نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: عشق دوم

1170
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43545
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

عشق دوم

سلام
    میشه ادم اولین هاش رو یادش بره؟ من با کسی در رابطم و واقعا زندگی خوبی دارم و راضیم ولی این افکار منفی درباره ی رابطه ی قبلیش داره هردومون رو اذیت میکنه و من دست خودم نیست دائم به حدود رابطه ی گذشتش و خاطراتی که داره فکر و در ذهنم تصویر سازی میکنم. نمیدونم چی کار باید انجام بدم تا ارامشم برگرده
    ویرایش توسط Via : 04-06-2020 در ساعت 07:14 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : عشق دوم

سلام به شما دوست عزیز
    حساسیت هایی که با شنیدن روابط گذشته و زندگی گذشته فرد ایجاد می شود باعث می شود که بیان شود که برای بیان گذشته و یا کنجکاوی در گذشته بهتر است خودتان را مدیریت کنید چون در مورد گذشته فردی که با او قر ار است وارد رابطه عاطفی شوید می تواند باعث شود که حساست های زیادی ایجاد شود که زندگی مشترک را تحت تاثیر قرار می دهد .
    در مورد گذشته تنها بهتر است در مورد مورادی صحبت شود که می تواند در روند زندگی فرد تاثیر داشته باشد و چون احتمال مشکلی در آینده وجود مقداری از موارد آگاهی داشته باشد اما بیان جئیات نیاز نمی باشد .
    در مورد شما نیز دقت کنید اگر بخواهید در زمان فعلی شریک عاطفی خود را با گذشته مقایسه کنید در زمان فعلی لذت زندگی را از هردویتان می کاهید و این موضوع باعث می شود که نتوانید محبت و توجه فعلی این فرد را درک کنید که با از دست دادن زمان حال بخاطر چیزی که گذشته است روبرو می شوید .
    اگر تمرکز شما بر گذشته ایشان به میزانی می باشد که بر روند روابط شما و یا کارکرد خودتان از نظر روحی ، اجتماعی ، خانوادگی و... تاثیر گذاشته است بهتر است برای بررسی شرایط روحی و اینکه شما چه معنا دهی در ذهن خود دارید و چه احساساتی را تجربه می کنید به صورت حضوری به شناخت درمانگر مراجعه داشته باشید تا بتوانیم در این زمینه به شما کمک کنیم.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354762

3. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

Via

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

با سلام خدمت شما
    دوست عزیز به نظر می رسد بیشتر از اینکه محتوای فکر شما چه باشد، جنس اینگونه افکار مهم هستند.
    یعنی افکار تکرار شونده ای که آزاردهنده هستند و انرژی روانی زیادی را از شما می گیرند و مانعی برای پرداختن شما به یک زندگی خوب و لذت بخش و آنچه مورد دلخواهتان اس می شود.
    به این افکار اصطلاحا افکار خودآیند ناخوشایند می گویند چرا که اتوماتیک وار و بدون اراده و اختیار ستقیم شما به ذهنتان خطور کرده و شما را در خودشان غرق می کنند و به این ترتیب فرصت و امکان لذت بردن از اکنون و زمان حال را از شما دریغ کرده و اجازه داشتن تجربیات خوشایند را به نمی دهند.
    تمریناتی وجود دارند که می توان با استفاده از آنها ذهن خودمان را تقویت کنیم تا بعد از شناسایی آنها، در عین حال که نمی خواهیم آنها را حذف کنیم چون امکان پذیر نیست و یا انرژی بر است، به آنها اجازه بدهیم که فقط به صورت همان افکار به ذهن ما رفت و آمد داشته باشند اما به آنها این مجوز را ندهیم که کنترل ما را به دست گرفته و مانعی بر سر راه ما برای زندگی خوب داشتن بشوند.
    یکی از این تمرینات مشاهد افکار است.
    این تمرین را می توانید هرگاه به نظرتان رسید دوباره در این افکار گیر افتاده اید و یا تایم های مشخصی را در روز به این تمرین اختصاص دهید تا ذهنتان را در این مسیر تقویت کنید.
    و به یاد داشته باشید که این یک مهارت است که هرچه بیشتر آن را انجام دهید و تمرین کنید ذهن شما در این توانمندی ورزیده تر خواهد شد درست مانند عضلات بدن که با ورزش قوی تر می شوند و فرم پیدا می کنند.
    به این ترتیب که در یک مکان آرام نشسته و چشمان خودتان را ببندید و افکار خودتان را به هر شکلی که هستند، جمله یا تصویر، تصور کنید که از جلوی چشمان شما عبور می کنند و از یک سمت وارد و از سمت دیگر خارج می شوند.
    دقت داشته باشید که شما قرار نیست مانع آنها شوید هرچقدر هم که بد و آزاردهنده باشند این اجازه را دارند که وارد شده و عبور کنند و بروند، درست مانند ابرهایی که در آسمان در حرکت هستند و آسمان پذیرای هر نوع ابری هست و البته که هیچ یک هم ماندنی نخواهند بود و خواهند گذشت.
    می توانید به مدت چند دقیقه روزانه این تمرین را انجام دهید.
    نکته آخر اینکه اگر افکار شما به گونه ای هستند که در موارد دیگر هم تا این حد شما را مشغول نگه می دارند و با انجام این تمریناتم به تنهایی نتوانستید بر آنها مسلط شوید و کارکردهای روزانه شما مختل شد و در رابطه تان تاثیرات جدی گذاشت، حتما از یک متخصص در این زمینه مشاوره دریافت کنید چون در اینصورت نیاز به ارزیابی و بررسی بیشتر و انجام مداخلات لازم خواهید بود.

