه چون میتونی حداقل به عشق کشیدن کاراکترهای انیمه ها تلاش کنی
    ازطرفی تویه سایت خوندم که فعالیت های هنری میتونه به روحیه افراد درون گرا کمک شایانی کنه

18. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39484
    تشکـر
    4
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

اولا که اون یه درس درسی بوده که استادش نمره ها رو سه برابر میکرده ثانیا اینو هر آدم عاقلی فهمش میرسه که فاجعست چون این به معنای مشروط شدن در هر ترمه. ضمنا بابامم دیگه پول دانشگاهمو نمیده با این وضع و خودمم دلم نمیخواد پول خودم یا بابامو بریزم دور.
    من هی میگم نره شما هی میگی بدوش. کمی به اون مغزتون فشار بیارید بد نیست. سی چل هزار دفعه رفتم مشاوره و تو سایتا تحقیق کردم و از این و اون پرسیدم. دیگه چه کار احمقانه ای موند بود که انجام نداده باشم؟
    فک میکنم شما بهتره یه ذره فک کنین
    رفتین تحقیق کردین بدونین
    علایق من چیست؟!
    خب معلومه تهش همین میشه شما یه کلمه به نام( نمی تونم) رو دست گرفتین پایین نمی یاین
    الان احمقانه ترین کاری که میتونین انجام بدین اینکه خودتونو کشف کنین
    اینقد ادای نمی تونم هارو درآوردین که خودش شدین
    نمی شه یه بارم بگین تلاشمو میکنم شاید بتونم
    یک میلیون بارم مشاوره برین جواب نمی ده چون خودتون ته دلتون نمی خواین همش احساس میکنین از پسش بر نمی یاین ( نمی تونید)

20. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42765
    تشکـر
    89
    میزان امتیاز
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    ببینید دوست عزیز فهمیدن درسا و علاقه مثله زنجیر بهم وابسته هستن ، حقیقتش اینه که انسان استعداد و توانایی یادگیری هر موضوع و رشته ای داره و میتونه درراون کار متبحر بشه، که به تلاش و پشتکار فرد بستگی داره...
    اوله صحبتتون به این موضوع اشاره کردید که درسا رو نمیفهمید، اینکه استادا هم بسیار نامفهوم و گنگ صحبت میکنن!!! ببینید در دانشگاه بسیار کم پیش میاد استادا مطلبی رو خوب ارائه بدن و حتی هدف اصلیشون انداختن دانشجو هست چرا که این سختگیری رو نشون دهنده ی ممتاز بودن استاد میدونن و حتی باعث بالارفته رتبه استاد میشه!!! بله کاملن با زمان مدرسه متفاوته. حتی یادمه تو کلاس ما ماکسیسم بعضی درسا روی نمره ۱۴ یا حتی کمتر بود،
    پس سرکلاس مطمنن چیزی شما یاد نمیگیرید چون اکثرشون بسیار تند و سخت و پیچیده توضیح میدن و حتی بدون اینکه از پایه شروع کنن، به اصل موضوع که پیچیده است میپردازن و این وسط شما فکر میکنید که درسا غیر قابل فهم هست.
    مشکلی که باعث بی انگیزگی شما شده اینه که اولا روش و قلق درس خوندن درسا رو بلد نیسین و دوم اینکه روش درس خوندن برای
    زمانی که امتحان دارید هم بلد نیسین،
    روش درس خوندن در دانشگاه هم قلق خاصی داره که اگر تمایل داشتین من براتون توضیح میدم که البته هر درسی با درس دیگه متفاوته،
    بفرمایید. توضیح بدید.

21. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42765
    تشکـر
    89
    میزان امتیاز
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط سلطنت نمایش پست ها
    سلام مجدد رضا جان به نظرم گرافیک خوبه چون میتونی حداقل به عشق کشیدن کاراکترهای انیمه ها تلاش کنی
    ازطرفی تویه سایت خوندم که فعالیت های هنری میتونه به روحیه افراد درون گرا کمک شایانی کنه
    سلام سوالی که اینجا وجود داره اینه که کدوم شاخه ی گرافیکو برم؟ تصویر سازی یا ارتباطات تصویری؟ و مشکلی که من دارم اینه که دقیقا نمیدونم آیا میتونم در عمل تو رشته ی گرافیک و پاس کردن درس هاش و همینظور شغل آیندش که مربوط به گرافیکه موفق بشم یا نه. ضمن این که طبق چیزایی که من دیدم نمیدونم چرا تو هیچ کجای طرح های ایرانی از طرح های انیمه ای استفاده نمیشه.

22. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

سلام سوالی که اینجا وجود داره اینه که کدوم شاخه ی گرافیکو برم؟ تصویر سازی یا ارتباطات تصویری؟ و مشکلی که من دارم اینه که دقیقا نمیدونم آیا میتونم در عمل تو رشته ی گرافیک و پاس کردن درس هاش و همینظور شغل آیندش که مربوط به گرافیکه موفق بشم یا نه. ضمن این که طبق چیزایی که من دیدم نمیدونم چرا تو هیچ کجای طرح های ایرانی از طرح های انیمه ای استفاده نمیشه.

بزار از آخر جوابتو بدم

نمیدونم کجای دنیا این کارو کردن یا نمیکنن
    اما هیچ جای دنیا باخرده شیشه نقش تزئینی طرح نشده بود که یه فرد ایرانی این کارو با علاقه و عشق کرد و استقبال شد ازش
    توهم نگران نباش زمینه فعالیت پیدا میشه
    میتونی طرح کاراکترهایی که توی انیمه ها مزدوج هستند رو بکشی و بعد اونو روی روتختی هاشون طرح کنند
    پسر پسر عمو بابام ۱۷ سالشه عکس جومونگ رو داده رو رو تختیش طرح کنند چون علاقه بهش داشت
    پس کسایی هستند که دنبال طرح هایی خاص باشن
    درضمن خودت میتونی با علاقه ای که به انیمه ها داری کاراکتر های خاص ش رو مث سابا کی بارا رو با الحام گرفتن از نمونه طرح ها طوری بکشی که مورد پسند همه باشه

نمیدونم کدوم شاخه رو بری !

ولی فکر میکنم و تحقیق میکنم هر کدوم به نظرم بهتر بود ابلاغ میکم

23. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

بفرمایید. توضیح بدید.
    اول اینکه باید با اجازه از استادتون صدا ضبط کنید فیلم بگیرید
    سعی کنید جزوه ها سال بالایی رو گیر بیارید و قبل از شروع هر کلاس یه دور جزوه هارو بخونید و باامادگی سرکلاس حاظر بشید که وقتی استاد مطلبی رو ارائه میدن صرفا هدفتون پرسیدن سوالاتون باشه و اینجوری به خاطر اینکه حضور فعالی درکلاس دارید توجه استاد به شما بیشتر میشه هم اینکه اعتماد به نفستون‌بیشتر میشه
    سعی کنید با یکی از استاداهای مهربونتون روابطونو صمیمی تر کنید و اگر تونسید پروژه های خارج از کلاس باهاشون داشته باشید که دراینده در زمانی که فارق التحصیل شدید به صورت واسطه ، شما رو به شرکت های معتبر معرفی کنند و بعدا متوجه میشید که حتی در صورتی که خواستید مدرکتونو بیشتر کنید همین معرفی نامه ها براتون مفید خواهد بود
    برای اینکه درسا رو بهتر متوجه بشید میتونید فیلمای اموزشی رو از اینترنت بدست بیارید که حتی ارزش هزینه کردن هم خواهد داشت، بهترین روش برای یادگیری هم همین فیلما خواهد بود
    خلاصه نویسی برای مرور مطالب بسیار مهم هست، حتی میتونید خلاصه های سال بالایی ها در صورت که وقت کمی دارید رو تهیه کنید ولی اگر خودتون درسارو خلاصه کنید در یادگیریتون ارجح تر هست ، و اینکه معمولا اساتید وقتی برای امتحان سوالی رو طراحی میکنند چندین سال ممکن این سوالات تکرار بشه پس حتما باید از سال بالایی هاتون بپرسید که چه مدل سوال طراحی میکنند که تمرکزتون رو بیشتر روی همون مباحث که سوال طرح میکندد باشه چون حجم جزوات انقدررزیاده که نمیشه همه رو خوند ، بهترین راهنما، سال بالایی های شما هستند
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

25. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)