5. کاربران زیر از moshaver-editor بابت این پست مفید تشکر کرده اند

Via

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Via نمایش پست ها
    میشه ادم اولین هاش رو یادش بره؟ من با کسی در رابطم و واقعا زندگی خوبی دارم و راضیم ولی این افکار منفی درباره ی رابطه ی قبلیش داره هردومون رو اذیت میکنه و من دست خودم نیست دائم به حدود رابطه ی گذشتش و خاطراتی که داره فکر و در ذهنم تصویر سازی میکنم. نمیدونم چی کار باید انجام بدم تا ارامشم برگرده
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

بله هر رابطه ای که یک انسان تجربه کنه و اون خاطره براش به هردلیلی ناخوش آیند باشه و تفاهم لازم رو با شخص مشترک در اون خاطرات نداشته باشه فراموشش میکنه چون از اون شخص دلسرد میشه
    اما شرایط خودتون رو توضیح ندادین
    منظور شما از رابطه چیه ؟ ازدواج کردین یا نه ؟
    آیا شریک زندگی شما قبلا ازدواج کرده بوده ؟
    منظور شما از رابطه ی قبلی روابط به صورت دوستانه بوده یا اینکه منظورتون این هست که آیا همسر سابقش رو فراموش کرده یا نه ؟

میدونید وقتی میگین باکسی در رابطه ام یعنی دوستی اما وقتی میگین زندگی خوبی دارم یعنی باهاش زیر یک سقف هستین و این باعث شد تا سوالات فوق برای من پیش بیان

آیا چیزایی رو که نبوده یا نشدین رو تصور میکنید ؟

چیزی که در گذشته بوده در گذشته میمونه و شما باید برای الان و آینده تصمیم بگیرین اینکه درکنار ایشون هستی و بهتون لذت میده و اینکه باید برای تضمین این خوشی و خوشبختی تلاش کنی فکر کردن به گذشته شمارو در یک چرخه معیوب قرار میده
    چرخه ای که هیچی ازش نمیدونید بنابر این تفکرا ت و احساسات منفی درشما تصور میشه ‌ و این چرخه ادامه پیدا میکنه درحالی که فقط و فقط کیفت رابطه شمارو رو کم میکنه
    بهتره برای اینکه علت حساسیت هاتون دقیق بررسی بشه و بتونید راهکارهای مناسب دریافت کنید و تشخیص گزاری درست صورت بشه
    برای مسائل شناختی و واقع بینی درست از محیط اطراف و اتفاقات و تعاملات حاصل از محیط اطرافتون حضوری اقدام کنید

7. 2 کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43545
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

////
    ویرایش توسط Via : 04-07-2020 در ساعت 03:25 AM

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

رابطه ی قبلیش دوستی بوده ولی فقط با اون خانوم دوست بوده تا به حال و الان با هم نامزدیم. از قبل باهم اشنا بودیم و به همین خاطر رابطه ی قبلیش رو از دور میدیدم وقتی اون خانوم ترکش کرد رابطش با من پررنگ تر شد و چند سالی که درگیر اون خانوم بود و حالش بد بود با من حرف میزد و کمکش میکردم که این بین ازش خوشم اومد و اونم اینطور نشون داد و بعد از مدتی نامزد کردیم و الان دو ساله نامزدیم.

سلام مجدد

الان شما موضوع رو کامل مطرح کردین و جاهای خالی رو پر کردین
    الان که توضیح تکمیلی دادین به نظرم شما دچار مشکل شناختی و........نیستی . بلکه توی شرایطی هستین که میتونه برای هر فرد که دراین شرایط باشه ایجاد اضطراب و تردید کنه
    باید بگم احساسات شما قابل درک هستند و اینکه ازدور شاهد اتفاقات بودین و اینکه بعد از خراب شدن روابط نامزد شما با اون شخص نامزدتون رابطشو با شما پر رنگ کرده دو عامل اساسی هستند تا شما دچار تفکرات فعلی بشین
    درواقع شما دچار تحلیل اتفاقات گذشته هستین و به دنبالش افکار منفی و احساسات منفی رو تجربه میکنید
    آیا ایشون اقدام جدی برای عقد کردن با شما داشتن یا خیر ؟
    باتوجه به اینکه رابطه دوران نامزدی شما طولانی شده و هنوز برای عقد کردن اقدامی نشده شما دونفر باید به مشاوره پیش از ازدواج مراجعه کنید درصو رتی که عقد کرده بودین و شرایط طوری دیگه بهتون زوج درمانگر معرفی میکردم اما الان نه
    بعد از گذروندن جلسات مشاوره قبل از ازدواج تصمیم بهتری میتونید اتخاذ کنید در این مسیر خودتون هم به مشاوره حضوری مراجعه کنید
    نهایتا با سه جلسه میتونید به جمع بندی درست برسین و از لحاظ روحی به خودتون مسلط بشین

10. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43545
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سلطنت نمایش پست ها
    سلام مجدد

الان شما موضوع رو کامل مطرح کردین و جاهای خالی رو پر کردین
    الان که توضیح تکمیلی دادین به نظرم شما دچار مشکل شناختی و........نیستی . بلکه توی شرایطی هستین که میتونه برای هر فرد که دراین شرایط باشه ایجاد اضطراب و تردید کنه
    باید بگم احساسات شما قابل درک هستند و اینکه ازدور شاهد اتفاقات بودین و اینکه بعد از خراب شدن روابط نامزد شما با اون شخص نامزدتون رابطشو با شما پر رنگ کرده دو عامل اساسی هستند تا شما دچار تفکرات فعلی بشین
    درواقع شما دچار تحلیل اتفاقات گذشته هستین و به دنبالش افکار منفی و احساسات منفی رو تجربه میکنید
    آیا ایشون اقدام جدی برای عقد کردن با شما داشتن یا خیر ؟
    باتوجه به اینکه رابطه دوران نامزدی شما طولانی شده و هنوز برای عقد کردن اقدامی نشده شما دونفر باید به مشاوره پیش از ازدواج مراجعه کنید درصو رتی که عقد کرده بودین و شرایط طوری دیگه بهتون زوج درمانگر معرفی میکردم اما الان نه
    بعد از گذروندن جلسات مشاوره قبل از ازدواج تصمیم بهتری میتونید اتخاذ کنید در این مسیر خودتون هم به مشاوره حضوری مراجعه کنید
    نهایتا با سه جلسه میتونید به جمع بندی درست برسین و از لحاظ روحی به خودتون مسلط بشین
    بله میشه گفت جدی بوده و واقعا رابطه ی خوب و امیدوار کننده ای داریم ولی این وسط مشکل افکار منه. اصلا نمیتونم کنترلشون کنم گاهی با خودش در میون میذارم و قانعم میکنه ولی فقط یک هفته ارامش دارم و دوباره افکارم شروع میشه. نمیتونم هم زیاد در این مورد با خودش صحبت کنم چون میترسم خودم با این رجوع ها به گذشته باعث شم اتفاق بدتری بیفته. من واقعا خودمم نمیدونم باید ازش چی بخوام که این اطمینان رو بهم بده. چیزی هم هست که از اول در جریان بودم و با خواست خودم قبول کردم و بعضی حساسیت ها روش بی معنیه برای همین.

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

بله میشه گفت جدی بوده و واقعا رابطه ی خوب و امیدوار کننده ای داریم ولی این وسط مشکل افکار منه. اصلا نمیتونم کنترلشون کنم گاهی با خودش در میون میذارم و قانعم میکنه ولی فقط یک هفته ارامش دارم و دوباره افکارم شروع میشه. نمیتونم هم زیاد در این مورد با خودش صحبت کنم چون میترسم خودم با این رجوع ها به گذشته باعث شم اتفاق بدتری بیفته. من واقعا خودمم نمیدونم باید ازش چی بخوام که این اطمینان رو بهم بده. چیزی هم هست که از اول در جریان بودم و با خواست خودم قبول کردم و بعضی حساسیت ها روش بی معنیه برای همین.

از اینکه این احساسات و تفکراتتون رو به ایشون منتقل کنین پرهیز کنید
    چون باعث میشه ذهنش به گذشته تاریک متوجه بشه و درعین حال میتونه رابطه شمارو به سردی ببره
    الان شما وضعیت نامزدیتون باعث میشه این طوری فکر کنید و احساس ناامنی کنید چون شرایط نامزدی شرایط نسبی هست و هیچ چیز مطلقا متعلق به شما و دراختیار شما نیست
    به نظرم اگر عقد کنید همه چیز بهتر میشه
    درضمن درصورتی که ایشون اقدام جدی داشتن به نظرم عقد کنید چون توی این دوسال نامزدی تمام چالش هارو محک زدین و تونستین به این نتیجه برسید رابطه خوب و امید بخشی دارین پس دست دست کردن بی معنیه
    شما برای اطمینان بیشتر مشاوره قبل ازدواج رو حتما داشته باشین
    واگر احساس میکنید افکارتون وسواسی هستند به شناخت درمانگر مراجعه کنید و اگر حس میکنید افکارتون ویواس گونه نیست و هرکس دیگه ای جای شما باشه همین حس رو داره پس باید به مساور رجوع کنید
    اما مطمئن باشید این تفکرات به خاطر تکلیف نامشخص شماست و درصورت عقد کردن بهتر میشین چون حس تعلق بیشتری خواهید داشت

13. 3 کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد